4 zásadne chyby v stravovaní, ktoré Vám vytvárajú viac brušného tuku


4 chyby v stravovaní, ktoré vytvárajú len viac brušného tuku

Začínate mať pocit, že sa úbytok vašej hmotnosti spomaľuje?

S najväčšou pravdepodobnosťou sa dopúšťate chyby, že sa riadite týmito stravovacími omylmi. Uvádzame spôsoby pre zrýchlenie vášho metabolizmus, ktoré vám pomôžu schudnúť rýchlejšie a oveľa jednoduchšie.

Prírodná liečba osteoartritídy

1. Konzumácia malých dávok jedla počas dňa vám zrýchli metabolizmus

Nepravda! Tento omyl dokážeme niekoľkými faktami.

Veľkým mýtom vo výžive je, že sa jedením malých jedál každé 2-3 hodiny zrýchli váš metabolizmus. Nie je to pravda, lebo ten nijako nesúvisí s tým, koľko jedál za deň zjete.

Váš metabolizmus zostáva rovnaký, či zjete za deň 3 alebo 6 jedál. K úbytku hmotnosti nedochádza jednoducho z toho dôvodu, že často jete malé porcie.

Pokiaľ ide o váš stravovací režim, musíte popracovať na stravovaní, ktoré dobre ladí s vaším denným režimom. Jesť každé 2-3 hodiny je dobré v tom, že zostávate sýti a nemusíte čakať, kedy si dáte celé jedlo.

Ani napriek tomu však rýchlo neschudnete, ani neurýchlite svoj metabolizmus. Ide o veľmi starý mýtus fitness priemyslu.

2. K rýchlejšiemu chudnutiu povedú extrémne, nízkokalorické diéty

Tento mýtus je úplne nepravdivý. Veľa ľudí oddávna verí, že jesť menej jedla znamená viac chudnúť. Teoreticky je to pravda. Lenže keď prijímate menej kalórií, než potrebuje vaše telo pre normálne fungovanie, váš metabolizmus sa spomalí a chudnúť budete ťažšie.

Vaša schopnosť spaľovať kalórie sa spomalí. Výskum odhalil, že keď naša strava obsahuje len 1200 či menej kalórií, máme najväčší pokles odpočinkového metabolizmu (RMR).

Dbajte preto o to, aby ste pri diéte prijímali viac než 1200 kalórií a udržiavali ho v relatívne normálnych hladinách.

3. Nie všetky kalórie sú stvorené ako rovnocenné

Je to pravda!

Pri chudnutí je veľmi dôležité vedieť, koľko kalórií denne konzumujete. Buďte si vedomí toho, že vaše telo trávi rozličné druhy potravy rôzne.

Prírodná liečba osteoartritídy

V procese trávenia sa spália asi 3 % všetkých „tukových“ kalórií. Trávením sa spáli 20-30 % všetkých „bielkovinových“ kalórií. Trávením sa spáli okolo 6 % všetkých „uhľovodíkových“ kalórií.

Bielkoviny sa spaľujú veľmi rýchlo, dokonca aj bez cvičenia, lebo keď ide o chudnutie, kalórie pochádzajú z bielkovín.

Dobrý príkladom toho je toto: keď skonzumujete 1000 kalórií čokoládovej zmrzliny a 1000 kalórií kuraciny, priberiete zo zmrzliny.

Pri trávení sa spáli 20-30 % bielkovín z kuraciny a zároveň 3 % tuku z čokoládovej zmrzliny. Nazýva sa to termický efekt potravy (TEF).

4. Neskoré nočné jedenie vedie k priberaniu

Nepravda!

Teóriu o tom, že schudnete, keď po šiestej hodine večer prestanete jesť, šíri veľa prominentných osobností a celebrít. V skutočnosti však vaše telo nebude ukladať o nič viac tuku v noci, než v ktoromkoľvek inom období dňa.

Ľudské telo priberá na základe dvoch faktorov: toho, čo konzumuje a koľko toho konzumuje. Nezáleží preto na čase, kedy jete. Výskumom sa zistilo, že neskoré nočné jedenie neviedlo k žiadnemu významnému nárastu hmotnosti.

V Izraeli prebiehala jedna štúdia, ktorá trvala šesť mesiacov. Niektorí jej účastníci mali na raňajky veľké jedlo, zatiaľ čo iní mali svoje najväčšie jedlo po ôsmej hodine večer.

Vedci zistili, že účastníci, ktorí jedli veľké jedlo po ôsmej hodine večer, schudli o 11% viac a stratili o 10 % telesného tuku viac než tí, ktorí mali svoje veľké jedlo na raňajky.

Problém s nočným jedením je ten, že ak vaše posledné jedlo pozostáva z troch chodov, vedie to k nadmernému príjmu kalórií. Čo pre vás, keď chcete schudnúť, nie je vôbec dobré.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*