Svrbenie v pošve a kvasinková infekcia (candida): Ako sa jej zbaviť?


kvasinkové infekcie

Kvasinková infekcia, niekedy nazývaná aj candida, je u žien dosť bežným javom a spôsobuje citlivosť a svrbenie, niekedy dokonca aj bolesti či pálenie pri močení alebo intímnom styku. U niektorých žien sa vyskytuje aj silný biely výtok.

Kvasinky sú hubovité organizmy, ktoré sa v pošve bežne nachádzajú, avšak v malom množstve.

Liečba osteoporózy

Ak sa začnú rozširovať môžu spôsobiť veľmi nepríjemnú kvasinkovú infekciu. Tá býva najčastejšie spôsobená kvasinkami typu Candida Albicans.

Užívanie antibiotík môže niekedy narušiť stabilitu organizmov v pošve, čo môže vyústiť až do infekcie.

Čo teda môžete urobiť, keď vás trápi svrbenie alebo pálenie v pošve? Ponúkame vám zopár prírodných spôsobov a byliniek, ktoré uvedený problém pomôžu vyriešiť.

Probiotiká

Probiotiká podporujú imunitný systém a tiež odolnosť voči infekciám. Pomáhajú udržiavať v črevách dobré baktérie, čo tvorí podstatu stabilného zdravotného stavu.

Jogurt obsahujúci aktívne kultúry je veľmi dobrým zdrojom baktérií, ktoré sú pre naše zdravie prospešné.

Probiotiká sú dostupné tiež ako výživový doplnok vo forme kapsúl alebo prášku. V tejto forme sa odporúča konzumovať ich spolu s jedlom.

Strava

Kvasinky milujú cukor!

Takže, ak sa ich chcete zbaviť, mali by ste ho zo svojej stravy eliminovať alebo sa ho aspoň pokúsiť zredukovať na minimum.

Ďalšie potraviny, ktoré by ste mali radšej vylúčiť sú: spracované sacharidy, alkohol, kofeín, ocot, pivo, ovocie, syry, arašidy, melóny a sójové výrobky.

Kokosový olej a kyselina kaprylová

Kokosový olej je jednou z najvýznamnejších antimykotických potravín, pretože obsahuje mastné kyseliny, ktoré pomáhajú eliminovať kvasinky v tele.

Odporúčaná denná dávka je 2 až 4 polievkových lyžíc kokosového oleja denne.

Kyselina kaprylová je jednou z mastných kyselín, ktoré nájdete v kokosovom oleji a ktoré sú dostupné aj samostatne vo forme výživových doplnkov.

Prírodná liečba osteoartritídy

Odporúčaná denná dávka býva uvedená na obale, mala by sa však, rovnako ako probiotiká, konzumovať vždy s jedlom.

Olej z oregana

Tento olej je veľmi efektívny na ničenie kandidy. Má antimykotické, antibakteriálne a antivirotické vlastnosti.

Môžete si dokonca urobiť aj čaj z oregana a to tak, že 2 čajové lyžičky sušeného oregana zalejete horúcou vodou, vylúhujete 10 minúť a pijete tri krát denne.

Môžete ho užívať i v podobe výživového doplnku a to v 250 až 500 mg dávkach tri krát denne. Olej z oregana však nie je vhodný pre tehotné ženy.

Cesnak

Cesnak funguje ako prírodné antibiotikum a keďže má i antimykotické vlastnosti je výborným pomocníkom aj v boji proti kandide.

Denne sa odporúča skonzumovať 600 až 900 mg surového cesnaku, samozrejme v niekoľkých menších dávkach.

Čajovníkový (Tea Tree) olej

Skúste rozriediť esenciálny tea tree olej s vodou a namočte doň vatový tampón, ktorý potom necháte pôsobiť v pošve počas noci.

Tento esenciálny olej má antiseptické účinky a je vynikajúci pri liečbe infekcií.

Kyselina boritá

Čapíky obsahujúce kyselinu boritú sú veľmi účinné u žien trpiacich chronickými infekciami, ktoré sa prejavujú ako svrbenie a pálenie pošvy.

Aplikujú sa dva krát denne po dobu dvoch týždňov, no ak treba, v liečbe možno ešte ďalšie dva týždne navyše pokračovať.

Naša e-kniha o prírodnej liečbe kvasinkovej infekcie

Bežná liečba pomocou liekov často zlyháva alebo sa infekcia po krátkom čase vracia. Prečo je tomu tak a ako sa candidy nartvalo zbaviť sa dozviete aj v našej najnovšej e-knihe venovanej tejto téme.

Knihu sme vydali v slovenskom aj českom jazyku. Jej slovenské vydanie nájdete TU a české zasa TU.

S pomocou tejto knihy zistíte všetko potrebné k tomu, aby ste kavasinkovým infekciám úspešne predchádzali a tiež, ako ich prírodne vyliečiť, ak už vás náhodou postihli.

Liečba osteoporózy

Zdroj: How To Treat Yeast Infection Naturally

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Keď čítam, čo všetko vylúčiť so svojho jedálneho lístka je toho nejako veľa.
    Mne veľmi pomohol domáci kefír a to aj na viac vecí.. Mám doma kefírové zrná (tibetskú hubu) a s tej si každý deň robím kefír na viac spôsobov a dávam ho aj deťom. Mám zaručené, že tu sú tie probiotiká živé, je to lacné a určite účinnejšie ako kupované probiotiká. Mám toho doma dosť a keď to má niekomu pomôcť rada sa s tým podelím.

  2. Prosím mám zájem o houbu. Kde a jak ji sehnat Díky

  3. Jednoznačně doporučuji Wobenzym.

Pridajte komentár

*