Ako prírodne znížiť cholesterol, vyčistiť upchaté cievy a predísť infarktu či mŕtvici? Viac info tu

Prezident Americkej srdcovej asociácie dostal infarkt už ako 52-ročný. Kde spravili súdruhovia z NDR chybu?


Prezident Americkej srdcovej asociácie dostal infarkt ako 52-ročný

Počas zdravotníckej konferencie, prezident Americkej zdravotníckej asociácie (American Heart Association AHA), 52-ročný John Warner, utrpel infarkt.

Toto je zdravotnícky paradox roka. Združenie vo svojom vyhlásení uviedlo, že po umiestnení kovovej výstuže, stentu na otvorenie blokovanej tepny, bol Warner v stabilizovanom stave.

Prírodná liečba osteoartritídy

Časť prejavu Warnera na konferencii Vedecké stretnutia v Anaheime v Kalifornii, sa sústredila na ťažkosti rodín, v ktorých majú pacienta s chorobami srdca.

Warner vo svojom prejave uviedol: „Keď sa narodil môj syn a predstavili sme ho našej širšej rodine, uvedomil som si niečo veľmi znepokojujúce: Ani na jednej z dvoch vetiev mojej rodiny neboli žiadni starí ľudia.

Ani jeden. Všetky vetvy nášho rodokmeňa boli ustrihnuté kardiovaskulárnou chorobou.“

„Spoločnými silami by sme mali byť schopní zabezpečiť, aby starí muži a staré ženy boli stálymi hosťami na rodinných stretnutiach, že ľudia budú žiť dosť dlho a dosť zdravo na to, aby si užili prechádzky a rybačky so svojimi vnúčatami a možno dokonca aj s pravnúčatami.

Inými slovami, teším sa na budúcnosť, kde… deti vyrastajú v spoločnosti mnohých zdravých, milovaných, starnúcich príbuzných, ktorí si ani nevedia predstaviť, že by žili inak.“

Nancy Brown, generálna riaditeľka spoločnosti AHA (Americkej srdcovej asociácie) vo vyhlásení uviedla: „John chcel zdôrazniť, že táto udalosť podčiarkuje dôležité posolstvo, ktoré nám zanechal vo svojom prezidentskom prejave… že bol dosiahnutý veľký pokrok, ale ešte zostáva ešte veľa práce, ktorú je treba urobiť.“

Prečo mnohé z odporúčaní AHA v skutočnosti zhoršujú zdravie srdca

Warner s najväčšou pravdepodobnosťou dodržiaval odporúčania AHA, z ktorých mnohé sú vlastne receptmi na katastrofálne srdcové ochorenia. Vedecky je dokázané, že existujú potraviny, ktoré spôsobujú infarkt a upchanie tepien.

Na vrchných priečkach tohto zoznamu nájdete prebytočný cukor, ale aj priemyselne spracované omega 6 rastlinné oleje, ktoré sa nachádzajú v takmer všetkých spracovaných potravinách.

A aké druhy potravín odporúča AHA na ochranu zdravia srdca?

Nielenže podporuje bohatú konzumáciu obilnín, ale odporúča aj škodlivé tuky, ktoré obsahuje napríklad repka olejná, kukurica, sójové bôby či slnečnicový olej.

„Zmesi alebo kombinácie týchto olejov, často predávané pod názvom „rastlinný olej“ a mixy na varenie vyrobené z týchto olejov sú tiež dobrou voľbou“, hovorí AHA.

Medzitým združenie stále trvá na tom, že nasýteným tukom sa treba vyhýbať.

Práve pred rokom AHA šokovala zdravotníckych odborníkov po celom svete zverejnením globálnej rady, že je potrebné vyhýbať sa nasýteným tukom, ktoré sú súčasťou masla a kokosového oleja, aby sa tak znížilo riziko výskytu srdcových ochorení.

Vo svojej rade ďalej uviedli, že nahradenie týchto tukov margarínom a rastlinným olejom by mohlo znížiť riziko vzniku srdcového ochorenia až o 30%. Celkovo AHA odporúča obmedziť denný príjem nasýtených tukov na 6% z celkového množstva denne prijatých kalórií, alebo ešte aj na menej.

Toto je úplne spiatočnícke. Ak sa Warner držal tejto, už dávno neaktuálnej rady, niet divu, že dostal infarkt. Po pravde sa to dalo očakávať.

Gary Taubes, americký vedecký spisovateľ vo svojej rozsiahlej kritike odborných rád združenia AHA, v ktorej vyvracia ich tvrdenia, poznamenáva, že AHA týmto dokumentom odhaľuje svoje dlhotrvajúce predsudky.

Stručne povedané, AHA jednoducho vylúčila všetky dôkazy, ktoré protirečia jej názorom.

Po tomto metodickom vyberaní čerešničiek, AHA zastala na štyroch klinických pokusoch, publikovaných v 60. a začiatkom 70. rokov minulého storočia, čiže v dobách, keď sa zrodil a rozvíjal mýtus o nízkom obsahu tukov.

Problémom je, že veda o výžive od tých čias napredovala míľovými krokmi a množstvo významných štúdií skalopevne vyvrátilo hypotézu, že nasýtený tuk spôsobuje ochorenia srdca. Navyše medzi nimi nebola zistená žiadna súvislosť.

Podľa dostupných správ, AHA nedávno vydala nové usmernenia o krvnom tlaku a zasa raz posunula bránkovú žrď pre zdravie srdca o čosi nižšie. Teraz ste považovaní za človeka s vysokým krvným tlakom, keď váš krvný tlak presahuje 130 na 80.

Predchádzajúce usmernenia začali hypertenziu od 140 na 90. To znamená, že odhadom každý desiaty človek bude označený za osobu s vysokým krvným tlakom. Mnohí z nich potom samozrejme dostane odporúčanie na medikamentózne liečenie krvného tlaku.

Chybné odporúčania v súvislosti s tukmi mali za následok katastrofálne dôsledky

Od 50. rokov 20. storočia, kedy sa začali presadzovať rastlinné tuky v neprospech nasýtených tukov ako maslo, ľudia svedomito dodržiavali túto radu a dramatickým spôsobom zvyšovali spotrebu rastlinného oleja.

Napríklad, spotreba sójového oleja vzrástla o 600%, zatiaľ čo spotreba masla, loja a masti sa znížila na polovicu.

Takisto sa dramaticky zvýšila spotrebu cukru, ktorý je ďaší dôležitý vinník pri vzniku srdcových chorôb a iných chronických zdravotných problémov.

Dodržiavaním tejto rady sa ľudia na Západe stali tučnejšími a viac chorými. Miera výskytu srdcových ochorení sa nezlepšila, i keď sa ľudia držali diéty „zdravého srdca“ z dielne AHA.

Zdravý rozum hovorí, že ak rada AHA nefungovala posledných 65 rokov, nie je pravdepodobné, že začne fungovať práve teraz.

Moderný výskum práve začína odhaľovať to, čo sa v skutočnosti odohráva na molekulárnej úrovni vtedy, keď konzumujeme rastlinný olej a margarín. A to, čo sa deje, nie je dobré.

Dr. Sanjoy Ghosh, biológ z University of British Columbia, napríklad preukázal, že mitochondrie nemôžu plynule využiť polynenasýtené mastné kyseliny (PUFA) ako palivo z dôvodu jedinečnej molekulárnej štruktúry tukov.

Ďalší výskumníci potvrdili, že kyselina linolová, ktorá patrí medzi PUFA, zabraňuje mitochondriálnej funkcii a môže spôsobiť dokonca i bunkovú smrť.

PUFA nie sú v podkožnom tuku ľahko skladovateľné. Namiesto toho má PUFA tendenciu ukladať sa zvyčajne do pečene, kde prispievajú k steatóze, čiže k chorobe stukovatenej pečene. Ukladajú sa aj do tepien, kde prispievajú k vzniku a rozšíreniu aterosklerózy.

Podľa Dr. Francesa Sladeka, toxikológa a profesora bunkovej biológie v UC Riverside, sa PUFA správajú ako toxíny, ktoré sa zhromažďujú v tkanivách, pretože ľudské telo sa ich nemôže bez problémov zbaviť.

Aby to bolo ešte horšie, keď sa rastlinné oleje ako slnečnicový alebo kukuričný zohrievajú, produkujú aj karcinogénne chemikálie, akými sú napríklad cyklické aldehydy.

Prezident Americkej srdcovej asociácie dostal infarkt ako 52-ročný

Rastlinné oleje sú všetko, len nie zdravé

Iný výskum potvrdzuje takéto zistenia spojením vyprážaných potravín so zvýšeným rizikom smrti.

Napríklad konzumácia vyprážaných zemiakov viac ako dvakrát týždenne dokázala zdvojnásobiť riziko úmrtia človeka v porovnaní s ľuďmi, ktorí nikdy nekonzumovali vyprážané zemiaky.

Výskumom uskutočneným na zvieratách a ľuďoch sa tiež zistilo, že rastlinné oleje podporujú:

  • Obezitu a stukovatenú pečeň
  • Letargiu a prediabetické symptómy
  • Syndrómy chronickej bolesti/idiopatickej bolesti (bolesť bez viditeľnej príčiny)
  • Migrény
  • Crohnovu chorobu a ulceratívnu kolitídu

Podľa Dr. Cate Shanahan, rodinnej lekárky a autorky knihy „Hlboká výživa: Prečo vaše gény potrebujú tradičnú potravu“, myšlienka, že PUFA sú zdravšie ako nasýtené tuky, sa rozpadá na prach v momente, keď vstúpite do oblasti biochémie, pretože je to „biochemicky nepravdepodobné.“

Inými slovami, molekulárna štruktúra PUFA je taká, že je oveľa viac náchylná reagovať s kyslíkom a tieto reakcie narušujú bunkovú aktivitu a spôsobujú zápaly.

Oxidačný stres a zápal sú na rozdiel od toho znakom nielen srdcového ochorenia a infarktu, ale aj väčšiny chronických ochorení.

„Ľudia na AHA tvrdia, že nasýtený tuk je prozápalový a spôsobuje arteriálny plak a infarkt – ale na ich argumentácie neexistujú žiadne biochemické dôkazy,“ napísala v e-maily, ktorý vyvracia rady AHA.

„Nasýtený tuk je veľmi stabilný a nereaguje s kyslíkom tak, ako to spôsobuje tuk PUFA. Tak to je, a tak to aj zostane, pokiaľ sa nezmenia základné zákony vesmíru.

Naše telá potrebujú nejaký tuk PUFA. Musí však pochádzať z potravín, akými sú vlašské orechy, losos alebo jemne spracované (ako za studena lisované, nerafinované) oleje z ľanu či tradične spracované hroznové semená, nie z rastlinných olejov.

Rastlinné oleje sú rafinované, bielené a deodorizované a tuky PUFA sú v nich navyše molekulárne rozbité na toxíny, ktoré naše telo nedokáže nijako využiť.“

Otvorený list prezidentovi AHA

Dr.William Davis, kardiológ z New Yorku a autor bestselleru The New Your Times „Pšeničné brucho: stratiť pšenicu, stratiť hmotnosť a nájsť svoju cestu späť k zdraviu“, vo svojom otvorenom liste Dr. Warnerovi, prezidentovi AHA, píše:

„Ak ignorujete nezmysel, ktorý diktuje politika združenia AHA, môžete dostať pod absolútnu kontrolu kardiovaskulárne riziko. Odpovede však NEnájdete v žiadnej príručke AHA.

Ja som sa tieto vedomosti naučil v praxi ako intervenčný kardiológ. Potom som zanechal tento absurdný spôsob riešenia koronárnej choroby, aby som svoje úsilie zasvätil včasnému odhaleniu a prevencii srdcových chorôb.

Preto som si myslel, že by som niektoré z týchto myšlienok vyjadril v otvorenom liste Dr. Warnerovi, keď sa zotaví zo svojej choroby.

Dr. Warner, existuje niekoľko dôvodov, prečo niekto ako vy – hlboko zakorenený v konvenčnom svete liečenia ochorení srdca a toho, čo prechádza do prevencie – poukazuje na úbohú chybu, ktorú predstavuje moderná paradigma.

1) Sme v pasci zastaralej, ale ziskovej lipidovej hypotézy.

Stop Candida

2) Z rozsiahlych informačných databáz vieme, že oxidačné a glykačné malé častice LDL sú vysoko aterogénne… sú silnými spúšťačmi zápalovej kaskády… a pri niektorých genotypoch sa po konzumácii amylopektínu A, obsiahnutého v obilninách rozrastajú do obrovských rozmerov.

Áno, ide presne o jedlo, ktoré je podľa rád Americkej srdcovej asociácie odporúčané na stravovanie a cukry…

Dúfam, že teraz, keď sa táto choroba dotkla aj vás osobne, vaše oči sa otvoria, aby uvideli korupciu a absurdné politiky konvenčnej starostlivosti pri koronárnych ochoreniach srdca prezentované Americkou srdcovou asociáciou.“

Mýtus o zázračnej pilulke sa musí skončiť

Davis ďalej poznamenáva, že ochorenie srdca je problém spôsobený mnohými faktormi, ktorý sa nedá vyriešiť tabletkou.

„Myslieť si, že statínový liek je dostatočný na prevenciu koronárnych ochorení, je absurdné a prehnane zjednodušené, podobne ako názor, podľa ktorého liečba Ariceptom na demenciu, zastaví ochorenie. Samozrejme, nič také neexistuje“, píše a dodáva: „Neexistujú žiadne lieky na „liečenie“ všetkého, čo prispieva ku koronárnej aterogenéze.

Existuje však mnoho stratégií, ktoré nie sú založené na tabletách a čakajú na objavenie, potom na korigovanie, takýchto príčin.“

Medzi stratégie neliekovej prevencie, ktoré navrhuje Davis, sa zaraďujú:

1. Vyhnúť sa akýmkoľvek stravovacím faktorom, ktoré vyvolávajú inzulínovú rezistenciu, glykáciu a tvorbu malých častíc LDL (zlý cholesterol).

Dôležité je, že to bude zahŕňať vyhýbanie sa škodlivým tukom odporúčaným AHA, ako sú margarín a spracované rastlinné oleje a dodržiavať dennú spotrebu fruktózy pod hodnotou 25 g/deň.

2. Optimalizácia hladiny vitamínu D.

3. Optimalizácia príjmu tukov omega-3 mastných kyselín

Pomer omega 3 mastných kyselín k omega 6 mastným kyselinám na 10% alebo aj viac, je spojený s „dramatickým znížením počtu kardiovaskulárnych príhod“, poznamenáva Davis.

V analýze z roku 2010 sa zistilo, že strava s vyšším obsahom omega 6 mastných kyselín (ktoré sa nachádzajú vo veľkom množstve v rastlinných olejoch) a nižším obsahom omega 3 mastných kyselín, zvýšila riziko nefatálneho infarktu myokardu a úmrtí na srdcové choroby o 13 %.

Zmiešaná strava s vyšším množstvom omega 3 a nižším omega 6 znížila tieto riziká o 22%.

AHA navzdory tomu stále odporúča vyšší príjem omega 6 mastných kyselín tvrdiac, že:

„Agregované údaje z náhodných štúdií, kontroly spisov prípadov, kohortových štúdií a dlhodobých pokusov s krmivami ukazujú, že spotreba najmenej 5-10% energie z omega 6 PUFA znižuje riziko ischemickej choroby srdca na základe jej nižšieho príjmu.

Údaje tiež naznačujú, že vyšší príjem omega 6 PUFA sa ukazuje ako bezpečný a môže byť dokonca ešte aj osožným.“

Toto tvrdenie je v rozpore s obrovským množstvom výskumov, ktoré hovoria o presnom opaku – konkrétne o tom, že zníženie príjmu tukov omega 6 mastných kyselín a zvyšovanie obsahu tukov omega 3 mastných kyselín je pre ľudské srdce lepším riešením.

4. Riešenie funkcie štítnej žľazy.

5. Optimalizácia črevnej mikroflóry na riešenie dysbiózy, zapríčinenej prebytočným cukrom, chlórovanou a fluoridovanou vodou, používaním antibiotík a bežných liekov na liečenie záhy a expozíciou voči pesticídom.

Implantácia koronárneho stentu (kovovej výstuže) nie je lepším riešením, než placebo

Výskum nepodporuje ani rutinný zákrok koronárnej artériovej angioplastiky a umiestnenia stentu. Aktuálny výskum naznačuje, že v skutočnosti až 50% všetkých implantácií stentu nemusí byť potrebných.

Účinnosť tohto zákroku je navyše taká istá, ako keby ste podali placebo.

Podľa štúdie publikovanej v The Lancet, výskumníci z Imperial College London skúmali rozdiel medzi pacientmi, ktorým bol implantovaný stent na stabilizáciu angíny pectoris a medzi tými, ktorí podstúpili placebo zákrok.

Dr. Rasha Al-Lamee, autorka a intervenčná kardiologička opísala štúdiu a jej výsledky. Z piatich miest Veľkej Británie prijali dvesto účastníkov, ktorí mali ťažko zablokované cievy srdca.

V priebehu prvých šiestich týždňov sa všetci pacienti podrobili cvičebnému testu, po ktorom nasledovala intenzívna lekárska liečba.

Potom boli náhodne rozdelení do dvoch skupín. Prvá skupina podstúpila perkutánny zákrok (PCI), počas ktorého lekári uskutočnili koronárnu angioplastiku a implantovali im stent.

Druhá skupina takisto podstúpila PCI zákrok s angiogramom, ale už bez balónovej angioplastiky alebo implantácie stentu.

Počas nasledujúcich šiestich týždňov ani pacienti, ani lekári nevedeli, či a ktorý pacient dostal stent. Po šiestich týždňov sa pacienti opäť podrobili cvičebnému testu a informovali o svojich symptómoch.

Vedci zistili, že obe skupiny zaznamenali takmer rovnaké zlepšenie tolerancie na cvičenie a žiaden rozdiel v hlásených zlepšeniach ich symptómov. Al-Lamee interpretovala výsledky na základe zaznamenaných údajov takto:

„Prekvapivo, i keď stentami sa zlepšil prívod krvi, týmto zákrokom nedošlo k väčšej úľave od symptómov, keď to porovnáme s tým, čo sa dosahuje medikamentóznou liečbou.

Výsledky sú zaznamenané za túto skupinu pacientov. Zdá sa, že väzba medzi otvorením zužujúcej sa koronárnej artérie a zlepšovaním symptómov, nie je až taká jednoduchá, ako v to všetci dúfali.“

Nový spôsob pohľadu na srdcové ochorenia

Dr. Thomas Cowan, rodinný lekár, zakladajúci člen nadácie Weston A. Price a autor knihy „Ľudské srdce, kozmické srdce: Doktorova snaha porozumieť, liečiť a predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam“, hovorí o tom, ako funguje ľudské srdce a obehový systém.

Môže trvať veľmi dlho, kým si toto porozumenie mechanizmu prerazí svoju cestu k zmene spôsobu, akým sa pristupuje k chorobám srdca.

Analyzuje ochorenie srdca, ktoré má svoj pôvod v mitochondriálnej dysfunkcii a vyjadruje názor, že len samotnou tvorbou plakov nie je možné vysvetliť infarkt.

Podľa Cowana „sa zvyčajne všetko točí okolo plaku… Moje tvrdenie, ktoré uvádzam vo svojej knihe je, že to NIE je o plaku.“  

Všeobecne prijatým názorom je, že srdce funguje ako pumpa – ako tlakový pohonný systém, ktorý je udržiavaný v pohybe svalovou kontrakciou komôr.

Vysvetľuje, že srdce ako funkčný orgán je v skutočnosti výstižnejšie opísať ako hydraulický piest – ako stroj na vytváranie vírov, kde je primárnym pohoničom krvi interakcia medzi záporne nabitými stenami cievy a pozitívne nabitou vodou v krvi.

Dôležité je, že nasledujúce tri prírodné energie vedú k oddeleniu nábojov, ktoré zlepšujú prietok krvi:

1. Svetelné lúče nabíjajú krvné cievy, čím zvyšujú prietok krvi. Keď slnečné lúče preniknú cez pokožku, spôsobí to masívny nárast oxidu dusnatého, ktorý pôsobí ako vazodilatátor.

Pôsobením oxidu dusnatého môže byť až 60% krvi presunutej na povrch pokožky.

To pomáha absorbovať slnečné žiarenie, ktoré potom spôsobuje to, že voda v krvi zachytáva energiu a stáva sa štruktúrovanou. Toto je kľúčovou zložkou pre zdravé srdce.

Je ideálne, ak ste vystavený slnečnému žiareniu a zároveň ste uzemnení, čo znamená, že stojíte alebo chodíte bosými nohami na pôde. Tým vzniká biologický obvod, ktorý umožňuje telu ešte lepšie fungovať.

2. Negatívne ióny zo Zeme, sú známe aj ako uzemnenie priamo k zemi/podkladu (spojenie k neživej časti, ktorá nevedie za normálnych okolností prúd) alebo uzemnenie (spojenie k živej časti, ktorá za normálnych podmienok vedie prúd).

To tiež nabíja krvné cievy, vytvára oddeľovanie nábojov, vytvára viac kladných iónov a umožňuje krvi prúdiť smerom nahor, proti gravitácii.

3. Účinok poľa alebo dotyku od inej živej bytosti, napríklad položením rúk na telo iného človeka.

Zdravé srdce je výsledkom zdravého životného štýlu

Ako to poznamenal Cowan:

„Najlepšia vec je byť na pláži, v slanej vode, v kraťasoch alebo nahí. Slaná voda pôsobí ako elektrický vodič. A držať sa za ruky s niekým, koho milujete.

To je to, ako si štruktúrujete vodu (vo svojich krvných cievach).“

Vystavenie sa slnku, uzemnenie a kontakt kože na kožu – to sú tri stratégie prevencie ochorení srdca, ktoré by v ideálnom prípade mali robiť všetci. Je to oveľa jednoduchšie a menej nákladné.

Zdravie ľudského srdca je však závislé aj na vašej strave. Podľa môjho názoru najlepšou liečbou srdcových ochorení je dopracovať sa až k režimu prerušovaného pôstu, keď sa už zvládnete postiť celých 20 hodín za deň.

Keď budete jesť, zabezpečte si, aby ste jedli skutočné, zdravé, organické (bio) jedlo a zvážte aj cyklickú ketogénnu diétu s vysokým obsahom zdravých tukov, s nízkym obsahom čistých uhľohydrátov a s miernou dávkou bielkovín.

Keď si už navyknete na tento režim prerušovaného postenia, začnite vykonávať pôst na vode tak, aby ste ho postupne zvládli 5 dní v mesiaci. To je naozaj najsilnejší metabolický zásah, o ktorom vieme, a myslíme si tiež, že je to jedna z najzdravších vecí, ktoré môžete teraz urobiť pre svoje zdravie.

Starnúce bunky, ktoré sa prestali replikovať, hrajú zreteľnú úlohu pri starnutí a ochoreniach. Akonáhle sa replikácia zastaví, tieto bunky je potrebné z tela odstrániť, inak začnú telo upchávať, čo následne spôsobí závažné zápaly a imunitnú dysfunkciu.

Pôst veľmi efektívne zbavuje telo senestívnych, starnúcich buniek – proces je známy ako autofagia. Pôst stimuluje aj produkciu kmeňových buniek, ktoré pomáhajú pri regenerácii a hojení.

Päťdňový pôst môže znieť ako zastrašujúci proces. Ak ste však zvyknutí na 20-hodinový denný prerušovaný pôst už počas jedného mesiaca pred začatím päťdňového pôstu, potom hlad, ktorý vás zákonite zasiahne v druhý deň pôstu, sa vzápätí dramaticky zredukuje a zvyčajne sa to dá celkom príjemne zvládať.

Pôst je silným prostriedkom aj na inzulínovú rezistenciu, ktorá je hlavným základným faktorom srdcových ochorení.

Ďalšie dôležité stratégie životného štýlu na ochranu vášho srdca zahŕňajú zabezpečenie dodania:

  • dostatku CoQ10 (koenzým Q10)
  • pravidelné cvičenie
  • dostatku spánku (čo je skutočne dôležité pre mitochondriálne zdravie)
  • vyhýbanie sa elektromagnetickým poliam

Záver

V neposlednom rade je dôležité aj fyzické cvičenie, ktoré si vyžaduje iba dve až tri minúty, trikrát denne. Je to úplne jednoduchý spôsob, ako posilniť zdravie svojho srdca.

Podnecuje to telo, aby uvoľnilo oxid dusnatý, čo pomôže uvoľniť krvné cievy a zlepšiť krvný tlak.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Prosím Vás, mätie ma slovo „prerušovaný. “ Aký je to 20-hodinový denný prerušovaný pôst? Ak by bol 20h denný pôst tak si to predstavím tak, že štvrtok o polnoci ešte niečo zjem a celý piatok pôstim dajme tomu tiež do polnoci tj niečo ľahké zjem v piatok o polnoci…. dobre tomu rozumiem?

  2. Ani ja v tom nemám jasno. No predpokladám, že hladovať (postiť sa) 20 hodín nie je normálna hladovka. Takže 20 hodín sa postím, potom niečo zjem a zasa 20 hodín až po dobu 5 dní. Vyznávači hladovky nejedia nič, pijú len vodu, a to aj po dobu dlhšiu ako 5 dní non stop 24 hodín denne.

    • 20-hodinový půst je když např. 1.1. 2019 večeřím ve 21:00 hod pak první následující jídlo je 2.1.2019 za 20 hodin, tj v 17:00 hod. Piju pouze vodu bez omezení.
      5-ti denní půst je když 5×24 hod.= 5 dní nejím nic a piju pouze vodu bez omezení.

Pridajte komentár

*