Vyliečte si prírodným spôsobom cukrovku typu 2 úplne, prípadne znížte potrebu užívania liekov pri cukrovke typu 1 a minimalizuje jej následky! Zistiť viac

6 potravín, ktorým sa pri chorej štítnej žľaze úplne vyhýbajte


potraviny-a-stitna-zlaza

Ochorenia štítnej žľazy výrazne ovplyvňujú vašu váhu, úroveň energie a celkovú fyzickú kondíciu.

Existujú potraviny, ktorým by ste sa pri problémoch so štítnou žľazou mali za každú cenu vyhýbať. V opačnom prípade sa chorobný stav a zdravotné problémy môžu ešte viac skomplikovať.

Stop Candida

Medzi tieto potraviny patrí nasledovných 6 druhov potravín:

1. Cukor a sacharidy

Rafinovanému (spracovanému) cukry sa vyhýbajte vždy, keď sa to len dá.

Regulácia úrovní vášho telesného cukru je pri ochoreniach štítnej žľazy, ale aj pri ostatných autoimunitných ochoreniach, veľmi dôležitá.

Potraviny s vysokým obsahom cukru môžu viesť z výšeniu inzulínovej rezistencie. Okrem toho, tieto potraviny významnou mierou ovplyvňujú a sťažujú činnosť vášho pankreasu.

2. Vyprážané jedlá

Vyprážané jedlá majú vysoký podiel trans-tukov. Tieto tuky bránia efektívnej činnosti hormónov štítnej žľazy.

Týka sa to tak prirodzených hormónov, ako aj umelo dodávaných vo forme liekov.

Výsledkom môže byť zvýšenie únavy, vyčerpanosti, problémov so spánkom a ďalších prejavov ochorenia štítnej žľazy.

3. Sója a sójové produkty (tofu a podobne)

Odporúča sa, že ak užívate lieky na štítnu žľazu, mali by ste sa vyhýbať konzumácii sóje a ostatných sójových produktov.

Ak sa sóje nedokážete vzdať, potom aspoň znížte jej konzumáciu a dodržujte časový odstup minimálne 4 hodín medzi užitím liekov a konzumáciou sóje. Ide o čas potrebný na to, aby vaše telo spracovalo účinné látky liekov. Sója totiž výrazne narúša ich vstrebávanie v črevách.

Problémom sú hlavne izoflavonoidy nachádzajúce sa v sóji, ktoré sú zodpovedné za znižovanie činnosti štítnej žľazy. Platí to prevažne pre ľudí trpiacimi nedostatkom jódu.

Okrem toho, sója obsahuje látky, ktoré celkovo narúšajú hormonálnu rovnováhu v tele. Viac podrobne o nebezpečenstvách konzumácie sóje sme písali v tomto článku.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

4) Kapustovité druhy zeleniny

Ak vám bolo diagnostikované ochorenie štítnej žľazy, potom radšej nejedzte žiadnu kapustovitú zeleninu.

Medzi kapustovitú zeleninu radíme:

  • kapusta
  • karfiol
  • brokolica
  • ružičkový kel
  • kel
  • kvaka
  • čínska kapusta

Tieto druhy zeleniny môžu znižovať schopnosť tela absorbovať lieky na podporu činnosti štítnej žľazy alebo lieky doplňujúce hormóny štítnej žľazy.

5) Obmedzenie kávy a kofeínu

Ak konzumujete kávu a ostatné nápoje s obsahom kofeínu s mierou, nemalo by to spôsobovať žiadne problémy.

Avšak ich nadmerné pitie dokáže narúšať činnosť nadobličiek, pretože kofeín zvyšuje vyplavovanie hormónov adrenalínu a noradrenalínu.

To potom vedie k adrenalínovej únave a ďalším prejavom hormonálnej nerovnováhy.

6) Jedlá obsahujúce lepok

Lepok vyvoláva tvorbu gliadínu, čo je proteín, ktorý je pre telo cudzí. Štítna žľaza na druhej strane produkuje enzým transglutaminázu, ktorá sa chemicky na gliadín podobá.

Po konzumáciu lepku váš imunitný systém rozpozná gliadín ako ohrozenie a zaútočí naň. Súčasne však tento útok zasiahne aj transglutaminázu. Ak k tomu dôjde, môže trvať veľmi dlhú dobu, kým sa z tohto útoku štítna žľaza zotaví.

Preto, ak trpíte nejakým autoimunitným ochorením štítnej žľazy, potom požiadajte vášho lekára, aby vás otestoval na intoleranciu lepku.

Záver

Zdravie vašej štítnej žľazy dokážete zlepšiť jednak tak, že sa budete vyhýbať všetkým vyššie uvedeným potravinám.

Okrem toho by ste mali tiež pravidelne konzumovať väčšie množstvo surového ovocia a zeleniny (okrem kapustovitej). A samozrejme nezabúdajte ani na dostatok odpočinku, spánku a pravidelnú fyzickú aktivitu.

Stop Candida

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. ivan orsag

    diky za vase rady uz jsem si delal ruzne elixiry a funguji diky i.

  2. Peter Dandaš

    Mám tiež tu chorobu na štítnu žľazu .už nemôže tak ďalej svojho lekára keď sa chcem objednať čakám tri mesiace .ale mal som ísť na kontrolu nešiel som pre prácu nechcem stratiť prácu raz mi dali injekciu nebido pomohlo mi to a potom nič .cítim únavu .mám málo vitamín c .

  3. Ďakujem za vaše rady aj ja mam štítnu zlazu nefunkcnu dobre ponaučenie diky Mária

Pridajte komentár

*