Znížite si cholesterol prírodným spôsobom bez nebezpečných liekov, vyčistite upchaté cievy od usadenín a predíďte tak infarktu či mŕtvici! Zistiť viac

Čo majú šampóny a zubné pasty spoločné s rakovinou, autizmom a dospievaním detí


Chemikálie v šampónoch a zubných pastách menia adolescentom pohlavné hormóny

Nový výskum Kalifornskej univerzity v Berkeley zistil, že mnohé bežné šampóny, mydlo a zubné pasty sú plné chemických látok, narúšajúcich endokrinný systém (EDC) a poškodzujúcich hormóny u detí vo vývoji.

Štúdia zistila, že v dôsledku vystavovania sa týmto EDC dosahujú mladé dievčatá pubertu oveľa skôr, než je obvyklé. A ďalej sa zistilo, že podobne aj mladí chlapci zaznamenávajú kvôli prostému užívaniu kontaminovaných výrobkov zníženie hladín testosterónu.

Prírodná liečba osteoartritídy

Čo zistila štúdia

Štúdia, uverejnená v časopise Human Reproduction, bola zostavená na základe údajov zozbieraných v rámci Centra pre zdravotné posudzovanie matiek a detí Salinasu (CHAMACOS), ktoré pre posúdenie dopadu rozličných vplyvov prostredia sledovalo 338 detí v období pred ich narodením až do puberty.

Zistili tak, že za uplynulých 20 rokov sa čoraz viac znižuje priemerný vek, kedy deti dosahujú pubertu.

No a hlavným vinníkom sú výrobky osobnej starostlivosti, obsahujúce chemické látky známe tým, že zasahujú do normálneho prejavu hormónov.

 „Vieme, že niektoré z vecí, ktoré si dávame na svoje telá, sa do nich dostávajú buď tým, že prechádzajú kožou, alebo ich vdychujeme či neúmyselne požívame,“ vyhlásila Kim Harleyová, hlavná autorka štúdie a mimoriadna profesorka na Berkleyskej škole verejného zdravia.

“Potrebujeme vedieť, ako tieto chemické látky ovplyvňujú naše zdravie.“

Chemické látky v produktoch osobnej starostlivosti spôsobujú u dievčat rakovinu vaječníkov a u chlapcov rakovinu semenníkov

Zatiaľ čo priemerný vek dosiahnutia puberty u dievčat je obvykle okolo 11. roku, vystavovanie sa chemikáliám v produktoch osobnej starostlivosti ho posúva na vek okolo ôsmich rokov – či dokonca ešte skorší.

Tento negatívny jav opisujú vedci ako „predčasnú“ pubertu, známu tým, že spôsobuje sociálne problémy a u mladých dievčat zvyšuje pravdepodobnosť rizikového správania.

Medzi chemické látky, ktoré to spôsobujú, patria ftaláty, parabény a fenoly, tri obvyklé chemikálie v produktoch osobnej starostlivosti, známe tým, že imitujú hormóny v ľudskom tele.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Pri nanesení na kožu či ústnom použití sa ich výrobky, ktoré také chemické látky obsahujú, môžu zaniesť do tela, spôsobujúc predčasnú dospelosť u oboch pohlaví.

EDC súvisia aj s autizmom u detí

Ako sme už raz uviedli, chemikálie EDC súvisia aj s ďalším veľmi rozšíreným javom, zasahujúcim do normálneho detského vývoja: autizmom.

Celý rad výskumníkov z niektorých najlepších škôl v krajine kontroloval vzorky krvi a moču 175 tehotných žien a sledoval ich po dobu päť rokov.

Zistili, že ich vystavenie EDC v prenatálnom období zvýšilo u detí výskyt autistických behaviorálnych znakov, počnúc obdobím v maternici až do raného detstva.

Šokujúce bolo, že vedci u každej z tehotných žien odhalili v priemere 44 rozličných EDC, čo prezrádza, v akej veľkej miere sú tieto chemické látky obsiahnuté spotrebiteľských produktoch starostlivosti a tiež v prostredí.

Patrili medzi ne chemické látky ako:

  • brómované spomaľovače horenia z nábytku
  • chladiaca chemikália perfluóroktán
  • β -hexachlórocyklohexán, chemický pesticíd, bežne používaný v poľnohospodárstve

Záver

 „Pri miere autizmu, ktorá v období rokov 2002 až 2012 stúpla o 78 percent, sa zdá, že ľudia nedbajú príliš na to, aké účinky majú tieto chcemické látky na ľudské telo, najmä na vyvíjajúce sa mozgy,“ vysvetlil náš kolega L. J. Devon.

 Keďže pravdepodobnosť vzniku autistického správania je u chlapcov štvornásobne vyššia než u dievčat, vedci sa zhodujú v tom, chemické látky v prostredí poškodzujú niekoľko dôležitých hormónov, známych svojím vplyvom na vývin mužského mozgu.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: NaturalNews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ďakujeme za preloženie ďalšieho článku z môjho obľúbeného webu NaturalNews.com, ktorý snáď už 15 rokov čítam a na pravom boku tohto webu sú dobré videa. Veru aj pri výbere “ základnej drogérie“ ktorú používame si musíme dať pozor. Ale chvála Bohu, už aj u nás sa dá vybrať.

  2. Podľa Dr. John Bergman dnes v Amerike 54 percent detí trpí chronickou, nezvrátiteľnou podobou. Je tam veľmi rozšírený aj autizmus medzi deťmi.
    Podľa neho detí sú pre toto choré: očkovania (v Amerike je ich viac ako u nás), gmo, chémia…

  3. Jednoduchá

    Pre Jean – máte pravdu p.Jean, na tomto webe NaturalNews.com je kopec dobrých článkov, už som to aj ja začala, no len teraz nedávno…..no neva, vždy je lepšie raz začať ako nikdy :-(….:-)…………..
    Želám pekný deń ,,skutočne bádajúcim “ :-)…………..

  4. Z prírodných prostriedkov na čistenie a bielenie zubov sa mi najviac osvedčila zmes:
    1 čajová lyžička kurkumy
    1 čajová lyžička kokosového oleja
    1 až 2 kvapky esenciálneho oleja z mäty (alebo inej rastlinky s príjemnou vôňou)
    Táto domáca pasta súčasne pôsobí protizápalovo na ďasná (pri tomto probléme by podľa mňa bolo vhodné nahradiť mätový olej klinčekovým).

    Tipujem, že dezinfekčné bielidlá typu jablčný ocot alebo sóda bicarbona môžu mať vysokoúčinné bieliace schopnosti, no obávala by som sa (vzhľadom na ich hodnoty pH) porušenia zubnej skloviny.

  5. Je tu niekto kto si umyva zuby absolutne na sucho bez cohokolvek? Mne to odobril zubar i ked som ho nachytal ze flourid treba.
    Umyvam si tak a prve dni to bolo neprirodzene ale pitom uplne o.k.
    Rad precitam vase skusenosti

Pridajte komentár

*