Umelé sladidlá vás môžu aj zabiť. Čo všetko vám hrozí pri ich konzumácii?


Na vzostupe sú choroby z umelých sladidiel. Čo všetko vám hrozí?

Choroby z umelých sladidiel (ASD) sú morom, ktorý sa šíri celou Amerikou. Podľa najnovšej štúdie umelé sladidlo aspartám súvisí s metabolickými a tráviacimi ochoreniami.

Neočakávajte však, že vás na to upozorní váš lekár.

Stop Candida

ASD zodpovedá za mnohé z chorôb, vrátane Crohnovej choroby, zápalov, žalúdočného refluxusyndrómu dráždivého čreva.

Lekári urobia všetko možné, len aby nemuseli pomenovať veci pravým menom a mohli vám celé nadchádzajúce týždne predpisovať drahé lieky a objednávať vás na ďalšie kontroly.

Pritom jediné, čo musia pacienti urobiť, aby ochránili svoje zdravie aj peňaženky, je obmedziť príjem umelých sladidiel na minimum.

Prítomnosť ochorení z umelých sladidiel už viac nemôžeme ignorovať. Scientific American uvádza, že ľudia a myši trávia a extrahujú energiu z potravy prostredníctvom génov a biliónov mikróbov, ktoré sú prepojené s tráviacim systémom.

Štúdia zistila, že umelé sladidlá umožňujú extra rýchle množenie črevných baktérií, ktoré extrahujú energiu z potravy a ukladajú ju vo forme tukov.

Trpká pravda o umelých sladidlách

Môžeme povedať, že umelé sladidlá umožňujú rozrastanie baktérií, ktoré zhromažďujú tuk v oblasti bokov, stehien a brucha, hovorí Peter Turnbaugh, odborník v oblasti vzájomného pôsobenia baktérií a metabolizmu z Kalifornskej univerzity.

Jeden z experimentov spočíval v tom, že 10-týždňové myši dostávali denne dávku aspartámu, sukralózy alebo sacharínu. Druhá skupina 10-týždňových myší dostávala prírodný cukor.

Výskumníci zistili, že myši, ktoré dostávali umelé sladidlá, mali abnormálne vysoké hodnoty hladiny cukru v krvi. To naznačuje, že ich tkanivá mali ťažkosti so vstrebávaním cukru (glukózy) v krvi.

Neschopnosť tela premeniť glukózu na energiu urýchľuje vznik cukrovky, srdcovo-cievnych ochoreníproblémy s pečeňou.

Autori štúdie dospeli k záveru, že umelé sladidlá „mohli priamo prispieť k ešte väčšiemu šíreniu práve tej epidémie, s ktorou pôvodne zamýšľali bojovať“ a že u niektorých ľudí spôsobujú priberanie a zhoršenie zdravotného stavu.

Liečba osteoporózy

„Už roky sme predpokladali, že zmeny pôsobenia črevných baktérií by mohli pri obezite zohrávať nejakú úlohu,” povedal Ilseung Cho, gastroenterológ z Newyorskej univerzity.

Škody napáchané aspartámom sú nenapraviteľné

Nanešťastie, dôsledky konzumácie umelých sladidiel sú nenapraviteľné. Neexistujú žiadne lieky na predpis, ktoré by dokázali vyliečiť zdravotné problémy vyvolané požívaním umelých sladidiel.

Na počudovanie, viac ako 70% nahlásených prípadov fibromyalgie, chronickej depresie, syndrómu dráždivého čreva aj žalúdočného refluxu do pažeráka spôsobilo požívanie umelých chemikálií, ktoré úrady odobrili ako vhodné na konzumáciu.

Jedným z dlhodobých dôsledkov pravidelnej konzumácie umelých sladidiel je aj rakovina. ASD je síce krátkodobým dôsledkom, ale netreba ju brať na ľahkú váhu.

Predpisované lieky na liečbu týchto „chronických ochorení“  vyvolávajú vedľajšie účinky, ktoré si mnohokrát vyžadujú užívanie ďalších liekov. To často vedie k zhoršeniu pôvodného stavu.

Našťastie na liečbu ASD nepotrebujete žiadne lieky na predpis, ba ani doktora. Stačí len zahodiť nakúpené žuvačky a cukríky bez cukru, rovnako ako všetky nápoje a potraviny, ktoré sú označené ako nízko alebo bezkalorické („light“ a „zero“).

Vždy si čítajte obsah potravín uvedený na obale. Ak zbadáte, že obsahujú aspartám, sukralózu, sorbitol, acesulfám draselný (acesulfám-k), kyselinu asparágovú alebo sacharín, nekonzumujte ich.

Ak si potrebujete ukojiť svoje chúťky na sladké a nechcete si zvýšiť energetický príjem, vyskúšajte xylitol alebo stéviu, alebo jednoducho konzumujte viac ovocia.

Záver

Pokiaľ vaše zdravotné problémy pretrvávajú, urobte si presný zoznam potravín, ktoré zjete za daný týždeň, a konzultujte ho s naturopatom alebo výživovým poradcom.

Nepotrebujete, aby vám niekto predpisoval otravu. Potrebujete ju jednoducho prestať prijímať!

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. S tými lekármi by som trošku pribrzdil. Sú aj takí, ktorí vás vyvarujú pred umelými sladidlami, light potravinami (napr. light jogurtmi) a nápojmi, ale curovkárovi nepovedia, že zdravší je pre nich hoci aj rafinovaný cukor alebo med ako napr. aspartám alebo sacharín. A tak pacient, ktorý si nedisciplinovane dá zákusok či čokoládu, osladí si kávu umelým sladidlom.

Pridajte komentár

*