Ako si za 28 dní natrvalo znížiť vysoký krvný tlak bez užívania liekov na predpis? Viac info tu

Takto zistíte či z vašej mikrovlnky neuniká nebezpečné žiarenie


mikrovlnka-test

Nemusíte byť žiadnym nukleárnym vedcom, aby ste vedeli, že to, čo robia mikrovlnky s jedlom, by nemali robiť so živým človekom.

Tieto prístroje fungujú na tom princípe, že do svojho vnútra vysielajú mikrovlnné žiarenie. To spôsobuje vibrovanie molekúl vody, čo sa na makro úrovni prejaví tým, že sa jedlo zahreje.

Liečba osteoporózy

Je preto nanajvýš dôležité, aby toto žiarenie ostávalo vo vnútri mikrovlnky, neunikalo z nej do prostredia a nezahrievalo ľudské tkanivá, ktoré tiež obsahujú veľa vody.

Sú testy spotrebičov spoľahlivé?

Myslíme si, že kuchynské spotrebiče musia prejsť dôsledným testovaním, aby sa povolil ich predaj. Veríme preto, že sú bezpečné a nič škodlivé z nich neuniká.

No nemusí tomu tak byť vždy.

Okrem toho, v skúšobniach sa často testujú technické parametre výrobkov a ich všeobecná požiarna bezpečnosť, no už nie následky ich prevádzky na človeka.

Existuje však jeden jednoduchý spôsob, ako zistiť, či vaša mikrovlnná trúba neprepúšťa pre človeka nebezpečné žiarenie.

Ako otestovať svoju mikrovlnku

Podobne ako mikrovlnky, aj mobilné telefónny vysielajú do okolia mikrovlnné žiarenie. Je ale oveľa slabšej intenzity a preto tak rýchlo nezahrieva.

Avšak pri dlhšom telefonovaní je možné pocítiť teplo v okolí ucha či hlavy aj zo žiarenia z telefónov.

Aby nedochádzalo k vzájomnému rušeniu telefónov a mikrovlniek, sú ich frekvencie mierne odlišné, no stále v rovnakom pásme (niečo podobné ako rozdielne stanice rádia).

Takže, ak vložíme telefón do mikrovlnky a skúsime naň zavolať z iného telefónu, potom telefón v mikrovlnke by mal ostať nedostupný. Je tomu tak preto, lebo jeho vlny by nemali byť schopné sa z dobre odtienenej mikrovlnky dostať von.

Ak ale mikrovlnka nie je dostatočne odtienená, potom telefón vo vnútri chytí signál a bude normálne zvoniť.

Samozrejme, počas testu mikrovlnka ostáva vypnutá, pretože testujeme len to, ako jej obal zachytáva mikrovlnné žiarenie a nie samotné žiarenie mikrovlnky. To by bolo riskantné.

Prírodná liečba osteoartritídy

Keď sa teda stane, že telefón vo vnútri zazvoní, znamená to, že vaša mikrovlnná trúba je „deravá“ a prepúšťa von nebezpečné žiarenie.

Môžu byť dôvodom prepúšťania žiarenia rozdielne frekvencie mobilov a mikrovlnky?

Niekto môže tvrdiť, že mikrovlnka je dizajnovaná len na odtienenie mikrovĺn o frekvencii 2,45 GHz, ktoré sama využíva a nie 1.9 GHz alebo 850 Mhz, ktoré používajú mobilné telefónny.

Vo fyzike však platí, že ak nedokonalá Faradayova klietka (obal mikrovlnky) prepúšťa nižšie frekvencie, tak prepúšťa aj vyššie frekvencie. A opačne (matematický dôkaz sporom), ak neprepúšťa vyššie, tak neprepúšťa ani nižšie.

Napríklad, denné svetlo je vyššia frekvencia ako sú mikrovlny, preto cez mriežku v dvierkach vidíte.

Pre mikrovlny sú však tie dierky v kovovom pláte dverí príliš malé (respektíve mali by byť dosť malé) na to, aby sa cez ne dostala vlnová dĺžka mikrovĺn, preto by ich mala mikrovlnka odtieniť.

Takže tento argument neobstojí. Ak sa von dostane telefón, dostane sa aj žiarenie mikrovlnky.

Záver

Ak zistíte, že vaša mikrovlnka prepúšťa signál z mobilu, potom prepúšťa aj nebezpečné vlastné žiarenie.

Čo teda robiť v takomto prípade?

Najlepšie je mikrovlnku nepoužívať vôbec, pretože jedlo v nej pripravené nie je práve najzdravšie, ako sme o tom písali napríklad v tomto článku.

Ak sa však mikrovlnky nedokážete vzdať, tak sa aspoň počas jej prevádzky zdržujte od nej vo vzdialenosti pár metrov. So zdvojnásobením vzdialenosti totiž klesá intenzita žiarenia na štvrtinu. Pri 4-násobnej vzdialenosti je to už len 1/16 pôvodnej sily.

Najdôležitejšia rada – nikdy, ale nikdy sa do mikrovlnky, keď je zapnutá, nepozerajte cez dvierka dlhšie ako pár sekúnd.

Mikrovlnné žiarenie totiž preniká hlboko do tkanív a vaše oči by sa mohli uvariť skôr, než by ste cítili teplo v receptoroch na povrchu očí alebo kože. Vtedy by už mohlo byť príliš neskoro.

Tento článok obsahuje veľmi dôležité informácie. Určite ho preto nezabudnite zdieľať aj so svojimi priateľmi a známymi.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. jabadabadu

    kde ste na to prisli? viete kolko ludi na svete pozera do mkrovlnky a este sa im oci od toho neuvarili aj mobil prestane zvonit iba ked ju zapnete 🙂 zabudli ste ze viacero mkrovlnek ma funkciu grilla tak musi tam mat diery na vetranie, ked by to co pisete bola pravda tak mam uz uvarene vsetko co sa len nachadza v kuchyni

  2. moja prepusta, prepokladam, ze ich bude vela takychto…

    • Okolosediaci

      Podla mna je to zavadzanie … kedze na jednej strane tvrdite:
      „Vo fyzike však platí, že ak nedokonalá Faradayova klietka (obal mikrovlnky) prepúšťa nižšie frekvencie, tak prepúšťa aj vyššie frekvencie. A opačne (matematický dôkaz sporom), ak neprepúšťa vyššie, tak neprepúšťa ani nižšie.“

      hned dalsou vetou:
      „Napríklad, denné svetlo je vyššia frekvencia ako sú mikrovlny, preto cez mriežku v dvierkach vidíte.“
      toto tvrdenie vyvraciate.

      Konstrukcia tieniacich materialov a ich rozmery v mikrovlnke su prisposobene vlnovej dlzke 2,45 GHz, cim vznikne LADENY OBVOD, ktory toto ziarenie spolahlivo „uzemni“, takze z mikrovlnky nic neunikne.

      Test si moze urobit kazdy clovek doma a sam, s malymi nakladmi: umiestnite zvonku pred dvierka vo vzdialenosti 30 cm vajicko, zapnite mikrovlnku na plny vykon a na maximalnu moznu dobu. Po jej vypnuti vajicko vyklepnite do misky = ak by dvierka ziarenie prepustali, bielok bude „uvareny“.

      • Aké tvrdenie si vyvraciam? Ak mikrovlnka neprepúšťa vyšsiu frekvenciu, tak neprepúšťa ani nižšiu. A teda: Ak prepúšta svetlo (vyššiu), tak môže (ale nemusí) prepúťať nižšiu frekvenciu, teda mikrovlny. Toto nie je dôkaz, ale len ozrejmenie toho, prečo do mikrovlnky cez tie dierky vidíme, ale mikrovlny by teoreticky cez ne nemali preniknúť.

        Dôkaz je poskytnutý tým, že ak prepúšta nižšie mikrovlnné žiarenie (mobil), tak potom prepúšťa aj vyšsiu frekvenciu mikrovĺn samotnej mikrovlnky. Matematická logika je ťažká, uznávam, na školách ju zvláda len veľmi málo ľudí.

        Váš príklad s uvareným vajcom je zlý. Ak by aj uniknuté žiarenie nestačilo na uvarenie vajca, neznamená to, že nedokáže poškodiť živé tkanivá. Dokonca aj v tom vajci môžu nastať zmeny, ktoré však voľným okom neuvidíte.

        A okrem toho, Faradayova klietka nič „neuzemňuje“. Faradayova klietka robí to, že sa elektrický náboj rozloží na povrchu klietky takým spôsobom, že neguje svoje pôsobenie vo vnútri klietky.

        • Ten priklad z vajcom je praveze perfektny.

          Mikrovlne ziarenie nieje gamma ziarenie, ze ionizuje a teda vytrhava elektrony z obalov jadier. Mikrovlne ziarenie iba rozkmitava molekuly vody -> IBA ohrieva vodu. Takze jedine, co mozes pred mikrovlnkou pozorovat, je OHRIEVANIE. Ak vase vajce (alebo akekolvek iny material, obsahujuci vodu) nezvysi tvoju teplotu, ziarenie neunika.

          Ziadne dalsie zmeny vo vasich vajciach pred mikrovlnkov nenastavu 😀

  3. Práve preto sú mikrovlnky nebezpečné,že majú vetracie štrbiny „troubo“.

    Mikrovlnky majú priemerný príkon 1200 W čo znamená,že vo vnútri mikrovlnky je 1200 W transformátor na zníženie napájacieho sieťového napätia z 230 v na 12 V ,ktorý napája vysokofrekvenčný generátor s VF kmitočtom 2450 MHz.

    Vzhľadom na výkonný transformátor ktorý je vysoko indukčný spotrebič tak chrlí do okolia elektromagnetickú zložku NF 2600 nT a pri tom je magnetická zložka zo striedavého napätia bezpečná 20 nT.
    O koľko je tá magnetická zložka prekročená? 2600 : 20 = 130 až o 130 krát.
    Kto tomu neverí nech si dá premerať únik NF magnetickej zložky z mikrovlnky meracím prístrojom na ten účel určený, prístrojom na meranie elektrosmogu,ktorý nám zmeria magnetickú a napäťovú zložku.
    Pre bežnú pax sa tie prístroje vyrábajú s meracím rozsahom max 2000 nT a v blízkosti mikrovlnky prístroj prestane fungovať, preto, že mikrovlnka vyžaruje ďaleko viac než 2000 nT.
    Vysokofrekvenčný generátor mikrovlnej rúry,ktorého úlohou je zohrievať potraviny VF kmitočtom tiež vyžaruje cez vetracie štrbiny približne rovnaké číslo magnetickej a napäťovej zložky.

    Preto bezpečnejšia vzdialenosť pri mikrovlnke je najmenej 1,8 m a nehovoriac tu už o ničení potravín poškodzujúcich zdravie a preto Sovětský zväz v roku 1979 jej používanie zákonom zakázal.

    • jabadabadu

      vsetko fajn:D ale to co si napisal stoi tolko kolko sovetsky zvaz v 1979!!!

    • Soviecky zvaz toho v roku 1979 vela zakazoval XD horsiu referenciu som asi nevidel 😀 Preco je teraz teda jej pouzivanie v rusku dovolene? Putin sa stal kapitalistom? 😀

  4. Toto co je tu popisane je cele blud.
    Mikrovlnné žiarenie je elektromagnetické žiarenie o frekvenciách 300 MHz až 30 GHz. Toto rozpätie zodpovedá vlnovej dĺžke od 1cm do 1m.
    V mikrovlnke sa pouziva frekvencia 2450MHz, cize vlnova dlzka je 12cm.
    Cize keby z mikrovlnky unikalo nejake mikrovlnne ziarenie, musela by byt v nej diera vacsia ako 12cm v priamom smere. Ake mas dierky na okienku alebo hocikde inde? Na mojej su cca 1mm, takze mikrovlnne ziarenie je 120 krat vacsie ako tie dierky a nema sancu s tade uniknut.

    Co pise pan Cyril B. je znoska vedecky znejucich nezmyslov. Generator mikrovlnneho ziarenia v mikrovlnke sa vola magnetron. Ak chce niekto o tom vediet viac moze si to vygooglit…

    • Píšete nezmysly a vôbec tomu nerozumiete. Ak by na zastavenie vlnovej dĺžky 12 cm mikrovĺn o frekvencii 2.45 GHz postačovala diera o priemere 12 cm, tak potom na zastavenie vĺn rádia FM o frekvencii 100 MHz by mala postačovať diera o priemere 3 metre.

      To by ste v žiadnom paneláku nechytili rádio, lebo v paneloch sú železné prúty bližšie pri sebe ako 3 metre a ani okno by nebola dosatočná diera, keďže okná majú v priemere zvyčajne menej ako 3 metre.

      Takto to samozrejme nefunguje. Odporúčame doštudovať fyziku.

      • V jednom paneláku mi rádio hraje a to samé rádio v jiném paneláku hraje velmi špatně. To závisí na tom, zda jsou kovové armatury uzemněné nebo nikoliv. Faradayova klec je totiž vždy uzemněna. Pokud uzemněna není tak to jako Faradayova klec zrovna nefunguje. Jestliže pak není zapojen zemnící vodič pak i z mikrovlnky bude unikat záření v mnohem větší míře než když je zemnící vodič správně zapojen. Ono i když je vše zapojeno správně, vždy bude nějaké nepatrné množství záření unikat. A s tím nenadělá nic sebelepší znalec nebo opravář.

  5. Jedná pani v mikrovlnej trúbe sušila mačku,samozrejme posledný krát.

    A čo by sa stalo ak by jabadabadu si v nej nechal vyfenovať vlasy, tak potom by nám tu už nikdy viac netáral nezmysly.

    Prečo teda prístroj ekektrosmogu pri meraní magnetickej zložky v blízkosti mikrovlnky skolabuje a prestane merať,len tak z ničoho nič?

  6. Microvlnka
  7. Ak je to take nebezpecne, ako je mozne, ze som este nepocul o nikom, co by mal nejake zdravotne problemy spojene s mikrovlnkou? Ja sam do nej nazeram casto a nic sa mi este nestalo.
    Skustie si ofrkat sklo mikrovlnky vodou, ak teda mriezka ziarenie prepusta, kvapky by sa po zapnuti mali rychlo odparit, kedze by sa zohriali. No stane sa tak? Nie.

  8. Ján Stibila

    viac k tomu, lepsie testy s poriadnym vybavenim a nejakym tym objasnenim najdete tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=ot4_jVFXxUU

    a nezabudajne, skvor sa popalite na zohriatej vode z mikrovlnky, ako na mikrovlnom ziareni z nej unikajucom.

  9. Dobry den,
    rad by som odkazal panu autorovi, ze test mikrovlnky s mobilnym telefonom je velmi povrchny. Mikrovlnka nie je dokonala faradayova klietka a jej utlm neprevysuje 30 dB. Pri 1 kW vykone magnetronu teda unikne von asi 1W mikrovlnneho ziarenia (co je asi GSM telefon pri max vykone). Ziarenie sa dostane von vzdy a celkom jednoducho, a nie je to prave kvoli mriezke na dvierkach. Pri vysokych utlmoch su rozhodujuce otvory tisiciny centimetra vsade po obvode dvierok, v spojoch samotnej klietky, vetracich otvoroch, apod. Cim nizsia frekvencia, tym je tienenie narocnejsie. Samozrejme, ulohu hra aj pouzity material klietky, pokial nema hrubku niekolko cm, je irelevantne bavit sa o prieniku mikrovln, tie sa v urcitej miere dostanu von vzdy.

Pridajte komentár

*