Veľká štúdia presvedčivo preukázala súvislosť medzi používaním mobilov a rakovinou mozgu


Veľká štúdia presvedčivo preukázala súvislosť medzi používaním mobilov a rakovinou mozgu

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Nová veľká štúdia našla presvedčivé dôkazy spájajúce dlhodobé používanie mobilných telefónov so zhubnými nádormi mozgu – meningiómom a gliómom na tej strane hlavy, kde boli telefóny držané.

Podľa juhokórejských vedcov, ktorí analyzovali 24 štúdií a svoju správu zverejnili v odbornom časopise Environmental Health, sa ľudia používajúci mobilné telefóny vystavujú väčšiemu riziku rozvoja rakoviny mozgu.

Stop Candida

„Juhokórejská štúdia skúmala 7 meta-analýz publikovaných od roku 2016, ktoré spájajú žiarenie mobilných telefónov s vyšším rizikom rakoviny mozgu,“ uvádza Dr. Joel Moskowitz na svojej webovej stránke.

Dr. Moskowitz, ktorý vedie Centrum pre zdravie rodiny a komunity na Kalifornskej univerzite v Berkeley, vykonáva a publikuje výskum o bezdrôtových technológiách a verejnom zdraví už od roku 2009.

„Týchto sedem meta-analytických štúdií, ktoré boli posúdené odborníkmi, je v rozpore so závermi nedávneho systematického prehľadu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO),“ povedal Moskowitz a dodal, že existujú dôkazy o tom, že WHO vyberala výskumníkov na vykonanie štúdie zo zaujatého telekomunikačného priemyslu.

Dr. Lennart Hardell, popredný vedec, ktorý objavil súvislosť medzi používaním mobilných telefónov a gliómami, s Dr. Moskowitzom súhlasí.

WHO vydala podvodnú štúdiu od zaujatých vedcov

Dr. Hardell v rozhovore pre portál The Defender uviedol, že je „zarážajúce“, že juhokórejskí vedci dospeli k záveru, ktorý je v priamom rozpore so zisteniami autorov štúdie WHO.

„Autori štúdie WHO by mali byť zodpovední za svoje podvodné správanie poškodzujúce ľudské zdravie a životné prostredie.

Ich nedostatok etických princípov vo vede dáva „zelenú kartu“ na zavedenie tejto technológie – a obeťou je dezinformovaný laik,“ hovorí Dr. Hardell, onkológ a epidemiológ z Environment and Cancer Research Foundation (Nadácie pre životné prostredie a výskum rakoviny), ktorý je zároveň autorom viac ako 350 článkov, z ktorých takmer 60 sa zaoberá bezdrôtovým žiarením.

Štúdia WHO tvrdí, že medzi používaním mobilných telefónov a rakovinou mozgu nie je žiadna súvislosť.

Liečba osteoporózy

Prehľad výskumu, ktorý si objednala WHO a ktorý bol nedávno publikovaný v časopise Environment International, skúmal 63 štúdií dokončených v rokoch 1994 až 2022, ako aj ľudí v 22 krajinách. Tieto štúdie hodnotilo 11 výskumníkov z deviatich krajín.

Výskumníci skúmali účinky rádiových frekvencií z mobilných telefónov, základňových staníc, vysielačov a expozície žiareniu pri práci.

Zamerali sa na rakovinu mozgu dospelých a detí, vrátane rakoviny hypofýzy a slinných žliaz. Myslelo sa aj na hrozbu leukémie.

Výskumníci najatí WHO uviedli, že napriek obrovskému nárastu používania bezdrôtových technológií v posledných dvoch desaťročiach nedošlo k ekvivalentnému nárastu rakoviny mozgu.

Ďalej dodali, že hodnotenie rizika zahŕňa ľudí, ktorí opakovane telefonujú s dlhými časmi hovorov, a tých, ktorí používajú mobilné zariadenia viac ako desať rokov.

Nádory hlavy neustále pribúdajú

Juhokórejská štúdia bola zverejnená v nadväznosti na nedávne zdravotné údaje z Dánska, ktoré odhalili, že nádory centrálneho nervového systému spolu s nádormi mozgu pribúdajú.

„Dánsko je známe vynikajúcim sledovaním prípadov rakoviny a je znepokojujúce, keď ich údaje ukazujú jasný nárast,“ povedala Mona Nilssonová, spoluzakladateľka a riaditeľka Švédskej nadácie pre ochranu pred žiarením.

Dánsky register rakoviny zverejnil svoju správu o počte aktuálnych prípadov rakoviny v Dánsku dňa 30. septembra 2024.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Takto. Dnes som sa dosť dlho rozprával s človekom, ktorý nemá po dvoch mňamkách /kvôli zamestnaniu, hypotéke/ „žiadne problémy“ , akurát chytá záchvaty kašľa a vykašliava zelené hlieny, čo nikdy bebolo. ??? Ja si myslím, že táto biotechnologická zbraň mala spôsobiť polymorbizmus – aby to nemohlo byť jednoznačné. ???

    13 důvodů, proč bude bezdrátová technologie 5G pro lidstvo katastrofou
    https://cz24.news/13-duvodu-proc-bude-bezdratova-technologie-5g-pro-lidstvo-katastrofou/

  2. Mne to tak príde, že mobil mimoriadne škodí zraku a unavuje (až ma z toho hneď bolia oči a hlava) keď ho držím tak ako ho bežne držím – teda cca 35 až 40 cm od očí. Ak chcem aby mi tak neunavoval oči tak ho musím dať pred seba tak, že ho držím a ruku mám vystretú pred sebou – to je tak cca 60cm. Je to rozdiel jak Brno. Ale kto ho tak bude používať keď ho už používa …asi nikto. Dnešní sopliaci to majú niekedy úplne blízko očí, hlavne keď na tom hrajú hry. Co sa týka TV tak je to rovnako ujeté, uhlopriečky obrovské a dávajú si ich do malých izieb. Jediný TV/monitor , teda značka, ktorá bola ako tak pozeratelná a neboleli z nej oči bola značka Loewe. Už keď človek prišiel do predajne elektro tak hneď videl, že tie monitory Loewe sú absolútne iné než všetky ostatné – ani nejako nesvietili „von“, neunavovali oči.

    • mariankosnac

      Dobré sú tiež Samsung monitory – nemám rád Samšunt, nič od tej značky moc dlho nevydrží, snáď jedine tie monitory má dobré. Z tých všelijakých Asusov hneď bolia oči. Ale na to sú zas okuliare s filtrom modrého svetla, filtrujú 30% modrého svetla a to celkom stačí. Ale otázka je tiež viditeľnosť rôznych obrazoviek na slnku, keď má človek dodrbané žalúzie.

      • Mne vyhovoval PC monitor s pomerom 4:3. IPS. 15″.
        To bolo okolo roku 2007, potom neskor to už bolo také nepočítačové to zobrazenie, hlave fotiek. Rozlíšenie obrazu síce zostalo rovnaké ale bolo nejako zjemnené ten rastr aby neboli vidieť tie hranaté pixely ci jak tomu je.
        Už si nepamätám ako to bolo riešené ale nesedelo mi to. Tiež som nadával keď do foťákov ako „novú“ technológiu cpali CMOS snímače namiesto CCD – vraj krok dopredu… to teda áno, človek len trocha zväčšil fotku aby si pozrel nejaký detail a hneď sa objavila olejomaľba a patlanina, no hrôza a des a to aj pri vyššom rozlíšení. Ak je foťák dobre nakonfigurovaný a má CCD tak stačí len 3mpx a obraz je ostrý jak britva, hrany objektov na fotke krásne vidieť, žiadna smooth cmos oblbovačka. No a ten TV – pozerám len minimálne, jak som to maximálne obmedzil ako sa dalo tak sa cítim oveľa lepšie pretože už nemám tak unavené oči – ale iba o oči nejde – boli ma z toho hlava a je mi na tyčku – je to ako keď človek z blbosti naschvál škúli a snaží sa to urobiť čo najdlhšie – až zle mu zostane. Proste TV je obrovská plocha ktorej všetko to svetlo človek prijíma keď na ňu pozerá..

      • Preto mi vyhovujú staršie monitory lebo nepotrebujú toľko svietiť a ich zobrazenie farieb je také… základné, neutrálne a nemajú rozšírené farebné spektrum čo je hovadina, he to ako rozšírená realita buď technický alebo cez drogy… akoby tá jedna realita nestačila a človek by chcel niečo viac… A ďalšia vec napriklad displej úplne špičkových mobilov top 10 – každý je totálne špičkový ale zobrazuje farby inak takže žiadna neutralita, žiadne reálne zobrazenie a hlavne námaha očí neskutočná. Podľa recenzistov pastva pre oči ale človek si tými namodernejšími displejmi odpíše zrak na celý život za pár mesiacov.

        • Tie okuliare na ochranu od modrého svetla sú dobrá vec, mám ich ja. Na monitoroch je dôležité upraviť kontrast. Najhoršie je že pri pozeraní na monitor obmedzíme žmurkanie a tým vysychajú oči. Treba zvlhčovacie kvapky najlepšie bez konzervantov.
          Ja mám okrem iného aj maličký mobil Nokiu, má 3,2mpx, používam na fotenie, rýchle fotenie a naozaj pekne fotí a batéria drží už 10 rokov.

          • E52 alebo jej „sestry“?
            Ešte k tým TV – ani 100hz crt neboli pre moje oči neškodné, stále ma rušilo akési svetlo, ktoré bolo akoby naviac pridané do toho zobrazovania, bolo také ani nie biele ale ako je „biely“ smalt na spotrebičoch, také strašne chladné.
            Mne sedeli obrazovky prvých LCD TV Sencor alebo Funai predávaných v Kauflande, mali minimálny kontrast a jas a keď to človek zapol v tmavej izbe tak to vôbec neosvetlovalo celú miestnosť ako crtčja alebo dnešné placky. Ten obraz na tom TV bol iba ako podsvietená papierová tapeta s nejakým motívom na lepená na obrazovku toho TV – svietilo to len tam.
            Boli to TV s 66cm uhlopriečkou, neskôr 82cm. Bolo to dobré ešte v tom, že môj svet a ten v TV boli v mojej mysli úplne oddelené ale dneska TV strašne púta našu pozornosť a nás celých keďže sú uhlopriečky veľké a rozlíšenie a farby úplne niekde inde než v dobe Funaiov. To s tým zlikvidovaním zraku za krátku dobu s tých OLED obrazoviek to nebude blbosť, ten zrak sa už nevráti..

        • Objektívne

          Okrem monitora je dôležité vedieť správne nastaviť pracovné prostredie…
          – používať vhodné osvetlenie v miestnosti a nepracovať v tme
          – nastaviť vhodnú farbu pozadia desktopu, alebo obrázku na ploche
          – Neovárať nevychované aplikácie maximalizované na celú plochu ako napr. web browser

          Jas/kontrast monitora si môžeš nastaviť, niekedy to ide nastaviť aj tak, že tam už nie je nič vidieť.

    • K tom dodatku iba tolko „Je to tikajúca bomba „

      • Ty si tikajúca sex bomba – za 6 sekúnd vyletíš – a nič! Neskáč zo 6. poschodia! A keď – tak v čiernom zips sáčku na mŕtvoly. Aby ťa nremuseli zbierať lopatou.

  3. Osvetlenie doma kde je TV… a vôbec v celom dome tak to je pre mňa posledné roky niečo čo neviem vyriešiť ku svojej spokojenosti.
    Najradšej by som všade dal 80 alebo 100w alebo klasické žiarovky ako kedysi. To človek potom zrovna ožije… ale zase tie ceny elektriny…

    • Objektívne

      Za TVP sa dáva malý zdroj svetla teplej farby, aby sa nemuselo svietiť hlavným osvetľovacím telesom v miestnosti. Vedeli sme to už dávno keď sme mali čb elektrónkový televízor. Luster v obývačke býva často riešný tak, že má prepínateľné osvetlenie aby svietil silnejšie, alebo slabšie.

    • Objektívne

      Jo a je dobrý počin keď svetlá v lustri osvetľujú biely strop, namiesto aby svietili smerom dole na podlahu.

  4. Bolo pre Objektívne.. pracovné prostredie a svetlá v obyvke kde predsa len občas ide TV tak to je niečo s čím niesom spokojný aj keď robím čo robím, už ma žiadne nastavenie svetiel neuspokojuje. Inak všade je strašne moc všelijakých svetiel, hlavne v meste, aut je milión a majú všemožné led svetlá a teda riadne svietia a to aj zozadu. Pouličné lampy sú led,… už koľkokrát keď prídem znamemu do garáže kde má staré neonky si vravím, že konečne normálne svetlo – a pritom normálne nieje. Môj verdikt je taky, že tie ledky a úsporky nieže časom slabnú ale slabne z nich náš zrak, potrebujeme potom silnejšie.

    • Skombinuj 100w klasickú, alebo halogenovú žiarovku s 13w kompaktom pre plazy (z chovproduktu) . Žiarovka má spojité spektrum od infra s útlmom na modrej a bez UV. Kompakt doplní modrú a UV. Ináč klasické žiarovky pomáhajú šetriť energiu, najmä v domoch od jesene do jari – energia sa nestratí. Teplé svetlo s vela infra nám dá vyššiu pocitovú teplotu v miestnosti – môžeme kúriť o 0,3-0,5 stupňov menej a budeme cítiť rovnaké teplo… V panelaku platíš aj keď nekúriš. Avšak všimol som si, že dnešné žiarovky nič nevydržia – vyrábajú ich schválne naprd. Doporučujem kryptonky, alebo halogenky.

  5. … mi je zle keď si to len predstavím, nie ešte keby som to videl naživo..

    3. díl – M. Míčová – EDUKACE PACIENTA PŘI ZMĚNĚ POHLAVÍ – Informace z volně dostupné bakalářské práce.

    Dĺžka videa 7min

    https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4/video_2024-10-31_07-21-34:e

  6. K téme:
    Najpodstatnejším faktom mobilných telefónov a ich vykrývacích vysielačov je, že emitujú mikrovlnné žiarenie; práve tak, ako wifi bezdrôtový internet, bezdrôtovo prepojené počítače, bezdrôtové (prenosné) telefóny a všetky ďalšie bezdrôtové prístroje v domácnosti, tzv. ToI. De facto – každé komunikačné zariadenie nepripojené k elektrickej zásuvke v stene, emituje zdraviu škodlivé žiarenie.

    Dve minúty telefonovania mobilom narušia mozgovú krvnú bariéru, dve hodiny spôsobia permanentné poškodenie mozgu a „radiácia z druhej ruky“ môže byť takmer rovnako škodlivá ako z „prvej ruky“ (pozn.: poznám ľudí, ktorí len preto, že majú od operátora tzv. voľné minúty tak, aby im nebodaj neprepadli, tak vedia „trepať“ do mobilu kľudne aj ½ hod. – a to iba v rámci jedného hovoru..)

    Bezpečnostné normy vyvinuli elektrotechnici a nie lekári, ktorým by záležalo na zdraví ľudí.. Mobilných operátorov zaujíma hlavne ich zisk a naše zdravie nie je pre nich príliš podstatné.
    Radiácia prichádza aj z 5G, 6G, 7G satelitov, ktoré sú súčasťou tohto problému. Neexistuje vlastne žiaden spoľahlivý spôsob, ako urobiť bezdrôtovú technológiu zdraviu-bezpečnú.

    Sieť mobilných telefónov u nás vysiela na kmitočte 900 MHz. Keď vezmeme polovicu tohto kmitočtu, tak je to 450 MHz. Presne tento kmitočet je otvorenou bránou do mozgu a je možné ho používať na myšlienkovú kontrolu (Mind Control).

    Nezabúdajme, že sieť mobilných telefónov je od samého počiatku stavaná hlavne pre vojenské využitie a už spomínanú kontrolu mysle (pozn.: o odpočúvaní hovorov – nehovoriac, to je z daného problému len malý „detail“..)

    Enormné dôsledky tohto všetkého na človeka sú ignorované, pričom na druhej strane, len máloktorý človek sa dokáže dnes dobrovoľne vzdať WiFi počítača, tabletu, mobilu..
    Elektromagnetické žiarenie spôsobujúce poškodzovanie DNA, je aj ťažko odtieniť.

    Je ale možné ho vyrušiť použitím Orgonitu. Orgonit je zmes živice, kovových pilín a kryštálov. (pozn.: ja mám v okolí svojho „drôtového“ PC, modemu, tlačiarne – umiestnené už dlhé roky k neutralizácii EM žiarenia – 3 ks rôzne veľkých orgonitov + malú misku šungitu).

    Takže čo všetko orgonit dokáže? (pozn.: uvádzam iba heslovite..)

    👍Neutralizuje negatívne pôsobenie EM žiarenia všetkej elektroniky, obrazoviek, žiariviek, trafostaníc, vysoko-napäťového vedenia a rozvodov elektriny vôbec, rádiové vysielanie všetkého druhu – televízie, rádiá, mobilné telefóny a ich bunky (vykrývače), wi-fi, bluetooth, lokálne vysielače.

    👍Čistí vodu. Voda v hrnčeku, vodné nádrže, rybníky, jazerá, rieky, more i oceány, aj keď u nich to bude trvať trochu dlhšie:) Už len zmiznutie nepríjemnej chuti a zápachu pri nekvalitnej studničnej vode je chvály-hodné.

    👍Čistí atmosféru od chemtrails, smogu, kyslých dažďov, jedovatého spádu všetkého druhu.

    👍Posilňuje vrodené psychické schopnosti. Dostáva ich na povrch – do vedomia. To sa deje vďaka zvyšovaniu osobnej frekvencie/energie ľudí v kontakte a prácou s orgonitom.

    👍Odpudzuje a zbavuje síl a motivácie všetky negatívne (predátorské) formy života. Hmotné aj nehmotné.

    👍Geo-patogénne zóny a negatívne zemské dráhy harmonizuje a robí pozitívnymi, etc..

    P.S: 1/ Nakoľko sa jedná o článok pomerne – hutný a zdĺhavý, tak si dovolím už na tomto mieste dať Odkaz naň, keby bol záujem zo strany čitateľov, si ho prejsť detailne.

    https://clanky.info/2009/11/orgonit-chemtrails-a-obrana-pred-ovlivnovanim-lidi/

    P.S:2/ Článok som prekladala v rámci môjho komentu z českého jazyka, takže nevylučujem, že sa môže nájsť gramatická „odchýlka“.

    Vďaka za pochopenie!

    • Ajša keď si spomenula geopatogenne zóny tak v jednej za našim mestom v jednej záhradkárskej oblasti je väčšia chata s asi 30 arovym pozemkom, kde hynue všetko živé… aj majiteľ. Keď prvý zomrel na rakovinu tak sa to dlho predávalo a vravelo sa že kvôli nejakým zónam a vode a potom to časom kúpil niekto ďalší a dopadol rovnako. Zvláštne je že je to úplne posledná chata na konci cca 800 chát a búd a mám takého tušáka, že to môže súvisieť s tým, že sa to na nachádza na pomerne na okraji cesty, ktorá vedie dole z našich hôr a na nej sú 2 bytunky, farmy, velkochov hydiny a na konci pod horami rekreačné stredisko.
      No a tam sa zo zvieratami nemažú a celú tú oblasť spravujú dosť nechutné zbohatlicke osoby, je to až nechutné jak si tam bačujú.
      No a tá spomenutá chata/ranč stojí tak najbližšie ceste – udoliu ktorá vedie z tých hôr..nikto nevie prečo tam na tom pozemku všetko časom ochorie a zomrie.

      • .. no že či to všetko čo ide dolu z tých hôr a bytunkov – tá energia – či tá nerobí zle tomu pozemku s tou chatou keďže stojí najbližšie tej ceste /udoliu. Ťažko povedať ale miestni ľudia stále hovoria len o spodnej vode a zónach ako príčine tých úmrtí zvierstba ľudí (majiteľov).

        • Achnaton,
          možné je, že „TO“ ide z „krvi-lačného“ bitúnku, alebo sa od nepamäti až dodnes dejú i také veci, že:

          nejakí ľudia (zlo-duchovia), ktorí tam žili roky dozadu, to tam z titulu nenávisti, konfliktov, neprajností – „prekliali, začarovali, uriekli, porobili..“, pričom sa nemusí jednať o nejaké nadprirodzené sily mágov a čarodejov.

          Jednou z foriem tzv. kliatieb sú negatívne energie vrhnuté v mysli na človeka, dom, alebo príbuzných. Závisí to všetko od formy negatívnej energie, ktorá tam bola „vrhnutá“.

          A niektoré z nich (z tých satanských energií), sú až príliš silné na to, aby sa bez vedomostí a zručností „oborníkov“, dalo s nimi bojovať..

          P.S: Zrejme to tam treba „vyčistiť a duchovne „vydenzifikovať“ – kvôli ďalším ľuďom – aby prežili.. Nie je to vôbec – žiadna groteska, žiaľ..

          Len toľko k veci..

          • Možné je aj to ako píšeš … lebo neviem čo sa tam dialo v minulosti keďže tá chata – búda – dnes už sídlo tam stojí už dávno. A teraz ešte jeden „poznatok“ – čo viem tak na búdach, vinohradoch, chatách, ktoré patria k nášmu mestu sa ľudia v kritických chvíľach skôr vešali, upjali k smrti, podrezávali žily ale na búdach patriacich k dedinám tí, ktorí mali problémy v hneve a zúfalstve kantrili druhých a nie seba. Tí čisto didenácki ľudia sú v tomto iní, sú takí tvrdší. Známy je z dediny a neďaleko jeho búdy je búda a vinohrad kde jeden muž z dediny sa chytil so svojou manželkou a zabil ju sekerou, Kedysi som mal frajerku z malej dediny a tam bol mentálne ešte stredovek – ľudia tam hulákali, nadávali si cez dvory a keď sa tam niekto hádal tak som myslel, že sa idú zabiť..ale u nich to bola len potrebná, bežná výmena názorov ale ja som mal som z toho šoky. Bol to úplne iný svet, tam sa čas zastavil…vsetko tam bolo také hrubé, ťažké a aj špinavé..
            Frajerkina rozsiahla rodina bola nastastie napol z mesta a tak som tam vtedy našiel z polovice pochopenie aj pre moje „nepraktické“ záujmy ako bolo čítanie kníh, cykloturistika, výtvarná činnosť a občas aj nejaké filozofovanie večer pri čaji, vine.
            Ale pán táta bol miestny a vždy to bolo na hrane keď sa mu moja frajerka – jeho dcéra pochválila, že som niečo dosiahol.. napriklad vyhral preteky na bycikli alebo namaľoval nejaký ako tak zdarilý obraz – to ho dráždiko strašne.
            No a takých dedín je okolo mesta tak 4 až 5 kde tá komunikácia ľudí je na veľmi nízkej úrovni. V iných blízkych dedinách je už zasa na vyššej úrovni, taká jemnejšia, ľudia sú otvorenejší. No na tých 4 – 5 tích dedinách sa teda diali veci. – mal som veľa kolegov z prace z tých dedín a keď mi rozprávali príbehy, stačilo aktuálne dianie tak som mal dosť….strašne.drsné príbehy, ktoré boli u nich štandard. .
            No a na tej našej strašidelnej mestskej chate stačilo len ústne – kliatbou vytvoriť niečo čo zlé pôsobí na všetko, nemuseli sa tam sekať.

    • Zaujímavý príspevok Ajša, ako obvykle od teba, o tom orgonite si mi vnukla tip na užitočný darček. Musím pozrieť obchody feng-šuej kde by bol orgonit na retiazke alebo náramku. Ale chcem aj väčší, buď pyramídu, našla som aj orgonitovú peknú poľogulu so stromom života, len je vypredaná, ale ešte pohľadám.
      Medzi nebom a zemou sú nevysvetliteľné záhady. Či ich už nazveme negatívne energie, entity alebo zlé, temné sily – Sú — Existujú, ale môžu to okrem tých zlých byť aj duše ktoré hľadajú pomoc. Človek uverí až vtedy keď sa s niečím podobným sám stretne.

      • nika psh,
        vďaka za Tvoju príjemnú spätnú väzbu!

        A orgonit – ako vianočný darček – znie skutočne ako celkom konštruktívny nápad. 😉

  7. My sme doma drôtovo ako to len ide. Na routeri niesme mobilmi alebo s PC bezdrôtovo ale len cez kábel – Wi-Fi uši sú čo má routeri sú preč a mobil je napojený len na kábli, je k tomu taká redukcia za 17€. Počul som, že. mobil, ktorý je v zásuvke na nabíjačke vraj veľká časť signálu či jak tomu je ide do zásuvky a nie do okolia. Ďalšou vecou u mobikov je hodnota SAR ale je tiež sporné či sa na to dá spoľahúť. Samsung 8 note má tuším len 0,17 SAR a Motorola Edge má 1,78 SAR.. ale jak sú tieto dva mobily škodlivé v rôznych podmienkach, hlavne tam kde je slabučký signáll ťažko povedať či ten S8 note je menej škodlivý. Jednu dobu som aj ja nosil mobil v zadnom vrecku – blbec, bola to tehla s jednoriadkovým monochromatickým displejom, vtedy chcel mať každý čo najmenší mobil aby ukázal, že má lepší mobil než ostatní. Pamätám sa ako stiahli z trhu prvú vyklápačku, bola od Sagem, vraj kvôli zdravotnej závadnosti ohľadom jeho enormnej hodnoty SAR. Neviem či v tom nebolo niečo iné ale sa o tom aj písalo… v tlači.

    • Objektívne

      Podľa SAR sa nedá jednoznačne povedať, ktorý mobil je prijateľnejší. Hodnota SAR je závislá na veľkom množstve parametrov, ktoré nevedia ani tí, čo to testujú. Najviac je to závislé na úrovni prijímaného signálu. Čím menší signál tým viac mobil vyžaruje. Táto závislosť je riešená softwarovo a každý výrobca môže mať inak nastavené hodnoty. Navyše, riadenie výkonu nemusí byť odvodené od sily signálu, ale od kvality. Pri digitálnych signáloch je dôležitejšia kvalita ako sila signálu. Aj pri silnom signáli môže byť malá kvalita signálu kedy sa hovor seká a vypadáva.

    • K tomu kazeniu zraku z mobilov… Antena je na druhej strane mobilu, za dispejom. Keď sa dívame do mobilu zaostrujeme zrak priamo na anténu… To je podla mňa podstata problému- že hladíme do vysielača 3g,4g,5g, wifi…

  8. mariankosnac

    A zase tie Asusy, o ktorých som spomínal že z ich monitorov bolia oči. Tak zdá sa že aj Asusácke telefóny na tom budú najlepšie – vo vyžarovaní. Aj keď ašusy sa často nevidia.

    https://www.techbyte.sk/2024/04/ziarenie-telefonov-nie-je-vymysel/

    • Hm, sranda bola ako sa poslednú dobu cca 12 rokov dostávali mobily rôznych znaciek na vrchol v top 10. Raz to boli HTC potom Asus, Nubia /zte, Acer (Iconia Smart), LG, Benq a tuším aj Dell a ďalšie ktoré som aj úplne zabudol a už sa po nich zľahla zem…
      O čom to bolo taká výroba a snaha vyrobiť top mobil a potom v tom už nepokračovať?
      Mimochodom pamätám sa ako prvý raz otvorili Nay alebo ako sa to vtedy volalo (asi Nay) a prvý placatý TV 16:9 na stenu stál 499. 000 sk čiže pol melóna – A teraz nechcem kecať ale neviem či tam nebol aj ešte drahší model.. Za to by bolo vtedy dva 2 izbové byty a jednoizbák k tomu u nás v meste. Škoda, že som si ten leták neschoval, občas zbieram také zlomovo – dobové artefakty. 500 tisíc za TV – a za pol roka bol o stotisíc lacnejší a za rok o dvestotisíc.. Podobné to bolo kedysi aj s voedoprehavacmi a videorekordérmi, boli v hodnote garsónky až po trojizbák – tie 6 hlavové alebo aj viac hlavové než 6.

Pridajte komentár

*