Západný koncept vitamínov nemá k imunite žiadny vzťah


Západný koncept vitamínov nemá k imunite žiadny vzťah

„V chladných mesiacoch by sme si mali predovšetkým chrániť oslabenú energiu a posilňovať vnútorné teplo.

Základom je vhodná vyvážená strava a dostatok tepla a odpočinku,“ hovorí MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic, jeden z najväčších odborníkov na tradičnú čínsku medicínu.

Zbohom vysoký krvný tlak

1. Zamerajte sa na povrch tela – nielen na teplé oblečenie, ale aj starostlivosť zvnútra.

Telo je na jeseň a v zime náchylnejšie na ochorenia, pretože inokedy sa expanzívna energia ukladá k spánku a regeneruje sa. Z toho dôvodu je potrebné dostať energiu na povrch a cielene vytvárať energetické brnenie.

2. Varte zázvor a vedzte, že tie ozajstné liečivé účinky sa nevyparia. Číňania vypozorovali, že varený zázvor má lepšie zdravotné účinky ako ten surový, napriek tomu, že tento proces ničí niektoré vitamíny.

Ideálna je zázvorová voda zo siedmich plátkov. Bez medu a citrónu!

3. Keď ste chorí, na citrón zabudnite. Kyslosť citrónu totiž energiu, ktorú chceme dostať na povrch, naopak vťahuje dovnútra.

Preto po odznení hlavných príznakov choroby kašleme. Myslíme si, že na nás sadlo zase niečo iné, čo by sme mali liečiť inak. Podľa Číňanov je to však stále tá istá choroba a my sme ju nezvládli.

4. Doprajte si teplé raňajky. Viac ako na nadmerný vitamínový doping by sme sa v zime mali zamerať na vytváranie vnútorného tepla. Základom sú teplé raňajky vo forme vývarov a kaší, počas dňa potom ľahko korenené jedlá.

5. Nezabúdajte na škoricu. Že škorica zahrieva, to je známa vec. Naozajstné imúnno-stimulačné účinky nemá však kôra, ktorá sa bežne predáva, ale iba vetvičky. Tie zoženiete vo forme liečiva.

6. Čerstvé ovocie a zeleninu jedzte v zime len výnimočne. Naozaj to s tými vitamínmi nie je také horúce, ako sa hovorí. Čerstvé ovocie a zelenina ochladzujú organizmus, a to je presne to, čo v zime nepotrebujeme.

Liečba osteoporózy

Spôsobujú totiž, že sa naše cievy dostatočne neprekrvujú a takto nedávajú priechod imunite, keď potrebuje vyraziť do boja.

7. Nepotlačujte potenie. Keď sa telo potí, znamená to, že sa uzdravuje – vytláča energiu zanesenú škodlivinami (baktériami alebo vírusmi) na povrch kože a odtiaľ z organizmu von.

Pokiaľ tento proces potlačíme, aby nám neprekážal v aktívnom živote, koledujeme si o nepríjemné následky v podobe dlhotrvajúcej bronchitídy alebo nachladnutia.

8. Chráňte si celé telo, nezabúdajte na ruky. Kým v lete do nás podľa Číňanov vnikajú baktérie a vírusy cez nos a ústa, v zime je to cez kožu.

Stačí teda málo ponožiek alebo vychádzka v mraze bez rukavíc a máme nevítanú návštevu.

9. Schlaďte svoju myseľ. Čínska medicína upozorňuje, že v chrípkovom období by sme si mali dať pozor na emočné vypätie.

To totiž prehrieva náš systém a keď do takého terénu vtrhne chlad, exploduje choroba aj pri najmenšom impulze oveľa silnejšie.

Záver

A na záver – príliš nepracujte. Dovoľte si viac oddychu. Na jeseň sa celá príroda pripravuje k spánku, aj my by sme mali v aktivitách poľaviť.

Ťažko to vysvetlíte svojmu zamestnávateľovi, ale ak to vaša situácia aspoň trochu dovolí, odsuňte náročné povinnosti na jar.

Stop Candida

Autor: MUDr. Josef Lucký, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*