Užívanie vápnika kosti nespevní. Vyliečte osteoporózu a predíďte zlomeninám prírodným spôsobom, ktorý na rozdiel od liekov funguje! Zistiť viac

Prečo stále používame toxický amalgám?


170 ročná história plombovania zubov škodlivým amalgámom

Úryvok z článku uverejnenom v uznávanom nemeckom zdravotníckom časopise „Natur und heilen“ 9/2008:

Už  170 rokov používa zubná medicína amalgám. Táto zmes je finančne výhodná, ľahko spracovateľná a má dlhšiu „životnosť“ ako umelohmotné (biele) výplne. 

Stop Candida

Čo je to vlastne amalgám a čo v tele spôsobuje

Predsa však – amalgám pozostáva z cca 50% jedovatého ťažkého kovu – ortute.

Stále viac štúdií potvrdzuje, že množstvo chorôb, medzi iným aj tak ťažké choroby ako alzheimerová choroba a skleróza multiplex, môžu byť minimálne spolu spôsobované uvoľňovaním ortute z amalgámových výplní. 

Napriek tomu, ešte dodnes sa v mnohých krajinách amalgámové plomby používajú.

Taktiež, nemeckí ako aj slovenskí pacienti dostávajú rok, čo rok kilogramy výplní obsahujúcich ortuť do svojich úst. Je tomu tak preto, že zástancovia amalgámu dokázali doteraz vždy vyhrať rozhodujúce bitky v tzv. „amalgámovej vojne“.

Tá sa vedie vo vedeckej literatúre, verejných médiách, pred súdmi a taktiež v zubných ambulanciách, nakoniec vždy vo svoj prospech. Tento boj mienok a názorov existuje už od začiatku používania amalgámu v stomatológii.

História amalgámu

V roku 1831 francúzski bratia Crawcourovci v Londýne ponúkli “revolučný” materiál určený pre zubné výplne zložený z kovovej ortute a brúsených strieborných mincí.

Mal taký úspech, že dvaja z bratov odišli do New Yorku a tam v roku 1833 amalgám preslávili ako lacnú alternatívu v porovnaní s drahými zlatými výplniami.

Bez akéhokoľvek lekárskeho vzdelania, ale zato v elegantne vybavenej ordinácii, plnili túto zmes so striebra a ortute do pokazených zubov svojich pacientov.

Za krátky čas týmto spôsobom bratia Crawcourovci zarobili veľký majetok.

Avšak, ako následok tohto počínania sa prejavili u mnohých pacientov symptómy otravy, ochorenia ďasien a iné bolesti. Postupne preto, proti nemu narastal odpor zo strany mnohých stomatológov.

V roku 1840 došlo konečne k zákazu používania amalgámu v zubnej medícine

Zbohom vysoký krvný tlak

V tom istom roku založená americká dentálna spoločnosť (American Society of Dental Surgeons) vylúčila dokonca zo svojich radov členov, ktorí pracovali s amalgámom.

Avšak, odpor týchto vylúčených zubárov, ktorí vytvorili dnes najmocnejšiu stomatologickú spoločnosť American Dental Asociation – s cieľom podporovať rozširovanie amalgámu v zubnej medicíne – bol väčší.

Prečo sa amalgám začal po zákaze znova používať

Rapídne totiž narastal hospodársko-ekonomický tlak, keďže sa zmnohonásobil vznik kazov, ktorý bol následkom zvýšenej konzumácie lacného cukru.

A tak bol v roku 1855 tento zákaz opäť zrušený.

Odvtedy sa snažia seriózni vedeckí pracovníci stále poukazovať na jedovatosť amalgámu. 

V 30-tich rokoch dokázal Prof. Alfred Stock, riaditeľ Kaiser-Wilhelm-Institut pre chémiu v Berlíne, a sám postihnutý otravou amalgámom, vo svojich štúdiách, že ortuť je uvoľňovaná z výplní a usádza sa v organizme.

Odporúčal zriecť sa používania amalgámu v zubárstve. 

Vtedy povedal:

“Raz svet pochopí to, že používanie amalgámu bolo jedným z najväčších prečinov voči ľudstvu.”  

Žiaľ, dodnes sa zástancom amalgámu vždy podarilo podobné kritiky umlčať. 

Záver

Našťastie, nedávno už aj Európska komisia konečne pochopila, čo my na našej stránke tvrdíme vyše 10 rokov a rozhodla sa amalgám zakázať.

Nórsko sa napríklad k takémuto zákazu postavilo pozitívne už začiatkom roku 2008.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. psychopad.eu

    Je to pravda.
    Asi 25 rokov som mal 4 veľké plomby z amalgamu na stoličkách, pri čom každú z nich najmenej 2 krát vymenil za novú kvôli prasknutiu.

    Vedľa plombovaných zubov mi postupne začali odumierať zuby zdravé bez akehokoľvek kazu prejavom najprv uvoľnením zubov a potom bolesť a následne vonku.
    Postupne sa mi začali prejavovať symptómy, ťažká hlava podobne ako po opici ďalší deň, tupé pobolievanie hlavy, závrate a neistá chôdza.
    Ortuť už v ústach nemám, ale trvalo to viac než pol roka dostať vonku ten jedovatý neurotoxin z mozgu spirulinou a koriandrom a teraz som z tých chorôb vďaka Bohu vonku, len pri zmenách počasia sa objavia závrate hoci sa zdravo stravujem a športujem.

    Teraz z odstupom keď si nato pomyslím ortuť v puse, je to hotové šialenstvo.

  2. Jan Jurečka

    Gratuluji autorům tohoto lobbingu, lidí, kteří bez jakýchkoliv skrupulí prolžou celý svůj život, jen když dostanou nějakou finanční injekci.
    To je na objednávku stomatologických elit, které v honbě za ziskem udělají cokoliv. Kvalitně, podotýkám kvalitně vyvložkovaný zub s následnou amalgámovou výplní při normální způsobu péče o zuby, správnou potravu atd. prokazatelně v tisíci případech má životnost 25 roků. Bílé plomby budete obměňovat za tu dobu čtyřikrát.
    Kdo umí počítat hned vidí, kdo bude bohatnout.
    Zločinci v bílém nebo-li bílá mafie jsou ve většině případů vysokoškolský vzdělání kriminálníci. Těmto zločincům vůbec nejde o lidí, ale pouze o zisk. Když procházím společností, jejichž příjmy jsou ve spodní hranici, první co člověk vidí jsou jejich nemocné zuby a často jejich absence, neboť na lékařskou péči nedosáhnou.
    V brzké budoucností se tedy jejich počet ještě navýší.
    Farizejsky vedený článek například vůbec nehovoří o statistikách z uplatňovaného amalgamu…
    Pokrytecky zamlčuje jedy v nápojích, chemii v potravinách, špatné zpracování obilí v mlýnech, ve vodě, plážovém oleji … už vůbec nehovoří ve statistice o nárůstu dětí s vrozenými vadami, debilitou, poruchou sluchu, zraku atd.
    Člověku je smutno na duši, když vidí, jakým zrůdám se umožňuje ovlivňovat společnost.

    • Mam bilou plombu 30 let a nemusela jsem ji mnenit . U bile plbomby zalezi na tom jak se udela! Jsou ale zubari co ji odflaknou aby si vydelali- je to tedy o zubarich ne o plombach. prectete si neco o Dr.Ignaz Semmelweis -jak musel bojovat aby si lekari umyvali ruce- dnes se to zda absurdne. Nikomu ale neni absurdne ze amalgam se zhromazduje ve zvlastnich nadobach a odevzdava se jako nebezpecny odpad- jenom pro zuby v nasich ustech je bezpecny.

    • Miroslav Jiriček

      Vážený pán Jurečka, ak je niekto farizejom, tak ste to vy a vám podobní, ktorí nechcú vziať na vedomie, že vedecky dokázané zdravotné negatívne dopady ortute na organizmus čoveka sú spôsobované vo veľkej miere z amalgámových-ortuťových zubných vložiek. Ak to vám nevadí, tak si ich dajte / s patričnými následkami/ trebárs do všetkých zubov. Ale neohlupujte ostatných ľudí, ktorým záleží na tom, aby boli zdraví a nemajú o tom dosť poznatkov, aby vás nasledovali a boli takými spiatočníkmi ako vy /a nepovedali ste za ktorú zubnú spoločnosť lobujete vy/. Radšej viackrát bielu výplň, ale zdravotne neškodnú, ako raz jedovatú amalgámovú – hoci lacnejšiu. A je na zváženie, či je to lacnejšie v konečnom dôsledku, keď vám to zničí to najcenejšie – zdravie.

  3. terezkaterka

    Hermina, je ortuť nebezpečná, ale pre amalgámové plomby za desiatky rokov nikto nezomrel

    • Miroslav Jiriček

      Rovnaká sprostosť, ako keby niekto povedal, že na umelé sladidlo – ASPARTÁM nikto nezomrel. Abidve veci sú neurotoxíny, následkom užívania ktorých ľudia ochorejú na podobné choroby ako sú Alzhaimer, Parkinson… napriek tomu, že obrovsky poškodzujú zdravie, firmy, ktoré ich vyrábajú a ich lobing – pre ktorých sú finančné zisky viac ako zdravie ľudí,i zatiaľ dokázali presadiť ich používanie… Je len otázkou času, kedy rozumní ľudia dokážu zakázať ich používanie, pretože spôsobujú viac škôd ako úžitku pre zdravie človeka.

  4. Milan Husár

    Prečo? Lebo sme slováci, no nie???

Pridajte komentár

*