Ako sa navždy zbaviť osteoartritídy (artrózy kĺbov) pomocou byliniek, stravy a cvičenia? Viac info tu

5 zlých návykov, ktoré nepriaznivo vplývajú na zdravie vašich spermií


Ktoré nesprávne návyky v našej životospráve vplývajú nepriaznivo na zdravie našich spermií?

Jeden z výskumov, ktorý skúmal vplyv konzumácie mäsa na tvorbu spermií potvrdil, že muži, ktorí konzumovali spracované mäsové výrobky každý deň, mali len 5,5% podiel morfologicky normálnych spermií.

Na druhej strane muži, ktorí konzumovali len klasické mäso, prípadne len minimálne množstvo mäsových výrobkov (salámy, klobásy a podobne), mali 7,2% podiel morfologicky normálnych spermií.

Liečba osteoporózy

Odborníci sa ďalej domnievajú, že muži, ktorí sú častejšie pod vplyvom stresu, majú taktiež zníženú koncentráciu spermií.

Mužskú plodnosť môžu tiež oslabovať počítače napojené na Wi-Fi sieť, častý pobyt v saune či marihuana.

Ktoré nesprávne návyky v našej životospráve vplývajú nepriaznivo na zdravie našich spermií?

Zdravie našich spermií do veľkej miery závisí od mnohých našich životných návykov – od toho, akú nosíme spodnú bielizeň až po naše stravovanie.

Práve preto, ak si chceme udržať zdravé a kvalitné spermie a celkovo zdravý intímny život, bude veľmi dôležité držať sa v živote správnych návykov a vyhýbať sa tým škodlivým.

Aby sme aspoň približne vedeli, čomu sa vyhýbať, nižšie vám prinášame stručný zoznam niektorých vecí a návykov, ktoré majú na vaše spermie nepriaznivý vplyv.

1. Salámy, klobásy, slanina

Viaceré výskumy sa zaoberali vplyvom konzumácie spracovaného mäsa na mužskú potenciu.

zistili, že muži ktorí konzumovali polovičnú a väčšiu porciu spracovaného mäsa každý deň, mali len 5,5% podiel morfologicky normálnych spermií.

Pritom muži, ktorí konzumovali menšiu než polovičnú porciu mäsa, mali 7,2% podiel morfologicky normálnych spermií.

Všetci vieme, že bude veľmi ťažké zriecť sa toho chrumkavého pásika slaninky na našom tanieri.

Ale ak bude pre nás motiváciou zachovanie našej plodnosti, hádam sa nám to podarí.

Prírodná liečba osteoartritídy

2. Sauna

Ďalší z výskumov zase sledoval aký vplyv má na mužskú plodnosť sauna. Tohto výskumu sa zúčastnilo 10 zdravých mladých Fínov vo veku tridsať rokov.

Absolvovali dvakrát do týždňa 15 minútový pobyt v saune po dobu troch mesiacov. Po tomto trojmesačnom experimente bol u mladých Fínov zaznamenaný výrazný pokles v počte spermií, ako aj v ich koncentrácii.

Počet, ako aj koncentrácia ich spermií zostali nízke ešte aj ďalšie tri mesiace po skončení zmieneného experimentu.

3. Stres

Stres má negatívny vplyv nielen na naše spermie, ale aj na všetky ostatné oblasti nášho života. Mnoho výskumov už potvrdilo, že stresujúce životné udalosti a situácie majú nepriaznivý vplyv na plodnosť.

Podľa niektorých odborníkov na túto oblasť, u mužov, ktorí sú často pod vplyvom stresu, je aj väčšia pravdepodobnosť, že koncentrácia ich spermií bude nižšia, alebo že ich spermie budú zdeformované či budú mať zníženú pohyblivosť.

4. Wi-Fi a laptop

Sálavé teplo, ktoré vyžaruje z laptopu, môže tiež poškodiť a znehodnotiť naše spermie. Pri práci s laptopom si dávajme pozor, aby sa laptop nenachádzal v blízkosti rozkroku a rozhodne sa vyhýbajme tomu, aby sme si ho ukladali do lona.

Dokonca už aj prítomnosť samotnej Wi-Fi siete, na ktorú je pripojený počítač, môže byť pre plodnosť mužov škodlivá.

Mnohé výskumy už potvrdili, že vyžarovanie rádiových vĺn počítača pripojené na Wi-Fi sieť spôsobuje poškodenie DNA a znižuje pohyblivosť spermií.

5. Marihuana

Experimentálnym skúmaním sa tiež zistilo, že keď boli spermie vystavené pôsobeniu tetrahydrokanabinolu (THC – hlavná chemická zlúčenina marihuany), začali plávať chaoticky.

Pod vplyvom marihuany spermie nedokázali priľnúť na vajíčko a začať tak proces oplodnenia.

Jeden z výskumníkov doktor Lani Burkman tvrdí, že spermie mužov, ktorí fajčia marihuanu, sa pohybujú príliš rýchlo a začnú plávať zbytočne skoro.

Tieto spermie si potom predčasne minú svoju životnú energiu ešte predtým, ako sa dostanú k vajíčku, čím strácajú schopnosť vajíčko oplodniť.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*