Štúdia tvrdí, že návšteva koncertu raz za dva týždne vám môže predĺžiť život až o 9 rokov


Štúdia tvrdí, že návšteva koncertu raz za dva týždne vám môže predĺžiť život o deväť rokov

Takmer každý si rád zájde na dobrý koncert. Či už navštívite koncert Eda Sheerana, Foo Fighters alebo niekoho ešte temnejšieho, ako sú The Presidents of the United States of America, zdá sa, že ľudia sa na koncertoch vždy radi odviažu.

Majú na to dobrý dôvod – koncerty sú zábavné spoločenské podujatia, na ktorých sa môžete zoznámiť a tráviť čas s neznámymi, ktorí majú podobný hudobný vkus ako vy.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Iste, po skončení podujatia vám bude zvoniť v ušiach a možno budete pri bare trochu opití, no hlavné je, že sa ľudia skvele bavia.

V skutočnosti sú koncerty také zábavné, že je v živote len pár vecí, ktoré sa môžu porovnávať s čírou extázou pocitu zo spievania refrénu vašej obľúbenej piesne so štadiónom plným fanúšikov, ktorí majú radi rovnakú skupinu ako vy.

Možno pre vás bude prekvapením, keď sa dozviete, že návštevy týchto na príval adrenalínu bohatých podujatí môže byť pre vás v skutočnosti celkom zdravé.

V nedávnej štúdii vedci zistili, že návšteva koncertov vás nielenže môže spraviť šťastnejšími, ale že môže mať aj potenciál spraviť vás zdravšími a významne vám predĺžiť život.

Čo zistila štúdia

Štúdiu viedol behaviorálny vedec, Patrick Fagan, z Goldsmithovej univerzity.

Výskumníci zistili, že keď človek raz za dva týždne navštívi koncert – alebo vystúpenie, ako to nazývajú – trvá len asi dvadsať minút, kým sa na podujatí zlepší jeho pocit pohody o úžasných 21 %!

Ide o výrazne vyššie číslo než pri cvičení jogy alebo prechádzke s vaším psom, u ktorých sa uvádza zlepšenie duševnej pohody len o 10%, resp. 7%.

Ak to nebolo dosť pôsobivé, tak toto je skutočná sila: Pravidelné návštevy koncertov vám môžu predĺžiť život o neuveriteľných deväť rokov!

Môže ísť o skvelú správu pre ľudí, ktorí si s priateľmi a rodinou radi zájdu pozrieť vystúpenie svojich obľúbených umelcov, ale tiež skvelá správa pre tých, ktorí sa usilujú nájsť šťastie.

Stop Candida

Štúdia poukázala na skutočnosť, že popri pocitoch zvýšenej pohody dokážu návštevy koncertov o 25 % zvýšiť pocity sebaúcty a blízkosti k iným ľuďom!

K tomu všetkému bol hlásený aj nárast mentálnej stimulácie o neuveriteľných 75%!

Koncerty = dokonalý životabudič

Povedané inak, keď sa cítite trochu smutní, nemusí byť zlý nápad zájsť si na nastávajúci koncert Kanye Westa alebo Twenty One Pilots, o ktorom všetci hovoria.

Ktovie? Možno vám poskytne práve tú dávku, ktorú potrebujete. Napokon, údaje neklamú.

Pri rozprávaní o výsledkoch svojej práce hlavný vedec, Patrick Fagan, povedal:

„Náš výskum ukazuje, aký hlboký vplyv majú vystúpenia na pocity zdravia, šťastia a pohody, pričom kľúčom k nim je ich pravidelné navštevovanie, prípadne raz za dva týždne.

Skombinovaním všetkých našich zistení s týmto výskumom sme dospeli k predpísaniu jedného vystúpenia každé dva týždne, čo by mohlo vydláždiť cestu pre takmer desať rokov života navyše.“

Podložené vedou

Pre tých, ktorí stále pochybujú o správnosti uvedených zistení, je dôležité uviesť, že k tomuto záveru nedospeli vedci prvýkrát.

Zdá sa, že koncerty sú jednoducho skvelým a zdravým spôsobom vzájomnej interakcie ľudí a predĺženia ich životov. Dôležité pre dosiahnutie výsledkov uvádzaných v štúdii je pravidelná návšteva živých koncertov.

Aké vzrušujúce je žiť, keď navštevovanie koncertov nie je len zábava, ale aj vedecky dokázané ako zdravé!

Liečba osteoporózy

Zdroj: healthy-holistic-living.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Pari Špekulantka

    Toto je reklama pre menovaných hudobníkov? Moja mama chodila na koncerty 1 až 2x do týždňa posledných 10 rokov života. Tých 9 rokov navyše nemalo kedy byť. Či častejšie, ako raz za dva týždne už taký efekt nemá? A čo človek, ktorý chodí na koncerty, aby ulahodil svojej polovičke a vždy si to tam odtrpi? Tiež mu to predĺži život? Týka sa to aj vážnej hudby?
    Asi nejde ani tak o koncerty, ako o náš pocit a našu angažovanosť, nie? Stačí si zaspievať doma.

    • Predpokladá sa, že človek chodí na koncerty hudby, ktorú má rád, nie z donútenia.

      • Někdo z redakce má vždycky na svůj blbý článek pohotovou obhajobu. Souhlasím s Pari Spekulantkou, zřejmě jí také nedělá dobře vnucovací, sugestivní, ne-li opět přímo neurotická (hysterie) forma psaní. S autorem článku, spíš autorkou, se někomu musí špatně žít. Na druhé straně se v Badateli najdou článečky doopravdy hodnotné, jimž se dá věřit, jejichž obsah stojí za zamyšlení, vyzkoušení – takové články, a ty bývají i neutrálně nebo spíš optimisticky (čili zdravě) laděné, takové každý rád čte. To, co a jak je psáno zas tu dnes, samo o sobě musí vzbudit pochybnosti o duševním zdraví autora/ky, kterou/kterého tu nechají se vyjadřovat. Škoda dobrého webu.

        • Autorom tohto článku nie sme my. Na konci každého článku je zdroj, treba si to všímať. V prípade pripomienok sa obráťte priamo na nich.

  2. Já chodím už více než 20 let každou neděli do sboru, kde se scházíme s křesťany, máme tam chválící kapelu a společně zpíváme. To asi podle vašeho článku bych měla žít do kolika let? Možná do 100, nebo do 120. Jestli to bude pravda, tak vám za těch více než 60 let napíšu zprávu.

Pridajte komentár

*