Vyliečte si prírodným spôsobom cukrovku typu 2 úplne, prípadne znížte potrebu užívania liekov pri cukrovke typu 1 a minimalizuje jej následky! Zistiť viac

6 potravín, ktoré vám pomôžu zmierniť prejavy sezónnych alergií


6 potravín, ktoré vám pomôžu zmierniť prejavy sezónnych alergií

(Natural News) Keď prepuknú sezónne alergie, zvyknete siahnuť po antihistaminikách, ktoré vám môžu spôsobiť nervozitu či dehydratáciu?

Ak sa chcete dozvedieť o prirodzených možnostiach pre váš výtok z nosa, kýchanie, svrbenie očí či kvapkanie z nosa, potom máme pre vás nasledovných šesť potravín – všetky sú bohaté na živiny nazývané flavonoidy, ktoré dokážu pomôcť v boji proti sezónnym alergiám.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Dalo by sa povedať, že jar je takmer za rohom. Prvé náznaky jari sú pre alergikov nepochybné – červené, slziace oči, upchatie, všadeprítomné šteklenie v hrdle alebo nose, a samozrejme únava a problémy so spánkom, keď nemôžete voľne dýchať.

Niektorí ľudia zvyčajne siahajú po voľnopredajných liekoch už pri prvých príznakoch alergie, tie však majú vedľajšie účinky ako ospalosť, rozmazané videnie, závraty, nevoľnosti a niekedy aj vracanie.

Nasledovných šesť antialergických potravín je prírodný spôsob, ktorý vám pomôže ľahšie dýchať, zmierniť podráždenie dýchacích ciest a viac si užívať jari.

Všetko je to o flavonoidoch

Výskyt alergických ochorení za posledných 20 rokov celosvetovo vzrástol. Štandardná strava je kauzálnym faktorom spojeným s týmto nárastom, ako aj so zhoršenými príznakmi u alergikov.

Ako milovníci prirodzeného zdravia vedia, zvýšenie množstva ovocia a zeleniny v strave môže poskytnúť celý rad zdravotných prínosov, vrátane posilnenia imunity voči chorobám a alergiám.

Flavonoidy sú fytonutrienty nachádzajúce sa v rastlinných potravinách. Sú jednou z kľúčových zložiek identifikovaných vedou ako hnacia sila tohto zvýšenia odolnosti.

Štúdia z roku 2007 uvádza, že flavonoidy všadeprítomné v ovocí, zelenine a čajoch, inhibujú uvoľňovanie histamínu a potláčajú alergickú reakciu tela. Silné antialergické potraviny obsahujú veľké množstvo flavonoidov, ktoré vám pomôžu zvládnuť symptómy alergie bez vyčerpávajúcich účinkov liekov.

1. Cibuľa (kvercetín)

Možno neviete, čo je flavonoid kvercetín. Ide o prírodný rastlinný pigment, ktorý sa nachádza v ovocí ako jablká a bobuľové ovocie, v zelenine ako brokolica a v bylinkách ako čaj a ľubovník bodkovaný.

Cibuľa a šalotka sa v mnohých krajinách považujú za najdôležitejší zdroj kvercetínu, pretože sú dostupné po celý rok. Kvercetín je známy tým, že stimuluje imunitný systém prostredníctvom antioxidačných a antialergických vlastností charakterizovaných antivírusovou aktivitou a antihistamínovými účinkami.

Superschopnosti kvercetínu proti alergiám sú také výrazné, že extrakt z kvercetínu je hlavnou zložkou mnohých liekov a doplnkov proti alergiám.

Keď sa u vás začnú objavovať prejavy sezónnej alergie, skúste do svojho jedálnička pridať hojne cibule bohatú na kvercetín a síru. Najvyššia koncentrácia kvercetínu sa nachádza vo vonkajších prstencoch, kde poskytuje cibuli ochranu pred ÚV žiarením.

Ak pri myšlienke konzumácie cibule váhate, kvercetín je dostupný aj ako doplnok stravy na pomoc v období sezónnych alergií a vysokého výskytu peľov v ovzduší.

2.  Kurkuma (kurkumín)

Kurkumín, jeden z aktívnych flavonoidov v koreni kurkuma, je superdoplnkom s dlhou históriou používania pri zdravotných problémoch spojených so zápalmi, ako sú sezónne alergie.

Antioxidačné a protizápalové vlastnosti kurkumínu boli klinicky overené na podporu tela, keď sa začnú objavovať nepríjemné pocity sezónnych alergií.

Antialergické účinky kurkumínu sú skúmané už desaťročia, vrátane štúdie z roku 2015, ktorá skúmala vplyv suplementácie kurkumínom na zápalové markery zistené v tele počas alergickej reakcie, vrátane histamínov a cytokínov.

Vedci zistili, že kurkumín zlepšuje symptómy alergickej rinitídy, inhibuje zmeny na nosovej sliznici spojené s alergickými reakciami a znižuje sérové ​​hladiny histamínov u myší. Kurkumín tiež výrazne potláča tvorbu zápalových cytokínov v krvi.

3. Včelí peľ (propolis)

Včelí peľ je starodávnou pomôckou pre ľudské zdravie, pomáha aj pri znižovaní horúčky a hojení rán ako lokálny liek vďaka svojim antiseptickým a dezinfekčným vlastnostiam.

Na enzýmy bohatá zmes peľu kvetov, medu, vosku, včelej kašičky a granulí včelieho peľu obsahuje esenciálne vitamíny a aminokyseliny a je tiež významným zdrojom rastlinných flavonoidov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Včelí propolis je príbuzný včelí produkt, ale nie rovnaký ako včelí peľ. Propolis je živicová látka vyrobená včelami, keď zbierajú exsudát zo stromov. Je celosvetovo obľúbeným doplnkom zdravia.

Včely používajú propolis na stavbu svojich úľov. Táto zázračná látka bola skúmaná ako pomôcka pre ľudské zdravie pri rôznych ochoreniach, vrátane infekcií horných dýchacích ciest, prechladnutia, chrípky a sezónnych alergií.

V štúdii publikovanej v odbornom časopise Journal of Medicinal Food výskumníci skúmali účinnosť peľu zozbieraného včelami na alergické reakcie v krvnom obehu. Denné perorálne podávanie včelieho peľu myšiam významne znížilo aktiváciu špecifických krvných antigénov na bunkovej úrovni, ktoré sa u nich našli počas alergickej reakcie.

Výťažky z propolisu a včelieho peľu sú dostupné na sezónnu alebo celoročnú konzumáciu. S viac bioaktívnymi zložkami môžu byť extrakty najrýchlejšou cestou k rýchlej úľave od alergie.

4. Kiwi (vitamín C)

Kiwi je významným zdrojom vitamínu C, kľúčovej živiny v stratégiách prevencie chorôb pomocou stravy. Dostatok vitamínu C vo vašej strave pomáha predchádzať chorobám a môže zvýšiť vašu odolnosť aj voči sezónnym alergiám.

Štúdia z roku 2013 skúmala súvislosť antioxidantov s alergickou rinitídou u detí. Alergická rinitída sa týka skupiny symptómov postihujúcich nos a nosové priechody a môže zahŕňať bežné alergické reakcie na prach, peľ alebo srsť domácich zvierat.

Vedci si všimli nárast alergických ochorení v posledných desaťročiach a testovali potenciálnu súvislosť medzi príjmom vitamínov A, C a E na symptómy alergie. Deti s alergickou rinitídou boli rozdelené do štyroch skupín, z ktorých jedna dostávala suplementáciu vitamínov C, A alebo E a jedna skupina bola kontrolná.

Skupina, ktorá dostávala doplnkový vitamín C, mala menej symptómov, čo naznačuje, že zvýšenie vitamínu C vo forme jedného malého zeleného kiwi je presne to, čo pomáha.

5. Brokolicové klíčky

Naklíčené semená brokolice sú bohatým zdrojom živiny sulforafanu na báze síry, ktorý pomáha zmierniť alergickú rinitídu znížením zápalu v nosových priechodoch.

Silný protizápalový sulforafan tiež pôsobí na detoxikáciu vášho tela neutralizáciou voľných radikálov. Ide o účinky, ktoré môžu pomôcť znížiť príznaky vzplanutia alergie.

Znečisťujúce látky vo vzduchu spôsobujú oxidačný stres, ktorý prispieva k výskytu alergií a astmy, čo sú problémy, ktoré sa často zhoršujú počas sezóny alergií.

Štúdia z roku 2014 preukázala, že liečba výťažkom z brokolicových klíčkov, ktorý obsahuje vysoké koncentrácie sulforafanu, potlačila zápalovú reakciu nosa u ľudí vystavených množstvu výfukových častíc z nafty v množstve ekvivalentnom jazde po diaľnici v Los Angeles počas večernej dopravnej špičky.

Výsledky ukázali, že počas počiatočného skríningu sa priemerný počet bielych krviniek v nose zvýšil o 66% a v porovnaní s hladinami kontrolnej skupiny sa zvýšil o neuveriteľných 85% do 24 hodín po počiatočnej expozícii toxínom z nafty.

6. Kimchi

Štúdie o probiotikách preukázali ich účinnosť pri znižovaní symptómov alergie. Jedným príznakom, ktorý môže sprevádzať alergický záchvat, je sipot – čiže sťažené dýchanie, keď sú v pľúcach prítomné hlieny, čo vytvára zvuk podobný píšťalke.

Štúdia z roku 2010 skúmala použitie probiotík na potlačenie alergických reakcií v dýchacích cestách a zistila, že pokiaľ ide o lieky, jedlo je skutočne najlepšou formou.

Štúdia porovnávala účinnosť probiotík získaných z tepelne usmrtených kmeňov laktobacilov, ako sú tie, ktoré sa často nachádzajú v komerčných probiotických doplnkoch a účinnosť baktérií lactobacillus sakei izolovaných z kimchi, pikantnej fermentovanej zeleniny.

Výsledky ukázali, že jedenie kimchi bolo pri potláčaní hyperalergickej reakcie v dýchacích cestách účinnejšie ako teplom usmrtené baktérie mliečneho kvasenia.

Konzumáciou fermentovanej zeleniny ako kimchi sa do vášho čreva dostanú živé kmene zdravých baktérií, čo umožní lepší rozklad potravy v tráviacom trakte a uľahčí kultiváciu týchto baktérií citlivých na teplo.

Pripravené kimchi je široko dostupné na ázijských trhoch, ale môžete si ho ľahko vyrobiť aj sami.

Nahrubo nakrájanú kapustu, zázvor, cibuľu, cesnak a červené čili papričky zmiešame so soľankou a skladujeme vo vzduchotesných nádobách. Kým čerstvá zelenina je konzumovateľná len niekoľko dní, kvasená zelenina v slanom náleve môže predĺžiť ich trvanlivosť na niekoľko mesiacov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Vraj pomáha niečo teplé na raňajky – kaša, polio, nápoj

  2. 😁nie polio, ale polievka 🤔

  3. Alergia sa netýka len dýchacích ciest. Alergické prejavy sa často objavujú na pokožke, pri konzumácii niektorých druhov potravín (alergia na orechy, arašidy, …). Niektorí alergici musia mať pri sebe „pero“, pomocou ktorého si do svalu aplikujú antialergickú látku, nakoľko im hrozí aj smrť.

  4. „Na sociálních sítích od neděle kolují smutné snímky, které ukazují, čeho jsou některé děti schopné. (Foto: Facebook)

    Video ukazuje brutální šikanu dvanáctileté školačky z Hodonína, která je opakovaně napadána, fackována a vláčena za vlasy.

    Ostatní děti tomu jen přihlížejí, natáčejí to a smějí se. Celou záležitostí se již zabývá policie.

    Zoufalá matka dívky již před několika týdny upozornila školu na probíhající problémy. „Kdyby škola rázně zakročila a viníky potrestala, situace by se nevyhrotila do takových rozměrů. Moje dcera dostala kopanec do hlavy, musela si olizovat boty a bylo na ni plivnuto,“ uvedla v příspěvku.

    V rozhovoru pro zpravodajský portál matka potvrdila, že její dcera byla šikaně vystavena několik let, ale škola situaci nijak neřešila. „Pracuji jako zdravotní sestra a svou dceru vedu ke slušnému chování. Vše jsem řešila se školou, ale nic se nezměnilo. Už ve třetí třídě se mi dcera svěřila, že si chce ublížit, ale ředitel to ignoroval,“ dodala.“
    https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/sikana-skolacky-vrstevnici-na-ni-plivali-kopali-ji-do-hlavy-a-fackovali/

    • Marek Košice

      Hlúpa mamička nekontaktovala políciu. To bol ďalší krok, ktorý dávno mala urobiť po tom, ako riaditeľ šikanu jej dcéry ignoroval.

  5. Na alergie by mohol pomôcť aj ClO2 (CDS- vyrábané pomocou kyseliny citrónovej).
    Alergie totiž môžu súvisieť aj s nedostatkom kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku a CDS okrem toho že (podľa biofyzika Andreasa Kalckera) vyrovnáva pH v krvi, tak zároveň dodáva HCl do žalúdka (CDS z C6H8O7).

    • Marek Košice

      Vicko, a čo tak kúpiť si 3,5% Hcl (kyselina chlorovodíková – prirodzená zložka tráviacich štiav), K*RVA??? ……. Ja ju používam dobrých 15 rokov…
      https://www.chloritansodny.sk/Kyselina-chlorovodikova-3-5-4-c2_0_1.htm

      Či pchať do seba ClO2 (je to vôbec zložka niečoho v tele?) je viac „cool“?…

      A čo sa týka pH a MÝTOV OKOLO TOHO, tu máš výživný webinár (dýchánek) na túto tému…. Lepšie česko-slovenské video na túto tému NEEXISTUJE….
      https://www.youtube.com/watch?v=Yj34gzXZDkI

      Strčte si aj do zadku rôzne experimentálne chemikálie. Takže už nie len že „CDS“, ale špeciálnu „CDS z/s C6H8O7″….. To mám byť pokusným králikom a pchať do seba to, čo ani neviem aké následky z dlhodobého hľadiska môže spôsobiť?… Ja som prirodzený a mám zdravý rozum. Ph krvi riešim správnym dýchaním, cvičením, relaxom, atď…. Stravou sa vyriešiť NEDÁ, vo videu o tom hovorí najznámejší český expert na dýchanie, Mgr, RNDr Rosťa Václavek (a dáva to totálnu logiku)…….

Pridajte komentár

*