Spoľahlivé spôsoby detoxikácie vašich vlasov


Spoľahlivé spôsoby detoxikácie vašich vlasov

V tomto modernom veku sú ženy – mladé i staré – zasýpané tonami odkazov v médiách, prinášajúcimi občas nerealistickú a nedosiahnuteľnú predstavu o tom, čo je krása.

A tak sú milióny žien, v snahe nejako sa týmto nerozumným ideálom prispôsobiť, vábené k zmene svojich účesov, tvárí a kriviek svojho tela.

Oblasťou, ktorou zvyknú byť ženy posadnuté, je starostlivosť o vlasy. Je veľmi ľahké nechať sa chytiť do pasce pozmeňovania účesu neustálym farbením svojich kaderí a užívania stylingových produktov plných chemikálií.

Ak ste ako väčšina žien, potom je celkom možné, že sa niečím z tohto previňujete aj vy. A v dôsledku toho možno tiež trpíte tým, že máte suché, poškodené či slabé vlasy.

Chcete vedieť, ako oživiť upadajúce zdravie svojich vzácnych kaderí? Urobte si vlasový detox! Nasledujúci návod vám poradí, ako na to.

1. Zamerajte sa na zdravšie vlasy

Jasné, svoje vlasy milujete – to chápeme, najmä keď sú čerstvo vyfúkané, vyčesané a keď na ne nanesiete svoje najobľúbenejšie vlasové produkty.

Je však možné, že všetkým tým chaosom okolo svojej hrivy spôsobujete viac škody než osohu. Pravdou je, že ženy toho robia veľa pre ochranu svojej pleti, nie však pre svoje vlasy.

Majte na pamäti, že pričasté používanie stylingu a vlasových produktov plných chemikálií nemusí ísť vašim vlasom na osoh a môže ich oslabovať – a môže ísť o silne začarovaný kruh.

Riešenie pre vaše vlasy: urobte si jednoduchý detox – vlasy si čistite, starajte sa o ne, vyhýbajte sa fénovaniu, a tiež používaniu vlasových produktov s hustým rezíduom.

2. Umývajte si pokožku hlavy

Hovorí sa, že ak chce mať človek zdravšie vlasy, nemal by pričasto používať šampón. Ak sú ale pramene vašich vlasov ovisnuté, nevýrazné a mastné, možno by ste to mali zvážiť a umývať si ich každý deň.

Čistá vlasová pokožka je pre rast zdravých vlasových prameňov kľúčová. A rovnako ako póry na vašej tvári, aj vaše vlasové folikuly sa upchávajú nadbytočným mazom, špinou a inými produktmi starostlivosti o vlasy.

Pre zahájenie svojej umývacej rutiny si zvoľte šampóny, obsahujúce síran seleničitý, pirithion zinočnatý alebo kyselinu salicylovú. A čo keby ste sa, namiesto nanesenia si hrudy šampónu na temeno, začali mydliť na zátylku a odtiaľ postupovali smerom nahor?

Vlasy na zátylku zvyknú byť hustejšie a zachytávajú viac potu, bývajú teda naozaj mastné a zvyčajne sú časťou, ktoré čistenie potrebuje najviac.

3. Vyhýbajte sa teplu

Úprava vlasov s použitím tepla vám môže pripadať ako niečo nevinné, no ak to robíte každodenne, budú mať vaše vlasy veľký problém. Teplo vaše vlasy oslabuje a vysúša, čo vedie k ich poškodeniu.

Keď ich musíte sušiť, používajte sprej pre tepelnú ochranu vlasov a nanášajte ho cez ich pramene. Prúdenie teplého vzduchu nastavte na nízke alebo stredné, pretože príliš vysoké vám môže vlasy pripáliť či dokonca spáliť.

Riešenie: doprajte svojim vlasom oddych od všetkého tepla, zvážte sušenie na vzduchu omotané samolepiacimi natáčkami. Výsledkom budú vláčne a zdravo vyzerajúce vlasy.

4. Vlhčite ich

Vysušené vlasy sa dajú znovu zvlhčiť používaním predšampónovacích prípravkov. Tieto produkty obsahujú dávku výživných olejov, dodávajúcich vlhkosť vašej vlasovej pokožke, čím ju robia menej zraniteľnou pred natrhnutím a naťahovaním pri umývaní.

Aspoň raz týždenne vykonávajte toto ošetrenie: ošetrujúci prípravok vmasírujte do suchých vlasov, nechajte 15 minút pôsobiť a potom začnite umývať šampónom.

Hľadajte výrobky s obsahom esenciálnych olejov ako sú harmanček (zvyšuje lesk), pelargónia (dodáva pevnosť), argán (na zvlhčenie) a kokos (na zjemnenie vlasov).

5. Raz do týždňa sa vlasom venujte dôkladne

Vaša vlasová pokožka je tvorené keratínom –bunkami bielkovín, ktoré chránia vaše vlasy. Používanie fénu a ďalších stylingových produktov ju môže poškodzovať, teda oslabiť pancier vašich vlasov.

Každý týždeň vykonajte intenzívne ošetrenie svojich vlasov, aby ste im pomohli znovu sa vrátiť do zdravého stavu.

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*