Ako sa navždy zbaviť osteoartritídy (artrózy kĺbov) pomocou byliniek, stravy a cvičenia? Viac info tu

Pravda o chrípke a nachladnutí: Prečo môžu byť pre vás dokonca prínosom


Pravda o chrípke a nachladnutí: Prečo môžu byť pre vás dokonca prínosom

Keď vás túto jeseň alebo zimu postihne chrípka či nachladnutie, vašou najlepšou voľbou bude ich symptómy nepotláčať, ale nechať im voľný priebeh.

Vy za ten čas odpočívajte fyzicky aj duševne a lieky nechajte ležať v skrinke doma alebo, ešte lepšie, na polici v lekárni.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Ako sa k vírusovým ochoreniam stavia medicína

Konvenčná medicína tvrdí, že na vírusové ochorenia, akými sú chrípka alebo nachladnutie, neexistuje liek (to je síce pravda, ale len ak neberieme do úvahy toto prírodné antivirotikum).

No a keďže na ne neexistuje liek, potom je potrebné im predchádzať formou očkovania, z ktorých najznámejšie je sezónne očkovanie proti chrípke.

Očkovanie proti chrípke je však oveľa menej účinné pri predchádzaní chrípky než sa tvrdí a navyše, vakcíny obsahujú mnohé nebezpečné chemikálie.

Ak už ochorenie prepukne, tvrdí nám oficiálna medicína, potom je potrebné jeho prejavy potláčať pomocou rôznych farmaceutických prípravkov.

Bohužiaľ, ide o chybný prístup, ktorý poukazuje na nedostatočné pochopenie toho, čo chrípka a nachladenie v skutočnosti sú a ako pôsobia na naše telo.

Obe tieto ochorenia sú vírusového pôvodu a je potrebné rozumieť tomu, ako vírusy pôsobia na bunkovej úrovni. Až potom pochopíme, aký je význam uvedených ochorení.

V čom sa vírusy líšia od baktérií

Pamätáte sa na hodiny biológie na strednej škole, keď ste sa učili o delení buniek?

Rodičovské bunky sa pomocou procesov mitózy (duplikácie génov) a cytokinézy (bunkového delenia) rozdelia na dcérske bunky. Každá dcérska bunka je potom znova rodičovskou bunkou pre ďalšie delenie.

Podobným spôsobom sa delia aj baktérie, ktoré sú tiež bunkami.

Vírusy, na druhej strane, sa týmto procesom množiť nedokážu. Vírusy sú mikroskopické častice genetického materiálu obaleného v bielkovinovej vrstve.

Jediným spôsobom, ako sa vírusy dokážu množiť, je využiť mechanizmy a metabolizmus vašich buniek. Keď vírusy vstúpia do bunky, potom v závislosti od ich typu, nastanú dve veci:

  1. Vírusy využijú bunkové mechanizmy na vlastnú replikáciu. Neskôr pretrhnú bunkovú stenu a vyplavia sa do tela, aby infikovali ďalšie bunky. Počas tohto procesu roztrhnutia bunkovej steny bunka umiera.
  2. Vírus sa zakomponuje do DNA bunky, aby potom mohol byť súčasťou dcérskych buniek. Neskôr, keď sa DNA vírusu nachádza v mnohých dcérskych bunkách, sa začne rozmnožovať podobne ako v predošlom bode. Keď sa dostatočne namnoží, opäť zahubí hostiteľskú bunku.

Ako vidíte, napadnutá bunka nakoniec hynie v oboch prípadoch. Ide o proces odborne nazývaný lýza.

Prečo chrípka a nachladnutie môžu byť pre vás dobré

Vírusy zodpovedné za chrípku a nachladenie zvyčajne napádajú najslabšie bunky alebo bunky, ktoré sú nadmerne zaťažené odpadom a toxínmi.

Takýchto buniek je potrebné sa zbaviť tak či tak a nahradiť ich bunkami zdravými.

Chrípka a nachladnutie je preto možné považovať za prirodzený spôsob, ktorý umožňuje vášmu telu zbavovať sa starých a poškodených buniek. Ak by ste neochoreli na virálnu infekciu, telu by trvalo oveľa dlhšie tieto bunky identifikovať, zničiť a z tela odstrániť.

Len si predstavte tú hmotu, ktorú vyfúknete z nosa, keď ste nachladení. Nachádza sa v nej množstvo hlienov a mŕtvych buniek ako dôsledok prebiehajúcej lýzy (deštrukcie) buniek vírusmi.

Ako vidíte, neexistuje skutočná potreba lieku na chrípku či nachladenie. Ide o nástroj prírody, ktorým vás udržiava zdravých.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Namiesto potláčania nepríjemných príznakov týchto ochorení si radšej doprajte dostatok odpočinku, zdravú stravu a dostatok tekutín. Vôbec nepotrebujete vakcíny, ani lieky na potláčanie zápalov dutín, horúčky alebo kašľu.

Totižto, každý z týchto nepríjemných prejavov je cestou, ktorou sa počas chrípky alebo nachladnutia eliminuje z tela odpadový materiál.

Je poriadku používať lieky na zmiernenie príznakov uvedených ochorení iba vtedy, ak sa bolesti stávajú neznesiteľnými alebo, ak vám pomôžu mať lepší spánok.

Neužívajte však prostriedky, ktoré potláčajú prospešné procesy akými sú horúčka (do 39˚C), kašeľ alebo tečenie z nosa.

Vyhľadávať nakazenie sa či nie?

Teraz vás by to mohlo zvádzať k myšlienke, že budete nakazenie sa chrípkou či nachladením vyhľadávať podobne, ako niektorí rodičia vyhľadávajú nakazenie sa detí ovčími kiahňami, aby to mali „čím skôr za sebou“.

Toto však neplatí u chrípky či nachladnutia.

Radšej si svoje zdravie chráňte tak, že sa budete zameriavať na posilňovanie imunitného systému. Doprajete si každý deň dostatok spánku a zaveďte do svojho života zásady zdravého stravovania a zdravého životného štýlu.

Tieto opatrenia vám pomôžu v tom, aby vaše bunky zostali zdravé a odolné voči vírusom klopajúcim na bunkové steny.

Vtedy sa vo vašom tele nebudú nachádzať slabé alebo znečistené bunky, ktoré by bolo potrebné odstraňovať s pomocou chrípky či nachladnutia.

Ako rozlíšiť bežné nachladnutie od chrípky?

Nachladnutie prichádza postupne, v priebehu jedného či dvoch dní. Cítite sa unavení, kašlete a tečie vám z nosa.

Vo väčšine prípadov nemáte horúčku a ak ju aj máte, tak je len mierna. Nachladenie zvyčajne trvá 3 až 4 dni, no môže sa ťahať aj 10 až 14 dní.

Chrípka prichádza náhle a je vážnejšia. Cítite sa veľmi unavení, slabí a horúčka sa môže vyšplhať až na 40˚C.

Cítite bolesti hlavy, kĺbov, svalov či hrdla. Môže sa dostaviť pocit zimnice. Úplné zotavenie si bude vyžadovať oveľa viac úsilia než v prípade nachladnutia.

Horúčky môžu trvať 3 až 5 dní, no slabí a unavení sa budete cítiť aj 2 až 3 týždne.

Záver

Pri chrípke a nachladnutí nebudete potrebovať antibiotiká, pretože tie sú určené na bakteriálne infekcie a na vírusy nezaberajú.

Občas ich lekári predpisujú aj na vírové ochorenia a to vtedy, keď si nie sú istí pôvodcom ochorenia. Prípadne vtedy, ak chcú zabrániť sekundárnej infekcii baktériami v čase, keď je telo oslabené bojom s vírusmi.

Ľudia užívajúci antibiotiká pri vírusových ochoreniach sa môžu cítiť lepšie, pretože antibiotiká zvyčajne majú aj protizápalové účinky.

Vedľajšie škodlivé účinky antibiotík však bez pochýb prevažujú nad ich prínosmi. Zničia vašu prospešnú mikroflóru v črevách, zaťažia pečeň a môžu zvýšiť riziko alergií a autoimunitných ochorení.

Preto, kým to nie je absolútne nevyhnutné, antibiotiká neužívajte.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Caj z bazovych kvetov je ucinny na ochranu proti chripkovym virusom. Funguje tak, ze posiluje/chrani bunkove steny. Proteiny virusov to maju potom tazsie prilniet k bunkovej stene. Je potrebne pit caj ako prevenciu kazdy den, pretoze nema dlhodobe ucinky. Pocas choroby je dobre ho pit v kombinacii so zazvorom. Zazvor v cajovych zmesiach funguje ako katalyzator. Roztahuje cievy a pomaha sa vypotit, co je podstatne pri chripke. Takisto zeleny caj s citronom a medom mi fungoval vzdy dobre. Poslednu zimu som robila spominanu kombinaciu bazovy kvet, zazvor, zeleny caj a malinove listy s medom a citronom. Fungovalo.
    Ak sa chripka neustale vracia znamena to, ze telo je zahlienene, zanesene a zacervene. Virusy sa castokrat nalepia na parazity a potom koluju telom, ked sa chcu skryt pred bielimi krvinkami.
    Zvysene davky vitaminu C formou napriklad malej kopky surovej kyslej kapusty denne alebo ibistekoveho caju,sirupu zo smrekovych vyhonkov tiez nie su na skodu.
    Ibistekovy caj as nesmie varit ani zalievat horucou vodou (vitamin C !).
    Dobra metoda je ho zaliat vecer pred spanim studenou vodou a nechat ho cez noc vyluhovat.
    Dobry napad je aj pridat biely caj, ktory ma studenym luhovanim taktiez vyssie ucinky ako varenim.
    Este co mi velmi funguje je oreganovy olej. Ked citim, ze na mna nieco oregano olej vzdy pomoze.
    A vyhybat sa kontaktu ruk s ocami. Podla jednej liecitelky sa chripka siri dotykom. Pre virus su vraj idealne oci. Vraj boli spravene vedecke studie, kde nakaslali, nakychali ludom do tvare a nic im nebolo, ale zaspinenymi rukami pri komtakte s tvarou sa takmer vsetci nakazili.
    Este jedna varianta je, ze sa siri cez usi. Tak ci tak, ked vas zacnu svrbiet usi a citite, ze na vas nieco ide, roztok peroxidu vodika do ucha tiez nie je na skodu.
    Viem, ze clanok bol o systeme ako funguje virus, ale nedalo mi na to napojit sa.

  2. Lliečiteľ

    Všetky infekčné ochorenia dýchacích ciest sa najrýchlejšie vyliečia pomocou MMS/CDS,ktoré spoľahlivo v krátkom čase zničia všetky baktérie a vírusy.
    Nič lepšie na svete neexistuje.

    Imunitu si zlepšime cesnakom, pórom, cibuľou, zázvorom a kurkumou a inými a zároveň si z uvedených zelenín môžeme urobiť čaj proti prechladnutiu resp na chrípku a vylepšiť jeho chuť lyžičkou kvalitného medu. napr. agátového.

    Pri všetkých nachladeniach odporúčam brať vitamín C práškový dospelým
    do 3 g a pre 5 ročné deti do 1200 mg denne a lepšie je tu dennú dávku rozdeliť na 2-3 krát denne.

    Pri teplotách nad 38°C so zápalmi brať práškové MSM (metylsulfonylmetán) dospelí do 1500 mg, pre 5 ročné deti 600 mg.

    Obe ingrediencie rozmiešať v 2 dl vody či limonády.

    Pri častom konzumovaní kyslej kapusty a uvedeným zeleninám sa tak môžeme
    nachladeniu a chrípke v vyhnúť.

    Pri napadnutí hrdla kokovytými baktériami kloktáme hrdlo himalajskou soľou s troškou vody a pridaním niekoľko kvapiek alpy francovky 3 krát denne.

    Ak nám napadnú časté baktérie pneumokoky nosné dutiny, tak ich zničíme v krátkom čase tými istými ingredienciami inhalovaním.

    Jednoduchý inhalátor si urobíme tak,že v užšom a vyššom hrnci necháme zovrieť vodu s himalajskou soľou a premiestnime hrnec mimo šporáka, hneď pridáme niekoľko kvapiek alpy francovky a nosom na plné dúšky vdychujeme paru soli s alpou.

    To iste urobíme aj pri bakteriálnom napadnutí priedušiek a pľúc, paru naplno vdychujeme ústami aj nosom.

    Toto inhalovanie nám rýchlo umožní vyplaviť všetky druhy hlienov včetne baktérií ich vyfúkať a vykašľať von a tak nám vylieči i zápal.

  3. Nejlepší jsou vitamíny C a D na imunitu!! Měla jsem horečky 40stupňů, začala brát po pul hodině vysoké dávky vitamínu C – 1gram každou půl hodinu lipozomálního C, dále vitamín D asi 5000IU, a další vitamíny jako B a multivitamín…no do večera mi teplota klesla na 37, a to mi bylo fakt hrozně, zimnice, bolest kloubů, ledvin…Vitamín C je na všechno, i na viry i na bakterie…Nejlépe brát jako prevenci každý den…

  4. Myslím si, ak je takýto úkaz, tak je nedostatočná imunita v človeku.
    Veľmi málo sa o tomto – vôbec nerozpráva.
    Ak máme dostatočne vybudovanú vrodenú – nešpecifikovanú imunitu, tak prejavy chrípky sa neobjavia.
    Táto vrodená imunita sa dá dobudovať jednoduchým spôsobom.
    Látkou našmu telu vlastnou a je nerezistentná!!!!!
    Potom sa touto látkou dajú odbúrať podnety na autoimunitné ochorenia…..

    • Dobrý deň pán Ján. O akú telu vlastnú látku ide?

    • Vážený pane Jan, děkuji za váš příspěvek, mohl byste prosím zde nám všem hledajícím prozradit nějaký odkaz na web kde se o té látce píše? momentálně se věnuji informacím o medicinálních houbách, jejich vliv na zlepšení mmj.imunity.

Pridajte komentár

*