Ako prírodne liečiť cukrovku a znížiť alebo úplne odstrániť potrebu užívania liekov? Viac info tu

5 falošných medicínskych správ, o ktorých mylne veríte, že sú pravdivé


5 falošných medicínskych správ, o ktorých mylne veríte, že sú pravdivé

Do dnešných dní boli publikované mnohé vskutku ohromujúce vedecké objavy.

Je preto dosť ťažké sa vo všetkých z nich vyznať a vedieť rozlíšiť pravdu od klamstiev. Mnohé sú totiž chybné a niektoré ľudí dokonca zavádzajú.

Liečba osteoporózy

Ako sa hovorí, všetko sa točí okolo peňazí. Aj veda funguje na tom základe, že vedci a výskumníci potrebujú peniaze pre uskutočňovanie svojich experimentov.

Títo ľudia si diktujú vlastné postupy a očakávajú dopredu stanovené výsledky. Niekedy sa tiež stane, že projektu chýbajú financie, a preto sú závery publikované skôr, než prebehne adekvátny výskum.

Testy sú často vykonávané nesprávne alebo výsledky nie sú dôkladne overené.

Stáva sa, že lekársky časopis publikuje predbežné, nepresvedčivé výsledky, ktoré oznámia v médiách tak, ako by boli holými skutočnosťami.

V prípade, že sa daná správa stane hitom, neskôr sa už zabudnú zmieniť o doplnkovom výskume, ktorý jasne preukázal, že počiatočné výsledky boli chybné.

1. Akýkoľvek vedecky overený spôsob na chudnutie

Všetci poznáme rôzne zaručené metódy a spôsoby na chudnutie. Väčšinou nám však k tomu stačia pravidelné cvičenie a prísna diéta.

Snažíme sa schudnúť z oblastí tela, ktoré považujeme za atraktívne. A to len preto, aby sme vyzerali ako modelky alebo modely.

Držíme niekoľkodňové hladovky.

Avšak existuje aj zdravý spôsob chudnutia, a to prostredníctvom zmeny stravovacích a pohybových aktivít. Z dlhodobého hľadiska ide o dosť náročný proces a mnohí ľudia hľadajú rýchle možnosti, ako to docieliť.

Objavenie zázračnej tabletky na chudnutie predstavuje skvelú alternatívu.

Mnohí ľudia ohodnocujú rôzne výrobky na chudnutie hviezdičkami bez toho, aby ich vyskúšali. Ak aj je uskutočnený reálny lekársky test na daný výrobok, vyskúšala ho len malá vzorka ľudí.

To ale postačuje na to, aby takýto výrobok dostal etiketu a začali ho predávať ako bezpečný.

2. Liek proti chrípke, ktorý ju skutočne vylieči

Je prekvapujúce, ako niektorí ľudia stále veria, že studené obklady naozaj fungujú.

Každý, kto zažil chrípku, vie, že jej vyliečenie trvá niekoľko dní, kým všetky jej príznaky odznejú. A to aj v prípade, že ste užívali lieky.

Pravdou však je, že dosiaľ neexistuje žiadny liek, ktorý by chrípku dokázal vyliečiť. V najlepšom prípade len zmierni príznaky ochorenia, no samotný vírus nevylieči.

Nabudúce porozmýšľajte, aké lieky proti chrípke si kúpite. Skontrolujte všetky ich prísady. Určite si všimnete, že sú rovnaké, ako má väčšina liekov proti bolesti a zápalom.

Zbohom vysoký krvný tlak

Tým, že sú predávané pod označením „proti chrípke“, rastie ich cena. Kupujúci tak nadobúdajú pocit, že budú účinnejšie než iné lieky, a preto sú ochotní zaplatiť za nich viac.

3. Napriek stále novým liekom prípady úmrtia na rakovinu rastú

Človek by si myslel, že čísla by nemali klamať.

Avšak, pri pohľade na súčasné štatistické údaje je zrejmé, že v dnešnej dobe vypukla epidémia rakoviny. Kým čísla môžu a nemusia klamať, faktom je, že vo svete stále viac a viac pribúda ľudí chorých na rakovinu.

Za posledné desaťročia sa udiali významné zmeny v našom spôsobe života. Ľudia majú tendenciu žiť dlhšie.

Odkedy začal počet onkologických pacientov rásť, čoraz viac ľudí očakáva, že odborníci konečne vyvinú účinný liek na rakovinu.

Dnes už nežijeme v časoch „urieknutia“, ktoré môže zabiť. Môžeme lepšie identifikovať niektoré z príčin, ktoré vedú k tomuto ochoreniu a ktoré sú zodpovedné za neustále sa zvyšujúci počet diagnóz.

Tak prečo sú potom príbehy o nových liekoch na rakovinu také populárne? Dôvodom sú opäť peniaze.

4. Testovanie na zvieratách je skvelý spôsob, ako overiť účinnosť lieku

Výsledky testovania na zvieratách sú obmedzené, pokiaľ ide o zistenie bezpečnosti pre ľudí a účinnosti lieku.

Pri testovaní sú uprednostňované myši, pretože tie majú podobnú genetiku ako ľudia. Pravdou však je, že táto podobnosť zďaleka nepostačuje na to, aby sme ju porovnávali s ľuďmi.

Nespoľahlivosť testovania liekov na zvieratách je bohužiaľ často ignorovaná. Lieky, ktoré boli testované na zvieratách, sú uvádzané na trh ako vedecky preukázané, že skutočne fungujú.

Ale je to naozaj tak?

5. Užívanie liekov predstavuje účinný spôsob, ako liečiť traumu

Psychológovia neustále oceňujú liečebné účinky liekov určených na depresiu, úzkosti a ďalšie psychické ochorenia modernej doby.

Avšak svedectvá pacientov vyvracajú tieto tvrdenia.

Hovoriť o nich ako o „liekoch“ môže byť v niektorých prípadoch viac než škodlivé. Odborníci často zúfalo dokazujú, že taká metóda funguje. Snažia sa presvedčiť pacientov, že majú závažný problém, ktorého si nie sú plne vedomí. Nie je to ale pravda.

Bohužiaľ, väčšina antidepresív sa doteraz ukázala byť neúčinná.

To znamená, že by bolo potrebných viacero testov na lieky, ktoré údajne skutočne fungujú a nesnažiť sa len dokazovať, že staré metódy liečby majú nejakú hodnotu.

Záver

Často počujeme frázu, že „veda má pred sebou dlhú cestu“, ale len zriedka sa používa, pokiaľ ide o morálku a spoľahlivosť.

Na druhej strane je potrebné uznať, že vedecká komunita má stále čo ponúknuť.

Ale skôr, ako sa budeme tešiť z ďalších veľkých objavov, by sme sa mali pozrieť do minulosti a snažiť sa reálne zhodnotiť, či sú prezentované tvrdenia skutočne pravdivé.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: wakeup-world.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Vážená redakce,

    Váš článek je jen z části pravdivý. Především americký farmaceutický průmysl vidí svůj byznys založený na onkologicky nemocných lidech a následné z 97% nevyléčitelné nemoci, která ve skutečnosti přináší ony obrovské zisky za průběžnou léčbu.
    Ve své podstatě tyto firmy nikdy neusilovaly o lék, který mimochodem je známý a je v sejfech pečlivě chráněný před uplatněním v praxi a veřejnost je kolébána polopravdami o výzkumu, který opět přináší obrovské zisky. Tak je v sejfu například alternativní pohon atd.
    Celý proces polopravd je na stejné bázi, jako vámi podporovaná klamavá reklama na „siláka z dědečka za 2 týdny“… nestydíte se?
    Sháníte odborné recenze, autory kvalitních článků a pak zaplevelíte své stránky takovým hnusem. Je to přesně podle pravidla…peníze nesmrdí, byť podporují sebevětší lumpárnu…

  2. Janči to zaklincoval. Je to proste začarovaný kruh. Preto treba informácie vedieť selektovať. Tri krát meraj raz rež, ako sa hovorí. Všetky tieto bombasitké novniky na badáteľovi sledujem ale ….. nie všetkým hneď aj „podľahnem“ 🙂 hovorí sa tomu sedliacky rozum … žiaľ ani ten nie je 100%tný 🙂

  3. Marie Kubešková

    Vážení,
    co se týká nepít kávu na lačno. Píšete tam, je se účinky zmírní, když si přidáme mléko. ALE, ALE, také už se psalo, že mléko i smetana – dáváme-li si to do kávy, tak se to mění ve škodlivé kyseliny, které ničí játra. A tak se ptám: CO JE PRAVDA????
    S pozdravem Maruš

  4. s tou kavou plne souhlasim , taky jsem to cetla , ze mleko do kavy ,, Nikdy „. Pred nekolika lety bylo pravidlem , ze mleko do kavy se ma davat , kdyz potrebujeme snizit kofein , nyni se objevuje , ze se nesmi , tak uz sama nevim : Co je vlastne pravda ???

  5. František

    Vážený pisatelia komentárov.Ak sa Vám nezdajú rady v bádateľovi,tak sa odhláste a hotovo.Ano,nie všetko musí byť pravda,ale toľko informácií nenajdete nikde a vyskúšať môžete len to čo chcete.A nezabúdajte na hlavné pravidlo každý sme originál a to čo pomôže jednému,nemusí pomôct inému.každý musíme byť sami sebe lekárom.

Pridajte komentár

*