Ani strava, ani cvičenie. Čo je receptom dlhovekosti tejto 122 ročnej ženy?


Primárnym faktorom zdravia každého priemerného človeka sú jeho myšlienky. Nie genetika, nie cvičenie alebo strava, ale vaša myseľ.

Vedecké disciplíny ako psychoneuroimunológia, psychoneurokardiológia či psychoneuroendokrinológia to znova a znova dokazujú. A to ani nespomíname výskum rakoviny a rôznych psychosomatických ochorení.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Ak máte pochybnosti o tom, že myšlienky ovplyvňujú zdravie, potom bude mi bude potešením priviesť na prach vášho domu nákladiak plný dôkazov (na vaše náklady).

Vy potom môžete stráviť niekoľko nasledujúcich rokov ich študovaním.

Alebo si radšej prečítajte tento príbeh…

Tajomstvo dlhovekosti Jeanne Calmentovej

Najstaršou zdokumentovanou osobou, ktorá kráčala po tejto zemi, bola francúzska žena Jeanne Calmentová. Dožila sa 122 rokov a 164 dní.

Čo bolo jej tajomstvom?

Podľa francúzskeho výskumníka Jean-Marie Robine „táto žena nikdy neurobila nič špeciálne pre svoje zdravie“.

Jeanne Calmentová fajčila cigarety (začala už vo veku 21 rokov), pila portské víno a zjedla kilo aj viac sladkostí každý týždeň až do svojich 119 rokov.

Svoju dlhovekosť pripisovala veľkej dávke smiechu a nestresovaním sa. Je známa svojim výrokom:

Ak s niečím nedokážete nič urobiť ani to nijako ovplyvniť, nech vás to potom netrápi.

Jej pohodovému životu prospelo zrejme aj to, že sa narodila do bohatej rodiny. To jej umožnilo žiť život v komforte a bez zbytočného mentálneho stresu.

Ako žije dnešný bežný človek

Porovnajme jej život s jedným mojim známym, ktorý žil zdravý životný štýl, zdravo sa stravoval a cvičil. V podstate by sa dalo povedať, že bol vzorovo zdravý.

Umrel vo veku 61 rokov na srdcový infarkt.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zábavné na tom však je, že ma to vôbec neprekvapilo. Bol totiž povaha človeka typu A podľa kardiológa Meyera Friedmana (ambiciózny, striktne organizovaný, pohltený vlastným statusom, proaktívny, úzkostlivý).

Tiež si spomínam, že som ho nikdy nevidel sa smiať. Ani raz.

Čo na to hovorí výskum?

Osobné skúsenosti sú síce pekná vec, ale čo hovorí výskum o myšlienkach a hlavných príčinách úmrtí na srdcové príhody a rakovinu?

Štúdie o vplyve mysle na ochorenia srdca sú natoľko známe, že asi nemá ani zmysel sa im tuto nejako podrobne venovať.

Ako sú ale na tom prípady rakoviny?

Podľa Denníka psychosomatického výskumu (Journal of Psychosomatic Research) bolo „extrémne potláčanie hnevu najtypickejšou identifikovanou charakteristikou 160 pacientok s rakovinou prsníka“.

Ďalší výskum zistil nasledovné:

U pacientov s rakovinou bolo viacerými štúdiami zaznamenané extrémne nízke skóre hnevu. Takéto nízke skóre naznačuje potláčanie, represiu alebo zadržiavanie hnevu.

Existujú dôkazy o tom, že potláčaný hnev môže byť prekurzorom rozvoja rakoviny, ale aj faktorom ovplyvňujúci jej rast a progresiu po stanovení diagnózy.

Záver

Podľa môjho názoru, najzaujímavejšou informáciou v tomto článku o 122 ročnej žene je fakt, že 100 rokov fajčila cigarety bez toho, aby to malo negatívny účinok na jej zdravie.

Prečo ju fajčenie nepriviedlo do hrobu predčasne?

Povedal by som, že preto, lebo „myseľ je dôležitejšia ako životný štýl“.

(Poznámka redakcie: Týmto nechceme nijako propagovať, alebo zľahčovať dôsledky fajčenia.)

Liečba osteoporózy

Zdroj: This 122 Year Old Woman Has The Most Important Secret To A Life Of Longevity

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. majka-z-gurunu

    Neuveritelné,že dokázala to kilo sladkostí denne zjesť.Muselo to asi byť myslené v príprave článku o nej od jej blízkych si len zo žartu.Po kile sladkeho za den, si nechcem predstaviť aku vysoku kyselinu v žaludku musela mať a či vobec ešte v ten den jedla ( normálne jedlo)
    Ludia s rakovinou su vrajj ludia “ s nízkym indexom hnevu“. Ja poznám až moc vela ludí ,ktorý rakovinu neprežili a každý jeden z nich sa až moc rád hneval a bol „podráždenejší týpek“-vedci niekedy asi skumaju pravdu ,ktoru pacient o sebe nechce prezradiť a vyskumy tak dopadaju opačne.
    Ešte kým žili moji starý rodičia,ktorý umreli síce len v 75r, vravievali ,že „k lekárovi netreba chodiť,lebo ti len choroby najdu“ a kým u nich neboli, boli vitálny. Existuje už kniha, ktorá je celá len o tom,že ak človek uverí (vsugerovaniu ) lekárov,tak sa tak bude cítiť ,aj ked to nemusí ešte byť pravda.Niesme hypochodri, len sme až moc presvedčený o všetkom čo kto povie s titulom MUDr,pretože sme sami príliš neinformovaný o tele a zdraví.Aj lekár je len človek,aj on može občas premýšlať nahlas alebo sa mýliť.

  2. Tvoji odice meli pravdu, doktor je rad za kazdou objevenou nemoc a sugesce je fakt mocna, to vim z vlastni zkusenosti. A k tomu hnevu, je hodne lidi i s klidnou povahou a podlehli rakovine. Tak cernobile to byt nemuze. Spise vznetlivost = vysoky tlak = riziko infarku, mrtvice a jinych techto potizi. A stav mysli je samozrejme dulezity pri kazde nemoci, infekci, protoze i ten prispiva k tvorbe a bojeschopnosti imunity.

    • Akurát dnes mi jedna staršia pani rozprávala príbeh ako jej matka, lekárka, sa raz svojou spontánnosťou uviedla do faux-pas situácie, keď asi po roku stretla svoju pacientku, ktorú pred rokom pustili z nemocnice, aby mohla zomrieť doma, a neveriacky na ňu pozerala vyjadriac svoj údiv, že čo tu (na tomto svete) ešte robí (keď už mala byť podľa lekárov dávno po smrti). Lenže dotyčná pani si to prepustenie vysvetlila tak, že už je zdravá, alebo že už jej asi nič také vážne nie je. Toľko dnešný príbeh. Ďalšie podrobnosti k nemu neviem. Ale myslím, že má súvis s týmto článkom. Dosť ma to dostalo, lebo práve mám také životné obdobie, kedy sa borím so zdravotným problémom, ktorého lekári nevedia nájsť príčinu a ja sa dostávam, zrejme neopodstatnene, do stavov úzkosti.

      • odpuštění blízkým, světu, sobě, všem a nemít žádnou zášť vůči nikomu a ničemu, to je cesta ke zdraví duše a poté i těla..

  3. Áno sú aj také výnimky. A bude ich čoraz menej. Naši starí rodičia mali ešte ,, dobré základy,, ale už o tejto generácii detí sa to už povedať nedá. Už teraz je veľa chorých a nie to napr. 50 rokov . Je pravdou že stav mysle a veľký vplyv na zdravie. Takže ľudia neberte život vážne, Majte dobrú náladu , smejte sa a rozdávajte veľa lásky.

  4. terezkaterka

    Milý bádatel, ak má byť tento príspevok trocha pravdivý, čomu dávam za pravdu, tak sú takmer zbytočné iné články, ktoré píšu, ako sa uzdraviť z akýchkoľvek chorôb bez chemických liekov.

  5. Dolezite podla clanku je aj to, ze sa musi cloveknarodit do bohatej rodiny a byt zabezpeceny, aby nemal mentalny stres. Takze je to do z toho pohladu dost zbytocny clanok, ked kazdy z nas dobre vie, ze nie kazdy ma to stastie narodit sa bohatym rodicom. S tymto clankom by mozno badatel mal zabezpecit kazdemu dostatok penazi, nech sa nikto nestresuje.

  6. Prieskumná otázka:
    chceli by ste žiť 122 rokov,ale život nenaplnený láskou , pochopením , radosťou, zlým partnerským vzťahom ,alebo by vám stačilo len 75 rokov, ale život naplnený láskou , pochopením , radosťou a krásnym partnerským vzťahom ?

  7. Niečo (veľa) pravdy na tom je. Hovorí sa: veselá myseľ = pol zdravia. Taktiež som čítal, že rakovina je zúfalstvo na bunkovej úrovni. Pokiaľ ide o J. Calmentovú, tak jej životný štýl a stravovanie bez civilizačných ochorení sú také zriedkavé ako jej vek.

  8. Ja si myslím, že veľa robí aj viera. Bez viery ťažko môže byť človek šťastný a spokojný. Naše telo je smrteľné ale duša nesmrteľná. Náš pozemský čas oproti večnosti je zanedbateľný. Treba žiť bez hnevu a vyhýbať sa stresom ak sa dá. Recept na dlhý život – dobrota.

    • Áno, tento pozemský život je len kvapka oproti moru večnosti a tento život by sme mali využiť ako prípravu na večný život. Láska k Bohu a ľuďom, viera, dobrota, odpúšťanie, pokora, štedrosť…o toto treba usilovať. Vôbec nie je dôležitá dĺžka života.

  9. Tlamka Jozef

    Mám 80 rokov, prežil som 3.stupeň klinickej smrti s pohľadom na vlastné telo z inej dimenzie…niečo o tomto viem…….a poviem:
    Myseľ a vedomie človeka sú determinované na báze princípov kvantového sveta funkčnosťou epifýzy….od
    počiatku jej vzniku v embryonálnom vývoji /blastogenéza/ v kvantovej dualite so vznikom VNO-Jacobsonova orgánu……až do odchodu duše, nášho JÁ – individuálneho vedomia do vesmírneho vedomia……
    Vzťahy človeka k svojmu okoliu a najbližším-rôzne .
    formy lásky a polaritne hnevu, ovplyvnia mozgové homeostázne procesy aj kvalitu hormónu melatonínu a iné kvantové systémové funkcie epifýzy…….a tým systémové starnutie celého ľudského organizmu….
    Pozn……. Jestvujú systémové kvantové geronto-apiterapeutické formy regenerácie epifýzy na ovplyvňovanie zdravia a veku človeka vrátane
    inhibície ALZch,ale je to na dlhšiu reč…….Jozef

  10. napisete mi o tom viac Jozef? zaujíma ma to, [email protected], vdaka 🙂

Pridajte komentár

*