Ako prírodne vyliečiť osteoporózu, spevniť kosti a predísť zlomeninám? Viac info tu

Nigérijský súd nedávno rozhodol, že výrobky Coca-Coly sú jed


Tento súd práve rozhodol, že výrobky Coca-Coly sú JED

Zrejme ste už na webe videli kolovať nejaké videá, zobrazujúce schopnosť koly odstraňovať hrdzu a nátery z kovových predmetov prípadne čistiť toaletné misy.

Hoci vo svojom vnútri všetci vieme, že sýtené nealkoholické nápoje sú naozaj nezdravé, mnohí z nás tú presladenú vec aj tak denno denne pijú.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Nech ste kdekoľvek, Coca-Cola patrí medzi najznámejšie nápoje na celom svete. V niektorých krajinách tretieho sveta sú výrobky Coca-Coly, ako samotná Coca-cola, ale aj Fanta či Sprite dokonca dostupnejšie než čistá voda.

Pravidelní konzumenti týchto nealkoholických nápojov by sa však nemali obávať len ich vysokého obsahu cukru.

Najvyšší nigérijský súd totiž nedávno rozhodol, že niektoré nealkoholické nápoje, predávané pod značkou Coca-Cola, môžu byť pri súbežnej konzumácii s potravinami, nápojmi a výživovými doplnkami bohatými na vitamín C, jedovaté.

Fľaše Fanty a Spritu budú mať možno čoskoro nápisy, varujúce pred zdravotnými rizikami

Podnikateľ Dr. Emmanuel Fijabi Adebo podal žalobu na Národnú agentúru pre kontrolu potravín a liečiv (NAFDAC) a Nigérijskú fľašovaciu spoločnosť (NBC).

Následne sudca Adedayo Oyebanji rozhodol, že vysoké hladiny kyseliny benzoovej, ako aj prídavné látky vo Fante a Sprite, môžu pri zmiešaní s kyselinou askorbovou, teda vitamínom C, predstavovať pre konzumentov zdravotné riziko.

V roku 2007 kúpila spoločnosť pána Emanuela Fijabiho Adeba, zvaná Fijabi Adebo Holdings Limited, nigérijský Sprite a Fantu, aby mohla exportovať na maloobchodný trh Spojeného kráľovstva.

Keď produkty dorazili do Veľkej Británie, zdravotné úrady vykonali testy a dospeli k záveru, že nie sú vhodné na konzumáciu ľuďmi, uviedla CNN.

Lodnú zásielku zabavili a zničili, lebo výrobky obsahovali vysoké hladiny kyseliny benzoovej a žltého potravinárskeho farbiva, predstavujúcich vážne zdravotné riziko. (SÚVISIACE: ďalšie informácie o toxických potravinách a nápojoch môžete nájsť na NaturalNewsIngredients.com.)

Na svoju obranu spoločnosť Coca-Cola povedala, že tieto tvrdenia sú falošné a nevedecké. Právnici Nigérijskej fľašovacej spoločnosti dodali, že výrobky neboli určené na export do iných krajín.

„Všetky naše výrobky sú bezpečné a prísne dodržiavajú všetky nariadenia krajín, v ktorých sa predávajú, pričom spĺňajú prísne normy našej spoločnosti na globálnu bezpečnosť a kvalitu“, povedal pre Independent hovorca Coca-Coly.

Prírodná liečba osteoartritídy

Sudca Adedayo Oyebanji ich obranu zamietol, vyhlásiac, že akýkoľvek nealkoholický nápoj „by mal byť vhodný na konzumáciu všetkými ľuďmi, bez ohľadu na farbu ich pleti či vierovyznanie“.

Najvyšší súd v Lagose nariadil spoločnosti NBC umiestniť na fľaše Fanty a Spritu nálepky, informujúce spotrebiteľov o možných zdravotných rizikách.

Pokutu vo výške 6 350 dolárov dostala aj NAFDAC za nedodržanie zdravotných noriem.

NBC a NAFDAC podali proti rozhodnutiu súdu odvolanie

Obe spoločnosti argumentujú, že kolové výrobky v Nigérii limity kyseliny benzoovej neprekračujú.

Citujú limity, stanovené Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) OSN, ktoré sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť v závislosti na niektorých faktoroch, ako sú podnebie a predpisy krajiny. Podľa nich si vyššie teploty vyžadujú vyššie hladiny konzervačných látok.

Ako uvádza Sade Morgan, riaditeľ NBC pre právne, verejné záležitosti a komunikáciu, normou stanovené hranice kyseliny benzoovej v nealkoholických nápojoch vo Veľkej Británii sú stanovené na maximálnych 150 mg/kg.

Výrobky Fanta a Sprite z Nigérie však zaznamenali úrovne 200 mg/kg, čo je menej, než stanovený nigérijský limit 250 mg/kg.

Hoci úrady a FAO tvrdia, že výrobky sú bezpečné, minister zdravotníctva Isaac Adewole trvá na zahájení vyšetrovania bezpečnosti výrobkov firmy Coca-Cola v Nigérii.

Správa sa šíri Nigériou rýchlosťou blesku, čo má u verejnosti za následok strach. Mnohí Nigérijčania si už viac nie sú veľmi istí, či ešte chcú piť nápoj, ktorý je v niektorých častiach sveta považovaný za jedovatý pre ľudí.

Zatiaľ čo spoločnosti Coca-Cola a NBC dúfajú v úspešné odvolanie pre opätovné vybudovanie svojej reputácie a obnovenie dôvery, skupiny spotrebiteľov vyzývajú k okamžitým bojkotom.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Martin Siry

    Celý svet je jedno zlé, zákerné miesto plné zákerných stvorení.

    • Verím, že to myslíte ako vtip 🙂

    • Odpoveď A): Určite máš pravdu – ale nechápem, prečo sa stále pozeráš do zrkadla.

      Odpoveď B): Buď rád, že žiješ práve teraz a na Slovensku. Svet bol totiž ešte omnoho horší… (dejepis asi nebol Tvoj obľúbený predmet 🙂 ).

Pridajte komentár

*