(Kit Knightly, Off Guardian) Nová správa Banky pre medzinárodné zúčtovanie (Bank of International Settlements) odhaduje, že až 90% národných centrálnych bánk je prinajmenšom vo fáze plánov na zavedenie digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).
Ako uvádzajú: „Deväť z 10 centrálnych bánk skúma digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) a viac ako polovica ich v súčasnosti vyvíja alebo uskutočňuje konkrétne experimenty. Najmä práce pre koncových užívateľov sa posunuli do pokročilejších fáz.“
Uvedená správa nasleduje po marcovom vyhlásení Medzinárodného menového fondu (MMF), ktoré tvrdí, že viac ako sto krajín je prinajmenšom vo fáze plánovania vydania vlastnej CBDC.
Celé vyhlásenie MMF si v angličtine môžete prečítať tu, prípadne súhrn zverejnený agentúrou Bloomberg tu.
Zdá sa, že programy digitálnych peňazí vydávaných vládou naberajú na sile po celom svete minimálne od roku 2020 a zjavne teraz existujú už vo viac ako polovici krajín na planéte.
Najnovšie z nich – Brazília a Namíbia – oznámili svoje plány len minulý mesiac.
Na rôzne problémy sa ponúka stále to isté riešenie
Ako je tomu pri všetkých globalistických aktivitách, tak aj pretláčanie CBDC je vždy súčasťou „aktuálnej témy“. Najprv to bola reakcia na „Covid“. Potom by nám CBDC mohli pomôcť zastaviť „zmenu klímy“. No a teraz sú zasa odpoveďou na „vojnu na Ukrajine“.
Pomocou tejto metódy sa globalisti postupne posunuli od sotva diskutovaného okrajového nápadu k pravidelnému mainstreamovému spravodajstvu a jeho adaptácii 90% sveta. To všetko sa pritom udialo v priebehu len niekoľkých rokov.
Je zaujímavé, že zatiaľ čo sa o CBDC hovorí stále viac, existuje jedna ich špecifická vlastnosť, o ktorej sa hovorí stále menej: programovateľnosť.
Našim pravidelným čitateľom bude tento koncept viac než známy – podrobne je rozobraný v článkoch o CBDC, napríklad tu a tu (v angličtine).
Vysvetlenie pre nových čitateľov: programovateľnosť je hypotetická vlastnosť digitálnej meny, ktorá by emitentovi umožnila stanoviť limity a kontroly nad jej používaním.
Akákoľvek mena CBDC by v podstate dala štátu, centrálnej banke alebo korporácii vydávajúcej peniaze (napríklad zamestnávateľovi vyplácajúcemu mzdu) právomoc kontrolovať, ako a kde sa peniaze môžu minúť.
Akákoľvek CBDC predstavuje potenciálnu kontrolu vašich peňazí treťou stranou.
Je to také jednoduché.
Ako je možné CBDC zneužiť
Zavedenie kontrolovateľnej digitálnej meny má obrovské dôsledky pre samotnú myšlienku individuálnej slobody. Vzhľadom na to, čo sa odohrávalo posledné dva roky, nie je vôbec ťažké si predstaviť, ako by sa takýto systém dal zneužiť.
Napríklad – zastavenie platieb kvôli „ochrane zdravotníctva“, zrážky z miezd na „boj proti klimatickým zmenám“ alebo individuálne finančné sankcie, pretože nie ste „zaočkovaní“.
Netreba sa obzerať ďalej, ako na protest kanadských kamionistov, aby sme videli, ako štát môže finančne zlikvidovať ľudí, ktorí s jeho politikou vyjadrujú nesúhlas. CBDC by na jednej strane uľahčila proces presadzovania vôle štátu a na strane druhej by jednotlivcovi sťažila sa nariadeniam štátu vyhnúť.
Je zrejmé, že ide o najväčší etický a spoločenský problém pre akýkoľvek potenciálny systém digitálnej meny.
A predsa, ani správa Banky pre medzinárodné zúčtovanie (BIS), ani vyhlásenie Medzinárodného menového fondu (MMF), ani zhrnutie Bloombergu vôbec nerozoberajú myšlienku tejto „programovateľnosti“.
Uvedené slovo sa vo všetkých troch dokumentoch používa presne raz a nikdy nevysvetľujú, čo vlastne znamená.
Média hlavného prúdu sa v minulosti nikdy neostýchali hovoriť o „výhodách“ takýchto prísne kontrolovaných peňazí. Naopak, vždy sa to považovalo za ich hlavný predajný argument.
Agustin Carstens, šéf BIS, podrobne diskutoval o tejto myšlienke vo videu v lete 2021:
Povedal nasledovné:
„Kľúčový rozdiel medzi klasickou menou a CBDC je v tom, že centrálna banka by mala absolútnu kontrolu nad pravidlami a nariadeniami, ktoré určia spôsob použitia digitálnej meny a zároveň by mala technológiu na ich vynútenie.“
Článok v Telegraphe z júna 2021 opäť blúznil o možných výhodách programovateľnej meny:
„Digitálna hotovosť by mohla byť naprogramovaná tak, aby sa zabezpečilo, že sa bude míňať len na nevyhnutné veci alebo tovar, ktorý zamestnávateľ alebo vláda považuje za rozumný […] Mohlo by to priniesť sociálne prospešné výsledky, ktoré by zabránili činnostiam, ktoré sa nejakým spôsobom považujú za spoločensky škodlivé.“
Niektoré médiá sa pred časom nezdráhali vyzdvihovať programovateľnosť digitálnych mien, takže je pozoruhodné, že túto cestu diskusie náhle ukončujú. Možno je to znak toho, že precenili, čo by ľudia prijali, a už teraz zažívajú väčší odpor voči tejto myšlienke, ako očakávali.
To je upokojujúci zistenie.
Ale nenechajte sa oklamať: To, že to prestanú spomínať, neznamená, že to nechajú tak, že to nebudú ďalej v tajnosti rozvíjať. Chcú len, aby ste na to zabudli.
A ak by vás to zaujímalo, zoznam krajín, ktoré skúšajú digitálne meny, zahŕňa aj Ukrajinu a Rusko, Spojené štáty americké a Čínu, Britániu a EÚ.
V lige je každý tím.
Výber strany vás nezachráni.
Zachráni vás jedine tvrdý odpor, neakceptácia digitálnej meny, používanie hotovosti všade, kde sa to len dá a odmietanie zrieknuť sa jej.
Autor: Kit Knightly, Zdroj: off-guardian.org, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- Turecko zavedie digitálnu menu centrálnej banky prepojenú s digitálnym občianskym preukazom
- USA sú „za bankrotom“. Prichádza riadená demolácia, čo vytvorí novú dystopickú budúcnosť
- Veľký reset prichádza rýchlo a nič už nebude také ako predtým
- Digitálne meny centrálnych bánk sú rýchlou cestou k digitálnym koncentračným táborom
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Zasa dlhý článok. Evidentne hlúposti na oberanie ľudí o čas.
My publikujeme články, nie nadpisy bez obsahu. Tento článok práveže vôbec nie je dlhý. Ak neradi čítate, tak sem nechoďte a nesťažujte sa.
Čistému je všetko čisté.
Si prríklad totálne zmagorenej zhypnotizovanej ovce, ktorá funguje na debilných nejednoznačných programoch – výrokoch, porekadlách!
Čiže sprostý čistý nemá čo vidieť špinu?! Toto tu robí tých 90% obyvateľstva – čistých debilov! Pre nich je fašizmus NEVIDITEĽNÝ!
No a ešte že si si dal nick verister – čo mi pripomína nosatú Veru Wister, a zrejme to má znamenať niečo ako verifikátor – overovač, auditor. Chorý troll! Ale sebavedomý!
Digitálna mena však súvisí úzko s digitálnou identitou a tzv. covid passmi, Takže kurvy primitívne idú naplno: https://necenzurovanapravda.cz/2022/05/z-iniciativy-usa-ma-byt-rozhodnuto-o-vyznamnem-kroku-smerem-k-farmaceuticke-diktature-who/ !!! Už aby bol rozpad EU a NATO a národné/ľudové tribunály s vlastizradcami !!!
sú to chobotiny. Ak bude tlak neúnosný, každé lano sa pretrhne a následky budú, ako sa patrí. Ja otrokom nebudem, budem bojovať a na druhý svet zoberiem čo najviac skurvysynov.
Okolo mňa veľa rokov už ľudia prakticky nepoužívajú papierové, ani kovové. Snáď ešte nejaké to parkovisko a kafé z automatu…
Pretoze „nemaju“ cas na nic. Hotovost trva dlhsie, nie je tak komfortna a su pri lenivy, zaneprazdnenost to neospravedlni, aby si pozreli a zamysleli sa nad tym, kam vedie len bezhotovostne platenie a ake plany s nim maju ti, co ho vsade tlacia… Ak sa tito jedinci preberu a uvedomia si, do akej siete sa chytili, uz im nebude pomoci… tou poslednou sietou je tetovany chip prezentovany Gatesom, znak bestie, pripojeny na nervovy system kazdeho cloveka!
Olga – asi nenakupuješ potraviny v supermarkete – kto platí kartou – zdržiava ostatných tými chujovími pinkódmi, potom čakanie na odozvu banky a bloček. A až potom si začne ukladať do vozíka, takže pult plný a neviem vyložiť. A až ptom preto – lebo tŕpnu „čo banka“. Kto má keš nemusí tŕpnuť! Málokedy vidím platiť chlapov kartou „lebo chlap bez peňazí a hotovosti je hotová opica“! – ale paničky majú pocit, že sú „mojsejovky“ – „lebo majú predsa prachov toľko, že ich musia mať v banke“!
Je veľký rozdiel „bezhotovostné“ a „digitálne“ peniaze. Ak máte na účte 1000 Eur a pošleme vám 200 Eur, na účte bude mať 1200 rovnocenných Eur. Pri digitálnych eurách by mohlo byť stanovené, že tých našich 200 je len na potraviny a nič iné by ste za nich nekúpili. A aj keby ste ich previedli kamarátovi, stále by na tých 200 bola nálepka, že môžu sa minúť len na potraviny.
Pri digitálnych peniazoch, ak máte na účte 1000 Eur, každé jedno Euro by mohlo mať podobne určené, na čo môže byť použité. Napríklad 300 na bývanie, 20 na cigarety, 10 na alkohol a podobne. Ak by ste minuli 10 na alkohol, ďalší alkohol by ste si už nekúpili, aj keby ste mali na účte 990 Eur.
Kúpim ovocie a vypálim.
Alkohol je jedno z najlepších alternatívnych platidiel pre barter v dobe krízy.
Robím si zásoby, a pravidelne ich obmieňam za čerstvé.
,,,,na vine je tomuto stavu aj tu „každý z vás“,používate veselo kreditky a bezhotovostný styk a to ešte nehovoriac o QR platbách zo smartfónikov s úsmevom na tvári a tu sa hráte na zachráncov morálky,,,,ako otroci ste sa už narodili-len vám to ešte nikto otvorene nepovedal z elity,čiže túto položku beriem opakovane na seba-ste otroci a nemáte žiadnú hodnotu a nenamýšľajte si,že to tak nieje,svet,ktorý sa tu plánuje vytvoriť bude už o inom a nie o neustále škemrajúcich a večne nespokojných znečisťovateľoch planéty a bezhlavého zaberania priestoru,,,,ani tu radšej neuvádzam,že koľko peňazí ste už vy vyviezli za hranice tu zarobené a rozhajdákali ste ich za predražené zbytočnosti,,,,keď raz budete súdení-vyvarujte sa toho,aby som bol ja raz akýmsi prísediacim ako svedok pri všeotcovi stvoriteľovi najvyššiom,lebo bude to pre vás priťažujúca okolnosť bez možnosti to zmeniť či ovplyvniť,,,,treba vám ešte poriadne naložiť,lebo máte stále málo,aby vám došlo,že kde ste a čo ste robili zle,,,,netreba vás v ničom ľutovať.
Svatá pravda.
.
Teoreticky by to bolo skvelé pre ľudstvo ako také. Výborný nápad,ako mnohé iné v histórii. Napr.: Všetky náboženstvá za ostatných 13 tisíc rokov,plus rozmanité izmy,lieky,zbrane,knihy,rozhlas, telefón, televízia, kiná, kultúra ako taká. ,,,,,,,,,,Ale ,,,,,zas len tí rovnejší budú ovládať krivejsich,,,,,,,,, nuž azda dúfať treba v to,aby bolo celkovo aspoň o trochu menej bezohľadnosť i , a šialenci typu brejvik a podobne boli aspoň trochu zmysluplne využití v prospech ľudstva, keď sa už vyskytnú, možno ich budeme za pár desaťročí predávať precivilizovanym jedno,či troj metrovcom,ako genetické zbrane aj pre našu obranu celkovo v mw , tak,ako už nikto nechce sedieť v trafike a telefonovať z búdky,ani do tanku,či ponorky sa netúži mládež pchať, pretože vtom zeleze skrabkofon nemá príjem…
Nevieš čo bolo pred 100 rokmi, a nie ešte pred 13 000.
Pred 100 rokmi môj prapradedo postavil sýpku, a vyryl do nej rok 1901.
Na jednej budove som videl nápis 1968, a pochybujem že bola vtedy postavená.
…článok je veľmi poučný, veľká vďaka …áno, hotovosť ,,treba dávať do popredia“ čo najviac, aj keď sa občas ešte ,,pritrafí kreditka“….
Je to tak. https://zemavek.sk/digitalne-meny-%e2%81%a0-sprievodca-po-jednotlivych-krajinach/