Vyliečte prírodnou cestou bez antibiotík chronickú kvasinkovú infekciu (candidu), ktorá spôsobuje únavu, depresie, ekzémy, migrénu a nadváhu. Zistiť viac

10 spôsobov ako zistiť, či je med pravý alebo falšovaný


10 spôsobov ako zistiť, či je med pravý alebo falšovaný

Vianočný čas a s ním spojené pečenie rôznych perníkov a cukroviniek už pomaly, ale isto klope na dvere.

Neoddeliteľnou súčasťou pečenia je samozrejme aj med.

Prírodná liečba osteoartritídy

Ak by ste chceli s určitosťou zistiť, či med, ktorý ste si zohnali, je naozaj pravý alebo nie, detailná analýza experta by bola nevyhnutnosťou.

Ponúkame vám však zopár trikov, ktorými môžete aj vy sami urobiť test jeho pravosti.

1. Prečítajte si zloženie na obale

Toto je prvý, najjednoduchší krok, ako zistiť, či je med prírodný alebo či obsahuje ďalšie prísady.

Výrobca jednoducho musí (teda mal by podľa slovenských, aj európskych predpisov) uvádzať presné zloženie výrobku.

2. Prírodný med nie je lepkavý

Trenie malého množstva medu medzi prstami je ďalším výborným spôsobom, ako med otestovať na jeho pravosť.

Prírodný med sa vpije do pokožky.

V prípade, že vám po chvíľke ostanú lepkavé prsty, znamená to, že med obsahuje umelé sladidlá alebo cukor.

3. Karamelizácia

Dajte zopár lyžíc medu do misky a tú na chvíľočku do mikrovlnnej rúry.

Prírodný med by mal skaramelizovať, zatiaľ čo med, ktorý bol počas výroby upravovaný, sa v mikrovlnke naplní množstvom bubliniek.

4. Test s papierom

Pokvapkajte čistý papier pár kvapkami medu. Ak papier nezačne med prepúšťať, znamená to, že je pravý.

Med, ktorý je sfalšovaný, začne po krátkej chvíli prenikať papierom, pretože okrem iného obsahuje aj vodu.

Stop Candida

5. Včelí trik

Mravce sa vyhýbajú prírodnému, včelami vyrobenému medu.

Dajte teda trochu medu na zem a uvidíte – ak priláka mravce, určite nebude prírodný.

6. Med a voda

Toto je asi najjednoduchší spôsob ako zistiť, či je med pravý alebo nie.

Ak dáte do vody prírodný med, stvrdne. Falošný med sa vo vode jednoducho rozpustí.

7. Bodanie v ústach

Prírodný med môže po chvíli spôsobiť na jazyku mierny zápal a/alebo bodavý pocit.

Falošný med tieto vlastnosti nemá.

8. Med na krajci chleba

Rozotrite trocha medu na krajec chleba.

Ak med stvrdne, je prírodný. Falošný med povrch chleba iba zvlhčí, pretože obsahuje vodu.

9. Vaječné žĺtka

Zmiešajte surové vaječné žĺtka s malým množstve medu.

Ak je med prírodný, žĺtka budú vyzerať ako keď sú uvarené.

10. Kryštalizácia

Prírodný med po istej dobe skryštalizuje.

Falošný med ostane stále v tekutej forme podobne, ako aj sirup po dlhšom čase.

Stop Candida

Zdroj: 10 Ways To Tell If The Honey Is Natural Or Fake, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Pekna blbost s tymi mravcami, mravce sa tam objavia a na 100000% je orig. To ostatne vyskusam, ale zavadzate

    • A prečo to chcete skúšať keď viete, že zavádzame?

      • med je roztok vody glukozy fruktozy a v mensiej miere inych cukrov rozpustnych vo vode tz kazdy med sa vam vo vode rozpusti, dalej mravce med lubia a vyhybaju sa len propolisu nie medu tz med je pred nimi v bezpeci len v uloch, prirodny med JE lepkavy 😀 a krystalizacia je sice prirodzena ale v medoch kt pomer hlavnych cukrov G:F je vyssi v prospech G ale v medoch ako je agatovy ci niektore medovice prevysuje fruktoza tz NEskrystalizuju nikdy. pochadzam zo vcelarskej rodiny a mam aj vystudovane potravinarstvo takze toto su fakty horeuvedene sposoby niesu hodnoverne

  2. aby zistila v ktorych vsetkych bodoch zavadzate… ja zo spomienok ked som ako mala dedkovi pomahala stacat med typujem ze tak v 7bodoch mozno viac…

  3. Mravce
    Veľmi častým problémom včiel sú mravce . Tí môžu v úľoch napáchať veľké škody, hlavne vďaka svojej schopnosti so včelami kooperatívne bojovať a usadzovať sa v polystyrénových častiach úľa, odkiaľ podnikajú lúpežné útoky na včelie zásoby. Pár zblúdilých mravcov včely hravo premôžu, pokiaľ sa ale v bezprostrednej blízkosti úli objavia mravenisko, je zle . Včelári potom nezostáva než umiestniť úle inam, pekne z dosahu mravcov. môže ale tiež zamedziť prístupu mravcov do úľa a to vcelku elegantným spôsobom : nohy stojana úľa stačí ponoriť do nádoby s olejom či naftou.

    Krystalizácia
    Su medy ktoré takmer nekrystalizuju, zavisi od typu medu

    Lepkavost
    Moze si vyskusat kazdy sam, ja som pracoval na vcelnici a vytacal som priamo z plastov a veru ruky som mal lepkave.

    Takže ano, článok je neprsný a zavadzajuci a vysmial by ho kazdý včelar.

    Je jasne, že sa falšuje med ale toto nie sú sposoby ako to odhalit. Prave naopak..moj osobne vytocený med priamo z plastu by týmto testom neprešiel.

    • Lobo to vystihol a to nepovedal všetko, zaujímalo by ma, kto je zdrojom týchto blbostí.
      Najnovšie skúsenosti sú už také, že neplatí ani bod 1. Toto citujem z obalu sypaného čaju Zemežlč menšia -vňať, … Z dôvodu nariadenia EÚ nie je možné uvádzať podrobné účinky… , takže prečo by sa niekto namáhal napísať pravdu na etiketu z medu

      Ešte k bodu 7. o mede. Ak by takto niekto reagoval na prírodný med, zrejme sa jedná o prudkého alergika na peľ, alebo by ten med musel byť kontaminovaný, no pravosť resp. falošnosť medu to nedokazuje.

  4. Už dlho tu nebola takáto blbosť. Badatel, ďakujeme, že nám prekladáte zahraničné články, ale o takéto braky nemám záujem. To za večer napíšem aj ja a môžete to sem vycapiť ako pravdu.

  5. To je už čo za hlúpost,že med nemá byt lepkavý? Vo vode stvrdne? Len tu hlúpnete ludí,ktorí naozaj nevedia aký má byt med!

  6. tak ja som asi nikdy nepila čaj s medom….kedže stvrdne 😀 a asi som vlastne nikdy nejedla pravý med 😀 hm 😀

  7. Tu je akurat pravdive to s tou cukornatostou myslim.

  8. No pekne citanie ako aj diskusia.No ja sa chcem opytat vsetkych co znegovali prispevok ako teda zistim pravost vcelieho medu?

    • Rastislav Beno

      Skutotocnost je taká že inak ako laboratórnym analýzami sa nedá určiť pravosť medu /sa týka obchodov avšak ak si nájdeš v okolo blízko bydliska včelára rad ti ukáže včelnicu aj svoj medik a keby aj náhodou poľavil v kvalite vieš kde býva a otrepes mu ho o hlavu to sa s medom v obchode nedá lebo vecsina produktov pochádza z eu a mimo eu.

  9. Rastislav Beno

    Pár vašich horších článkov má neodradí citat bádateľa ďalej . Som včelár a kuchár a ak budete chcieť kľudne má kontaktujte nabudúce pred tým než si pokazíte článok neodkonzultovaním s odborníkom . Pozdravujem a prajem všetko medovo dobre

  10. Pačia sa mi Vaše články, ale s medom to nevyšlo. Viď trefne diskusné príspevky. Som dlhoročný včelár a mám aj osvedčenie o akosti medu s právom používať ochrannú známku Slovenský med / týmto sa nechcem chváliť/. Med prirodzene obsahuje vodu. Slovenská norma do 18 , norma EU do 20 percent. Med v domácnosti používame denne.Mravce doma nemáme, ale ak zabudneme zatvoriť dobre pohár, tak ráno ich je v mede plno. Manželka dáva pohár medu do väčšej nádoby s vodou / vodný kúpeľ/ a tým zabránime prístupu mravcov. Na ďaľšie bolo reagované. Zdravím a želám všetko dobré.

  11. I pravý med obsahuje vodu a dle normy jí tam může být maximálně 19%. Samozřejmě čím méně vody, tím je med hustší a chuťově lepší. Najděte si každý svého včelaře a nemusíte řešit zda je med kvalitní či nikoli. Velká většina včelařů nese kůži na trh a špatný med nikdy nikomu neprodá. Nelepší je konzumovat med z krajiny kde dotyčný žije.. Včela je svým způsobem bordelář a do medu se dostávají pylová zrníčka rostlin, která rostou v okolí. Alergici by takový med měli jíst, my jsme tím holce vyléčili alergii na kytky.
    Ten kdo si koupí med v obchoďáku musí počítat s tím, že v lepším případě je to směs medů z celého světa, různým způsobem od včel získávaná a včely i jinak léčeny.

  12. Už som s vaším kolegom z badatela p. Buzgom rozprával ohľadne vcelych produktov a ponúkol som možnosť konzultácie pred vydaním článku aby bol čo najdoverihodnejsi ak sa teda už zameriate na konkrétne produkty a chcete mať naozaj relevantné odborné informácie poraďte sa najprv s odborníkom a nekopirujte texty z mi mi bazáru ci varecha. Sk a podobných nezmyslov. Som členom Bratislavského zväzu včelárov a tento článok nás fakt náramne pobavil. Takže zhrniem áno mate dobre príspevky ale niekedy je to katastrofa. Najmä ak sa tomu niekto rozumie. Napríklad mravce nelubia med.asi neviete o tom ze mravce žijú v blízkosti včiel a to z niekoľkých dôvodov a to najme koli medu a peľu ktoré im vyhovujú a vcelam zase vyhovuje vypúšťanie kyseliny mravcej z dôvodu ošetrovania vcelstiev.

Pridajte komentár

*