(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Nová veľká štúdia našla presvedčivé dôkazy spájajúce dlhodobé používanie mobilných telefónov so zhubnými nádormi mozgu – meningiómom a gliómom na tej strane hlavy, kde boli telefóny držané.
Podľa juhokórejských vedcov, ktorí analyzovali 24 štúdií a svoju správu zverejnili v odbornom časopise Environmental Health, sa ľudia používajúci mobilné telefóny vystavujú väčšiemu riziku rozvoja rakoviny mozgu.
„Juhokórejská štúdia skúmala 7 meta-analýz publikovaných od roku 2016, ktoré spájajú žiarenie mobilných telefónov s vyšším rizikom rakoviny mozgu,“ uvádza Dr. Joel Moskowitz na svojej webovej stránke.
Dr. Moskowitz, ktorý vedie Centrum pre zdravie rodiny a komunity na Kalifornskej univerzite v Berkeley, vykonáva a publikuje výskum o bezdrôtových technológiách a verejnom zdraví už od roku 2009.
„Týchto sedem meta-analytických štúdií, ktoré boli posúdené odborníkmi, je v rozpore so závermi nedávneho systematického prehľadu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO),“ povedal Moskowitz a dodal, že existujú dôkazy o tom, že WHO vyberala výskumníkov na vykonanie štúdie zo zaujatého telekomunikačného priemyslu.
Dr. Lennart Hardell, popredný vedec, ktorý objavil súvislosť medzi používaním mobilných telefónov a gliómami, s Dr. Moskowitzom súhlasí.
WHO vydala podvodnú štúdiu od zaujatých vedcov
Dr. Hardell v rozhovore pre portál The Defender uviedol, že je „zarážajúce“, že juhokórejskí vedci dospeli k záveru, ktorý je v priamom rozpore so zisteniami autorov štúdie WHO.
„Autori štúdie WHO by mali byť zodpovední za svoje podvodné správanie poškodzujúce ľudské zdravie a životné prostredie.
Ich nedostatok etických princípov vo vede dáva „zelenú kartu“ na zavedenie tejto technológie – a obeťou je dezinformovaný laik,“ hovorí Dr. Hardell, onkológ a epidemiológ z Environment and Cancer Research Foundation (Nadácie pre životné prostredie a výskum rakoviny), ktorý je zároveň autorom viac ako 350 článkov, z ktorých takmer 60 sa zaoberá bezdrôtovým žiarením.
Štúdia WHO tvrdí, že medzi používaním mobilných telefónov a rakovinou mozgu nie je žiadna súvislosť.
Prehľad výskumu, ktorý si objednala WHO a ktorý bol nedávno publikovaný v časopise Environment International, skúmal 63 štúdií dokončených v rokoch 1994 až 2022, ako aj ľudí v 22 krajinách. Tieto štúdie hodnotilo 11 výskumníkov z deviatich krajín.
Výskumníci skúmali účinky rádiových frekvencií z mobilných telefónov, základňových staníc, vysielačov a expozície žiareniu pri práci.
Zamerali sa na rakovinu mozgu dospelých a detí, vrátane rakoviny hypofýzy a slinných žliaz. Myslelo sa aj na hrozbu leukémie.
Výskumníci najatí WHO uviedli, že napriek obrovskému nárastu používania bezdrôtových technológií v posledných dvoch desaťročiach nedošlo k ekvivalentnému nárastu rakoviny mozgu.
Ďalej dodali, že hodnotenie rizika zahŕňa ľudí, ktorí opakovane telefonujú s dlhými časmi hovorov, a tých, ktorí používajú mobilné zariadenia viac ako desať rokov.
Nádory hlavy neustále pribúdajú
Juhokórejská štúdia bola zverejnená v nadväznosti na nedávne zdravotné údaje z Dánska, ktoré odhalili, že nádory centrálneho nervového systému spolu s nádormi mozgu pribúdajú.
„Dánsko je známe vynikajúcim sledovaním prípadov rakoviny a je znepokojujúce, keď ich údaje ukazujú jasný nárast,“ povedala Mona Nilssonová, spoluzakladateľka a riaditeľka Švédskej nadácie pre ochranu pred žiarením.
Dánsky register rakoviny zverejnil svoju správu o počte aktuálnych prípadov rakoviny v Dánsku dňa 30. septembra 2024.
Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- Americký úrad zrušil výskum radiácie z mobilov po tom, čo zistil jej zdravotné riziká
- Varovanie pre všetkých užívateľov mobilov: Toto je najhoršie miesto, kde ho môžete nosiť
- Neviditeľná skaza: Viedeň je výstrahou, ako dokážu 5G siete zničiť zdravie
- Tehotné ženy by sa za každú cenu mali vyhýbať elektromagnetickým poliam – plody sú vystavené až 20-násobnej koncentrácii žiarenia
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Takto. Dnes som sa dosť dlho rozprával s človekom, ktorý nemá po dvoch mňamkách /kvôli zamestnaniu, hypotéke/ „žiadne problémy“ , akurát chytá záchvaty kašľa a vykašliava zelené hlieny, čo nikdy bebolo. ??? Ja si myslím, že táto biotechnologická zbraň mala spôsobiť polymorbizmus – aby to nemohlo byť jednoznačné. ???
13 důvodů, proč bude bezdrátová technologie 5G pro lidstvo katastrofou
https://cz24.news/13-duvodu-proc-bude-bezdratova-technologie-5g-pro-lidstvo-katastrofou/
Narušené buněčné dělení a buněčná smrt s 3G
https://www.epochtimes.cz/2024/10/31/zareni-z-mobilnich-telefonu-prvni-studie-na-lidech-prokazala-smrt-bunek-v-dusledku-zareni-3g/
Mne to tak príde, že mobil mimoriadne škodí zraku a unavuje (až ma z toho hneď bolia oči a hlava) keď ho držím tak ako ho bežne držím – teda cca 35 až 40 cm od očí. Ak chcem aby mi tak neunavoval oči tak ho musím dať pred seba tak, že ho držím a ruku mám vystretú pred sebou – to je tak cca 60cm. Je to rozdiel jak Brno. Ale kto ho tak bude používať keď ho už používa …asi nikto. Dnešní sopliaci to majú niekedy úplne blízko očí, hlavne keď na tom hrajú hry. Co sa týka TV tak je to rovnako ujeté, uhlopriečky obrovské a dávajú si ich do malých izieb. Jediný TV/monitor , teda značka, ktorá bola ako tak pozeratelná a neboleli z nej oči bola značka Loewe. Už keď človek prišiel do predajne elektro tak hneď videl, že tie monitory Loewe sú absolútne iné než všetky ostatné – ani nejako nesvietili „von“, neunavovali oči.
Dobré sú tiež Samsung monitory – nemám rád Samšunt, nič od tej značky moc dlho nevydrží, snáď jedine tie monitory má dobré. Z tých všelijakých Asusov hneď bolia oči. Ale na to sú zas okuliare s filtrom modrého svetla, filtrujú 30% modrého svetla a to celkom stačí. Ale otázka je tiež viditeľnosť rôznych obrazoviek na slnku, keď má človek dodrbané žalúzie.