Ako si za 28 dní natrvalo znížiť vysoký krvný tlak bez užívania liekov na predpis? Viac info tu

Ako ochrániť svoje dieťa pred chorobou ruky-nohy-ústa


Ako ochrániť svoje dieťa pred chorobou ruky-nohy-ústa

Pre mnohých rodičov je detský kútik skvelým miestom, kde sa ich dieťa vyšantí a pohrá s ostatnými. Zároveň si však treba uvedomiť, že takéto „ihriská“ sú plné baktérií a vírusov.

Filipínka Madelyn, matka malého Clarka, to pocítila na vlastnej koži, keď sa jej syn nakazil chorobou ruky-nohy-ústa v detskom kútiku nákupného centra.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Symptómy boli podľa matky pozorovateľné už nasledujúci deň. Syn sa zobudil s horúčkou a jeho telo bolo od rúk po chodidlá posiate červenými vyrážkami. Okamžite vzala syna k lekárovi a ten stanovil diagnózu ruky-nohy-ústa. Nie. Nejde o nám dobre známe kiahne.

Madelyn sa podelila o túto skúsenosť na Facebooku s ostatnými rodičmi. Chcela ich tak varovať, aby sa vyhýbali návštevám uzavretých detských ihrísk, a zároveň im podať informácie, čo robiť v prípade vypuknutia choroby.

Symptómy choroby ruky-nohy-ústa

Táto choroba sa u detí vyskytuje pomerne často. Najčastejšie postihuje deti do 5 rokov, môže sa však objaviť aj u dospelých. Je mierne nákazlivá a šíri sa kontaktom s infikovaným človekom.

Najviac sa prenáša slinami a telesnými tekutinami, preto sa ňou môžu deti ľahko nakaziť v prostredí ako detský kútik, toalety, v zariadeniach ako škôlky a jasle, kde sa často menia plienky a deti zdieľajú hračky a hrací priestor.

Choroba má zvyčajne mierny priebeh a trvá len pár dní, môže však vyústiť do komplikácií ako dehydratácia, preto je nevyhnutné dbať na pitný režim.

Ak máte podozrenie, že vaše dieťa môže byť nakazené týmto vírusom, sledujte uňho nasledovné príznaky:

  • vysoké horúčky
  • boľavé hrdlo
  • červené vyrážky a bolestivé pľuzgiere na dlaniach, na chodidlách a v ústach
  • únava
  • podráždenosť (u dojčiat a batoliat)
  • strata chuti do jedla

Ako chorobu ruky-nohy-ústa liečiť rýchlo a prírodne

Keďže ide o vírusové ochorenie, odznieva samo. Liečbe však môžete napomôcť viacerými spôsobmi. Dieťa sa vylieči rýchlejšie a zmiernite mu nepríjemné príznaky.

1. Kocky ľadu z kokosovej vody

Vriedky a pľuzgieriky v ústach môžu deťom jedenie a pitie veľmi znepríjemňovať, dokonca to pre nich môže byť až bolestivé. Kocky ľadu im vychladia ústa a zmiernia bolesť.

Kokosová voda je bohatá na draslík a elektrolyty, vďaka ktorým ostane vaše dieťa dostatočne hydratované.

2. Vývar z kostí

Keď sú deti choré alebo bojujú s vírusom, musíme pre ne veľmi starostlivo vyberať stravu bohatú na živiny.

Vývar z kostí obsahuje množstvo kolagénu, ktorý dokáže výrazne pomôcť pri kožných problémoch. Preto je vývar pri chorobe ruky-nohy-ústa tak osožný.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

3. Olej z čajovníka (tea-tree olej)

Tento esenciálny olej má úžasné antivirálne, antiseptické, antifungálne a antibakteriálne účinky. Je veľkým pomocníkom pri liečení tohto ochorenia a zabraňuje vírusu, aby sa šíril ďalej.

Pridajte zopár kvapiek do tekutého mydla alebo sprchovacieho šampónu a použite ho niekoľkokrát za deň. Nezabúdajte, že tehotné ženy by olej z čajovníka používať nemali.

5. Kokosový olej

Aby ste urýchlili hojenie pľuzgierov, jemne na kožu naneste kokosový olej.

Obsahuje antivirálne a antimikrobiálne zložky, ktoré prinášajú uvoľnenie a pomáhajú predchádzať ďalšiemu šíreniu ochorenia.

6. Kúpele s epsomskou soľou

Močenie sa v kúpeli s epsomskou soľou urýchli liečenie, pretože upokojí podráždenú a boľavú kožu. Zároveň je výborným detoxom pre celé telo.

7. Slaná voda

Aby zvyšky potravy po jedení nedráždili afty v ústach, dieťa si môže vyplachovať ústa slanou vodou.

Rozmiešajte pol lyžičky ružovej himalájskej soli v pohári vlažnej vody, vypláchnite ústa, vypľujte a zopakujte. Ružová himalájska soľ vyrovnáva hladinu pH, čím podporuje imunitný systém.

Umývajte si ruky – môžete tak tomuto ochoreniu predísť!

Choroba ruky-nohy-ústa je predovšetkým problémom špinavých rúk. Najlepšie je predchádzať jej týmito spôsobmi:

1. Poriadne si umývajte ruky mydlom, najmä po použití toalety, výmene plienky a pred prípravou jedla.

2. Dezinfikujte povrchy a miesta, ktorých sa dotýkate najčastejšie.

3. Dbajte, aby všetci rodinní príslušníci dodržiavali základné hygienické návyky. Nedovoľte, aby si deti strkali ruky alebo prsty do úst.

Nakazení jedinci musia byť v karanténe a izolovaní od ostatných (mimo kolektívu), až kým im neklesne horúčka a nevyliečia sa takmer všetky pľuzgiere.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Antivírusové, prosim, skúste si zapamätať, nie antiviralne.

    • Zdenka prečo? Podľa mojích poznatkov a v medicínskych štúdiách je všade uvádzané antivirálne…a proti vírusom medicína pozná antivirotiká…nedalo mi to a riešil som to aj s jazykovedným ústavom a ten sa vyjadril, že antivírusový je používaný skôr v počítačovej oblasti a v medicínskej je možné použiť antivirálný a možno lepšie je antivirotický…ale všeobecne sa používa antivirálny a myslím si že je to pre čitateľov známy a správny pojem…

Pridajte komentár

*