(S.D. Wells, Natural News) Keď väčšina ľudí uvažuje nad možnou príčinou akejkoľvek úzkosti alebo depresie, ktorú zažívajú, zvyčajne rýchlo obvinia voči nim nepriaznivé sociálne a emocionálne faktory v dôsledku zlých skúseností alebo traumy.
Ide o veci, ktoré prvé prichádzajú na myseľ nielen trpiacim ľuďom, ale aj väčšine psychológov a psychiatrov pri stanovovaní diagnózy.
Ale čo ak hlavnou príčinou úzkosti a depresie bolo niečo úplne iné, plne fyzické, niečo, čo sa dá ľahko vyliečiť a čomu možno predchádzať?
Pleseň býva často neviditeľnou príčinou úzkosti a depresie, o ktorej väčšina ľudí a lekárov ani len neuvažuje. Existuje pritom viac ako 100 000 druhov plesní, ktoré môžu rásť v interiéroch aj vonku.
Druhy plesní a príznaky ochorenia
Plesne možno klasifikovať ako:
- alergénne
- toxigénne – spôsobujú smrteľné zdravotné stavy
- patogénne – spôsobujú choroby
Plesne sú škodlivé bez ohľadu na to, či sú požité alebo vdýchnuté. V domácnostiach plesne často rastú v teplých, vlhkých a slabo osvetlených priestoroch, ako sú kúpeľne, podkrovia a pivnice.
Niektorí ľudia sú oveľa citlivejší na plesne ako iní. Zdravotné symptómy plesní sa môžu prejaviť už čoskoro po expozícii, vrátane kašľa, sipotu, upchatého nosa, bolesti hlavy, únavy, tráviacich problémov, dýchavičnosti, exacerbovanej astmy, podráždených očí a kože a pľúcných infekcií.
Chronická expozícia tak požívaním ako aj vdychovaním môže viesť k poruchám pečene a obličiek, pľúcnemu krvácaniu a rakovine pečene.
Ako predchádzať vplyvu plesní na zdravie
Je veľmi dôležité udržiavať vlhkosť v domácnosti na čo najnižšej možnej úrovni, čo najskôr odstrániť prípadné úniky vody a dôkladne vyčistiť priestory po povodni alebo prasknutom potrubí.
Nezabudnite tiež vetrať oblasti náchylné na vlhkosť. Ak sa pleseň vyvinie, použite bieliaci roztok (Savo) alebo peroxid vodíka (menej drsný), aby ste ju zabili, najlepšie v spreji a použite tiež kefu.
Prírodným riešením je použiť destilovaný biely ocot so sódou bikarbónou – oblasť utrieť, nechať hodinu pôsobiť a potom vyčistiť.
Ak sa sami na pleseň necítite, najmite si odborníka, ktorý má správne čistiace prostriedky na toxigénne plesne.
Veda zistila, že pleseň súvisí s problémami duševného zdravia, vrátane vyššej miery depresie a porúch nálady
Výskum ukázal, že pleseň má súvis s problémami duševného zdravia. Chronické vystavenie plesniam môže vyvolávať poruchy nálady, vrátane depresie a úzkosti. Ovplyvňuje tiež kognitívne funkcie a pamäť. Preto nedovoľte, aby dochádzalo k vystaveniu plesniam.
Výskum ďalej ukazuje, že ľudia žijúci v domoch s plesňou majú vyššiu mieru depresie. Zamyslíte sa nad tým. Vy alebo váš blízky si môžete myslieť, že ste v depresii kvôli stresu, životným situáciám a zážitkom, pričom je to pleseň, ktorá spôsobuje problém.
V skutočnosti by bolo potrebné depresiu predefinovať ako infekčnú chorobu, nie ako „emocionálnu poruchu“. Najmä preto, že depresia je často výsledkom infekcie mikroorganizmami, vrátane baktérií, vírusov alebo parazitov.
Uvedomte si tiež, že sa tomu dá predísť a dá sa to vyliečiť. Nie je to žiadna „chemická nerovnováha“, ktorá sa zvyčajne lieči alebo sa len potláčajú príznaky liekmi na predpis.
Úprimne povedané, keď sa niekto cíti úzkostne alebo depresívne, prvou úlohou by malo byť vyšetrenie na infekciu plesňami, parazitmi, baktériami a vírusmi. To by mohlo pomôcť predísť iným nepodloženým diagnózam a vyhnúť sa nebezpečným liekom, ktoré môžu spôsobiť strašné vedľajšie účinky.
Ak ste stratili záujem vstať ráno z postele, pravdepodobne je za tým oveľa viac ako len bežný stres. Môžete trpieť zápalom mozgu spôsobeným patogénmi, plesňami alebo parazitmi a to, ako sa cítite, je jednoducho príznakom tejto infekcie.
Miesta, kde sa môžu plesne nachádzať
Existuje niekoľko bežných miest, kde môžete nájsť pleseň. Preto buďte v strehu a odstráňte ju hneď v zárodku a vyhnite sa jej požitiu alebo vdýchnutiu.
Buďte opatrní pri nákupe húb. Pred varením ich dobre opláchnite a nakrájajte, aby ste videli všetky časti, pretože pod alebo vo vnútri záhybov sa môže skrývať pleseň.
Ovocie ako maliny, pomaranče, čučoriedky, ale aj mnohé ďalšie druhy, môže skrývať pleseň na spodnej strane alebo aj vo vnútri a na prvý pohľad si ju nemusíte všimnúť. Skontrolujte všetko ovocie predtým, ako ho skonzumujete.
Parapety a okenné tabule sú ďalšie bežné miesta, kde sa nachádza pleseň a hromadí vlhkosť.
Vo vnútri a na ventilačných sitách môžete nájsť hromadenie plesní, ktoré by mohli rozfúkať spóry po miestnostiach domu alebo kancelárie, ľahko sa vdýchnu a spôsobia infekciu.
Kúpeľne sú hlavnými miestami pre vznik plesní, keďže tam preteká veľa vody, ktorá často ostáva stáť na poličkách, vaniach, sprchách a toaletách.
Autor: S.D. Wells, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Optimálne je udržiavať vlhkosť vzduchu obydlia pod 40%. Systém zatepľovania a výmeny okien za plastové podporuje aj vyššiu vlhkosť a tým aj vznik plesní. Za plastovými oknami sa v lete nijakým spôsobom nedá udržať vlhkosť vzduchu pod 40%. Pri vlhkosti vzduchu 40% sa plesne v obydlí absolútne netvoria. Pri 50% vlhkosti sa tvoria iba ojedinele a pri vlhkosti nad 60% sa tvoria masívne.
A este ked obalia dom polysterenom, tak mury prestanu dychat, zmenia sa vlhkostne pomery, moze kondenzovat na tramoch, nie je problem znehodnotit celu starsiu stavbu.
Neviem ako je to u vás, ale normálny človek pravidelne vetrá celé svoje obydlie (byt, dom).
No, nedá mi, aby som na to nereagovala! Normálny človek áno, ale vieš, koľko je nenormálnych?! Ja tým doslova trpím – som práve alergička na plesne a dochádza mi kyslík, keď niekam vojdem, kde nie je vyvetrané! Každý na mňa zjape, keď otvorím okno (v autobuse, vo vlaku,) a dobre ma nezabijú, lebo klíma. Nádejala som počas pandémie, že sa to zlepší, ibaže hl. hygienik omieľal len umývanie rúk a ľudia práve sa báli, že im vírus vlezie cez okno. Takže ja mám svoj „súkromný sociologický prieskum“ o vetraní v spoločnosti – väčšina ľudí ani šajnu nemá o tom, čo to znamená! Každý sa bojí, že sa „klíma“ pokazí a práve v nej je najviac patogénov!
Veľa ľudí má tiež alergiu na prievan…
Prievan je velmi škodlivý treba ho rešpektovat je to jeden nebezpečný patogén°°
Je rozdiel medzi prievanom a vetraním. Pred 20 rokmi som dostal v robote z prievanu tenisové lakte a zapálené koleno.
To považujem za samozrejmé Mareček, iba blbci z osobitnej školy to nepovažujú za samozrejmé.
Odkedy prišlo do módy zatepľovanie domov a plastové okná, tak bývajú vidieť plesne na niektorých tých nových/zateplených domoch. Na starých domoch to nebývalo, tie mali inú povrchovú úpravu – a interiéry bolo ideálne vymaľovať vápnom. Teraz sú to všelijaké tie hladké umelé polystyrény, na tom sa asi plesne lepšie držia. A plastové okná sú plesnivé prakticky vždy, pokiaľ to človek pravidelne nečistí nejakou chémiou. A potom že je teraz toľko depresií. Ale ono je to tu stále viac akési umelé a bezduché, stále viac to začína pripomínať svet ako vo filme Equilibrium.
https://film.kukaj.me/equilibrium
Na tych polysteronoch zvonku su skor riasy a mach. Stare omietky s pridavkom vapna to neutralizovali, brizolitova omietka je je neprekonana, no prisli tu „zapadne“ trendy. Synteticke farby v interieri tiez zapecatia stenu, vapno je priedusne a dezinfekcne, no ale kto by dnes s vapnom natieral, a ani predajcovia farieb by nezarobili.
„A plastové okná sú plesnivé prakticky vždy, pokiaľ to človek pravidelne nečistí nejakou chémiou. A potom že je teraz toľko depresií.“
Aha, takže za depresie môže mikropleseň na oknách (ja som skontroloval všetky naše plastové okná, iné ani nemáme), a nie chronické vyhorenie dopamínových receptorov prezeraním FB a IG príspevkov, tik-toku, prebytok m*sturbácie, ničenie kvalitného spánkového režimu pozeraním do modrého svetla mobilov a počítačov tesne pred spaním a zhoršenie zoznamovacích schopností človeka (pretože je omnoho ľahšie oslovovať cez internet, ale súčasne je tam monohonásobne zložitejšie nájsť si vážny vzťah než pri zoznamovaní sa od začiatku naživo)… Zaujímavé….
A čo iné sa dalo čakať? Ale všetky hlavy štátov a politici, novinári, lekári s krvavými rukami či v čase teroru mlčiaci, mlčia ako vši pod chrastou!!! Časovaná bomba u očkovaných však tyká, a to u všetkých ! Obávam sa, že veľké globálne umieranie je len pred nami, kt vyvolá totálny kolaps spoločnosti, štátov, inštitúcií… a satanisti – slobodomurári a ich pudlíci to veľmi dobre vedia !
https://christianitas.sk/britska-televizia-podla-najnovsej-vedeckej-studie-stoja-vakciny-proti-covidu-za-narastom-mozgovych-zrazenin-o-viac-ako-1000/
„Časovaná bomba u očkovaných však tyká, a to u všetkých !“
Prečo drístaš? Ty si to podľa všetkého PRAJEŠ. A preto rád zabúdaš na to, že dvojciferné percento očkovacích dávok bolo PLACEBO.
Placeba bolo asi 30%. Ale… Nebolo to riadené tak, že niekto dostal 3 ostré dávky a iný 3 placebá. Išlo o náhodu. Ak má človek 3 dávky, tak štatistická pravdepodobnosť, že všetky boli placebá je 0,3 x 0,3 x 0,3 = 2,7%. Zvyšní sú poškodení viac či menej podľa toho, koľko ostrých dávok dostali.
V takom prípade by malo zmysel to placebo LEN PRI PRVEJ DÁVKE. S tým, že druhá dávka už bola označená ako „určené ako druhá/tretia…dávka“, a tam placebo nebolo ŽIADNE. Keby placebo bolo súčasťou aj druhej či tretej dávky (proste miš-maš), tak by jeho zmysel bol doslova NULOVÝ. Pretože placebo sa dáva na výskumné účely, nie na účely „nemáme zdroje, tak musíme do toho zamiešať aj fyziologický roztok miš-maš“ …
To by bolo náročné na organizáciu a tiež by to znamenalo riziko, že niekto zaćne rozprávať a odhalí to. Nikto nevedel, ktorá dávka bola placebo a ktorá ostrá, ani tí čo ich podávali. Vedelo to podľa čísla šarže len zopár zasvetencov na ústredí. Placebo skupina v počte 2,7%, ak je celkový súbor očkovancov dosť veľký (čo bol), tak je pre výskumné účely plne postačujúca.
Žiadne placebo nebolo !
Je na každom, čomu uverí a čomu nie. Dokázať, to či ono nevie na 100% nikto z nás.
Ale ak by som chcel urobiť to, o čo sa tu niektorí „hráči“ snažia, načo by som dával placebo ? Všetky šmakulády niečo obsahovali, niektoré viac svinstva, niektoré menej, aby to bolo postupné, rozmanité, nepravidelné a tým pádom efektívne a akože nenápadné.
Tí, čo to robia vôbec niesú hlúpi. To sú iní stratégovia a obyvateľstvo tejto planéty im je velice nápomocné. V podstate si ich vlastne samo vytvorilo a aj ich živí, dotuje, či už priamo svojou prácou a daňami, alebo nevedomky svojimi myšlienkami. Šak preto sme sem všetci prišli, aby sme sa opäť niečo naučili a pochopili.
A čas ukáže, kto z nás sa viac menej triafa do čierneho.
PS : Ale je super, ak niekto na 200% verí, že mal placebo, lebo to najsilnejšie, čo máme je NAŠA MYSEĽ a VôĽA, ktorá dokáže aj „nemožné“.
Pekný film o všeličom
https://www.youtube.com/watch?v=MyNqln3BkIM
Otázne je aj to či v tých placebách ešte niečo nebolo – niečo čo bolo nakompletku vo všetkých vakcínach a nespôsobuje to problémy a úmrtia teraz ale až vtedy keď bude ideálna doba na spustenie nejakého vonkajšieho impulzu…
Najlepšia vlhkosť je bývať na hausbóte – 90%.
Hlupák – 60% je v paneláku! Ak by som mal mať 40% – tak mi roztrhne sliznice! Pamätám si situ, keď sme dávali mokré uteráky na radiátory! Debili ste sa zase chytili nejakého článku! Som plesnivý dedek! A plesniam to nevadí!
Vždy keď kúrim (nie je to každý deň v zime), na radiátor dám mokrý (ale vyžmýkaný, nech nekvapká) uterák. Keď som bol v puberte, divil som sa prečo žehlička musí produkovať paru, alebo prečo sa kropilo prídlo keď neboli parné žehličky. Nenapadlo mi vtedy, že vysoká teplota žehličky „vyparí“ z textílie prirodzenú vlhkosť a tá sa potom veľmi rýchlo zničí. A zohrievanie vzduchu radiátorom robí s vlhkosťou vzduchu to isté. Samozrejme najhoršie je kúriť bez súčasného zvlhčovania vzduchu v období, keď je vonku sucho. A u ľudí ktorí v zime takmer nevetrajú a kúria „nasucho“ (bez dodatočného používania zvlhčovača vzduchu formou uteráku alebo prístoroja) je to už znak totálnej d*bility.
To s tymi uterákmi to bolo neskutočne dobré ani sušička to tan nevysušila bolo to superr
Za socíku niekedy kurili tak silno, že keď som otvoril vyklápačku v obyvke aby som hovoril s niekým kto bol vonku pod oknom tak mi ten horúci vzduch, ktorý stúpal z liatinového radiátora tak vysúšal ústa, že som za chvíľu nemohol ani hovoriť. Radiátor bol pod oknom. Samozrejme, že keď som sa oň občas aj popálil keď som sa oň oprel.
Jednu dobu bolo veľa liatinových radiátorov na Bazoši sk/cz za odvoz alebo za symbolické ceny. Dávali to preč jak bežní ľudia tak aj firmy – a to teda niekedy boli riadne dlhé hebedá.
Okolo nás tečie potok, nad nami je priehrada v údolí od hôr takže všetka vlhkosť akoby tečie až z tých hôr k priehrade a cez nás a nižšie. Ak si v našej lokaliteniekto kúpi nové auto tak má onedlho zelené zamachované bezpečnostné pásy. No šla kto má nejakú hrdzku na aute tak tá tu postupuje – žerie auto raketovým tempom.
Je to doslova vodou nažochaná lokalita a najhoršie obdobie je teraz na jeseň keď je nad nulou až po desať stupňov – vtedy je tu pocitovo strašná zima. Vždy mi odľahne keď je pár dní alebo dlhšie pod nulou – dokonca aj v dome sa lepšie drží teplo než keď je vlhko, vietor a 5 – 7 stupňov.
Za sociku sme si mohli dovolit vykurovat aj vtákom na oblohlohe, bola tak lacná energia….
Rozhodne bolo vtedy dostupnejšie drevo, uhlie, piliny ..a posledných 15 rokov je to bieda, predtým sa bežný človek k tomu dostal kedy chcel a to nebol už socík. Posledné roky sa všetky píly sa v našom regióne nechali uplatiť – veškerý drevný odpad ide do teplární a tiež tak dopadli bane s nízkokvalitným uhlím – všetko ide do teplární a nedá sa objednať ale človek musí kupovať drahé uhlie z Poľska. Ešte občas vidím „odkôr“ u domov ale to je len podpultová kvapka v mori z toho čo sa dalo v minulosti zohnať bežne a dokonca aj zadarmo. Balíky „odkôru“ mäkkého dreva dávala u nás jedna píla aj zdarma aby sa toho zbavili. Dnes je aj ten odpad ktorý horí ako papier drahý jaj sviňa.
„V skutočnosti by bolo potrebné depresiu predefinovať ako infekčnú chorobu“ – ja som to už v mladosti tvrdila, ale nie kvoli plesniam, ale kvoli depresívnym ľuďom, ktorí v mojom okolí neskutočne kazili svojimi pochmúrnymi myšlienkami dobrú náladu ostatným.
Stav depresie u človeka je niečo čo by mal človek brať ako indikátor, že nejde správne a nie ho čímkoľvek prehlušovať, tlmiť alebo odmietať…a už vôbec nie sa v ňom racionálne pitvať. Depresia je hlavne o tom, že človek pocituje následky svojho nesprávneho vnútorného fungovania.
Depresiu nejde nijako v človeku zlikvidovať zvonka, je to stav – úplne osobný a každý by mal naň hľadať liek len u seba…
..a eufória je buď pravá – skutočná alebo falošná – klamná.
Ani mne to nevadí plesnivý dedečku
TRUMP meni nazor (po volbach) na kryptomeny?
https://search.app?link=https%3A%2F%2Fwww.armadnymagazin.sk%2F2024%2F11%2F23%2Fkryptomeny%2F&utm_campaign=aga&utm_source=agsadl2%2Csh%2Fx%2Fgs%2Fm2%2F4 a drahe kovy zase rastuuu… 🤣
Ak sa depresia podľa vedy predefinuje na infekčnú chorobu, nie ako „emocionálnu poruchu“ tak je je liečiteľná liekmi, nie antidepresívami, ale liekmi proti infekciiám, vírusom, a plesniam, ako píšu podľa vedy.
Žeby mierili k tomu vynájsť vakcínu proti depresii? Infekcie sú liečiteľné ATB, ale v poslednom období sa veľa píše o rezistencii na ne, lekári ich predpisujú čo najmenej a je to aj témou WHO.
Plesne sú škodlivé, ale ktorý človek ak zistí že sa nachádza v jeho obydlí, nesnaží sa hneď ju zlikvidovať, to by musel byť dlhodobo vystavený plesniam vo veľkom. Nedávno sa mi v špajzi zakotúľal niekde pomaranč, neviem ak dlho tam bol ale hral farbami ako tie mandarínky na obrázku, občas sa to stane. Na našom zateplenom bytovom dome tiež som si všimla od prvého poschodia pleseň. Správca bytov okrem kontroly hasiacich prístrojov, elektriny a iných kontrol, ze ktoré si účtujú pekné peniaze by mali zaradiť aj kontrolu a odstraňovanie plesní.
Plesne ako aj kandidu a ine toxiny z tela dokaze odstránit bórax/boron/kyselina boritá
Mne sa osvedčilo toto uzivanie vnútorne: 1/8 lyzičky rozpustená v litre vody, – 2x denne 1 az 1a1/2 deci 20 min pred jedlom , pije sa 3dni / 2 dni pauza/ takto priblizne mesiac a toto opakovat 2x do roka….viac info: https://www.lekarenskypetrolej.cz/uzivani-boraxu/
Vonkajsie pouzitia: info :
https://stop5g.cz/detoxikace-nanotechnologie-pomoci-boraxu-dr-carrie-madej/
Bórax – to je to čo občas používajú záhradkári ako hnojivo? Z toho som robil otravu na mravce, stačí zmiešať bórax s kryštálovým cukrom. Tak teraz neviem či sa jedná o tento bórax alebo nejaký iný. Lebo aj jed môže byť liek.
https://www.vinarsky-dom.sk/borax-500-g/?srsltid=AfmBOoqtTyCz1QOjxhOkLeLmeU8pjK_aqqWzNVnOf85rI2c5z12qeCt6
Kupujem tu: https://www.chloritansodny.sk/Borax-Kyselina-borita-c24_0_1.htm
Myslim ze aj borova voda 3% v lekarni ale davkovanie neviem, nemám skúsenost
mariankosnac
23/11/2024 at 16:06
Este k tomu boraxu:
Ak más este doma tak pozri či je to: Názov chemikálie: Borax – tetraboritan sodný dekahydrát,
Na2B4O7 . 10 H2O a v akej kvalite, ak 99% tak OK
Ten zo zahrádkárstva je Tetraboritan disodný dekahydrát, technický. Žiadne percentá. Tak to asi nebude úplne ono. Lepší je zrejme ten z tvojho odkazu.
Ja som si dával borax celé mesiace (10ml roztoku denne z 1L vody, do ktorej som rozpustil 6g boraxu). Malo to jednu nevýhodu, večerný moč mi po tom divne páchol. Keď som borax vysadil, moč prestal páchnuť.
Neviem či to tak má väčšina, alebo je to zriedkavé…
Borax nesmies pit v kuse, preto je tam pauza: 3 dni pijes/2 dni pauza takto priblizne mesiac alebo aj mesiac a pol.
Čize: 3ano/2nie/3ano/2nie/atď
Alebo ako je pripnute v clanku 5 dni pijes/2dni pauza(ked je pauza telo vyrovnava hladiny)
Tu je to myslim napísané
https://www.lekarenskypetrolej.cz/uzivani-boraxu/
V lágroch ľudia prežili v nepredstaviteľných podmienkach…
Plesnivé jedlo, zima, chlad, vlhko, totálny stres a ešte dodnes niektorí žijú a ako je to možné ? To si nevieme ani predstaviť čo to tam muselo byť. Jedno ľudské telo po troch dňoch v teplom byte a jednoducho to len tak nedáte. A tam ich boli 1000 a kilometre to bolo citíť.
A predsa to niektoré bytosti dokázali prežiť a dožili vysokého veku !
Takmer všetko ja iba o tom, ako človek dokáže pracovať so sebou samým a ovládať svoju myseľ a myšlienky. A potom nebudú hrať rolu žiadne plesne, covidy, takmer nič, čo je v rámci parametrov tohto „výučbového simulátora“ umožnené.
A kto chce, môže ísť cestou Poznania a kto chce, nech si ide ako mu to vyhovuje…
O tom je celá „hra“.
Niečo na tom bude seneca, telo sa dokáže v ťažkých podmienkach adaptovať na boj o prežitie. Ovládať svoju myseľ a myšlienky nie je jednoduché, každý to nedokáže, len ľudia ktorí sa tomu venujú určitými technikami či spôsobmi, ako meditácia, autog.tréning, a pod.
Autonómny systém ľudského organizmu je tiež „neskutočný“ zázrak tohto tu všetkého a je schopný všeličoho. A v súčinnosti s vedomou koncentrovanou myslou…
Celkom zaujímavý film ohľadom myšlienok a mysle, je to troška obalené v príbehu, ale myšlienka a vyhodnotenie na konci filmu stojí za úvahu :
https://www.youtube.com/watch?v=GJvKLetIV20
To je pomerne bežný jav, že ľudia ktorí zažili extrémne situácie (napr. koncentračné tábory) kde vedeli že ich čaká istá smrť ale napriek tomu sa nejakou zázračnou náhodou z toho dostali, sa dožívajú vysokého veku. Nemá to asi nič s myslením, títo ľudia nemajú nijak odlišné myslenie od bežnej populácie. Určite to má nejaké psychologické vysvetlenie. Zjednodušene by som povedal, že po skúsenosti keď tesne unikli smrti, si život viac vážia a preto žijú dlhšie.
A aký máte názor na chladničky s automatickým rozmrazovaním, kde po zadnej vnútornej stene stále stena voda. Všetko v chladničke je vlhké, zatekaju poličky, dokonca potraviny orimrzaju na zadnú stenu. Keď som to riešila hneď po kúpe, servis tvrdil, že to tak má byť. Ja myslí lm, že nie, pretože sa tvorí v chladničke vlhkosť a následne pieseň. Rozmýšľam, že ju vymením znova za nofrost, akú som mala predtým a nie toto automatické odmrazonie. Ide o monoklimaticku chladničku, teda bez mrazničky.
To sú normálne vlastnosti takej chladničky. Áno pre niekoho kto prejde z No Frost chladničky na samoodmrazovaciu to môže byť šok. Nesmú sa potraviny dávať príliš dozadu aby neprimrzali ani poličky by sa nemali dotýkať zadnej steny. Nesmie sa chladnička nechávať dlho otvorená ani do nej dávať nič teplé. Niekde by tam mala byť nejaká odtoková dierka ktorá sa môže ucpať a treba ju pretiahnuť nejakou slamkou ale neviem presne, tak ďaleko som sa ešte nedostal…