6 dôvodov, prečo by ste nemali vylievať nálev z kyslých uhoriek


6 dôvodov, prečo by ste nemali vylievať nálev z kyslých uhoriek

Šťava z nakladaných uhoriek má mnohé zdravotné prínosy, o ktorých mnohí ani len netušia. Je tiež vynikajúcim zdrojom elektrolytov, antioxidantov a výživných látok.

Zloženie tohto kyslého nálevu sa líši podľa jednotlivých ingrediencií, ktoré boli použité na jeho výrobu. Najčastejšie sa doň pridávajú rôzne korenia, ako sú čierne korenie, klinčeky, horčičné semienka či kôpor.

Zbohom vysoký krvný tlak

Nálev z kyslých uhoriek môže posilniť vaše zdravie, pomôcť predchádzať zdravotným problémom a navyše aj posilniť samoregulačné a samoliečebné schopnosti tela.

Zdravotné prínosy šťavy z kyslých uhoriek

Prečítajte si, aké zdravotné prínosy vám prinesie pravidelné pitie nálevu z kyslých uhoriek:

1. Je lepšia než energetické nápoje

Vďaka obsahu sodíka je nálev z kyslých uhoriek výbornou voľbou pre futbalistov a profesionálnych športovcov. Dodáva im veľa síl pri tréningu. Toto zistenie bolo vedecky overené.

V mnohých nemocniciach sa používa na liečbu srdcových ochorení. Okrem sodíka obsahuje tiež chlorid vápenatý a ocot, ktoré zrýchľujú mnohé telesné funkcie organizmu.

2. Predchádza vzniku svalových kŕčov a pomáha ich liečiť

Chlorid vápenatý a ocot v kyslom náleve pomáhajú k lepšej absorpcii sodíka a draslíka v tele.

Športovci pijú túto šťavu pred a po cvičení, aby predišli alebo sa vyliečili zo svalových kŕčov.

3. Zmierňuje syndróm nepokojných nôh

Mnohí ľudia, ktorí trpia syndrómom nepokojných nôh zistili, že po vypití niekoľkých desiatok mililitrov nálevu z kyslých uhoriek, sa im nohy upokoja.

Táto skutočnosť síce nie je zatiaľ vedecky dokázaná, ale skúsenosti mnohých ľudí tento jej účinok potvrdzujú.

4. Upokojuje bolesť žalúdka

Mnohí uvádzajú, že šťava z nakladaných uhoriek im pomáha pri pálení záhy alebo podráždenom žalúdku.

Ďalšou dobrou voľbou je med a ocot, prípadne uhorková šťava, ktorá je o niečo chutnejšia ako ocot.

5. Predchádza opici a odstraňuje zápach od alkoholu

Nálev z kyslých uhoriek prispieva k odstráneniu zápachu z úst po vypití alkoholu.

Stop Candida

Vzhľadom k tomu, že pomáha vyrovnávať hladinu elektrolytov, je výborným prostriedkom pre zabránenie alebo uzdravenie sa z opice.

6. Dodáva telu antioxidanty a výživné látky

Ako sme už spomenuli, uhorková šťava obsahuje vysoké množstvo elektrolytov, vitamínu C a vápnika. Navyše má nízky obsah kalórií.

Tieto jej vlastnosti z nej robia vynikajúci nástroj pre zlepšenie si svojho celkového zdravia a reguláciu telesnej hmotnosti.

Aj antioxidanty a výživné látky z iných potravín sa pomocou nej ľahšie do tela vstrebávajú.

Odporúčané tipy ako piť uhorkovú šťavu

Všetky zdravotné prínosy šťavy z kyslých uhoriek sú skvelé, ale vypiť ju priamo z pohára, je dosť nebezpečné, pretože vám môže prísť nevoľno.

Existujú iné spôsoby, ako pridať uhorkovú šťavu do svojho jedálnička.

Tu je zopár príkladov, ako získate všetky zdravotné prínosy bez toho, aby ste mali kyslý výraz v tvári:

  • Rozmiešajte niekoľko desiatok mililitrov šťavy z kyslých uhoriek do vody po každom cvičení. Dokonca si ju môžete pridať aj do povzbudzovacieho nápoja.
  • Uhorkovú šťavu si pridajte do šalátov, vaječného šalátu, tuniakovho šalátu alebo do akéhokoľvek jedla, kde sa pridávajú kyslé uhorky.
  • Jogurt je vynikajúcou voľbou, ak doň pridáte pár polievkových lyžíc šťavy z kyslých uhoriek. Posilníte tak svoj organizmus a jogurt prekryje chuť kyslého nálevu.
  • Pridajte šťavu z kyslých uhoriek do marinády, alebo ju použite pre prípravu svojej vlastnej marinády pre hydinu, ryby a mäso.
  • Použite ju ako zálievku. Ocot a soľ vytvárajú z nálevu ideálnu zmes.

Existujú nejaké vedľajšie účinky konzumácie uhorkovej šťavy?

Pred začiatkom pitia uhorkovej šťavy sa poraďte so svojím lekárom.

V skutočnosti neexistujú žiadne negatívne účinky, ale existuje riziko, že sa môže zhoršiť už existujúci zdravotný problém.

  • Ak ste na diéte s nízkym obsahom sodíka, nepite uhorkovú šťavu.
  • Ak trpíte dnou alebo rodinnou anamnézou pre dnu, môžete si svoj zdravotný stav zhoršiť, pretože dochádza k nahromadeniu kyseliny močovej.
  • Ak užívate nejaké lieky, poraďte sa so svojím lekárom predtým, než začnete piť uhorkovú šťavu. Kyslosť nálevu môže negatívne ovplyvniť účinky liekov.

Váš lekár alebo lekárnik vám môže povedať, že pitie uhorkovej šťavy je v poriadku. Vy však predsa len počkajte istý čas po tom, ako užijete predpísané lieky, aby ste sa ubezpečili, že sa už vstrebali.

Všetky tieto riziká sú minimálne, preto pitie uhorkovej šťavy predstavuje bezpečný spôsob, ako si zlepšíte svoje celkové zdravie.

Iné použitie uhorkovej šťavy

Upokojuje svrbenie kože: Ponorte vatový tampón do šťavy z kyslých uhoriek a potrite ním podráždenú pokožku (napríklad po uštipnutí včelou). Vyhnite sa otvoreným ranám.

Zalejte ňou vaše črepníkové kvetiny: Tieňomilné rastliny milujú mierne kyslú pôdu. Ak vaše rastliny v kvetináčoch majú zožltnuté listy, znamená to, že pH pôdy je príliš zásadité. Zmiešajte 2 polievkové lyžice nálevu s 2 šálkami vody a nastriekajte túto zmes na pôdu (vyhýbajte sa rastlinkám).

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: theheartysoul.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*