Ako sa prírodným spôsobom za 3 mesiace zbaviť candidy (kvasinkovej infekcie)? Viac info tu

Čo rýchlo pomáha na herpes a opar na pere: 12 domácich receptov


liečba herpesu

Každý, kto už zažil výskyt herpesu, dobré pozná jeho sprievodné prejavy ako bolesť či svrbivé alebo pálivé pocity vychádzajúce z kútikov úst.

Dokonca sa človek môže cítiť aj celkovo choro, akoby sa ho mierne dotýkala chrípka.

Prírodná liečba osteoartritídy

Najhoršie na herpese je to, že sa objaví vtedy, keď je to najmenej príhodné, ako napríklad pred večierkom, spoločenským podujatím či inou špeciálnou udalosťou.

Herpesy a opary sú horúčkovité pľuzgiere spôsobené vírusom HSV. Ide o ten istý vírus, ktorý spôsobuje genitálny herpes, akurát sa líši podtypom.

HSV 1 je zodpovedný zvyčajne za herpes na perách a v okolí úst, kým HSV 2 robí problémy v genitálnej oblasti. Obidva podtypy však môžu vyvolať opary na pokožke v každej časti tela.

Ako a u koho najčastejšie dochádza k nákaze?

HSV vírusy sa šíria prostredníctvom priameho kontaktu s nakazenými ľuďmi.

Vírus možno získať napríklad vtedy, ak pobozkáte iného s aktívnym pľuzgierom. Niekedy dokonca stačí, ak sa dotknete ruky človeka, ktorý sa predtým dotkol svojho pľuzgieru len pár minút predtým.

Keď sa raz nakazíte HSV vírusom, ostávate nakazení až do konca svojho života.

Nakaziť sa je možné z aktívnych pľuzgierov bez ohľadu na ich polohu – či už na perách, ústach, prstoch, rukách, genitáliách alebo na akomkoľvek inom mieste na tele.

Viac náchylnými sa nakaziť sú ľudia, ktorí majú nejaké kožné ochorenie, ako napríklad psoriázu, ekzém či atopickú dermatídu.

Zvýšenému riziku nákazy herpesovými vírusmi čelia aj:

  • jednotlivci s potlačeným imunitným systémom
  • novorodenci
  • starší ľudia
  • onkologickí pacienti
  • ľudia s transplantovaným orgánom
  • HIV pozitívni jedinci

Najčastejším spúšťačom ochorenia je stres. Dopomôcť k nemu však môže napríklad aj náhla zmena počasia, zvlášť nadmerné vystavenie sa slnečnému žiareniu.

Keď ste pod neustálym stresom, vaša odolnosť voči vírusu herpesu klesá. Ten sa môže náhle prebudiť zo spánkového módu vo vašich nervových bunkách a spôsobiť tak prepuknutie ochorenia.

U žien k rozvoju ochorenia niekedy vedie aj menštruácia. Ide však skôr o dôsledok pocitov stresu v danom období mesiaca, ako o výsledok hormonálnych zmien.

Prejavy herpesu (oparu) a faktory, ktoré ho aktivujú

Pľuzgiere sa najčastejšie vyskytujú na perách, no občas sa objavia aj v okolí nosných dierok, brade či na prstoch.

Aj keď sa nikdy nevyskytujú na mäkkej výstelke vo vnútri ústnej dutiny, môžu sa však objaviť na ďasnách alebo na podnebí.

Prvé prejavy sa nemusia vyskytnúť do 20 dní po nakazení sa. Tak, ako väčšina HSV infekcií, pľuzgiere herpesu začínajú ako zhluky malých pľuzgierikov, ktorým niekedy predchádza jemné svrbenie, pálenie či bolesť.

Postupne, ako sa rozvinú, dochádza k šíreniu pľuzgierikov, ich praskaniu až napokon vyschnú, zhrubnú a zmenia sa na žltkastú chrastu, ktorá po čase odpadne.

Pokiaľ nedôjde k nákaze pľuzgierov inými mikróbmi, zvyčajne po oparoch neostávajú žiadne jazvy.

Avšak aj po doznení ochorenia žije herpesový vírus v tele ďalej. Ukrýva sa zvyčajne v nervových bunkách. Môže byť znova kedykoľvek reaktivovaný a spôsobiť tak ďalší výsev pľuzgierov.

Takáto reaktivácia je zvyčajne vyvolaná:

  • dočasným oslabením imunitného systému v dôsledku stresu
  • priebehom iných ochorení
  • menštruáciou
  • slnením
  • únavou
  • emočnou traumou

Liečba herpesu a oparov

V nasledujúcom texte nájdete 12 osvedčených domácich receptov, ktoré vám pomôžu predchádzať vzniku herpesu a tiež urýchlia liečbu, ak už k nemu došlo.

1) Začať by sa malo zdravou stravou

Bez zásahu sa herpes stratí zvyčajne do 10 až 14 dní. Keď sa však objavil po fyzickom alebo emocionálnom vyčerpaní a strese, je potrebné dostať telo späť do formy, aby ho dokázalo potlačiť.

Odporúča sa konzumovať stravu bohatú na čerstvé ovocie, zeleninu, chudé mäso a celozrnné pečivo, najlepšie počas celého roka, nie len v čase choroby.

Taktiež je dobré sa vyhýbať cukru, sladkostiam, jedlám rýchleho občerstvenia, nezdravým trans tukom a umelým sladidlám, farbivám a príchutiam.

Okrem toho je prospešné zaradiť do svojho jedálnička potraviny s antivirálnym účinkom, ako napríklad cesnak, kokosový olej, surový nespracovaný med, škorica či zázvor.

2) Prevencia a včasná liečba

V memente, kedy začnete pociťovať svrbivé pocity, ktoré predchádzajú rozvinutiu herpesu, začnite s liečbou.

Preventívne opatrenia fungujú lepšie ako následná liečba po vypuknutí ochorenia. Okrem toho, ak sa nasadia prostriedky hneď, výrazne sa skráti trvanie pľuzgierov herpesu.

3) Cesnak

Cesnak je naším najobľúbenejším liekom na mnohé zdravotné ťažkosti, pretože je prirodzeným antibiotikom.

Cesnak sa môže aplikovať priamo na postihnuté miesto a dokáže v priebehu 30 minút zničiť všetky vírusy v dosahu, znížiť opuch a urýchliť hojenie. Ak sa vám podarí s ním zachytiť pľuzgiere pred ich vytvorením (napríklad počas fázy svrbenia), dokážete tak dokonca zabrániť ich vzniku.

Pri prvých náznakoch infekcie pomliaždite cesnak a natrite ním postihnuté miesto na niekoľko minút. Túto procedúru je potrebné zopakovať aspoň 3 krát denne.

Cesnak bude ešte viac efektívny, ak ho skombinujete s nasledujúcimi dvoma receptami.

Len jedno malé upozornenie: Cesnak nenechajte na pokožke či perách dlhšie ako pár minút. Býva totiž dosť agresívny a ak by ste ho nechali príliš dlho, mohol by podráždiť či dokonca vypáliť pokožku.

Po pár minútach ho preto zotrite dole a miesto opláchnite vodou.

4) Čistý surový med

Med sa už po dlhé veky považuje za jeden z najlepších prírodných liekov a bojovníkov s infekciami.

Keď výskumníci liečili prvý výskyt herpesu pomocou lieku Acyclovir a druhý pomocou medu, výsledok bol ten, že u medu sa dosiahol o 43% kratší čas hojenia pľuzgierov na perách a o 59% kratší čas pri genitálnom opare.

Uvedený výskum bol vykonaný na 16 pacientoch s históriou opakovaného výskytu herpesu. Okrem uvedeného skrátenia času sa u nich dosiahlo aj výrazné zníženie bolesti a výskytu chrást.

Najlepším spôsobom, ako použiť tento recept, je presvedčiť sa, že naozaj máte čistý a tepelne neupravovaný med (najlepšie priamo od medára), pretože ten funguje oveľa lepšie ako bežný spracovaný med.

Med sa jednoducho aplikuje tak, že ho nanesiete na postihnuté miesto a necháte ho pôsobiť. Med nanášajte aspoň 4 krát za deň, prípadne ho majte natretý na pokožke stále počas celého dňa.

5) Kokosový olej

Kokosový olej je najlepším prírodným zdrojom mastných kyselín so strednou dĺžkou molekúl, ktoré sú schopné preniknúť do baktérií a vírusov obalených lipidmi, medzi ktoré patria aj vírusy herpesu.

Po vniknutí do vírusu mu tieto mastné kyseliny narušia vonkajší obal a doslova ho obnažia a tým zabijú.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Keď budete aplikovať kokosový olej v začiatkoch ochorenia, ešte pred výronom pľuzgierov, môže sa vám podariť zabrániť ich výsevu.

Vtedy totiž napadnete vírus počas tvorby pľuzgiera, ktorý okamžite začne kolabovať bez toho, aby sa stihol otvoriť a zároveň bude hneď aj vysychať.

Avšak aj vtedy, keď už došlo k otvoreniu pľuzgiera, kokosový olej stále dokáže byť nápomocným v boji s vírusom a udržiavaním miesta mäkkého a zvlhčeného.

Kvalitný kokosový olej kúpite na Slovensku TU a v Česku TU.

6) Peroxid vodíka

Peroxid vodíka sa najčastejšie používa na dezinfekciu malých raniek a odrenín.

Tento bežný domáci prostriedok však má aj mnohé ďalšie prospešné využitia, vrátane schopnosti vysušenia a zahojenia herpesu.

Namočte čistý chumáčik vaty, prípadne iný aplikátor, do peroxidu vodíka a priložte si ho na postihnuté miesto na pokožke alebo perách. Pridržte ho tam dovtedy, kým nepocítite štípanie.

Opakujte to niekoľkokrát, až kým sa pľuzgiere nevysušia a nezníži sa svrbenie.

7) Oreganový olej

Takmer nikdy neuvidíte žiadne chrobáky, choroby či huby rásť na rastline oregana v záhrade. Je to preto, lebo obsahuje olej s extrémni silným antimkrobiálnym účinkom.

Na našom zozname sa síce jedná o jeden z najdrahších prostriedkov, no pri ničení vírusov herpesu zároveň patrí medzi tie najlepšie. Na Slovensku ho zoženiete TU a v Česku TU.

Oreganový olej podporuje rýchle hojenie tým, že usmrcuje vírusy vo vnútri pľuzgierov a zároveň zmierňuje opuchy.

Aplikuje sa tak, že pár kvapiek esenciálneho oreganového oleja nanesiete priamo na pľuzgiere oparu pomocou vatových tyčiniek na čistenie uší (na uši ich ale nepoužívajte – písali sme o tom v tomto článku).

Po použití paličku bezpečne vyhoďte, aby ste zabránili prípadnej opätovnej infekcii.

8) Medovka lekárska

Medovka lekárska je ďalšou skvelou rastlinkou na liečbu oparov. Ide o bylinku z rovnakej čeľade ako mäta pieporná.

Veľmi ľahko sa pestuje a poskytuje mnoho lístočkov, z ktorých sa lúhovaním pripraví čaj na vnútornú liečbu infekcie.

Medovka sa aplikuje tak vnútorne, ako aj povrchovo.

Pre povrchové použitie namočte odlíčovací tampónik do vody s vylúhovanou medovkou a pravidelne si tým čistite pľuzgiere oparu. Docielite tak ich rýchlejšie hojenie.

9) Vrecúška zo zeleného čaju

Ide o domáci recept, ktorý si vysoko cenili už naše staré mamy, pretože dokáže potlačiť rôzne druhy infekcií.

Aplikujte použité, mierne teplé a stále ešte vlhké vrecúška zo zeleného čaju na postihnutú pokožku nielen herpesu, ale aj vredov, bradavíc či akejkoľvek podobnej infekcie.

Dosiahnete tak potlačenie infekcie, zníženie bolesti a zrýchlenie hojenia pokožky na perách.

A samozrejme, zelený čaj pomáha bojovať s infekciami aj pitím, keďže obsahuje vysoký obsah prospešných antioxidantov.

10) Hamamel virgínsky (lat. Hamamelis, angl. Witch Hazel)

Keď dôjde na herpes, hamamel virgínsky je ďalšou výbornou bylinkou, ktorú by nemal byť problém nájsť vo vašom lokálnom obchode s bylinkami.

Pár kvapiek z jeho tinktúry na postihnuté miesta oparu dokážu zmierniť podráždenie pokožky.

Má tiež mierny vysúšací účinok na pľuzgieriky a okolitú kožu.

11) Aloe vera

Aloe vera je dnes široko známa svojimi liečivými účinkami na pokožku od miernych poranení, popáleniny od slnka až po rôzne ďalšie kožné problémy.

Naneste na postihnutú pokožku trocha gélu z čerstvo odrezaného listu aloe vera niekoľkokrát za deň. Výrazne sa znížia prejavy nepohodlia, ktoré spôsobujú opary.

Okrem toho s ňou dramaticky urýchlite hojivé procesy.

12) Ľadové kocky

Ľadové kocky priložené priamo na postihnuté miesta vedia znížiť opuch a poskytnú dočasné zmiernenie nepríjemných prejavov oparu.

Samé síce vírusy nezničia, ani výrazne neurýchlia hojenie, no poskytnú úľavu dovtedy, kým si nezadovážite suroviny pre niektorý z predchádzajúcich receptov.

Ako zabrániť návratu herpesu

Na záver vám ponúkneme ešte zopár rád, pomocou ktorých by ste mali byť schopní zabrániť alebo aspoň výrazne zredukovať frekvenciu výskytu nepríjemných oparov.

Znížte si telesné pH

HSV vírusy obľubujú teplé, vlhké a kyslé prostredie. Ak sa u vás herpes často opakuje, je to možno aj v dôsledku vášho príliš nízkeho pH, čomu sa niekedy vraví acidóza.

Na neutralizáciu telesného pH vyskúšajte niektoré z nasledovných tipov:

1. Konzumujte menej potravín s vysokým glykemickým indexom ako napríklad zemiaky, pečivo, cestoviny a ďalšie obiloviny, ktoré znižujú pH. Zvýšte konzumáciu ovocia a zeleniny tak, aby tvorili približne 35% z vášho kalorického príjmu. Vyhýbajte sa konzumácii potravín s vysokým obsahom nezdravých tukov a spracovaných potravín. Tie môžu ťahať pH vášho tela smerom dole.

2. Majte dostatočný príjem alkalizujúcich minerálov ako horčík, vápnik a draslík v strave, prípadne užívajte tieto minerály vo forme doplnkov stravy (mnohé z nich sa nachádzajú práve v ovocí a zelenine).

3. Znížte príjem cukru a sladkostí, ako napríklad tie v sladených nealkoholických nápojoch alebo ďalšom nezdravom sladkom jedle. Vyhýbajte sa vysoko fruktózovému sirupu vždy, keď sa to len dá.

Zopár ďalších tipov

Znížiť častosť výskytu oparov vám môžu pomôcť aj tieto veci:

1. Obmedzte potraviny s vysokým obsahom aminokyseliny arginín, ktorá môže aktivovať vírus herpesu. Ide hlavne o potraviny ako čokoláda, kola, pivo, cereálie, kuracia polievka, želatína, semienka, orechy a hrach.

2. Zaobstarajte si novú zubnú kefku. Vírus totiž často prežíva aj vo vašej zubnej kefke a znovu vás takto dokáže nakaziť. Ak používate elektrickú kefku, vymeňte hlavicu. Aby ste zabránili preniknutiu vírusu do zubnej pasty a nakazeniu ostatných členov rodiny, nedotýkajte sa vytláčaní pasty hrdlom tuby štetiniek na zubnej kefke.

3. Pite denne zelený čaj. Ten sa počas celej histórie užíval na upokojenie tela i duše a zároveň na boj s infekciami a zvyšovanie energie.

4. Jedzte viac potravín obsahujúcich aminokyselinu lysín (jemné hovädzie, ryby, krevety, mušle, vajíčka, fazuľa, šošovica).

5. Zvýšte príjem vitamínu C.

6. Vyhýbajte sa stresu. Ako bolo aj v článku uvedené, ide o jeden z hlavných spúšťačov herpesu.

7. Obmedzte slnenie v letných mesiacoch, respektíve uprednostnite postupné opaľovanie sa, nie nárazové.

8. Umývajte si častejšie ruky.

9. Nezdieľajte spoločné uteráky či iné hygienické potreby, náradie a podobne.

Záver

Dúfame, že sa vám tento článok páčil a bude pre vás užitočný!

Ak máte vlastné skúsenosti s liečbou alebo prevenciou nepríjemných herpesov, určite sa s nami o ne podeľte v komentároch.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: 12 Home Remedies To Remove Cold Sores Fast

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Anna Ligocká

    Aby sa mi herpes neopakoval,preliečim sa homeopatikom Rus Toxicodendron.Zatiaľ úspešne zaberá a potom mám pokoj pár rokov.Ďakujem môjmu manželovi,že mi nakupi rôzne knihy,najcennejśia-Repertorium.

  2. Celé roky som sa pasovala s vírusom herpesu s postihom oboch kútikov a z tromi až piatimi pľuzgiermi na perách. Hrozne ma to pálilo a bolelo a prekážalo mi to pri rozprávaní. Pľuzgiere ma napadali najviac v jari a v jesení s pravidelným opakovaním i 4 krát do roka.
    Hasila som ich bežnými prípravkami z lekárne, ale i vyrobenými podomácky.
    Najlepšie skúsenosti pri hojení pľuzgierov herpesu som dosiahla pomocou práškového msm metylsulfonylmetánu a práškovej kyseliny bôritej tak,že som do cca 1 štamperlíka dala 1 čajovu lyžičku msm a pol čajovej lyžičky kyseliny bôritej. Po rozpustení oboch miešaním som namočila chumáče vaty a priložila som nimi celú boľavú pusu. Väčšie pľuzgiere som jemne prepichla sterilnou injekčnou ihlou,menšie najlepšie nechať na pokoji.
    Nikdy nevytláčať vodu z pľuzgierov,budú sa hojiť dlho a nikdy neprikladať neumyté prsty na herpes ak nechceme mať ďalšiu ifekciu.

    Kolegovi z práce bolo ľúto pri pohľade na mňa ako sa neustále trápim s herpesom a robil si zo mňa i srandy s poznámkami poď ma pobozkať a pod. a ja som z nich bola zufala od bolesti pri rozprávaní.
    Na nete mi našiel stránku o liečení pomocou MSM a CDS, potom ďalšie a ďalšiu ako sa prípravok robí, hlavne ako sa prípravok užíva.
    Bola som nadšená,že konečne niečo na zničenie všetkých vírusov a dokonca i na papiloma vírusu.

    CDS som si urobiť sama netrúfla a MMS mi vtedy pripadalo s jeho výrobou celkom jednoduché.
    Keď som si to všetko prečítala a uverila tomu čo všetko lieči,pustila som sa s veľkou chuťou do práce.
    Nebolo to až také ľahké to brať kvôli ťažkej vôni podobnej v bazene,ale moja túžba vyliečiť sa z nekonečného opakovania sa s herpes vírusu bola omnoho silnejšia.
    Tak som začala hneď naraz z tromi kvapkami,keď že jedna kvapka bola pre mňa ako psovi mucha.Ďalší deň som pokračovala štyrmi,ďalší deď piatimi,šiestimi a siedmimi som ďalej pokračovala do 11. dňa.
    Dvakrát som mala z toho hnačku,ale verila som,že je to dobre na prečistenie čriev a zničenie všetkého patogenov, čo doň nepatrí.
    Neskoršie som sa dočítala o tom,kto nemôže brať 7 kvapiek,môže ich znížiť na 5,ale musí to brať oto dlhšie presne o tie vynechané kvapky.
    Stalo to zato,odvtedy ubehlo 8 rokov a herpes vírus nikde,nie je to úžasné.

    Neveriacim MMS som našla jedno kratučké videiko , ako sa rýchlo vyliečili z malárie iba po jednorázovom vypití niekoľkými kvapôčkami MMS pod dozorom červeného kríža v Ugande,kde zo 150 sa vyliečili všetci do jedného starší,v strednom veku i bábätka. https://www.youtube.com/watch?v=Hi-fVAT-FD0
    Ronila som slzy,keď som sa dočítala, že na maláriu ročne zomrie až 600 tisíc ľudí Stifa.

    • mms ste vyrábala na pitie rovnakým spôsobom ako na prikladanie?čiže 1čl msm a 1/2 čl kys.bôritej a môžete mi prosím napísať presnejšie svoj postup ako dlho treba čakať…budem vám veľmi vďačná.:-)

  3. Mne na herpes pomáha žlté z ucha. Je to nechutné ale vždy to zaberie. Treba to však aplikovať pri začínajúcich pocitoch svrbenia.

    • Usny maz z ucha je super na kutiky na konci pusy/spinave usta/Na herpes na pere s okamzitym vylecenim jak zacne /zvycajne rano/svrbiet:Cajovu lzicku ponorte do horucej vody/caju,kavy/A zacnite pritlacat na dane miesto,pokial vydrzite teplotu.Tuk-tuuk-tuuuk.Jak teplota je vydrzatelna,zacnite miesto lzicku mnagat,dolava-doprava.Zopakovat3-4krat.teplota bacily v pere zlikviduje.100 percentny uspech,prevereny generaciami.Ja to praktizujem viac ako 50 rokou.

  4. Ja vzdy zvysim davky vitaminu C na aj 20g za den … Do 2 dni je prec … nestihne sa spravit ani poriadny pluzgier 😉

  5. Mě na opar pomáhá zubní pasta

  6. toto som nasiel v diskusii na porade, neviem, co je na tom pravdy:

    Pomoc na herpes.Mimo témy. Daj si zobrať krv a potom nech Ti ju pichnú do nohy. Len sa to musí veľmi pomaly vstrekovať, aby nevznikla trombóza. Zopakovať o týždeň. Mne to lekárka urobila a už roky mám pokoj. Klop-klop na drevo.

    zdroj: http://www.porada.sk/t96211-opar-a-zubar.html

  7. aj ja som kedysi mával herpes na perách (aj 3x do roka). Dlhé roky som to liečil mastičkami ,alpou, zubnou pastou. Až som sa raz naštval a išiel imunologičke. Nasadila mi lieky, kúru na 3 mesiace a po pol roku to zopakovala. Odvtedy som nebol chorý asi 5 rokov a nemal som ani herpes. Jednoduché a účinné.

  8. no mňa trápi herpes odkedy sa pamätám, ale našla som si spôsob, ktorým ho odstavím už na začiatku.
    Môj recept: herpesín, (natrieť hlavne pred spaním – vtedy je najmenšia šanca, že sa krém zotrie – nejete, nepijete…) + na to nalepiť obyčajný leukoplast + zvýšiť príjem B-komplexu (kľudne na pár dní môžete prekročiť odporúčané dávkovanie – organizmus je oslabený a potrebuje nakopnúť)
    Čo sa týka leukoplastu – kúpite v každej lekárni, ale odporúčam ten, z bieleho netkaného textilu (klasický sa príliš silno prilepí) – nepotrebujete žiadne drahé compeedy, stojí cca 1-2€ za 5 metrov 🙂
    Herpesín – tuba mi vydrží aj dva roky (a to mám herpes cca raz za 2 mesiace). Dôležité je natierať herpes hneď ako cítite prvé príznaky a prestať po tom, ako si všimnete, že sa začína vysušovať (vtedy sa vírus prestal replikovať a dlhšie to už nemá zmysel – len herpes príliš vysušíte a zbytočne sa vám môže vytvoriť chrasta).

  9. Herpesy ma trápili čo si pamätám. Neboli nejaké príliš hrozné, ale pred 2 rokmi som ich mávala pomaly každý týždeň. Preto som šla k doktorke. Ta mi zobrala krv a neukázali sa žiadne deficiencie. Tak mi povedala, že mi dá Milgammu N a ak mi to nezmizne, pošle ma k imunologovi. Ako som ju užívala, zlepšilo sa to, ale len dočasne a ako som ju vysadila, tak sa mi vrátili. V tomto období som však začala pit nealko pivo (bolo leto, čiže padlo dobre od smädu) a prešiel mesiac, dva, tri a žiadny herpes. Potom som zažila najvycerpavajuce obdobie môjho života a stále žiadny herpes a to pivo som pila každý týždeň 2-3 plechovky. Tak som začala uvažovať, či to nemôže mať súvis s tým pitím piva. Keďže som vedela ze pivo obsahuje vitamíny zo skup. B, pozrela som si obsah Milgammy N a pochopila som. A odvtedy sa mi neobjavuju herpesy zo žiadneho slnka, zimy, stresu, únavy… Jednoducho pijem nealko pivo a to je zároveň prevencia. Je to už asi trištvrte rok, čo som nemala herpes a od tej návštevy lekárky som zmenila vo svojom jedálničku iba to, že som zaradila nealko pivo.

Pridajte komentár

*