Ako sa prírodným spôsobom za 3 mesiace zbaviť candidy (kvasinkovej infekcie)? Viac info tu

Ako si efektívne vyčistiť hrubé črevo s iba 2 ingredienciami


Ako si efektívne vyčistiť hrubé črevo s iba 2 ingredienciami

Určite ste to už počuli. Hovorí sa, že imunita sídli v črevách. A je tomu skutočne tak. Zdravé črevá prispievajú k imunite až 80 percentami.

Tam by preto mala smerovať každá prvotná snaha o zlepšenie vášho zdravotného stavu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Hlavným cieľom prečisťovania je eliminácia toxínov, ktoré sa v hrubom čreve za istý čas nazbierali a následné zlepšenie plnenia svojich funkcií.

Čisté hrubé črevo vám pomôže v týchto oblastiach:

  • zbaviť sa nadváhy
  • zlepšiť činnosť čriev
  • zlepšiť celkový zdravotný stav
  • zmierniť zápchy či hnačky
  • podporiť funkcie imunitného systému
  • zvýšiť celkovú energiu
  • odstrániť problémy s pokožkou, vlasmi a nechtami
  • zmierniť cukrovku či artritídu

V tomto článku vám chceme predstaviť jednoduchý spôsob, akým môžete pravidelne prečisťovať svoje hrubé črevo.

Budete potrebovať len dve ingrediencie:

  1. kefír
  2. ľanové semienka

Aké zdraviu prospešné účinky prináša kefír?

Kefír je kvasený nápoj, ktorý sa najčastejšie vyrába z mlieka a probiotických bakteriálnych kultúr. Je kompletným zdrojom proteínov s množstvom esenciálnych aminokyselín, minerálov a dôležitých vitamínov skupiny B.

Probiotické organizmy dokážu očistiť črevá, vyrovnať črevnú flóru a zničiť patogény ako E-coli a parazity.

Kefír tiež pomáha obnovovať funkciu tráviaceho systému, liečiť zápalové črevné ochorenia a zabezpečuje opätovné „naštartovanie“ poškodeného imunitného systému.

Keď kupujete kefír, zvoľte radšej čistý certifikovaný bio (organický) výrobok. Ak taký nezoženiete, vystačíte si aj s obyčajným.

Prečo je kefír lepší ako jogurt?

Priateľské baktérie (teda probiotiká) v jogurte prechádzajú našim tráviacim traktom a dodávajú potravu ďalším priateľským baktériám v črevách.

Baktérie v kefíre dokážu ľahšie kolonizovať črevný trakt.

Zároveň z neho vytláčajú preč všetky patogény tým, že si cezeň razia cestu. V podstate prežívajú v hrubom čreve a vytvárajú tam kolónie priateľských baktérií, ktoré zlepšujú funkcie tráviaceho traktu.

Jogurt a kefír obsahujú rozličné typy baktérií, ktoré majú aj rozličné úlohy.

V kefíre sa nachádza omnoho viac kmeňov tých baktérií (a rovnako aj kvasiniek), ktoré sú pre naše zdravie prospešnejšie.

Pomáhajú tiež s trávením a prečisťovaním hrubého čreva, čím pridávajú kefíru vyššiu nutričnú hodnotu ako má jogurt.

Je kefír vhodný aj pre tých, ktorí trpia intoleranciu laktózy?

Priateľské baktérie a kvasinky v kefírovej kultúre počas jeho výroby skonzumujú väčšinu mliečnej laktózy.

Mnoho ľudí trpiacich na intoleranciu laktózy pijú kefír hneď ráno ešte pred raňajkami. V tento čas jednoduchšie zvládajú jeho strávenie.

Existujú však aj kefíry, ktoré nie sú robené na mliečnej báze.

Zbohom vysoký krvný tlak

Vyrobiť sa dá aj z kvaseného ovocného džúsu, kokosovej vody či mlieka, ryžového mlieka, mandľového mlieka a iných potravín.

Účinky ľanových semienok

Pridanie ľanových semienok do stravy je výborným spôsobom na prečisťovanie hrubého čreva.

Ľanové semienka absorbujú vodu. Ich následným posúvaním sa v hrubom čreve pomáhajú prechodu stolice a zároveň zbavujú telo toxínov.

Sú bohaté na ALA, jednu z omega-3 mastných kyselín, ktoré majú protizápalové účinky a dokážu zmierniť syndróm dráždivého čreva (Cronova choroba a Ulcerózna kolitída).

Keď sú ľanové semienka konzumované celé, s najväčšou pravdepodobnosťou prejdú vašim črevným traktom nestrávené.

Preto je dobré kúpiť si celé semienka pred konzumáciou ich pomlieť v mlynčeku na mak. Nemeľte ich ale naraz priveľa, pretože dosť rýchlo strácajú svoj účinok.

Semienka užívajte vždy čerstvo namleté (mleté v priebehu posledných 24 hodín) a uskladňujte ich v chladničke.

Ľanové semienka verzus ľanový olej

Pre čistenie hrubého čreva sú výhodnejšie semienka ako olej.

Ľanový olej síce obsahuje väčšie množstvo omega-3 mastných kyslín ako semienka (na jednotku váhy), avšak semienka ponúkajú vyššiu nutričnú hodnotu. Majú tiež menej kalórií a viac vlákniny.

Každá porcia (2 polievkové lyžice) ľanových semienok má 75 kalórií, zatiaľ čo rovnaká porcia ľanového oleja obsahuje až 240 kalórií.

V jednej porcii ľanových semienok je 3,8 gramov vlákniny, kým ľanový olej neobsahuje žiadnu.

To, že ľanové semienka sú zdrojom esenciálnych minerálov ako sú horčík a meď, im dáva ďalší bod navrch pred ľanovým olejom.

Použitie ľanového oleja je zasa výhodnejšie pri liečbe rakoviny podľa metódy Dr. Johanny Budwigovej.

Ako využívať tieto ingrediencie na prečistenie hrubého čreva

Ak ste v konzumácii fermentovaných potravín začiatočník, ideálne bude začať v malých množstvách, aby si vaše telo a trávenie na ne zvykli.

Príjem týchto potravín budete postupne rozumným pridávaním zvyšovať.

Odporúča sa tiež dať si každý týždeň na pár dní pauzu, a fermentované potraviny vynechať, aby malo telo možnosť pracovať a budovať si imunitu aj samo.

Začnite tým, že si zmiešate 1 polievkovú lyžicu pomletých ľanových semienok s tretinou pohára kefíru ešte pred raňajkami. Rovnako postupujte aj večer pred spaním (niekomu možno pomôže skúsiť kefír najprv spolu s jedlom, napríklad s raňajkami).

Dbajte tiež na to, aby ste vypili aspoň 8 pohárov čistej nebublinkovej vody denne.

Robte tak zhruba týždeň a potom doprajte svojmu telu pár dní voľno. Môžete tak robiť buď len z času na čas na prečistenie alebo pokojne aj pravidelne pre udržanie so dobrého zdravia.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: How to Effectively Cleanse Your Colon With Only 2 Ingredients

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Miroslav ČUJ

    Chcem sa opýtať na vaše skúsenosti s konopnými otrubami … teda ak ste ich užívali … resp. aké je vaše odporúčanie na ich užívanie.

    Ďakujem za vašu odpoveď.

  2. Dá sa kefír nahradiť acidofilným mliekom?

    Ďakujem za odpoveď.

    • na acidko z obchodu sa vykasli, aj tak je ta kultura co je v nom polomrtva. Rob si vlastny kefir a ucinok bude urcite omnoho lepsi.
      Na vyrobu ti stacia kefirove zrna a mlieko, idealne z mliecneho automatu, teda nijako neupravene.

  3. Také je dobré na vyčištění 5 l burčáku:-))))

  4. Očisťoval som hrube črevo 1´mesiac, ato rada prvy tžden robimy klistyr dva litrz vody plus ščava s dvoch citronov,druchy tžden co druchy dien,treti tžden co treti den,štvyrty tžden co švrty den.voda ma byč vlažna,prevarna robimy pet hodin po jedle na noc po klistyre pijeme bylinkovy čaj.ked voda nie vojde na prvy raz ,idemy na zachod a pokušamy druchy, trti krat kim voda sa skončy , v štvrtom tždni vojde te dva litry,člaviek po cely žyvot zlom stravom zbiera kamenie kalne a te sa nam prylepaju do chrubecho čreva za žyvot možna ich ma až 17 kilo a to znich sa robi rakovina one hniju vnašom ťele z krviom sa roznašaju po ťele a tam gde organ oslabeny sa usadovi a tvoria sa rakovinove bunki .je to pravda čyste črevo =dobre zdravie,dobry čas na jar ťelo to potrebuje.samozrejme dietne jedlo.ja kefir pijem raz do tždna cely den len a len kefir 2, 2,5 litr som poliak prepačťe za chyby dobru očstu

    • prepáčte za výraz, ale ľudia píšu ako Tatari..,,,,,,“.bez ladu, bez skladu“, gramatika nula bodov…:-(

      • však keby si si prečítala celý jeho príspevok vieš, že je poliak a ospravedlňuje sa za gramatické chyby 😉 ľudia, ľudia čítajte si to celé a potom komentujte, každopádne napísal dobrý príspevok

  5. Ano, skvělý článek. Tuto očistu střeva si dělám, ne však kvůli očistě samotné (na to praktikuji klystýr), ale proto, že kefír a čerstvě mleté lněné semínko je moc moc dobrá směs, mňam. Kefír si samozřejmě dělám sám ze syrového (nepasterovaného nehomogenizovaného) mléka, tj. nekupuji jej.

    • Jindro, můžeš mi poslat recept na výrobu domácího kefíru na [email protected] ? Děkuji. Mirka

    • JIndro, můžeš prosím poslat recept i mě? Díky

      • na adresu [email protected]

        • výroba je narprosto jednoduchá a netřeba žádného receptu. První si musíš sehnat Tibetskou houbu, tu si obstaráš od někoho kdo si kefír dělá, ona se dost ryhle množí jak se živí tím mlékem a pak se již vyhazuje. Dávku cca polévkové lžíce dáš do litru mléka a za 24hodin v pokojové teplotě je hotový. Občas promíchat. Ochutnáš jestli už je lahodný a ne nasládlý. Pak přecedíš přes plastové síto a vypiješ. Houba nesmí přijít do kontaktu s kovem, takže ani nemíchat dřevěnou lžící. To co zbyde v sítku dáš zase do mléka a děláš kefír na druhý den. Když to dáš do lednice tak se dělá pomaleji, třeba týden a je hustější. Tak třeba když jedeš pryč, vydrží i déle. Je to výborná věc.

          • překlep, nemíchat kovovou lžící a právě raději dřevěnou

    • Jindro poprosím i já recept na výtobu kefíru. Moc děkuji. Na adresu [email protected]

  6. Rada bych se zeptala na alternativu kefiru. Mam alergii na casein a cokoli mlecneho nesmim. M

  7. Obden si tuto mnamku pripravujem aj ja. Mam tibetsku hubu, takze kefir si robim sama s mliekom z mliekomatu. Aby mi to chutilo pridavam si struhany kokos a olej z prazenych vlazskych orechov a trochu kakaa. Ale meliem si len cajovu lyzicku lanovych semienok do 2dcl mlieka (cize asi 1,5dcl kefiru, pretoze trochu vody zlievam). chcem sa spytat ci teda mam davat az jednu polievkovu lyzicu a ci ta polievkova lyzica je uz mletych alebo celych semien? pretoze ked sa pomelu, tak naberu objem..

    • Toto som nedavno citala 🙂 …….Ľanové semienka nekonzumujte vcelku, pretože len prejdú nestrávené vašim tráviacim traktom a taktiež ich nemelte do zásoby, pretože rýchlo podliehajú oxidácií. Konzumujte výhradne len a len čerstvo pomleté ľanové semienka.

  8. Alena Hladíková

    též mám tibetskou houbu a denně večer popíjím výborný kefír.
    Nyní ještě přikoupím lněné semínko

  9. Jednu drobnosť. Tí, čo majú nízky tlak by mali byť pri konzumácii ľanových semien aj oleja ostražití, pretože znižuje krvný tlak a to dosť. Ďalšia dôležitá vec je užívať k ľanu dostatok vitamínu E, ktorý vychytáva voľné radikály vznikajúce pri metabolizme nenasýtených mastných kyselín zo semien a oleja.

  10. kde je možné dostať tibetskú hubu, keď nepoznám nikoho vo svojom okolí, kto ju má ? ďakujem za info

  11. andrea kralova

    ja si tie lanove semiacka robim s pomarancovou stavou kazde rano…moze byt?

  12. AnnaBanana

    Vascina druhov E.coli je sucastou normalnej crevnej flory hrubeho creva a tak pomahaju predijst kolonizacii hrubeho creva patogennymi bakteriami.

  13. Ja by som si ľanové semeno nedával do kefíru , kefír je z kravského mlieka a to nepijem už rok a je mi bez neho oveľa lepšie a samozrejme som vylúčil i všetky výrobky z kravského mlieka- syry,jogurty,tvaroh,smotana. Do jedál na zahustenie namiesto mlieka používam vodu a celozrnnú múku. Ľanové semeno sa dá pridať napr. do hocijakého jedla,napr. do polievky,omáčky a pod.

  14. Prospešné baktérie sa dajú prijímať z výživového doplnku alebo napr. z bio sojového jogurtu, ale keďže je to sojový jogurt, dávam si pozor na to koľko sóje denne prijmem,aby to nebolo veľké množstvo, ale len nepatrné a malé, maximálne čajovú lyžičku sójového výrobku denne. Je to pravda,čo píše badateľ, nadmerná konzumácia sóje je škodlivá pre štítnu žľazu, znižuje jej funkciu , spôsobuje rakovinu štítnej žľazy a nielen to: oslabuje imunitný systém,poškodzuje mozog,znižuje plodnosť,znižuje libido,zvyšuje problémy v tehotenstve.Nevhodná je nefermentovaná sója- škodlivé výrobky : Bežné sójové tyčinky/sladkosti, omáčky, mäsové výrobky, múka, krupica, mlieko a aj proteín patria medzi nefermentovanú sóju,tá je škodlivá vo veľkom množstve a fermentovaná je osožná pre naše zdravie patria k nej produkty: Syr tempeh,Syr miso,Syr natto a Sójová omáčka. Preto si na konzumáciu sóje dávam obzvlášť veľký pozor a konzumujem ju vo veľmi malom množstve.

  15. rada pomôžem, ak niekto potrebuje /kaukazskú/kefírovú hubku, môžem darovať – Košice mesto

    • Lubica Hujova

      Ahoj,reagujem na tvoj komentar o moznosti zaslania tibetskej kefirovej huby. Vedela by si mi ju dopravit nejako do Bratislavy? Velka vdaka. Lubka

      • Ahoj ja som z BA a mam kefirove zrna, mam ich dost vela, mozem darovat

        • dobrý večer, mala by som záujem o kefirové zrná, je možné poslať to?
          dakujem.am.

        • Ahoj Saška, čitam tvoj prispevok o darovaní huby na kefír, veľmi ju zháňam,dalo by sa ti prosím poslať poštou ja som z okresu Prievidza.Ďakujem veľmi pekne

        • Ahoj ja by som tu hubu potrebovala Ale zijem v zahranici…ale mam kamaratov v blave…moze sa to posielat ci by to umrelo ta tibetska huba myslim..Dakujem…

        • Dobry deň,
          mala by som zaujem o kefirove zrna, ak je to ešte aktualne ,možte mi prosim poslať na vas tel. kontakt ? Ďakujem

        • Sashka, mate este stale k dispozicii kefirove zrna? chcela by som vyskusat vyrobit si kefir. Da sa s Vami nejako spojit?

    • ahoj, ja bývam v KE, padla by mi kefírová hubka vhod 🙂

    • Eva Fojtíková

      Dobrý den, kdybyste byly tak laskaví, taky bych měla zájem o kefirovu hubu. Dalo by se to poslat do Ostravy , Děkuji za odpověd.

    • Ahoj ak je tvoj odkaz ešte aktuálny mám taktiež záujem som z KE. vopred ďakujem

  16. Dobrý článek…já bych určitě ještě přidal vlákninu,zánět tlustého střeva jsem prodělal a je to humus…horečky,kapačky,dieta, přijít o pár hodin později,tak je po mně…pan doktor Hošek,jedna z největších kapacit v oboru endoskopie,mně důrazně doporučil užívat Lepicol,vždy ráno na lačno a mám od té doby pokoj…cca 3 roky…Takže bych to skutečně nepodceňoval a věnoval se prevenci…

  17. Zdravím , aj ja by som rada mala tibetsku hubu , kyslé mlieko – kefír mi robí dobre , može mi ju niekto poslat do Považskej Bystrici.
    dakujem

  18. Ze Lepicol 😀 tie traviace enzymy su ti v hrubom creve na dve veci, pochybujem ze to bol dovod, ze ten zanet odoznel. Tam sa iba vstrebava voda a mineraly. Pokial by si napisal, ze probiotika tak poviem OK.

  19. Dobry den.
    Prosim Vas,mám velky zaujem o hubu na vyrobu domaceho kefiru.Vie mi tu niekt z Vas poradit?? Dakujem.

  20. Ja mám doma tiež hubu ak máte záujem ozvite sa.

  21. Dobrý deň tiež by som mala záujem o hubu ak sa dá .Ďakujem

Pridajte komentár

*