Vyliečte si prírodným spôsobom cukrovku typu 2 úplne, prípadne znížte potrebu užívania liekov pri cukrovke typu 1 a minimalizuje jej následky! Zistiť viac

10 potravín vyrobených v Číne, ktoré sú plné plastov, pesticídov a rakovinotvorných chemikálií


10 potravín vyrobených v Číne, ktoré sú plné plastov, pesticídov a rakovinotvorných chemikálií

Čína je v dnešnom modernom svete neuveriteľne dôležitá. Okrem jej neuveriteľných tradícií a špecifík, či výbornej kuchyne, tiež vyrába rad výrobkov, ktoré potrebujeme a používame každý deň.

Doteraz bol jej priemysel pod dohľadom verejnosti, no kvôli nedokonalosti noriem sa ľudia začali vyhýbať výrobkom dovezeným z Číny.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Na trhu boli totiž niektoré odporne lacné čínske výrobky, plné toxických látok a tie boli predávane v USA a po celom svete.

Prezradíme vám 10 nelegálnych čínskych potravín, ktorým by ste sa mali vyhnúť, pretože sú plné nebezpečných toxínov a sú bežne dopravované z druhej strany sveta.

1. Falošný ženšen

Koreň ženšenu je populárna liečivá rastlina, ktorá sa v Číne bežne používa už viac ako tri tisícročia. Jeho cena sa rýchlo zvyšovala, preto sa miestni obyvatelia snažili nájsť spôsob, ako z toho vyťažiť čo najviac. Začali ho tak variť v cukre, aby bol koreň ťažší.

Wei Feng, čínsky zdravotný odborník z Národného ústavu pre kontrolu potravín a liečiv (NIFDC), tvrdí, že hlavným problémom nie sú len maloobchodníci, ktorí okrádajú svojich zákazníkov, ale aj pracovný postup, pri ktorom sa z potravín odstraňujú výživné hodnoty.

Zistil, že prírodný ženšen obsahuje 20 % cukru a ten falošný ho obsahuje až 70 %, čo je veľmi škodlivé pre zdravie.

2. Falošný zelený hrášok

Správy tvrdia, že falošný zelený hrášok bol vyrobený v čínskej provincii Hunan v roku 2005. Tento príbeh publikovaný v miestnych novinách potvrdil, že tento hrášok bol ťažký po tom, čo ho uvarili a táto voda mala neprirodzenú zelenú farbu.

Výrobcovia z neho veľmi prosperovali a vyšetrovanie zistilo, že jedna z týchto ilegálnych dielní vyrábala tento falošný zelený hrach 3 roky, a potom bola zatvorená.

Falošný hrach sa vyrábal z hrachu, sójových bôbov, s prídavkom zeleného farbiva a disiričitanu sodného (E223), ktorý slúžil ako konzervačná látka a bielidlo. Toto farbivo je zakázané kvôli jeho rakovinotvorným vlastnostiam a kvôli schopnosti brániť absorpcii vápnika v tele.

Sang Liwei, odborník pre bezpečnosť potravín v Pekingu, prehlásil, že tento výrobok predtým používali v čínskych provinciách Hunan a Guangdong.

Podľa neho, čínski úradníci označujú potraviny za prípadne nebezpečné len vtedy, ak aspoň jeden človek kvôli nim zomrie. A potenciálne nežiadúce účinky takýchto výrobkov, či nesprávne použitie prídavných látok nie sú na etikete uvádzané, dokonca sú ďalej predávané.

3. Imitácia vajec

Existujú inštruktážne videá na čínskych webových stránkach, ktoré znázorňujú spôsob, ako Číňania zarábajú 70 dolárov denne z výroby a predaja falošných vajec. Tie obsahujú škodlivé zložky, zahŕňajúce želatínu, kyselinu alginovú (E400), chlorid vápenatý, vodu, kamenec hlinito-draselný a umelé farbivo.

Ich vaječné škrupiny sú vyrobené z uhličitanu vápenatého a konzumácia týchto vajec vedie k strate pamäti a demencii.

Stop Candida

4. Falošné sladké zemiakové rezance

Čínske úrady zistili, že zariadenie nachádzajúce sa v meste Zhongshan, vyrábalo najmenej 5,5 ton falošných rezancov. Mnohí ľudia sa sťažovali na čudnú chuť týchto sladkých zemiakových rezancov.

Vyšetrovacie orgány zistili, že tieto rezance obsahovali kukuricu s priemyselným atramentom, ktorý ich farbil do fialova, a tiež obsahovali parafín.

5. Plastová ryža

Čínske úrady našli falošnú ryžu predávanú v krajine. Predpokladá sa, že táto ryža obsahovala zemiaky a syntetickú živicu! Táto ryža ostávala tvrdá aj po uvarení a spôsobovala rovnaké nežiadúce účinky ako falošný hrášok. Jej dlhodobá konzumácia viedla k rakovine.

Opäť bolo potvrdené, že hlavným účelom výrobcov je zisk z falošných variant potravín. Táto falošná ryža sa stala populárna a získala názov „Wuchang“.

6. Priemyselná soľ predávaná ako stolová soľ

Vzhľadom k nepriaznivým účinkom jej konzumácie je priemyselná soľ označovaná ako „nevhodná pre ľudskú spotrebu“, ale je oveľa lacnejšia. V priebehu posledných 13 rokov bola táto soľ predaná najmenej 12 ľuďom.

Táto škodlivá soľ vedie k psychickým i fyzickým problémom, zahŕňajúce poruchy reprodukčného systému a hypotyreózu, ktorá je spôsobená zníženou funkciou štítnej žľazy.

7. Hovädzie mäso vyrobené z bravčového mäsa

Bravčové mäso je v Číne oveľa lacnejšie, preto sa v reštauráciách predávalo ako hovädzie mäso. Je chemicky spracované, a to pridaním hovädzieho extraktu a maskovacej polevy, v ktorej bolo mäso marinované 90 minút.

Odborníci ľuďom odporúčajú, aby sa vyhli falošnému hovädziemu mäsu, pretože jeho dlhodobá konzumácia spôsobuje znetvorenie, otravu a dokonca aj rakovinu.

8. Detská výživa

CBS News oznámili, že takmer 50 ľudí bolo obvinených z výroby falošnej instantnej detskej výživy, ktorá spôsobila početné úmrtia detí v čínskej provincii Fuyang v roku 2004. Táto detská výživa obsahovala len niekoľko živín, a tie boli väčšinou vyrobené z kriedy.

U všetkých detí, ktoré ju konzumovali, sa vyvinulo „ochorenie veľkej hlavy“, ktoré sa prejavovalo zväčšením hlavičky dieťaťa a pomalým zhoršovaním zvyšku tela.

9. Bahno predávané ako čierne korenie

To je rovnako šokujúce! Miestne noviny uviedli, že v čínskej provincii Guangdong predával miestny obchodník na trhu bahno ako čierne korenie.

Rovnako predával aj biele korenie, ktoré bolo vyrobené z bielej múky. Keď ho zadržala polícia, vyjadril sa, že jeho výrobok by ľudí nezabil. Neuveriteľné!

10. Vlašské orechy plnené cementom

V roku 2012, čínsky chlapík kúpil celé vlašské orechy v meste Zhengzhou, v ktorých doma našiel rozbité betónové kúsky. Betón bol zabalený do papiera, aby sa zabránilo podozrivému hluku pri trasení orechmi.

Obchodník mal v pláne predávať tieto falošné orechy, aby na nich dobre zarobil, pretože boli oveľa ťažšie ako tie skutočné.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthyfoodhouse.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ešte šťastie že nám nič také nehrozí, že. Nemáme šialene kravy, mäso nadopované hormonami, napichané vodou, bravčové v TesCu predávané ako hovädzie, soľ na posypovanie dovážanú z Poľska ako kuchynskú, alkohol vyrobený na to aby zabíjal, paradajkový kečup bez paradajok a podobne. Ešte šťastie že nám z Číny nič take nedovážajú.

  2. „V priebehu posledných 13 rokov bola táto soľ predaná najmenej 12 ľuďom.“
    To za tu dobu až tak vela nepredali:)

  3. Hlavne človek nechodí do tesca ale hlada kvalitne potraviny tich netreba veľa.

Pridajte komentár

*