Čo bezpodmienečne musíte vedieť o fluorochinolónových antibiotikách


Čo potrebujete vedieť o fluorochinolónových antibiotikách ako Cipro a Levaquin

Fluorochinolóny patria medzi antibiotiká, ktoré sú určené na ničenie alebo zastavenie rastu baktérií. Fluorchinolónové antibiotiká zahŕňajú ciprofloxacín, gemifloxacín, levofloxacín, moxifloxacín a ofloxacín.

Použitie fluórchinolónov, okrem iného, vyvolalo obavy zo strany Úradu pre potraviny a liečivá USA (FDA) a to tento úrad prinútilo, aby aktualizoval regulačné upozornenia na antibiotikum.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

A teraz žena z Oklahomy zverejnila svoj vlastný príbeh v nádeji, že tým upúta pozornosť verejnosti o vážnych rizikách spojených s používaním fluorochinolónov a zvýši tým povedomie o ich nebezpečnosti.

Čo sú fluorochinolóny?

Fluorochinolóny sa používajú na liečbu bakteriálnych infekcií v takých prípadoch, keď sa tradičné antibiotiká preukážu ako neúčinné.

Fluorchinolóny sú dostatočne silné na liečenie extrémnych prípadov chorôb a ochorení, spôsobených napríklad antraxom a na liečenie takých vážnych chorôb, ako sú mor či bakteriálna pneumónia (zápal pľúc).

V mnohých prípadoch sú riziká spojené s užívaním fluorochinolónov väčšie, než ich samotný liečiaci účinok. Preto sa ich podávanie dá považovať za neodôvodnené. Lekári by ich mali používať len ako absolútne posledné riešenie a aj to len za osobitných okolností.

Americký úrad pre potraviny a liečivá (FDA) neodporúča používanie fluorochinolónov na liečbu bežných ochorení, ako je bronchitída, infekcie horných dýchacích ciest a infekcie močových ciest v prípade, že tam nie sú žiadne komplikácie.

Takéto ochorenia sa podľa ich odporúčaní majú liečiť iba obyčajnými antibakteriálnymi liekmi preto, aby sa pacient vyhol rizikám, ktoré so sebou prináša užívanie fluorochinolónov.

Upozornenie: Riziká a vedľajšie účinky užívania fluorochinolónov

Užívanie fluorochinolónov predstavuje pre zdravie pacienta vážne a škodlivé riziko. Je známe, že vedľajšie účinky sa dostavujú už po prvej alebo druhej dávke.

Nežiadúce účinky boli hlásené vo veľmi veľkom počte a trvajú aj dlhšie ako jeden rok! Pritom sa vie, že sa môžu objaviť aj trvalé následky.

Bežné symptómy používania fluorochinolónov sú nasledovné:

  • Dlhodobá bolesť, bolesti periférneho nervového systému.
  • Bolesť, pálenie, brnenie, necitlivosť, slabosť.
  • Príznaky ovplyvňujúce šľachy, svaly a kĺby, vrátane opuchu, bolesti a pretrhnutia šľachy.
  • Depresia alebo úzkosť.
  • Zmeny pocitov, nálad alebo poškodenie nervov v rukách, nohách, ramenách alebo nohách.
  • Dramatický vplyv na kvalitu života, napríklad strata zamestnania, financií a zhoršenie vzťahov.

Žena z Oklahomy varuje pred užívaním fluorochinolónov a bolesťami, spôsobenými poruchami periférnych nervov

Anna Winslow najprv užívala fluorochinolóny na liečbu jednoduchej infekcie močových ciest. Prv, než začala užívať fluorochinolóny, žila 62-ročná žena aktívnym životom.

Teraz považuje Anna Winslow za víťazstvo aj to, ak vie prejsť 7,5 metra ku svojej poštovej schránke. Tu je jej divoký príbeh.

Levaquin mi zničil život

V roku 2014, dva dni po tom, ako Anna Winslow začala užívať fluorochinolóny na liečbu infekcie močových ciest, opäť čakala v zadnej časti ambulancie, tentokrát s poruchou fungovania obličiek.

Počas hospitalizácie sa u nej vyvinul zápal pľúc, na ktorý bol nasadený levofloxacín. Keď sa vrátila domov, bola unavená a slabá, ale nijak si to nedávala do súvislosti s týmto liekom.

V roku 2015 došlo k druhému zápalu pľúc. A opäť ju liečili levofloxacínom. V čase, keď opúšťala nemocnicu, mala neznesiteľné bolesti, nevedela chodiť a nebola schopná ničoho sa ani dotknúť.

Bolesť, ktorú pociťovala táto žena v rukách a nohách, bola vedľajším účinkom užívania lieku levofloxacín. Tieto symptómy sa nazývajú periférnou neuropatiou.

Anna Winslow kvôli týmto bolestiam vyhľadala svojho lekára. V lekárskej správe boli napísané tieto slová: „hrozí úmrtie“. Vtedy si Anna povedala: „Keby som mala zbraň, tak by som sa sama zastrelila. Bolesť mi spôsobovala beznádej.“

Stop Candida

Anna svojmu lekárovi povedala, že podľa jej názoru, túto bolesť spôsobuje levofloxacín. Lekár sa s ňou zhodol a potvrdil: „Viem, že to spôsobil ten liek.“

Okrem bolestí, ktoré jej spôsobovala periférna neuropatia, v jej tele sa vyvinuli dve aneuryzmy (aneuryzma je vypuklina na mieste oslabenia cievnej steny). Jednu aneuryzmu mala v žalúdku a druhú bližšie k prsiam.

Aby výstižnejšie popísala bolestivé účinky periférnej neuropatie, povedala:

„Nedokážem sa sama dostať do kúpeľne. Nedokážem si ani sama pripraviť šálku kávy. Musela som nosiť rukavice, pretože Boh mi zakazoval niečoho sa dotknúť.

Bolesť v mojich rukách bola taká strašná. Sedíte na gauči s rukami okolo kolien. Nechcete, aby sa vaše nohy niečoho dotkli.“

V dôsledku toho jej manžel, ktorý bol dovtedy vodičom kamiónu, opustil svoju prácu, aby zostal doma a staral sa o ňu.

Radšej by som si vybrala rakovinu, než toto

Prv, než bola Anna Winslow konfrontovaná s účinkami fluórochinolónov, prežila operácie, ktorými jej boli vložené tri bypassy a prežila aj rakovinu kostí.

Keď porovnávala svoje predchádzajúce ochorenia s periférnou neuropatiou, vyjadrila sa nasledovne:

„Bola som v poriadku, keď som dostala výsledky po chemoterapii. Bola som síce trochu unavená, ale aspoň som mohla chodiť.

Keby som sa mala rozhodnúť, radšej by som zostala pri rakovine, než by som mala trpieť vedľajšími účinkami, ktoré mi spôsobil levofloxacín.“

Čo i len vyslovenie uvedeného slova umocňovalo zúfalstvo tejto ženy.

Zakaždým, keď sú jej dve aneuryzmy podrobené lekárskemu vyšetreniu, ich veľkosť je väčšia, než bola pri predchádzajúcom vyšetrení. Anna Winslow sa „neustále obáva, že tieto aneuryzmy sa jedného dňa roztrhnú.“

Anna a jej manžel sa hnevajú, že neboli vopred upozornení na možné vedľajšie účinky užívania liekov. Hovorí, že na fľaštičke s ciprofloxacínom existuje len jedno varovanie, a to hovorí: „nedržať na slnku“, zatiaľ čo na flakóne s levofloxacínom sa „nehovorí nič“.

Odkaz od Anny Winslow pre verejnosť

Kostrbatá stará žena odkazuje verejnosti, aby sa držali čo najďalej od fluorochinolónových antibiotík, najmä od ciprofloxacínu a levofloxacínu. Citujeme jej slová: „Prosím vás, ľudia, vyhnite sa týmto liekom.“

Anna má v pláne postúpiť celú vec na súd. Jej právnik už podal žalobu na spoločnosť Janssen Pharmaceuticals, ktorá vyrába liek Levaquin (levofloxacín).

V súčasnosti je v štádiu riešenia takmer 800 prípadov, ktoré prebiehajú na federálnom a štátnom súde a ich predmetom sú obvinenia, že použitie fluorochinolónu spôsobuje periférnu neuropatiu.

Anna Winslow patrí medzi mnohých, ktorí sa nevedomky stali obeťami nebezpečných vedľajších účinkov fluorochinolónov.

Pokiaľ beriete niektoré z týchto liekov, váš život je v ohrození:

  • Ciprofloxatín (Cipro)
  • Gemifloxacin (Factive)
  • Levofloxacin (Levaquin)
  • Moxifloxacin (Avelox)
  • Ofloxacin (Floxin)

Čím skôr preto požiadajte svojho lekára, aby vám ich vymenil za iné, menej rizikové lieky.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*