Lekár vystríha, aby ste deťom prestali dávať zubnú pastu s fluoridom


Podľa tohto lekára by ste svojim deťom mali prestať dávať zubnú pastu s fluoridom

Podľa Dr. Davida Kennedyho nič také ako bezpečná dávka fluoridu neexistuje. Hovorí, že aj keď ho použijete v zubnej paste a tú vypľujete, podľa výskumu sa hladina fluoridu v krvi zvýši.

Čo to robí s detským a vaším zdravím?

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Nebezpečenstvá fluoridu

Fluorid je jednou z najtoxickejších látok, aké človek pozná, lenže na základe toho, že ho obsahuje doslova každá značka zubnej pasty, sú stomatologické organizácie presvedčené, že používať fluorid v preventívnej dentálnej starostlivosti je v poriadku.

V dnešnej dobe však obsahujú fluorid i ďalšie produkty – ako sú niektoré balené voday vo fľašiach, detské výživy a dokonca aj vitamínové doplnky!

V roku 2002 bolo takmer 90 % populácie USA zásobované vodou z verejných vodných systémov a okolo 67 % z toho počtu dostávalo fluoridovanú vodu.

Dialo sa tak napriek faktu, že „neboli zistené žiadne štatisticky významné rozdiely v počte kazov trvalých zubov, ani v percentách detí bez zubných kazov vo fluoridovaných, nefluoridovaných a čiastočne fluoridovaných oblastiach“.

Karty bezpečnostných údajov materiálu (MSDS) obvykle označujú fluorid sodný za „… toxický na požitie, inhaláciu a kožný kontakt“.

Pri narábaní s ním by k OOP (osobným ochranným prostriedkom) mali patriť aj bezpečnostné okuliare a rukavice.

Toxickejšie než olovo

Fluoridy sú toxickejšie než olovo a len o málo menej jedovaté než arzén…

Stop Candida

A tieto toxíny sa vám môžu dostať do tela pri čistení zubov alebo vyplachovaní úst mnohými obľúbenými výrobkami dentálnej starostlivosti!

Fluoridové zložky sa v mnohých oblastiach sveta (na Slovensku našťastie nie) stále zámerne pridávajú do vody v procese známom ako fluoridácia a používajú sa vo väčšine značiek zubných pást ako pomoc pri predchádzaní zubným kazom.

Nikdy však nebolo dokázané, že by fluorid nejako významne pomáhal chrániť zuby pred vznikom zubných kazov.

Toxikologické centrá každoročne prijímajú tisícky telefonátov od ľudí udávajúcich nadmernú spotrebu produktov obsahujúcich fluoridy, ako sú vitamíny, zubná pasta, ústna voda, atď.

Otrava fluoridom silne poškodzuje telo a môže byť fatálna.

Táto smrtiaca chemická látka vytvára toxický stav, ktorý môže vyvolávať celý rad škodlivých účinkov – od dentálnej fluorózy (škvŕn na zuboch) až po rakovinu kostí.

Záver

Keď sa skombinujú všetky zdroje fluóru, človek si až potom uvedomí, akú vysokú hladinu fluoridov si vo svojom tele vytvára. Preto sa im snažte vyhýbať za každú cenu. Platí to zvlášť u detí, ktorých organizmus sa ešte len vyvíja.

No a začnite práve so zubnými pastami. Dnes sa už vo väčších drogériách dajú zohnať aj zubné pasty bez tejto škodlivej látky.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: getholistichealth.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Definitiva

    V článku sa nepopisujú žiadne škodlivé účinky fluóru, článok stráca na výpovednej hodnote.
    Preto len doplním, že fluór je hlavnou a veľmi vysoko účinnou zložkou v jede proti potkanom.

  2. Prezradte mi jedinu zubnu pastu bez Fluoridu! A kde ju kupit? Vdaka.

  3. Načo potrebujete nevyhnutne chemickú zubnú pastu? Stačí dať si po jedle listovú zeleninu. Ak nie je „poruke“ – na kefku pol lyžičky kokosového oleja (zvyčajne nebýva tekutý) + kurkumu + trochu sódy bikarbóny, a máte to aj s peelingom.

Pridajte komentár

*