Ako prírodne vyliečiť osteoporózu, spevniť kosti a predísť zlomeninám? Viac info tu

10 potravín vyrobených v Číne, ktoré sú naplnené umelými hmotami, pesticídmi a karcinogénnymi chemikáliami


10 potravín vyrobených v Číne, ktoré sú naplnené umelými hmotami, pesticídmi a karcinogénnymi chemikáliami

Nedávno ste si mohli prečítať článok o nepravej ryži, ktorá sa vyrába v Číne. Verte či neverte, niektorú ryžu vyrábajú s použitím prísad z plastu. A nikto s tým nič nerobí.

Samozrejme, ako obhajca zdravia, výskumník zameraný na potraviny a spôsob ich spracovávania, som si pomyslel, že to už zašlo príliš ďaleko.

Prírodná liečba osteoartritídy

Plastová ryža? Konzumácia ešte aj malého množstva plastu má pre tráviaci systém a hormóny strašné následky.

BPA (bisfenol) v plaste napodobňuje estrogén. Tento hormón sa po požití BPA rozrastá raketovou rýchlosťou. Zjedzte plastovú ryžu a v podstate si koledujete o to, aby ste zomreli ako mladí, napríklad na rakovinu prsníka.

Raz za čas, keď počujem aké šialenosti robia v Číne, vždy spozorniem a radšej sa vyhýbam sa potravinám, ktoré odtiaľ pochádzajú.

Človek musí rozmýšľať nielen o tom, čo sa môže stať pri preprave potravín z druhej strany sveta (možné vystavenie toxickým látkam alebo kontaminácii), ale aj  tom, čo niektorí z čínskych výrobcov páchajú na potravinách.

Všetko falšujú do úplnej krajnosti, aby ich to vyšlo tak lacno, ako to je len možné. Čína používa svoje inovatívne metódy nielen na to, aby vyrábala technologicky lacné výrobky, hračky či iné spotrebné tovary, ale aj potraviny.

Tento prístup je pre zdravie ľudí extrémne nebezpečný. Poďme sa teraz pozrieť, ktoré potraviny sú najrizikovejšie.

1. Ryba Tilapia

Tilapia je ryba, v Číne bežne chovaná na rybích farmách. Tieto ryby sú jedny z najhorších, najtoxickejších a najnezdravších rýb, s akými sa môžete stretnúť.

Ryba Tilapia zje čokoľvek. Rybia farma na jej chov vyzerá ako malý bazén s odpadovou vodou, v ktorej Tilapia žije. Je to jedna z najhorších rýb, akú by ste si mohli kúpiť.

Je všeobecne známe, že čínski farmári s morskými plodmi svojim deťom nedovolia jesť morské plody zo svojich fariem. Už je vám to jasné?  80% Tipalie, ktorú nájdete na pultoch v Európe či Amerike, pochádza z Číny.

2. Treska

Treska je ďalším druhom rýb, ktoré sa chovajú v Číne. Táto ryba nie je zdravá a žije vo svojom vlastnom odpade.

V súčasnosti pochádza viac ako 50% tresky na západných trhoch z Číny.

3. Čínsky jablkový džús

Verte alebo neverte, no približne 50% jablkového džúsu predaného na západe pochádza z Číny.

Čína je z hľadiska objemu produkcie pesticídov najväčšou krajinou sveta. Paradoxne, ešte ani doteraz nezačala riešiť pesticídy či chemické rezíduá v potravinách.

Odporúčame vám, aby ste sa úplne vyhýbali jablkovému džúsu, ak nemáte istotu odkiaľ pochádza. Ovocné šťavy sú príliš bohaté na cukor a v záujme udržiavania nízkej hladiny cukrov vo svojej krvi urobíte lepšie, ak ju zmiešate so zeleninovou šťavou alebo čistou vodou.

4. Spracované huby

Americkí inšpektori zistili, že huby z Číny boli skazené. Niektorí výrobcovia v Číne zájdu tak ďaleko, že označujú tieto spracované huby ako organické, aby zvýšili svoje zisky.

Ak si v prehliadači vyhľadáte slovné spojenie „záhadné huby“ v Číne, zistíte, že ich huby sú úplným falzifikátom. Pritom 34% spracovaných húb pochádza z Číny.

Dajte si tú námahu, aby ste si zistili všetko o zdroji, z ktorého pochádza tovar, ktorý kupujete. Nakupujte od domácich lokálnych producentov a len skutočne organické (bio), prírodné produkty!

5. Čínsky cesnak

Americkí inšpektori našli aj čínsky skazený cesnak. Cesnak z Číny je sprejovaný chemikáliami viac, než je potrebné a zanecháva v ústach takú zlú chuť, ako keby ste jedli nejakú chemickú zmes.

Prírodná liečba osteoartritídy

30% cesnaku predávaného na západe pochádza z Číny.

6. Kurča

Mnohí odborníci na bezpečnosť potravín sú znepokojení kvalitou dovážaného kuracieho mäsa, pretože Čína je krajinou, kde je výskyt vtáčej chrípky bežným javom.

Bežný je aj prenos potravinami. Okrem toho, Čína vyrába viac pesticídov ako ktorákoľvek iná krajina sveta.

Čína je znečistená pesticídmi, ale aj vedľajšími produktmi masovej výroby a priemyselným znečistením.

7. Plastová ryža

Ako sme už spomenuli, vyrába sa nepravá, plastová ryža. Predpokladá sa, že v skutočnosti je vyrobená zo zemiakov a nepravej syntetickej živice.

Prevarená ryža zostane tvrdou a neuvarí sa ako skutočná ryža. Predpokladá sa, že dlhodobé účinky tejto potraviny môžu byť karcinogénne.

8. Bahno (predávané ako čierne korenie)

Čínsky predajca zhromažďoval bahno a predával ho ako čierne korenie. Okrem toho vzal múku a predával ju ako biele korenie. Nazvite to, ako chcete a predajte to!

V oblasti potravinovej bezpečnosti Čína nedisponuje náležitým regulačným systémom.

9. Priemyselná soľ

Priemyselná soľ nie je vhodná na spotrebu. Napriek tomu sa už 13 rokov predáva s označením kuchynská soľ!

Ak sa priemyselná soľ dostane do ľudského tela, môže spôsobiť duševné aj fyzické problémy, problémy so štítnou žľazou, ale aj poruchy reprodukčného systému.

10. Zelený hrášok

Máme tu ďalšie šialenstvo zo svetového repertoáru… Zišlo by sa tričko s nápisom „Len v Číne“. V roku 2005 sa v Číne našiel falzifikát zeleného hrášku a je celkom možné, že sa vyrába ešte aj dnes.

Tento falošný hrášok bol vytvorený zo sójových bôbov, zeleného farbiva a metabisulfitu sodného (chemická látka, ktorá sa používa ako bielidlo a ako konzervačný prostriedok).

Uvedené farbivo je zakázané používať v produkcii potravín, pretože je karcinogénne a bráni prirodzenej schopnosti tela absorbovať vápnik.

Podobne, ako v prípade plastovej ryže, ani tento zelený hrášok sa varením nezmäkčuje. Navyše voda, v ktorej sa varí, sa zafarbí na neprirodzene zelenú. Vyhnite sa zelenému hrášku z Číny.

Záver

Podľa môjho skromného názoru sú potraviny vyrábané v Číne, jedny z najhorších, ku ktorým sa môžete na tejto planéte dostať. Ako sme už spomenuli, Čína produkuje viac pesticídov, než ktorákoľvek iná krajina na svete.

Z toho môže vyplývať, že aj vaše jedlo sa počas výroby dostalo do kontaktu s vysokým množstvom pesticídmi. Čína je jednou z najviac znečistených oblastí sveta.

70% riek je znečistených, vzduch je toxický a celková objemová produkcia zanecháva množstvo toxických chemikálií a vedľajších produktov, akými sú odpady unikajúce do životného prostredia.

Len si to predstavte, ovzdušie v čínskom Pekingu je také znečistené, že jeho vdychovanie v skutočnosti spôsobuje také poškodenie pľúc, ako keby ste vyfajčili 40 cigariet denne.

Uvádza to štúdia z roku 2015. Chcete kúpiť tovar z Číny? Vyhnite sa mu.

Ako viete zistiť, či je váš jablkový džús, cesnak alebo huby z Číny? To je ťažké povedať. Niekedy na nich pôvod vyznačený je, inokedy nie. Preto odporúčame, aby ste svoje potraviny nakupovali na svojom lokálnom farmárskom trhu.

Osobne spoznajte svojho farmára alebo dodávateľa. Klaďte otázky, pýtajte sa na pôvod potravín. Pýtajte sa a trávte čas čítaním a vlastným výskumom.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Pokiaľ bude existovať štátom povolený reexport všetkého, tak sa nič nezmení.
    Bolo by sa treba zamyslieť aj liekmi, ktoré sú akože vyrábané s UK, predávané bežne
    v našich lekárňach určitej novodobej siete .

  2. Importná politika na Slovensku je veľmi oklieštená, lebo sme členom EÚ, kde je voľný obeh tovaru. Už aj kauzy o menej kvalitnom tovare pod tou istou značkou v „našich“ hypermarketoch sú zlou vizitkou EK, ktorá proti tomu rázne nezakročí. Dôležitejšie je pre ňu mazať „nenávistné“ správy na FB, kde sú za ich nezmazanie (Nemecko) neúnosne vysoké pokuty. Zdravie občanov je druhoradé, aspoň bude mať farmaceutický priemysel väčšie zisky. A zahraničné obchodné reťazce, ktoré v najväčšej miere dovážajú aj spomínané čínske potraviny, tiež.

  3. a to sa tieto rizikové potraviny, ked sa o nich vie vôbec nekontrolujú ako prichádzajú na SLovensko? ja stále opakujem, dostávame rady, čo ako čomu…sa vyhnúť, čo je svinstvo a podobne…ale „ryba smrdí od hlavy“, prečo sa týmto nezaoberajú orgány, ktoré majú k tomu čo povedať… či už ozaj sme stoka? a nikomu na ničom nezáleží? a je skutočne len na konečnom spotrebiteľovi, aby pátral, zisťoval a chodil do obchodu pomaly s knižkou, v ktorej by mal mať zapísané, čo nemá kupiť?
    Viem, že za to vy z bádatela nemôžete… ale fakt ma to vytáča.

  4. Ľudské telo sa stalo „stokou“ tak obrovskou, že v niektorých škandinávskych krajinách v dôsledku znečistenia – koncentrácii toxínov už nieje umožnené telo človeka uložiť do „výkopového hrobu“. Povolená je výhradne kremácia, aj to musí byť vybavené špeciálnymi filtrami pre zachytenie nielen amalgámových plômb, zabudovanej elektroniky atď.

    Autor píše o znečistení číny – bez komentára. Mal by vymenovať prímorské továrne a mestá ktoré niesú vybavené čističkami odpadových vôd. Najbližšie more slúži ako stoka. O pár desiatok metrov ďalej od vyústenia kanalizácie v sezóne pláž plná kúpajúcich sa turistov. Ak navštívite prímorské mesto presvedčte sa o existencii ČISTIČKY ODPADOVEJ VODY. Vačšinou budete ZDESENÍ a ZDESENÉ ! ! ! Či lepšie nevedieť, hlavne, že je slaná !?

  5. Neustále sa prizvukuje a opakuje, že ľudia nekupujú slov.výrobky. Nehovoria však o tom, že len v niektorých obchodoch je možno ich zakúpiť a to len v malom sortimente. Na kúpu hydiny som pobehala skoro všetky obchody , nakoľko sa predáva len z dovozu. Treba zabezpečiť, aby obchody nenakupovali brak z dovozu za lacný peniaz za účelom väčšieho zisku.

Pridajte komentár

*