Ako si prírodne vyliečiť štítnu žľazu za 90 dní a zbaviť sa potreby užívania liekov? Viac info tu

Čo vám nikdy nepovedali o sóji a prečo je nevhodná na ľudskú konzumáciu


Bolo zistené, že sója „je nevhodná na konzumáciu ľuďmi“ – a čo vám o nej priemysel nikdy nepovedal

Chemický priemysel neustále využíva pochybné taktiky na obalamutenie ľudí, ktorí chcú byť zdraví, aby do seba pchali jedy. Zmätok, ktorý existuje okolo tukov a olejov, je zámerný a jeho účelom je zabrániť nám vyberať si zdravšie alternatívy.

Nedávny podvod s margarínom predstavoval margarín ako zdravšiu alternatívu masla. Zdravotnícky establišment tejto lži uveril, a potom si na vylúčení cholesterolu výhodne vybudoval celkom nový podnikateľský segment.

Zbohom vysoký krvný tlak

Tým sa začalo ďalšie lukratívne partnerstvo medzi potravinárskym a petrochemickým priemyslom, ktoré príhodne vlastnia tí istí ľudia. Jedna skupina profituje z páchania škôd a druhá z celoživotnej liečby následných ochorení.

Epidémia srdcových ochorení sa začala v polovici dvadsiateho storočia, keď maslo a tradičné živočíšne tuky v našej strave nahradili nové, „zdravšie“ rastlinné oleje. Vodcom tohto zdravie ničiaceho pochodu bol výskumník Ancel Keys.

Podvodník Keys

Keys, známy ako otec lipidovej hypotézy, si zo štatistík vybral len to, čo sa mu hodilo, aby vytvoril medzinárodnú štúdiu o chorobe srdca a predstavil ju lekárskym kruhom. Tým podvodne dokázal, že ochorenie srdca spôsobujú nasýtené tuky.

Pojem „medzinárodná“ u Keysa znamenal, že použil výsledky z len 7 krajín, ktoré dospeli k záverom, aké potreboval. Dokonca svoju pôvodnú štúdiu nazval „Štúdia siedmich krajín“.

Údaje z ďalších desiatok krajín vyškrtol, lebo žiadne z nich lipidovú hypotézu nepodporovali. Väčšina údajov v skutočnosti dokazovala, že medzi nasýteným tukom a cholesterolom nie je žiadny vzťah a dokonca ani medzi cholesterolom a chorobou srdca.

Mnohí ďalší vedci vo výskume v tom čase boli Keysovým podvodným výskumom zdesení, no médiá a ich špičkoví klienti z petrochemického priemyslu si Keysove zistenia osvojili.

Prírodné tuky bolo treba nahradiť chemicky pozmenenými tukmi a silne spracovanými rastlinnými olejmi, na základe čoho sa organizoval mladý priemysel biotechnológií.

Toto všetko veľmi príhodne otvorilo dvere priemyselným obrom k získaniu monopolných patentov na prípravu potravín. Proces získavania prirodzene sa vyskytujúcich potravín, ako je maslo, sa patentovať nedal.

Keysov vedecký podvod bol taký majstrovský, že nás dodnes zdravotnícky establišment stále pochmúrne varuje pred tým, aké je maslo nebezpečné.

V skutočnosti maslo obsahuje jedinečne prospešný rad živín a tukov, ktoré sú veľmi dôležité pre srdce, mozog a zdravie zubov, kostí a nervového systému.

Nečudo, že Biblia predpovedala, že Kristus bude chovaný na masle a mede, aby poznal, čo je dobré. Väčšina ľudí dnes vie aspoň o nebezpečenstvách hydrogenovaných olejov, no lekári ich naďalej odporúčajú ako zdravú alternatívu.

Klamný marketing o kuchynských olejoch

Sójové oleje niektorí maloobchodníci napriek všetkým odhaleniam v poslednom desaťročí, stále propagujú ako zdravú alternatívu. Takmer všetka predávaná sója je dnes geneticky upravená a silne spracovaná.

Slovo „sója“ sa občas objavuje v drobným písmom tlačených textoch na zadnej strane obalov s takzvanými zdravými rastlinnými olejmi, lebo firmy ju konečne začínajú skrývať.

Hoci je dnes sójový olej u väčšiny zdravotne uvedomelých ľudí známy ako nezdravý, firmy sú oveľa ochotnejšie zmeniť svoj marketing než svoje neetické praktiky.

Niektoré obaly olejov na prednej strane fliaš smelo uvádzajú veľký nápis „olivový olej“, no pohľad na nálepku často odhalí, že olivový olej je v skutočnosti tou poslednou (najmenej použitou) ingredienciou.

Skutočné a hlavné ingrediencie sú toxickými kombináciami vysoko spracovaného sójového a repkového oleja. Niekoľké odvážnejšie spoločnosti stále zdôrazňujú, že ich produkt je repkový olej, pretože o repkovom oleji ešte všetci nevedia.

Keď sa nebezpečenstvá repkového oleja stanú širšie známe, môžeme si byť istí, že to, čo sa zmení, bude marketing (a nie ingrediencie).

Jeden toxický výrobok kuchynského oleja sa dokonca volá omega-3 olej. A to aj napriek skutočnosti, že je doslova nemožné extrahovať čistý omega-3 olej bez toho, aby sa okamžite nerozložil na niečo úplne iné, najmä keď sa k nemu pridá teplo (zo spracovania).

Výsledné neomegové zložky sú nebezpečné. Produkt omega-3 olej je v skutočnosti len repkový olej – ktorý, mimochodom, pri zohriatí stráca všetky svoje omega-3 kyseliny a stáva sa toxickým. Nezabúdajte, že ide o olej určený na varenie.

Na sóju fazuľovú či repku olejnú sa pesticídy používajú len zriedka, lebo obe rastliny sú také toxické, že sa im hmyz vyhýba.

Repkový olej sám o sebe je pesticíd, oficiálne registrovaný organizáciou EPA (United States Environmental Protection Agency) a sója obsahuje zložky určené konkrétne na ničenie hormónov.

„Množstvo fytoestrogénov nachádzajúcich sa v dennej dávke sójovej detskej výživy sa rovná piatim antikoncepčným tabletkám.“

– Mike Fitzpatrick, toxikológ

Čo vám sójový priemysel nikdy nepovedal

Nič také ako úplne prírodné jedlo pochádzajúce zo sóje neexistuje, lebo sójové bôby sú vo svojom prírodnom stave toxické.

Pre sójové jedlá je základom spracovanie, lebo sója je vo svojom prírodnom organickom stave jedovatá (obsahuje prírodné insekticídy). Žiadne skutočne organické sójové produkty na ľudskú konzumáciu teda neexistujú.

Keď vidíte produkt, ktorý sa vyhlasuje za „zdravú, úplne prírodnú sóju“, tak sa v duchu zaprisahajte, že si od tej neetickej spoločnosti nikdy nič nekúpite. Práve dokázala, že vám pokojne ublíži a kvôli zisku o tom bude klamať.

Aby bola sója bezpečná na konzumáciu ľuďmi, musí byť spracovaná istým spôsobom a ani vtedy nie je skutočne bezpečná. Procesy fermentácie, ktoré kedysi používali národy Ázie, sa už dnes nepoužívajú a aj celkové zdravie súčasných Ázijcov rapídne upadá.

Sója sa teraz robí bezpečnou chemickým inžinierstvom vo veľkých továrňach na spracovanie potravín.

Odhliadnuc od všetkých toxických nečistôt a zmien spracovania, samotná sója si uchováva veľa svojich pôvodných jedovatých zložiek, ktoré priamo napádajú štítnu žľazu, napríklad hormóny, ktorých úlohou je narušovať plodnosť.

Obzvlášť náchylné na zažívanie desivých hormonálnych porúch (akou je napríklad endometrióza) po požití sóje sú ženy.

Neexistuje spôsob ako presne stanoviť, koľko potratov a prípadov neplodnosti je priamym dôsledkom jej konzumácie.

„Tofu a ďalšie jedlá zo sójových bôbov obsahujú izoflavóny, trojkruhové molekuly, ktoré sa skeletom podobajú steroidným hormónom cicavcov.

White spolu s ďalšími svojimi kolegami-výskumníkmi uvažujú, že estrogénu podobné zložky (fytoestrogény) možno súperia s prirodzenými telovými estrogénmi o estrogénové receptory v mozgových bunkách.

Rastliny si na svoju ochranu pred predátormi vyvinuli veľa rôznych stratégií. Niektoré majú tŕne alebo ostne, zatiaľ čo iné páchnu, majú zlú chuť alebo sú pre zvieratá, ktoré ich konzumujú, jedovaté.

Niektoré rastliny sa vydali inou cestou, využívajúc ako spôsob boja proti tvorom, ktoré ich zvyknú obhrýzať, antikoncepciu.

Rastliny ako sója vytvárajú na svoju ochranu orálnu antikoncepciu, hovorí Claude Hughes, Ph.D., neuroendokrinológ zo Cedar-Sinai Medical Center.

Vyvinuli si zložky napodobňujúce prírodný estrogén. Tieto fytosestrogény môžu rušiť hormóny cicavcov, podieľajúce sa na reprodukcii a raste – čo je stratégia na zníženie počtu a veľkosti predátorov.“

– John MacArthur

Účinky sóje na ľudské zdravie

1. O 250% zvýšené riziko vzniku Alzheimerovej choroby.

2. Zhoršenie kognitívnych schopností.

3. Zmenšenie a predčasná degenerácia mozgu.

4. Vytvára steroidné hormóny.

Stop Candida

5. Vytvára zložky podobné estrogénu

6. Vaskulárna demencia.

7. Znižuje v mozgu počet bielkovín viažucich vápnik.

8. Skorá puberta u dievčat a oneskorené fyzické dospievanie u chlapcov.

9. Neprirodzené menštruačné cykly u žien.

10. Podvýživa – sójové bôby majú silné enzýmové inhibítory.

11. Spomalené trávenie bielkovín.

12. Interferencia s mechanizmami závislými na tyrozín kináze požadovaných pre optimálnu činnosť, štruktúru a tvárnosť hipokampu.

13. Potláča tyrozín kinázu, čo zhoršuje vytváranie pamäte.

14. Potláča dopamín.

15. Pohybové ťažkosti typické pre Parkinsonovu chorobu.

16. Potlačená činnosť štítnej žľazy.

17. Deti, ktoré dostávajú sójovú detskú výživu, majú o 200% vyššiu pravdepodobnosť cukrovky.

18. Vrodené vady.

19. Z dôvodu tlmenia činnosti štítnej žľazy sa stáva fluorid oveľa toxickejší.

20. Utlmuje vstrebávanie zinku.

Mayonéza a studená pasterizácia

Všetka v obchode predávaná majonéza je pasterizovaná za studena, pretože surové vajcia, ktoré sú na majonézu potrebné, by inak nemohli byť celé mesiace bez chladenia vyložené na policiach obchodov.

Studená pasterizácia je proces úpravy jedla žiarením, ktoré ho sterilizuje.

Akékoľvek „za studena pasterizované“ jedlo je okrem benzénu plné rádiolytických zložiek vyvolávajúcich rakovinu. Je veľmi pravdepodobné, že v čase predaja je stále rádioaktívne.

Rádiolytické zložky a vytváranie benzénu sú bežné, očakávané udalosti zakaždým, keď sa bielkoviny vystavia vysokým hladinám radiácie.

Okrem toho, že je rádioaktívna, je v obchode predávaná majonéza vyrábaná hlavne z geneticky upraveného sójového oleja, ktorý je silne chemicky spracovaný.

Navyše majonéza obvykle obsahuje hydrogenované (stužené) oleje a chemicky upravované prísady.

Keďže sa toxíny v majonéze viažu v rôznych tukoch a keďže sa ľudské telo chráni tým, že toxíny ukladá vnútri tukových buniek, ľahko sa dá vydedukovať, že v obchode predávanú majonézu telo rýchlo premení na telesný tuk.

Prečo by mali vegetariáni a vegáni namiesto sóje konzumovať konope

Pri vegetariánskej a vegánskej strave chýbajú ľuďom dôležité živiny, bielkoviny, tuky a aminokyseliny.

Dospelí majú na také rozhodnutie sami za seba právo, no rodičia, ktorí držia na vegetariánskej strave svoje deti, sa previňujú ich chronickým týraním. Vegetariánska strava by mala byť u detí zakázaná, a to isté platí pre vegánsku stravu.

Keď sa ľudia rozhodnú byť vegetariánmi alebo vegánmi, zvyčajne využívajú na kompenzáciu svojho nedostatku bielkovín produkty zo sóje.

Sója je pre telo hrozná a nehodí sa na konzumáciu ľuďmi. U detí kŕmených detskou výživou s obsahom sóje sa v neskoršom veku s ďaleko vyššou pravdepodobnosťou vyvinú hormonálne ochorenia, ako sú endometrióza a choroby štítnej žľazy.

Estrogénu podobné zložky obsiahnuté v sóji brzdia vývoj tým, že sa tvária ako estrogén. Vytvárajú nerovnováhu ľudských hormónov; najmä u žien.

Neustále rastúce používanie sóje v dnešných spracovaných potravinách je jeden z dôvodov, prečo mladé dievčatá vstupujú do puberty v skoršom veku než kedykoľvek predtým.

Široko dostupnými sa stali alternatívy na báze konope. Konopa siata neobsahuje THC, účinné narkotikum nachádzajúce sa v jej blízkom príbuznom kanabise (marihuane).

Na vlastníctvo výrobkov z konopy sa preto nevzťahujú žiadne právne postihy. Ide o zázračnú rastlinu obsahujúcu podobné množstvá bielkovín ako výrobky zo sóje, nemá však žiadne z rizík sóje.

Obalu zbavené semená konope obsahujú približne 31 % bielkovín v porovnaní s 35 % u sóje.

Bielkovina z konope je široko dostupná vo vyšších koncentráciách. Vyrába sa prírodným spôsobom prostým lisovaním a mletím konopných semien.

Konope obsahuje všetky dôležité aminokyseliny, ktoré dokázala veda identifikovať a vysoké množstvá omega-3 kyseliny, látky, ktorá chýba v takmer každej strave Západu.

Vegetariáni by si mali všimnúť, že konope obsahuje ešte viac omega-3 mastných kyselín než vlašské orechy, ktoré sú vegetariánmi vyhlasované za ich najlepší zdroj.

Vegetariáni majú často problém s výdržou a práve tú, ako sa dokázalo, veľmi zlepšuje konope; najmä v kombinácii so železom. Konopa pomáha tiež tým, ktorým chýba vláknina a ktorí majú bezlepkovú diétu.

Čitatelia by si mali byť vedomí toho, že táto správa nenaznačuje, že by sa nejaká vegetariánska strava mala považovať za ideálnu.

Uvádza len, že nahradiť sóju konopou by bolo veľmi múdrou voľbou. Múdre by tiež bolo dať si pre získanie biologicky využiteľného železa, ktoré telo dokáže naozaj využiť, občas steak.

Pre užitočné železo a bezkonkurenčne najlepšiu formu vitamínu A (retinolu) skutočne žiadna dobrá náhrada červeného mäsa neexistuje.

Pozor na výživových pseudo-odborníkov propagujúcich sóju

Mnohí samozvaní výživoví odborníci aj na Slovensku stále propagujú sóju ako ideálnu zdravú potravinu. Dávajte si na nich pozor a nenaleťte im.

Taktiež nejeden výrobca zdravých potravín predáva sójové výrobky zákazníkom, ktorí sa venujú vegetariánstvu. Je znepokojujúce vidieť, ako otvorene vyhlasujú sóju za zdravú potravinu.

Každý, kto si nájde chvíľu čas vyhľadať si na internete informácie o sóji, okamžite uvidí nespočetné množstvo správ o sójou spôsobenej neplodnosti, potratoch, predčasnej puberte, obezite, hypotyreóze, endometrióze a nezabudnime ani na rakovinu.

Pri pravidelnej konzumácii sóje sa u žien môže vyvinúť trvalý prípad predmenštruačného syndrómu, či prípadne niečo ešte horšie.

Ľudia konzumujúci sóju sa aspoň nemusia báť zvyškových pesticídov, lebo sója fazuľová ako rastlina hmyz sama hubí. Tiež doslova všetka sója je geneticky modifikovaná.

„Sója sa tradične pripravovala a konzumovala v kvasenej forme (miso, tamari a tempeh). Fermentovaním sa v sóji znižujú množstvá  kyseliny fytovej (ktorá môže komplikovať vstrebávanie minerálov, ako sú vápnik, železo a zinok) a sója sa tak stáva stráviteľnejšou a poskytuje prospešné mikroorganizmy.“

Výrobcovia sójových produktov dokonca aj pripúšťajú, že nimi propagovaná zdravá potravina odoberá telu vápnik, železo a zinok a spôsobuje nedostatok viacerých minerálov.

Zabudnú sa však často zmieniť o tom, že tiež znižuje absorpciu horčíka, medi a vitamínu B12, všetko veľmi dôležitých látok pre zdravie kardiovaskulárneho systému.

Nebezpečná kyselina fytová v sóji sa dá znížiť spracovaním, no nestratí sa. Ďalej sa opomenujú zmieniť o tom, že sója sa už viac nekvasí (nefermentuje) tradičnými metódami kedysi používanými v Ázii.

Nová „fermentácia“ sa robí chemicky a geneticky upravenými baktériami, aby sa, koľká irónia, geneticky upravená sója stala menej toxickou. Ide o druh spracovania potravín, ktorý si vyžaduje ochranný odev.

Záver

Narušená schopnosť tela vstrebávať živiny je najobvyklejšia cesta k vážnym chronickým ochoreniam. V skutočnosti sa o geneticky upravených baktériách a kvasniciach vo svojich sójových produktoch výrobcovia zmieňujú ako o „prospešných mikroorganizmoch“.

Prakticky každý, kto za uplynulých 10 rokov čítal o sóji, vie, že bola dokázaná jej extrémna škodlivosť pre zdravie. Človek by si teda mohol položiť otázku, odkiaľ výrobcovia týchto produktov získavajú svoje informácie.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: getholistichealth.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Keď takto píšete,asi ste čítali článok Petra Vajdu,odporučte čitatelom alebo uverejnite aj článok na túto tému od Igora Bukovského a verte alebo nie každý normálny človek si utvorí názor.

    • Netušíme, kto je Peter Vajda a I.B. je vedle jak tá jedle…on je posadnutý sójou. Nevieme odkiaľ tá jeho posadnutosť vyviera, ale skôr to bude u neho už diagnóza.

  2. som vegetariánka a necítim potrebu nahrádzať mäso sójovými produktami; a to, že vegetariáni majú malú výdrž je lož!!!
    odkedy som prestala jesť mäso, sa môj zdravotný stav zlepšil o 100%!!!
    v minulosti som mala 2x vred na žalúdku, som registrovaná alergička a vďaka tomu, že som prestala jesť antibiotikami a rastovými hormónami nadopované mäso, nepotrebujem do seba pchať žiadne antihistaminiká, ani ďalšie sajrajty!!!
    a čo sa týka mojej kondície – mám 63 rokov, na kosenie buriny používam krovinorez a keď potrebujem porezať drevo, používam reťazovú pílu!!!

    • …že som prestala jesť antibiotikami a rastovými hormónami nadopované mäso ,,,a kto Vam kazal jest take maso? 😀 ,staci jest maso z chovu ktory poznate a viete ze nic take nepouziva,, robite tu strasaka z masa 🙂

  3. Falk Novák

    Sóju jedli ve staré Číně pouze občas a v malém množství jako dezert.
    Již tenkrát věděli, že je nezdravá …

  4. A hlavne GMO sóju nech si strčia do tých svojich USA gatí.

  5. Pluhar Jaroslav Pluhar

    Ste strašný kanal čitam Vas skoro od začiatku,niektore dobre veci prekryvate strašnými fejkmi v podstate nehoraznými klamstvami nepodloženými v odbornej verejnosti proti vysoko modborným inštituciam uznavaných všeobecne vo svete.Napriek tomu Vas čitam som primerane vzdelaný aby som oddelil kukoľ od pšenice ľutujem len tých ktorý sa v tomto informačnom chaose neorientuju a uveria všetkemu čo napíšete.Určite do buducnosti by sa mala vytvoriť Vysoko rešpektovana zdravotnicka org. ktora by zo zakona vedela zastaviť informačný chaos v oblasti zdravia

    • Nechápeme, prečo nás potom čítate, keď si myslíte, že sme hrozný kanál?

      Vynadali ste nám, no nedozvedeli sme sa ani jednú vec, ktorá by bola v článku nepravdivá… O sóji a jej rizikách píšeme už pomerne dlho. Všetky články na túto tému nájdete tu: https://www.badatel.net/tag/soja/

    • odbornej verejnosti proti vysoko modborným inštituciam uznavaných všeobecne vo svete. 😀 toto ma pobavilo, v dnesnom svete kde 90% odbornej verejnosti je platena aby sla agendu a na tych skorumpovanych sa mame spoliehat? 😀 ,,odborne vysokouznavane institucie pisu napriklad: pitie kavy skodi, potom ze neskodi a ze 6 salok denne je ok, teraz prisli s tym ze vajcia skodia 😀 …cinania napriklad hovoria ze pitie vlaznej/teplej vody rano (rozumej kolo piatej ked v cirkadiannom cykle prevlada zaludok a creva) na lacno je liekom pre vsetko od nadchy az po bolave srdce – myslene psychologivke hladisko,, ale zial ziadna odborna verejnost k tomu studiu nevydala, a urcte sa s tym nezhoduje,, tazke cianania urcite taraju bludy 😀 ,,tym som cchel povedat ze na zapadnu odbornu verejnost by som sa nespoliehal….

  6. Doktor Bukovský je jeden z mála našich lekárov, ktorým ešte do istej miery dôverujem, a nemyslím si, že by tento výživár kvôli ziskom chcel vedome ľuďom škodiť. (Ale to nepredpokladá zrejme ani Badatel.net.) Náš organizmus má však taký zložitý (a 100 %-ne dokonalý!) základ, že mu nerozumieme ani my sami, ani nikto – čo aký vzdelaný by bol v tejto oblasti. Možno náš ľudský narcizmus, vysoká mienka o sebe samých nás poháňa babrať NA VŠETKY STRANY do dokonale nastaveného vesmíru, do všetkých živých organizmov, a, žiaľ, aj do PRVOTNÝCH potravín… No a čo sme dokázali? Prečo sú zvieratá zdravé, a my nie? (Teda ak im, k ich diagnózam, nedopomôžeme práve my ľudia.)

    V článku sa píše o GENETICKY MODIFIKOVANEJ sóji. A dávno sa vie, že od základu poprerábané potraviny pre naše zdravie nemajú žiadny iný prínos ako negatívny. Však porovnajme si: surové mlieko druhovo príbuzného cicavca – vynikajúca potrava. Tepelne spracované mlieko (hoci aj od vlastnej matky) – spúšťač degeneratívnych ochorení všetkého druhu. (A TO SME EŠTE NIČ Z MLIEKA NEUBRALI, ANI NIČ DOŇHO NEPRIDALI.) Treba ešte pokračovať?
    (Mimichodom, jedine človek dokáže „na vlastnú päsť“ – a to neraz úplne nelogicky – jednotlivé zložky potravín od seba pooddeľovať, aby ich potom ešte nelogickejšie pospájal s inými, podobne postihnutými súčasťami čohosi ďalšieho – a to neraz až do toho najnekompatibilnejšieho možného celku…)

    Naše ľudské vnímanie je už také rozbité a ledabolo pozliepané, ako naša strava. Preto sa snažme byť obozretní. Zo všetkých strán sa na nás valia aj pravdivé, aj lživé informácie. Je nevyhnutné ich neustále triediť. Rozlišovať. A pritom všetkom nesmieme ani na chvíľu pozabudnúť na to, že najhoršia lož je tá, ktorá je okorenená štipkou pravdy.

  7. pri spracovani soje sa nicia vsetky enzymy

  8. Naštěstí soja ani předražené výrobky z ní mi nikdy nechutnaly, přestože se to jeden čas děsně propagovalo. Zas další důkaz, že se nedá věřit úplně všemu, co někdo napíše nebo odněkud bezmyšlenkovitě opíše, že zdejší redakce? Z Vašich obranných reakcí lze usuzovat na něčího mdlejšího ducha. Tedy – ne celé redakce, protože někdo z nich píše věci, co mají hlavu a patu a důvěryhodné nebo aspoň k zamyšlení. Bohužel od některých, co navíc bývají tak nedůtkliví, je zatrest něco číst. Takoví snižují úroveň těchto stránek a jen se vezou, protože něco je tady hodně zajímavé i poučné. Autoři by se měli pod svoje články podepisovat, ať už víme předem, s čím (ne)ztrácet čas a náladu. My se musíme taky podepsat, dokonce dát svoji em. adresu.

  9. Nemôžem piť mlieko kravské a ani do kávy si ho nedávam ale trocha sojového mlieka mi neuškodí ale kto to nepozná neuverí. Ja už od mladosti nejem mliečne výrobky .moje telo to neznáša ale dá sa s tým žiť

Pridajte komentár

*