Tento článok je časťou každotýždenného seriálu, v ktorom dr. Mercola robí rozhovory s rôznymi odborníkmi na celý rad zdravotných problémov. V tomto rozhovore vystupuje Dr. Dietrich Klinghardt, odborník na detoxikáciu tela.
Dr. Dietrich Klinghardt je známy svojou úspešnou liečbou neurologických ochorení a lymskej boreliózy prostredníctvom integratívnej medicíny. Klinghardt, ktorý pochádza z Berlína v Nemecku, viac ako 35 rokov praktizoval medicínu v USA. Pacientov má aj v Anglicku a Švajčiarsku.
Vo Švajčiarsku bol súčasťou skupiny, ktorá iniciovala zmenu ústavy, čím sa alternatívna medicína stala ústavným právom všetkých občanov. Patrí do nej homeopatia, neuroterapia, akupunktúra a všetky ostatné praktické liečebné techniky.
„Ide o jedinú krajinu planéty, v ktorej je doplnková či alternatívna medicína neodňateľným právom každého občana,“ hovorí.
„Keď sa nám to podarilo, vybavil som si, aby mi vo Švajčiarsku vydali [lekársku] licenciu ako možnú únikovú cestu pred silami, ktoré sú v USA a inde vo svete občas veľmi na prekážku.“
Tu hovoríme o dôležitosti detoxikácie pre celkové zdravie a liečbu ochorení a vymenúvame niektoré z najlepších Klinghardtových tipov na detoxikáciu.
Nemecký toxikológ Dr. Richard Straube vyvinul postup na čistenie krvi (aferézu), pri ktorom sa z krvi filtrujú toxíny, a potom sa dajú analyzovať cenovo dostupnými laboratórnymi testami.
„Zistil, že pred desiatmi rokmi mala populácia v priemere 20 zistiteľných toxínov,“ hovorí Klinghardt.
„Tento počet len za desať rokov vzrástol na vyše 500, čo je šokujúce číslo… ide o exponenciálny nárast, ktorý nie je zlučiteľný so životom…
Momentálne sa chystá tento svoj výskum publikovať. Výskum robil na 1200 pacientoch. Ide o jednu z najväčších toxikologických štúdií.
Samozrejme, v rebríčku vedú hliník, bárium, lítium a stroncium. Sú to toxíny geoinžinierstva. Znášajú sa na nás podobne ako dážď. Preto – a kvôli tomu, že mnohé tieto toxíny sú obzvlášť toxické pre mitochondrie – je detoxikácia… pre všetkých stratégiou prežitia.“
Toxicita a infekčné ochorenie spolu súvisia
Keď je vaše telo kontaminované umelo vyrobenými toxínmi, má sklon triediť ich do „škatuliek“. Nakoniec každá z týchto telových „škatuliek“ dosiahne istý prah toxicity, pri ktorej už váš imunitný systém nedokáže mať pod kontrolou mikrobiálny rast v danej oblasti.
„Stávajú sa tak oblasťami, v ktorých sídlia mikróby, či už ide o baktérie alebo vírusy bartenoliózy, lymskej boreliózy, babeziózy či herpesu. Nie sú všade, zároveň sa však veľmi striktne usídľujú v určitých častiach tela,“ vysvetľuje Klinghardt.
Z tohto dôvodu už nemôžete robiť rozdiel medzi toxicitou a infekciou, lebo idú spolu. Ako poznamenáva Klinghardt, je to ako „balík služieb“.
„20 rokov som sa zaoberal lymskou boreliózou a vyvíjal liečbu, ktorá neobsahuje antibiotiká, pretože liečiť boreliózu antibiotikami je obrovská chyba,“ hovorí. „O mikrobiómoch a o tom, ako citlivé sú to štruktúry, vieme teraz už príliš veľa.
Najnovší vývoj za posledné dva roky predstavovala moja práca s Judy Mikovitzovou. Bola súčasťou nášho think tanku niekedy v roku 2006 či 2007, a vtedy sa nás snažila upozorniť na fakt, že v našej DNA sú usadené retrovírusy a že určité stavy prostredia znefunkčňujú naše mechanizmy na umlčanie týchto vírusov, čo im umožňuje aktivovať sa…
Najznámejším retrovírusom je vírus ľudskej imunitnej nedostatočnosti (HIV), existujú však stovky ďalších. Väčšina z nich je imunosupresívna, potláčajúca imunitu.
Ja by som dal prednosť pojmu ´imunitu narušujúca´. Niektoré aspekty imunitného systému sú zosilnené, iné stlmené.
To nás robí nesmierne zraniteľnými pri lymskej borelióze, mykoplazmách a bartonelióze… Pre prežitie tejto šialenej doby je detoxikácia… absolútnou nevyhnutnosťou.“
Toxíny môžu byť rozpustné vo vode, alebo v tuku. Dva hlavné vo vode rozpustné toxíny sú vakcínový konzervant thimerosal (ortuť) a herbicíd glyfosát. Podľa Klinghardta majú sklon izolovať sa v oblastiach, ako sú obličky, pľúca a kosti.
Príkladom v tuku rozpustných toxínov sú deriváty benzénu, insekticídy, pesticídy a herbicídy. Tie sa rady usádzajú v tukových tkanivách, čo z nich robí silné neurotoxíny, pretože váš mozog je tvorený hlavne tukom.
Toxíny rozpustné vo vode a tuku si vyžadujú rozdielne metódy detoxikácie.
Detoxikačná stratégia na glyfosát
Hoci vo svojom tele máte vyše 20 000 chemických látok, dve obzvlásť nebezpečné pre váš mozog sú glyfosát a hliník. Glyfosát je obdobou aminokyseliny glycín.
Uchytáva sa na miestach, na ktorých potrebujete glycín. Dôležité je, že glycín sa v procese detoxikácie spotrebúval, preto ho mnohí z nás nemajú dosť na účinnú detoxikáciu.
Pre vylúčenie glyfosátu potrebujete svoje telo nasýtiť glycínom. Klinghardt odporúča užívať niekoľko týždňov dvakrát denne jednu čajovú lyžičku (4 gramy) glycínového prášku, a potom dávku znížiť na štvrť čajovej lyžičky (1 gram) dvakrát denne.
Tým sa glyfosát vytláča z nášho systému, čo umožňuje jeho vylúčenie močom.
Ja osobne teraz už nejaký čas užívam dvakrát denne 1 gram. Glycín je lacný a je vlastne sladký. Ideálne je užívať ho približne v čase, keď konzumujte jedlo, ktoré by mohlo byť kontaminované glyfosátom.
„Aspoň na nejakú dobu užívame vysoké dávky glycínu. Nie sú s ním žiadne problémy. Ten, ktorý bol zverejnený, bol iba štúdiou na kurčatách, ktorá dokazuje, že kyseliny humínová a fulvová dokážu úplne vyčistiť orgánové systémy kuraťa…
A tak nejaký čas užívame glycín. Monitorujeme vylučovanie glyfosátu močom. Keď sa spomalí – u niektorých ľudí za dva mesiace, u iných za šesť – glycínu uberieme a pokračujeme s menšou dávkou.“
Ako detoxikovať hliník
Ešte zlovestnejší je hliník. Stephenie Seneffová, PhD., dokázala, že hliník, ktorý sa dostane do extracelulárneho priestoru, úplne mení napätie bunkových stien – napätím ovládaných kanálov – a má silný vplyv na mikroštruktúru tej hmoty.
„V podstate poškodzuje receptory, ktoré v bunkovej stene máme, receptory pre hormóny, neurotrasmitery, inzulín. Hliník ich všetky ničí. Má skutočne veľmi silný účinok, silnejší než ktorýkoľvek iný toxín,“ hovorí Klinghardt.
„Seneffovej práca ukazuje, že glyfosát je chelatačné činidlo. Keď máte v potrave glyfosát, viaže všetky stopové minerály. Nie sú už schopné absorbcie. Oberá nás o stopové minerály.
Je tu však jedna výnimka, a tou je hliník. Pre hliník funguje ako kyvadlový dopravný prostriedok. Naviaže hliník, cez črevnú stenu ho dopraví do tkanív a všade ho šíri.“
Jedným z obvyklých ochorení súvisiacich s toxicitou hliníka je znížená činnosť štítnej žľazy (hypotyreóza), ktorá je v súčasnosti neuveriteľne bežná.
Hydroxidy hliníka – aké sa nachádzajú v antacidoch – v skutočnosti bránia črevu absorbovať hormóny štítnej žľazy.
Keďže ide o kov, má tiež záľubu v nervovom systéme a zvykne sa ukladať vo vašom mozgu, mieche a črevnom nervovom systéme. Na všetkých týchto miestach bráni v životne dôležitých funkciách.
Pre elimináciu hliníka potrebujete zvýšiť svoj príjem kremíka. Klighardt na to odporúča používať rastliny bohaté na kremík, ako je koriander.
„Pred 20 rokmi vykonal Dr. Yoshiaki Omura štúdiu, v ktorej dokázal, že u pokusného zvieraťa by ste mohli veľmi rýchlo znížiť obsah hliníka obyčajným podávaním extraktu z koriandru,“ hovorí.
Ďalšími dobrými voľbami sú praslička (ktorá tiež obsahuje veľa kremíka) a lipozomálny kremíkový produkt zvaný BioSil.
Bolo dokázané, že proti hliníku pomáha aj kyselina citrónová. Jednoduchou a lacnou stratégiou je vyžmýkať do fľaše s vodou trochu citróna a počas dňa ju popíjať.
Ďalšou je kyselina jablčná – jablčný ocot. Kyselinu jablčnú si môžete kúpiť aj vo forme kapsúl, alebo užívať malát horečnatý.
„Lekári môžu užívať Desferal. Ide o prášok na prípravu injekčného roztoku, ktorý sa podáva podkožne raz do týždňa. Ide o vynikajúci prostriedok na detoxikáciu.
Je však otázne, či prechádza, alebo neprechádza krvno-mozgovou bariérou. Kremík ňou prechádza. Deferal zrejme nie, no jeho injekčným podávaním raz do týždňa môžete odstraňovať hliník z tela.“
Ako odstraňovať toxíny rozpustné v tukoch
Na odstraňovanie v tuku rozpustných toxínov Klinghardt odporúča kombinovať saunu a viažuce prostriedky, ako sú chlorela, hnedá morská riasa (Ecklonia cava) a črevný gél, ako napríklad metylovaný oxid kremičitý a zeolit.
Najlepšie by bolo, keby ste jeden z nich či viaceré užívali denne. Pri saunovej terapii sú potom uvoľnené toxíny viazané týmito činidlami, čo umožňuje namiesto opätovnej absorpcie ich bezpečné vylúčenie.
„Robte to pravidelne a sledujte dobu prechodu vaším črevom; malo by to byť do 24 hodín. To znamená, že keď prehltnete niečo nestráviteľné, malo by to do 24 hodín vyjsť druhým koncom.
Máme niektorých pacientov, u ktorých je doba prechodu okolo 20 dní. Tí ľudia nie sú schopní vylučovania cez tenké črevo. Sú odsúdení k záhube.
Vtedy sa stáva prioritou čo najskôr obnoviť trávenie. Väčšinou ide o problém s parazitmi. To je tak trochu môj koníček – diagnostikovať a liečiť parazity.“
Zamerajte sa na parazity
Mnohé parazity, najmä hlísty, ale tiež huby a kvasinky, dokážu absorbovať toxíny v množstve mnohonásobne prevyšujúcom hmotnosť ich tela.
Napríklad, mnohé červy sú schopné v porovnaní s tkanivami hostiteľa absorbovať olovo v 300-násobne vyššom množstve. Parazitárna záťaž hostiteľa je tiež bioindikátorom toxickosti prostredia daného hostiteľa.
„Každý pacient s chronickou boreliózou je zároveň aj plný červov,“ hovorí Klinghardt. „Bolo dokázané, že keď sa na ne nezameriate, infikujú sa spirochétou lymskej boreliózy aj parazity v pacientovi s boreliózou. Liečna antibiotikami parazitom neškodí.
Spirochéta lymskej boreliózy sa jednoducho stiahne do červov, vyčká, dokým neprestanete s užívaním antibiotík, a potom sa objaví znovu.
Poučka hovorí, že liečiť treba od veľkého k malému. U chronicky chorého pacienta vždy predpokladajte, že má parazity. Vyliečte ich, a potom pomaly pokračujte.“
Nanešťastie však na posúdenie vašej parazitárnej záťaže existuje len málo účinných testov. Klinghardt využíva test autonómnej reakcie (ART) a na jeho základe predpisuje rôzne koktaily liekov proti parazitom.
Keďže viete, že parazity sú plné toxínov, vašou snahou je dostať ich z tkanív do čreva, ktorým môžu byť bezpečne vylúčené.
Na to využíva Klinghardt Gubarevove protokoly. Ide o klystírové postupy vyvinuté ruským vedcom. Keď sa už nedajú nájsť žiadne parazity, nasadí pacientovi antiparazitárne prostriedky ako sú Rizol Kappa a Rizol Gamma – ozónom sýtené rastlinné oleje od spoločnosti BioPure.
„V poslednom čase neuveriteľne rastie množstvo literatúry dokazujúcej, že takmer každý liek proti parazitom sa dá použiť aj na liečbu rakoviny. Uvediem príklad.
Albendazol, mesačná liečba, zvykol stáť 80 dolárov. Potom sa objavili články o tom, že lieči rakovinu. Teraz je to 24 000 dolárov mesačne…
Používame lieky proti parazitom, viacúčelové lieky. Vnútorné dráhy rakovinovej bunky sú náhodou podobné dráham parazita. Veľmi dobrá metóda je začať včas s chronickou liečbou [parazitov] predtým, ako začneme liečiť lymskú boreliózu alebo mykoplazmózu…
Hlavným problémom pri parazitoch je toto: keď nejakého parazita nevyliečite dostatočne, tak to pri použití dávky rastliny alebo lieku, nepostačujúcej na jeho zabitie, ale postačujúcej na to, aby ochorel, znamená, že parazit bude vylučovať obrovské množstvá biotoxínov, z ktorých naozaj smrteľne ochoriete.
Trik pri liečbe parazitov spočíva v tom, zapojiť od začiatku plnú silu, aby tieto tvory nemohli opätovať vašu paľbu…
Parazity vychádzajú von stolicou iba vtedy, keď je parazit chorý. Takým spôsobom sa parazity neukazujú. Pokým stále žijú v bruchu, črevách, môžete ich nahmatať a môžete získať určité príznaky, z ktorých sa zdá, že ste zistili správnu diagnózu.
Nanešťastie sa však larválne štádiá mnohých parazitov zatúlajú do pľúc a končia tiež v mozgu. Cysticerkóza je pomenovanie, ktoré dostali larválne štádiá pásomníc v mozgu.
Vídame to po celý čas. U detí, ktoré majú záchvaty, ide zväčša o tento problém. Liečia sa ľahko… no ťažké je liečiť ich prírodnými vecami.
Prichádzame na to, že používané prírodné liečivé rastliny sú dobré, keď ich používame spolu s farmaceutickými liekmi.“
Rektálna ozónová terapia
Klinghardt používa aj ozónovú terapiu, pričom pred injekciou uprednostňuje rektálne podávanie ozónu. „Veľa našich pacientov si kupuje lacný ozónový prístroj a rektálnu ozónovú terapiu vykonáva denne,“ hovorí.
V Indii spolupracoval Klighardt s jedným z najlepších parazitológov, skúmajúc vplyv parazitov na ochorenie. Vôbec ich neprekvapilo, že našli priamy, lineárny vzťah medzi počtom anaeróbnych organizmov v hrubom čreve a pacientovým zdravím.
Čím viac anaeróbnych organizmov mal pacient vo svojich výkaloch, tým bol chorejší. V tom čase nemali k dispozícii ozón, a tak pacientov liečili rektálnym kyslíkom.
„Bola to veľmi účinná stratégia, ako dostať ľudí z chronických ochorení,“ hovorí. Ešte účinnejšou voľbou je ozón.
Pre účinnú detoxikáciu je tiež dôležité vyhýbať sa elektromagnetickým poliam
V predošlom interview sme sa zhovárali aj o dôležitosti vyhýbania sa pri liečbe chronického ochorenia žiareniu elektromagnetických polí (EMF) z mobilných telefónov, modemov a Wi-Fi routerov, lebo táto expozícia ochorenie, a tiež infekcie, rozjatruje.
Klinghardt poznamenáva:
„Podľa mňa ide o najdôležitejší problém našej doby… Wi-Fi ničí život na planéte. To je úplne nesporné. Bohužiaľ však titán a hliník v našom systéme fungujú pre Wi-Fi ako anténa.
Je jedna krásna štúdia o amalgáme.
Keď máte amalgámovú plombu a telefonujete na strane, na ktorej je plomba, rýchlosť odparovania ortuti zo zuba je mnohonásobne zvýšená.
V podstate zastávame stanovisko, že ak má telo prežiť túto bláznivú dobu, musí byť zbavené kovu… Jeden telefonát – podľa mňa asi sedemminútový – aktivuje Epstein-Barrovej vírus na mnoho rokov.
Už sme to publikovali. Ten vírus máme v sebe všetci. Ak chcete mať chronickú únavu, ide o skvelý recept…
[Existuje] priamy, lineárny vzťah medzi kumulatívnym vystavovaním sa človekom vytváranému žiareniu a chronickým ochorením.
Čím viac ste mu vystavovaní, tým ste chorejší… toto sa musí zmeniť, keď sú ľudia otravovaní kovmi. Koncentrujú v sebe žiarenie, a to potom exponenciálne rastie…
Tieto vírusy nazývané ľudské endogénne retrovírusy uvoľnil spojený účinok toxicity a Wi-Fi. Práve to v skutočnosti nakoniec spôsobuje závažnosť chronických ochorení.“
Pre ochranu pred EMF odporúča Klinghardt prístup stavebnej biológie k sanácii elektromagnetických polí, ktorý znamená tienenie vášho domova, najmä spálne. Pre vnútornú ochranu odporúča užívanie rozmarínovej, prípadne propolisovej tinktúry.
Na retrovírusy vyvinul Klinghardt bylinnú zmes zvanú RetroV, čo je prášok vyrábaný spoločnosťou Ki Science obsahujúci 10 liečivých rastlín.
Ukázalo sa, že na potlačenie retrovírusov je lepší než osem dostupných liekov. Ďalšími dvoma účinnými nástrojmi proti retrovírusom sú cistový čaj (Cistus incanus, ruža skalná) a brokolicové výhonky.
Ďalšie informácie
Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte Klinghardtovu webovú stránku klinghardtinstitute.com.
Ak vás zaujíma liečba, môžete kontaktovať Sophia Health Institute, ktorý má kliniky v Seattli a okrese Marin v Kalifornii.
Zdroj: articles.mercola.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Detoxikácia je prevencia budúcnosti a už je načase, aby sa vyučovala na lekárskych fakultách v rámci infektologie
Všetko možné sa v našich školách učí, len to čo treba nie.
na vyživovych doplnkoch sa Glycin odporuča denne 750 mg ,v članku sa piše ,že štartovacia kura je až 4g . Ako je to teda ,nema glycin vo vyššich davkach nejake vedlajšie učinky ,alebo je to ako s C-čkom ,že vyšia davka neškodi a telo si ju samozreguluje vyplavenim do moču ? K tomu detoxu od ťažkych kovou je možne použiť namiesto koriandru napriklad kremelinu aj ta obsahuje kremik . Dakujem
Tento článok je prebratý zo zdroja uvedenom v závere článku. Ohľadom dávkovania preto odporúčame obrátiť sa na pôvodného autora.
Detoxikácia, prekyslenie to su pre sučasnu medicínu dezinformačne pojmy a pacient hlasajuci taketo bludy by mal byt korigovaný psychiatrom a nie infektologom.