Ako prírodne znížiť cholesterol, vyčistiť upchaté cievy a predísť infarktu či mŕtvici? Viac info tu

Diamantová batéria z jadrového odpadu by mohla poskytovať neobmedzenú energiu


Diamantová batéria z jadrového odpadu by mohla poskytovať neobmedzenú energiu

Výskumníci z Bristolskej univerzity našli využitie pre rádioaktívny materiál. Z bývalej jadrovej elektrárne v Gloucestershire získali „ultratrvanlivé“ zdroje energie.

Vedci hovoria, že z rádioaktívneho odpadu z elektrárne Berkeley v Gloucestershire extrahovali uhlík C14, rádioaktívny izotop uhlíka. Potom ho recyklovali, aby vytváral energiu pre výrobu „jadrovo poháňanej diamantovej batérie“.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Prečo uhlík C14?

Vedeli, že extrakciou izotopov uhlíka C14 z ožiareného grafitu efektívne skrátia čas a náklady čistiacej operácie.

Odborníci hovoria, že ich jedinečné využitie uhlíka C14 by mohlo potenciálne poskytnúť neobmedzené zdroje energie. A pracovali aj na zvýšení výroby čistej energie.

Elektráreň v Berkeley bola odstavená v roku 1989. Lenže zahájenie procesu odstraňovania produktov rádioaktívneho odpadu začalo byť bezpečné až nedávno. Navyše, BBC uviedla, že ľudia nebudú schopní bezpečne vstúpiť do jadra reaktoru až do roku 2074.

Momentálne skladuje zariadenie tieto odpadové produkty v betónových kryptách v hĺbke osem metrov pod zemou.

Robotníci musia na odstraňovanie materiálu používať špeciálne bezpečnostné vybavenie. Druhú jadrovú elektráreň v oblasti, Oldbury, zatvorili v roku 2012 a momentálne ju začínajú odstavovať.

Tieto dve miesta, okrem reaktorov v Hinkley Point v Somersete a ďalších odstavených elektrární v celom Spojenom kráľovstve, majú veľké množstvá ožiareného grafitu. Tento materiál obsahuje izotop uhlíka C14, ktorý dokáže vytvárať energiu.

Energia diamantovej batérie by nás mohla dostať ešte ďalej do vesmíru než sme sa boli schopní dostať doteraz!

Čo robí tieto batérie takými užitočnými?

Profesor Tom Scott, vedúci výskumu, v štúdii o uhlíku C14, povedal, že diamantové batérie z jadra by sa mohli ukázať ako dokonalé formy úschovy energie.

To preto, lebo fungujú na extrémnych miestach, na ktorých by tradičné formy energie neboli také účinné. Naznačil, že v budúcnosti by mohli poháňať dokonca aj satelity.

„Počas uplynulých niekoľkých rokov sme vyvíjali senzory s ultranízkou spotrebou energie, získavajúcich energiu z rádioaktívneho rozpadu,“ povedal vo vyhlásení Scott.

„Tento projekt je teraz v celkom pokročilej fáze a batérie v senzoroch sme testovali aj na takých extrémnych miestach, ako je vrchol sopky.“

Výskum diamantovej batérie

Výskumníci z Bristolskej univerzity vyrobili umelý diamant, ktorý pri umiestnení v blízkosti rádioaktívneho materiálu dokáže vytvárať slabý elektrický prúd.

Použitím uhlíka C14, ktorý má polčas rozpadu 5730 rokov, by batérie mohli potenciálne vyrábať energiu donekonečna.

Táto práca je súčasťou projektu ASPIRE: Pokročilých samopoháňaných senzorových jednotiek v prostrediach intenzívnej radiácie. Hlavou výskumu je profesor zo School of Physics  a riaditeľ South West Nuclear Hub Tom Scott.

Zbohom vysoký krvný tlak

Ten povedal:

„V posledných niekoľkých rokoch sme vyvíjali senzory poháňané ultranízkou energiou, získavajúcich energiu z rádioaktívneho odpadu. Tento projekt je teraz v dosť pokročilej fáze a batérie v senzoroch sme testovali aj na takých extrémnych miestach, ako je vrchol sopky!“

Uhlík C14 emituje žiarenie krátkeho dosahu, ktoré sa podľa Neila Foxa z Chemickej školy Bristolskej univerzity ľahko absorbuje do akéhokoľvek pevného materiálu.

Ďalej povedal, že by bolo nebezpečné požiť ho alebo dotýkať sa ho kožou, no z diamantu žiadna energia uniknúť nemôže.

Je to preto, lebo diamanty sú najtvrdšou látkou Matky Zeme, a tak poskytuje najlepšiu ochranu pre vytváranie batérií. A predstavuje aj dobré využitie jadrového odpadu.

Nedávno Scott ďalej uviedol, že to výrazne uľahčí aj odstavovanie jadrových elektrární.

Kto bude diamantovú batériu vyrábať?

Ako tvrdí, továreň chcú mať pri jednej elektrární v South Weste, ktorá berie izotopy uhlíka-14 na diamantové batérie priamo z grafitových blokov.

Takýmto spôsobom znižujú rádioaktivitu zvyšného materiálu, takže sa s ním ľahšie a bezpečnejšie narába.

Keďže väčšina jadrových elektrární v Spojenom kráľovstve bude do 10 rokov zatvorená, znamená to veľkú príležitosť na recykláciu jadrového odpadu na energiu.

Spojené kráľovstvo má podľa slov výskumníkov až do 95 000 ton grafitových blokov.

Okrem využitia jadrovej energie v extrémnych prostrediach, kde tradičná energia nie je veľmi účinná, by sa potenciálne dala využívať aj na lekárske účely, napríklad ako načúvacie pomôcky či kardiostimulátory.

Postuluje sa dokonca, že jadrový odpad by mohol poháňať kozmickú loď alebo satelity na oveľa dlhšie cesty, než je to v súčasnosti možné.

Táto technológia ukazuje úžasný výskum a inovácie, pochádzajúce z oblasti South Westu, miesta jediného novovytváraného jadrového projektu v Spojenom kráľovstve.

Záverečné úvahy o tom, ako by diamantové batérie mohli vytvárať neobmedzenú energiu

Kto mohol vedieť, že vstúpime do takejto doby? Doby, v ktorej by ešte aj jadrový odpad mohol mať potenciál zabezpečiť energiu pre celú planétu?

Vedci sa domnievajú, že okrem poskytovania energie by sa dal využiť aj v liečebných aplikáciách. Okrem toho by mohol v budúcnosti poháňať aj satelity.

S pokračujúcim výskumom diamantovej batérie snáď vedci objavia ešte ďalšie využitia tohto mocného zdroja energie.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: powerofpositivity.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Tlamka Jozef

    Vážená redakcia…čítam Váš článok a moja intuitívna vízia za hranicou všedných dní mi analogicky hovorí…….jestvuje
    niečo podobné na báze N.Teslu a A.Einsteina….
    Krv človeka s koronavírusom /egyptská chrámová medicína/ vložiť do kontinuálneho jednotného kvantového pola v stolovej medenej pyramíde 3 dni
    a následne z vytvoreného extraktu pripraviť očkovaciu látku proti koronavírusu……
    Predpokladám, že sa nad touto hypotézou starého vizionára po klinickej smrti zamyslíte a pokiaľ Vás osloví, pridám niečo zo zázračnej egyptskej karbonatitovej kvantovej apiterapie a kvantovej pamäti z jazera Natron pri sopke Ol Doinyo Lengai
    v Tanzánii …….je na Vás čo s týmto príspevkom urobíte—vďaka za pochopenie……Jozef ,

  2. MUDr. Anka Košičanka

    Zaujímavé, ale nemáme s tým skúsenosti. Ale ten TOM SCOTT – tak to je ozajstný možný Spasiteľ ľudský. Ak sa im toto podarí, tak veru Briti nebudú chudobní po odchode z EU. Už je načase, aby sa tá ekológia zlepšila. Všetci sme videli, že aká- taká nádej tu je. Koronavírus to nepriamo ukázal. Tak čistý vzduch ako teraz, som dávno nedýchala. Ale ak začnú tie smradľavé autá a fabriky opäť otravovať vzduch- tak sa to zase vráti do starých koľají. TOM SCOTT a jeho tím- dúfame a veríme, že pomôžete zlepšiť ekológiu. A naši vedci- snažte sa aj vy takto. Slušný človek chodí pešo alebo na bicykli-ak sa to len trochu dá.

Pridajte komentár

*