Súčasná medicína väčšinou vlastne medicínou ani nie je – vôbec totiž nie je o zdraví ľudí. Ak vôbec o niečom je, tak o peniazoch pre farmaceutický priemysel.
Arnold Seymour Relman bol profesorom medicíny na Harvarde a bývalým šéfredaktorom časopisu The New England Medical Journal.
Ako jedna z mnohých prominentných postáv v odbore zdravotníctva to najlepšie zdôraznil nasledovným výrokom:
„Lekárska profesia je kupovaná farmaceutickým priemyslom, nie iba čo sa týka výkonu lekárskej praxe, ale aj čo sa týka výučby a výskumu.
Akademické inštitúcie tejto krajiny sa nechávajú platiť agentmi farmaceutického priemyslu. Považujem to za hanebné.“ (zdroj)
Zatajovanie informácií farma firmami
Vyhlásení podobných tomu Relmanovmu je veľa a ešte viac je príkladov, ktoré jasne vysvetľujú účel farmaceutického podvodu.
Tým je zatajovanie istých informácií z klinických pokusov alebo výskumu, ktorý kompromituje celý rad rozličných druhov liekov na predpis.
Najnovší príklad pochádza zo štúdie vykonanej výskumníkmi z Lekárskej fakulty Washington State University.
Odhalili totiž spojitosť medzi liekmi, známymi ako inhibítory protónovej pumpy (skrátene PPI), používané proti páleniu záhy a fatálnymi prípadmi kardiovaskulárneho ochorenia, chronického ochorenia obličiek a rakoviny horného gastrointestinálneho traktu.
Výsledky boli prinajmenšom šokujúce, pretože výskumníci zistili, že uvedené riziká zvyšuje hlavne doba ich užívania (teda PPI), a to aj vtedy, keď sa užívajú v nízkych dávkach. (pozrite štúdiu)
Počet ľudí, ktorí dnes užívajú rôzne lieky na predpis, je ohromujúci.
Čo sa týka konkrétne liekov PPI, predpísané ich má okolo 5% populácie. Ďalšie tisíce si ich kupujú sami a užívajú ich dokonca bez konzultácie s lekárom. Koľko toho však lekári v skutočnosti vedia?
Lekári často nevedia, čo môžu spôsobiť nimi predpisované lieky
Hoci majú lekári množstvo vedomostí o ľudskej fyziológii a psychológii, a celkom dosť o chorobách, pravdou je, že vedia veľmi málo o liekoch, ktoré predpisujú a ktoré predáva a propaguje priemysel, v ktorom pracujú.
Ako je možné, že sa nikdy nehovorí o tom, že liek na predpis je jedným z hlavných dôvodov úmrtia? Hovoríme o smrtiacej epidémii, ktorá sa propaguje a predáva ako liek.
Nie je to šialené?
Lekári vkladajú dôveru do farmaceutických spoločností a pacienti dôverujú lekárovi a v dôsledku toho tu máme smrtiacu epidémiu. Táto nová štúdia, týkajúca sa PPI, vyšla 30. mája v časopise The BMJ:
„Užívanie PPI po celé mesiace či roky nie je bezpečné. Teraz máme jasnejší obraz o zdravotných stavoch, spájajúcich sa s ich dlhodobým užívaním,“ hovorí hlavný autor, lekár Ziyad Al-Aly, odborný asistent na lekárskej fakulte.
Čo sa týka mnohých liekov na predpis, je záhadou, ako sa vôbec dostanú na trh a ľudia by sa mali viac pýtať, či sa vôbec vykonáva patričné testovanie na bezpečnosť, na základe ktorého ich schvaľujú za bezpečné na konzumáciu ľuďmi.
Ako to robia naše úrady pre kontrolu nad zdravotnou starostlivosťou?
Je veľa informácií, ktoré dokazujú, že v skutočnosti sú úplne skorumpované, a tak medzi týmito úradmi a veľkými korporáciami vidíme trvalo fungujúce „otočné dvere“.
Julie Gerberdingová, „Žena roka“ podľa Asociácie podnikateliek v oblasti zdravotnej starostlivosti, je skvelým príkladom človeka, ktorý prechádzal tými otočnými dverami medzi vládnymi regulačnými agentúrami a korporáciami, ktoré mali regulovať.
Zároveň je aj bývalou riaditeľkou CDC (Centier pre potláčanie chorôb). Viac o jej príbehu si môžete prečítať tu (v angličtine).
Tisíce úmrtí kvôli liekom proti páleniu záhy
Čo sa týka spojenia medzi korporáciami a vládnymi agentúrami, korupcia nemá konca.
Vlastne len pred niekoľkými rokmi uverejnilo vyše tucta vedcov z CDC anonymne verejné vyhlásenie, podrobne opisujúce, aký vplyv majú korporácie na politiku vlády.
Vyhlásenie je známe pod názvom Spider Papers.
Čo sa týka konkrétne PPI, dostupný je aj ďalší výskum, ktorý ich dáva do súvisu s demenciou, fraktúrami kostí, chorobou srdca a zápalom pľúc.
Výskumníci zistili, že tieto lieky vedú každý rok k tisícom a tisícom ďalších úmrtí, a to hovoríme iba o jednom lieku.
Výskumníci kvôli štúdii podrobne preskúmali anonymné lekárske záznamy z databázy Ministerstva pre záležitosti veteránov USA.
Po preskúmaní zdravotných údajov, získaných za obdobie júl 2002 až jún 2004, identifikovali výskumníci 157 625 ľudí – zväčša belochov, mužov vo veku 65 rokov a starších – ktorým boli čerstvo predpísané lieky PPI a 56 842 ľudí, ktorým práve predpísali inú triedu liekov na potlačenie kyseliny, známych ako H2-blokátory.
Pacientov – celkom 214 467 – sledovali 10 rokov.
U skupiny s PPI zistili výskumníci v porovnaní so skupinou s H2-blokátormi o 17 % vyššie riziko úmrtia. Na 1000 ľudí napočítali o 45 úmrtí viac, ktoré sa dali pripísať dlhodobému užívaniu PPI.
Miera úmrtí u PPI bola 387 na 1000 ľudí a u H2-blokátorov 342 na 1000 ľudí (zdroj).
Mnohí užívajú lieky, hoci ich vôbec nepotrebujú
Okrem toho štúdia zistila, že viac ako polovica ľudí užívajúcich PPI ich užívať nepotrebuje.
V tejto skupine boli úmrtia súvisiace s PPI bežnejšie, keď takmer 23 ľudí z 1000 zomrelo na chorobu srdca, skoro piati z 1000 na chronické ochorenie obličiek a traja na rakovinu žalúdka.
„Najdesivejšie pre mňa je, že k závažnému poškodeniu môže dôjsť u ľudí, ktorí PPI užívajú, ale ich nepotrebujú,“ povedal Al-Aly.
V konečnom dôsledku, farmaceutické spoločnosti nenájdu to, čo nehľadajú. Ak sa liek vyrába proti páleniu záhy, tak ho budú testovať na to, či pomáha pri pálení záhy.
Budú však robiť dlhodobé štúdie, aby zistili, či má liek iné biologické účinky? Súdiac podľa dôkazov, nie.
Farmaceutické spoločnosti si dokázali kúpiť politikov i poslancov. Sú najväčšou lobingovou entitou vo Washingtone, D.C.. Majú v ňom viac lobistov, než je kongresmanov a senátorov dokopy.
Dávajú Kongresu toľko, čo druhá najväčšia lobingová entita, ktorou je priemysel ropy a plynu… Predstavte si tú moc, ktorú majú nad politikmi!
Zmocnili sa ich (regulačných agentúr) a zmenili ich na obyčajné bábky. Kúpili si tlač… a ničia publikácie, ktoré uverejňujú skutočnú vedu. – Robert F. Kennedy ml. (zdroj)
Ponaučenie
Dôležité je, najmä čo sa týka nášho zdravia a pohody, neveriť slepo zdravotníckemu priemyslu.
Dôležité je urobiť si vlastný prieskum, používať kritické myslenie a samostatne myslieť a neprenechávať myslenie iným.
Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Lekár je človek, ktorý predpisuje lieky, o ktorých vie málo, na choroby ,o ktorých vie ešte menej.Ľuďom, o ktorých nevie vôbec nič.Voltaire
Ja som sa mnohokrát zamýšľala nad tým, čo sa píše v príbalovom letáčiku o tom ktorom lieku. Mnohokrát je tam aspoň 20 nežiadúcich účinkov, a prakticky jeden jediný na liečbu. Tak čo to je potom za liek, ktorý má toľko zlých vlastností ? to potom nie je liek, ale jed!A to prosím sa tvrdí, že zkúšky nových liekov trvajú aj niekoľko rokov. Tak ako to zkúšali, keď lieku ponechali toľko nežiadúcich účinkov ? Počíta sa s tým, že si s nimi poradí imunitný systém, pečeň, alebo ,že ľudia si letáčik neprečítajú ? Já od tej doby, čo ste už druhýkrát varovali pred STATINAMI /brala lsom Rosucard/,nemám k tomu lieku doveru, a prestala som ho brať. Lekárke som ten článok otiskla, nech si to prečíta, ale nemala záujem a tvrdila, že liečivá u nás sa poctivo kontrolujú a nedopustili by nejaký špatný liek expedovaˇ. Zatiaľ Rosucard neberiem, a uvidím, trebárs po nejakej dobe , aký budem mať cholesterol.
Paní Mrázková, to že lék má na příbalovém letáčku uvedeno třeba 20 nežádoucích účinků vůbec neznamená, že se u Vás musí všechny projevit. Pouze u velmi malého počtu pacientů, např. u jednoho z tisíce (i víc) se může některý, zdaleka ne všechny, z uvedených vedlejších účinků projevit. V takovém případě lékař rozhodne o dalším postupu terapie. To, že jste přestala používat Rosucard, vůbec nemusí být rozumné rozhodnutí. Pravdou je, že statiny se poslední dobou předepisují někdy dost neuváženě, ale to se týká spíš západních zemí. Potom se pochopitelně statisticky častěji projeví některé jejich možné nežádoucí účinky, které ale zdaleka nejsou tak časté, ani závažné, jak je nyní v módě psát. Je třeba vědět, že statiny i přes jejich „špatnou“ pověst jsou především léky které, pokud jsou správně indikovány a dávkovány, jsou léky život zachraňující.
Cholesterol není nepřítel a problém, jak nám tvrdí naši lékaři. Problém je zánět. Najděte si videa na youtube od lékařů z USA, je to špička, oni opravdu léčí, u nás jsou lékaři minimálně 30 let opoždění ve všem, neochotní se vzdělávat a přijímat nové lepší metody. Aspoň o většině to platí…Můj otec vysadil statiny před lety a cítí se mnohem lépe bez nich.
Informace že cholesterol není nepřítel a viníkem (srdečních příhod) je zánět, začal původně šířit americký lékař Dwight Lundell. Patrně z důvodů finančních problémů do kterých se dostal, publikoval článek „Velká cholesterolová lež“. Nevím jak mu tento podivný počin finančně pomohl (jeho tvrzení nebylo nikdy vědecky prokázáno). Jisté ale je, že v roce 2008 mu byla odebrána lékařská licence pro řadu pochybení a nedbalostí… Je naprosto nesmyslné tvrzení, že naši lékaři jsou nějak „opoždění“ za světem – natož o 30 let (sic). Spíše opak je pravdou. Náš problém spočívá bohužel především v nedostatku peněz a proto některá moderní drahá léčiva, příp. postupy/výkony, nejsou tak snadno dostupné pro veřejnost jako v bohatších zemích, ale k dispozici jsou (většinou až po prokazatelně vyčerpaných možnostech méně nákladné léčby).
Ja mám pocit, že problém je kdesi inde: v našej ľudskej nedokonalej, zbytočnej prekomplikovanosti. Celá zvieracia ríša – s výnimkou človeka a jeho domácich miláčikov – je totiž prirodzene zdravá. Duševne, aj telesne. A na dosiahnutie tohto stavu nepotrebuje peniaze, ani rozsiahle vedecké štúdie či umelo vyprodukované lieky, ani drahé nemocničné vybavenia…
Človek je jedným z mála živočíchov na tejto planéte, ktorý zabíja, aj keď nie je hladný, pije, hoci nie je smädný, svojimi krátkozrakými, nedomyslenými „vynálezmi“ zamoril vzduch, vodu, zem, znehodnotil potraviny… a je jediným živočíchom na tejto zemeguli, ktorý nevie, čo má jesť.
Jediným šťastím je, že sa tejto samoľúbej bytosti dosiaľ nepodarilo objaviť tú – v desiatkovej sústave chýbajúcu – poslednú planétu. Aj tá by bola už zasmogovaná a zruinovaná na nepoznanie.