Znížite si za 28 dní vysoký krvný tlak prírodnou cestou, bez užívania škodlivých liekov na predpis a natrvalo! Zistiť viac

20 skorých príznakov rakoviny, ktoré takmer každý ignoruje


20 skorých príznakov rakoviny, ktoré takmer každý ignoruje

Ak vás alebo niekoho z vašich blízkych postihne rakovina, je vhodné byť na ňu pripravený. Budete tak vedieť, čo môžete od tohto ochorenia očakávať, aby ste nad ním ľahšie zvíťazili.

V tomto článku nájdete všetko – od základných informácií o rakovine a jej príčinách, až po hĺbkové informácie o konkrétnych typoch rakoviny, vrátane rizikových faktorov, skorého odhalenia, diagnostiky a možností liečby.

Stop Candida

Stop Candida

Čo je rakovina

Rakovina môže v tele prepuknúť kedykoľvek. Začína v momente, keď rakovinové bunky nekontrolovateľne rastú a vytláčajú normálne zdravé bunky.

Takto telo nedokáže fungovať spôsobom, ako by malo.

Napriek svojej hroznej reputácii, rakovina sa dá celkom ľahko vyliečiť u väčšiny ľudí. V skutočnosti viac ľudí viedlo plnohodnotný život až po tom, ako sa vyliečili z rakoviny.

V tomto článku vám vysvetlíme, čo je rakovina a ako ju môžete vyliečiť.

Základné údaje o rakovine

Rakovina nie je len jedno ochorenie. Existujú mnohé typy rakoviny. Nie je to len jedna choroba.

Môže začať v pľúcach, prsiach, hrubom čreve alebo dokonca v krvi.

Rakoviny sú si síce podobné v mnohých ohľadoch, ale odlišujú sa v spôsoboch, ako rastú a rozširujú sa.

Čím sú rakoviny podobné?

Bunky v našom tele vykonávajú určité úlohy. Normálne bunky sa rozdeľujú usporiadaným spôsobom. Zomrú, keď sa opotrebujú alebo poškodia a nové bunky zaujmú ich miesto.

Rakovina nastáva, keď bunky začnú nekontrolovateľne rásť. Rakovinové bunky ďalej rastú a vytvárajú nové bunky. Vytláčajú tak normálne zdravé bunky.

Spôsobuje to problémy v tej časti tela, kde rakovina začala. Rakovinové bunky sa občas rozšíria aj do iných častí tela. Napríklad, rakovinové bunky v pľúcach môžu prejsť do kostí a tam ďalej rásť.

Keď sa rakovinové takýmto spôsobom bunky rozširujú, nazýva sa to metastázovanie. Ak sa rakovina pľúc rozšíri do kostí, stále sa nazýva rakovinou pľúc.

Pre lekárov vyzerajú rakovinové bunky v kostiach presne ako tie v pľúcach. Nenazývajú to rakovinou kostí, pokiaľ rakovina nezačala v kostiach.

Čím sa rakoviny líšia?

Niektoré rakoviny rastú a rozširujú sa rýchlo. Iné rastú pomalšie. Reagujú tiež na liečbu iným spôsobom.

Niektoré druhy rakoviny sa najlepšie liečia chirurgickým zákrokom, iné reagujú lepšie na lieky, nazývané chemoterapia.

Tá však zvyčajne funguje len dočasne, pretože podobne, ako si baktérie vytvárajú rezistenciu na antibiotiká, tak si rakovinové bunky vytvárajú rezistenciu na chemoterapiu.

Po nasadení chemoterapie rakovina zvyčajne ustúpi, no potom sa vráti v oveľa väčšej sile, kedy už na chemoterapiu nereaguje a pacient umiera (ak dovtedy neumrel na toxické účinky chemoterapie).

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa využívajú dve alebo viaceré liečby. Keď má niekto rakovinu, lekár bude chcieť zistiť, o aký druh rakoviny ide.

Onkologickí pacienti potrebujú liečbu, ktorá funguje pre ich druh rakoviny. Podľa názoru, ktorý zastáva naša stránka, rakovina sa najlepšie lieči prírodnými prostriedkami a zmenou životného štýlu.

Vyše 150 našich článkov o prírodnej liečbe rakoviny nájdete tuto.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Čo sú nádory?

Väčšina druhov rakoviny vytvára hrčku nazývanú nádor alebo výrastok. Ale nie všetky hrčky sú výsledkom rakoviny.

Lekári vyberú kúsok hrčky, aby zistili, či ide o rakovinu. Hrčky, ktoré nie sú príznakom rakoviny, sa nazývajú „nezhubné“.

Naopak tie, ktoré sú rakovinotvorné, sa nazývajú „zhubné“.

Existujú niektoré druhy rakoviny, ako je leukémia (rakovina krvi), ktorá nevytvára nádory. Tie sa týkajú krvných buniek alebo buniek lymfatického systému.

Stop Candida

„Keď vám diagnostikujú rakovinu, zvyčajne sa u vás prejaví strach. Na začiatku je pre vás ťažké premýšľať nad niečím iným, ako je vaša diagnóza. Je to prvá vec, o ktorej premýšľate každé ráno.

Chcem, aby onkologickí pacienti vedeli, že sa to dá zlepšiť. Rozprávať o rakovine vám pomôže vyrovnať sa so všetkými novými emóciami, ktoré cítite.

Pamätajte, je normálne, že sa trápite.“ – Delores, bývalá onkologická pacientka

V akom štádiu ide o rakovinu?

Lekár tiež potrebuje vedieť, či a ako ďaleko sa rakovina rozšírila od miesta, kde vypukla. Toto sa nazýva štádium rakoviny.

Možno ste už počuli ľudí rozprávať o tom, že ich rakovina bola v 1. alebo v 2. štádiu. Rozpoznanie štádia rakoviny pomôže lekárovi rozhodnúť, aký typ liečby je najlepší.

Pre každý typ rakoviny existujú testy, ktoré sa môžu vykonať, aby vypočítali štádium rakoviny. Spravidla, nižšie štádium (ako 1. a 2. štádium) znamená, že rakovina sa veľmi nerozšírila.

Vyššie číslo (ako štádium 3 alebo 4) znamená, že rakovina sa rozšírila viac. 4. štádium je najvyššie. Opýtajte sa svojho lekára, aby vám vysvetlil štádium vašej rakoviny a čo to pre vás znamená.

Nerobte len rutinné kontroly teraz a potom. Hľadajte tiež zvláštne príznaky na tele a zistite zvláštne alebo odlišné detaily alebo zmeny.

Prírodná liečba osteoartritídy

Tu sú niektoré skutočnosti, ktoré zvykneme ignorovať:

20 príznakov rakoviny

1. Fučanie/krátke nádychy – typické pre rakovinu pľúc.

2. Kašeľ a bolesť hrudníka – niektoré druhy rakoviny, ako sú rakovina pľúc a leukémia, spôsobujú často kašeľ. Podobá sa to kašľu alebo bronchitíde, ale je to závažnejšie. Môže sa tiež vyskytnúť bolesť v hrudníku, ktorá vyúsťuje do ramena a pokračuje dole rukou.

3. Horúčka a infekcia – môžu byť príznakom leukémie, pretože krvné bunky sú postihnuté v samotnej kostnej dreni. Leukémia spôsobuje, že kostná dreň tvorí choré krvné bunky, ktoré narúšajú vašu imunitu, ktorá napáda aj zdravé bunky v tele.

4. Problémy s prehĺtaním – súvisia s rakovinou pažeráka alebo rakovinou pľúc.

5. Hrčky v lymfatických uzlinách alebo na krku/podpazuší/slabinách – zväčšené lymfatické uzliny poukazujú na to, že lymfatický systém by mohol byť napadnutý rakovinou.

6. Viac modrín/krvácania ako zvyčajne – mohlo by to znamenať, že červené krvinky a krvné doštičky sú postihnuté a ide o leukémiu. Leukémia časom prejde do štádia, pri ktorom červené krvinky nezabezpečujú dostatočný prívod kyslíka pre telesné tkanivá a orgány.

7. Slabosť/únava – môžu byť príznakom rôznych bežných ochorení, ale aj rakoviny. Pozrite si ďalšie príznaky. Ak ste spali dosť, ale stále sa cítite unavení, vyhľadajte lekára.

8. Opuchy a priberanie na bruchu – ženy s rakovinou vaječníkov mávajú opuchnuté brucho dlhšiu dobu.

9. Sýtosť a strata chuti do jedla – ide o ďalší príznak rakoviny vaječníkov. Hlavne ženy jedia menej, pretože nepociťujú hlad a potrebu jesť.

10. Bolesť panvy a brucha – potenciálne znamená rakovinu vaječníkov, ako sme spomínali. Môže to spôsobovať aj leukémia kvôli zväčšenej slezine.

11. Krv v stolici/konečníku – ide jednoznačne o kolorektálny karcinóm a znamená, že potrebujete bezodkladné lekárske vyšetrenie.

12. Neobvyklá strata na váhe – mohlo by to byť príznakom rakoviny hrubého čreva alebo rakoviny tráviaceho systému. Vyskytuje sa aj vtedy, ak sa rakovina dostala do pečene a chuť do jedla je narušená tým, že telo nedokáže riadiť odpadový materiál správne.

13. Podráždený žalúdok – kŕče, bolesti alebo nevoľnosti môžu byť príznakom rakoviny žalúdka.

14. Červené, opuchnuté a bolestivé prsia – samozrejme, ide o jasný príznak rakoviny prsníka.

15. Zmeny bradaviek – bežný príznak rakoviny prsníka. Bradavky sú obrátené, ploché alebo vybočujú do strán.

16. Silná a bolestivá menštruácia alebo abnormálne výkyvy v cykle – ide pravdepodobne o rakovinu maternice, takže je potrebný ultrazvuk (transvaginálny).

17. Opuchnutá tvár – niektorí pacienti s rakovinou pľúc hovorili, že mali opuchnutú alebo červenú tvár. To znamená, že malé nádory na pľúcach blokujú prietok krvi v hrudníku a tvári.

18. Zapálená pokožka a bolesť – môžu byť príznakom rakoviny kože, zvyčajne karcinóm bazálnych buniek, melanóm alebo karcinóm dlaždicových buniek. Skontrolujte si celé telo a nechty.

19. Zmeny nechtov – môžu byť príznakom rakoviny pľúc (na špičkách nechtov) alebo rakoviny kože so škvrnami alebo hnedými, či čiernymi ryhami pod nechtami. Bledé až biele nechty sú znakom rakoviny pečene.

Stop Candida

20. Bolesť v dolnej časti chrbta a na pravej strane – ide o častý príznak rakoviny pečene. Túto bolesť spôsobuje aj rakovina prsníka kvôli umiestneniu a stlačeniu nádoru v hrudníku alebo, ak rakovina už zasiahla aj rebrá.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: holisticlivingtips.com

Súvisiace články




Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*