Znížite si cholesterol prírodným spôsobom bez nebezpečných liekov, vyčistite upchaté cievy od usadenín a predíďte tak infarktu či mŕtvici! Zistiť viac

Dožívajú sa 120, rodia do 65 a nikdy nemajú rakovinu. Robia to takto


kmeň Hunza

Členovia kmeňa Hunza sú vždy usmievaní, milí a silní. Vyzrejú tak mladistvo, že mnoho ľudí zvonku sú neraz šokovaní ich skutočným vekom.

Občas vyzerajú, akoby boli z inej planéty. No nie sú.

Stop Candida

Kmeň Hunza žije v horách severného Pakistanu. Ich populácia je len okolo 87 tisíc ľudí.

Zvláštni sú predovšetkým tým, že sa v priemere dožívajú veku vyše sto rokov. Mnohí z nich bez zdravotných problémov dokonca aj 120.

Povery vravia, že pár jedincov žili až do 160-ky.

Chorí bývajú len veľmi zriedkavo, vôbec nevedia čo sú to nádory, majú mladistvý vzhľad a ich ženy rodia až do veku 65 rokov (samozrejme len tie, ktoré majú veľa detí, keďže bezdetným sa minie zásoba vajíčok zvyčajne do 50-ky).

Za čo vďačia svojmu zdraviu a dlhovekosti?

Ľudia z kmeňa Hunza sú živým dôkazom toho, že strava a životný štýl majú na nás naozaj veľký vplyv.

Kúpu sa v ľadovej vode, dokonca aj vtedy, keď vonkajšie teploty sú pod nulou.

Jedia len tie potraviny, ktoré si sami vypestujú.

Väčšinu ich jedálnička tvoria surové ovocie a zelenina, orechy, veľa sušených marhúľ, rôzne druhy cereálií (prevažne proso, pohánka a jačmeň), strukoviny a malé množstvo syru, mlieka a vajec.

Veľa chodia, no jedia málo. Nemajú desiatu, ani olovrant. Len raňajky a obed.

Denne prejdú peši 15 až 20 km.

Len veľmi zriedkavo konzumujú mäso. Je to možno tak dva krát do roka, buď jahňacie alebo kuracie.

Tiež sa veľa smejú.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Počas určitého obdobia nič nejedia, len pijú džús zo sušených marhúľ. Je to ich tradícia už od dávnych čias, ktorú rešpektujú. Koná sa v období roka, keď ešte ovocie na stromoch nie je dozreté.

Lekári sa zhodujú v tom, že strava ľudí z kmeňa Hunza a obdobia bez jedla prispievajú k ich pevnému zdraviu a dlhovekosti.

Potravina, ktorá ich obzvlášť chráni pred rakovinou

Ich zvyk konzumovať veľké množstvo marhúľ je zrejme zodpovedný za ochranu pred rakovinou. Ide ani nie tak o marhule samotné, ako jadrá z ich kôstok.

Marhuľové jadierka sú totiž bohaté na takzvaný vitamín B17, ktorý má protirakovinové účinky.

Z týchto jadierok si vyrábajú olej.

Olej konzumujú pravidelne, no v malom množstve, keďže vitamín B17 môže byť vo vysokých dávkach pre telo toxický. Obsahuje totiž kyanid, ktorý zabíja rakovinové bunky, no ak ho je veľa, môže telu ublížiť.

Prestíž rodiny sa hodnotí podľa toho, koľko má vo svojej záhrade stromov marhúľ.

Bohužiaľ, dnes už aj medzi nich občas prenikajú nezdravé priemyselne vyrábané potraviny a výsledok na seba nenechal dlho čakať.

Prejavuje sa pribúdaním zubného kazu a ťažkosťami s trávením, ktoré doteraz takmer nepoznali.

Sú vraj potomkami antických Grékov

Títo vytrvalí ľudia o sebe vravia, že sú priamymi potomkami Alexandra Veľkého a jeho armády.

Niektorí vojaci po dobití tamojších území tam zostali a vzali si miestne ženy za manželky.

V roku 1984 média priniesli správu o Said Abdul Mobuduovi, členovi kmeňa Hunza, ktorý priletel na letisko v Londýne a zmiatol miestnych úradníkov, keď im ukázal pas.

Bol v ňom uvedený rok narodenia 1832.

Liečba osteoporózy

Zdroj: They live to 120 years, give birth at 65 and they do not have tumor! This is how!

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. mám zájem.

  2. Skoda ze neviete ze Alexander Velky bol Macedonec a nie grek

    • Oooch ty *** co ši mal z dejepisu?a to nehovorim ani o tom či ta naucili spravne citat a chapat o com sa pise. Co dumas ze tam alexander osexoval celu dedinu a preto su tam „potomkovia Alex..Velkeho?
      Je logicke ze tam tiahol s celou svojou armadou kto bola to ta armada?perzania a greci pan dejepisec…Az po dobyti perzskej ríše zacal tiahnut na východ.
      Ale hlavne ze s najväcsou aroganciu reagujes na clanok vecou ktora vobec nema nic s podstatou…

      BTW autor clanku: len upresnim nie je to kmen hunza ale Kalash ktory ziju v udoli rieky hunza kde ziju i ine kmene ktore ziju rovnakym sposobom zivota a teda sa i rovnako dozivaju vysokeho veku. len západna spoločnosť si ich takto zovseobecnila…

      • Nepochybujem, že toho veľa viete, potom je pre Vás ozaj dôležité či to bol kmeň Hunza alebo Kalash…podstatné to však ani náhodou nie je

  3. Propagačná rozprávka pre predaj doplnku výživy s obsahom B17.

  4. To ma dostalo – dzus zo susenych marhul. To ho asi vela nepopiju

    • Zrejme ich neodšťavujú, ale rozmixujú vo vode alebo nechajú v nej namočené. Marhule veľmi dlho čerstvé nevydržia, preto ak ich chcú jesť aj v zime, tak ich musia sušiť.

  5. No neviem, či by sa im chcelo žiť toľko rokov v našom regióne. Mne teda nie.

  6. Ivan Palacka

    Každopádne je to dobrý recept proti niektorým ochoreniam

  7. „…vojaci po dobití tamojších území tam…“

    ALEBO

    „…vojaci po dobytí tamojších území tam…“

    Bohumír B.

  8. O Hunza som uz vela citala, je to inspirativne.

  9. A všimnite si hlavne že nejedia takmer žiadne mäso len pár krát do roka aj to len hydinu a kúsok vajec a mliečnych výrobkov len minimálne ,nemajú žiadne stresy a napätia a aj to kúpanie v ľadovej vode prispieva ku ich zdraviu a tomu že nádory a rakoviny nemajú.. takže nielen tie marhule a marhuľove jadierka a vit B17 ale hlavne absencia ťažkého mastného mäsa a stresov

  10. Zdravia želám“. Stres je jeden z najvážnejších, nepriateľov člo veka. Žiť bez s tresu je výsadou spokojných, ktorí sú vždy a všade za každých okolností, spokojní sami zo sebou, lebo sú stále v strede..
    Aprp čo sa týka toho kmeňa akože Hunza, otužovanie je najjednoduchší spôsob, udržania si vlastného magnetického obalu tela. Teda nie len oni ale aj starorusi sa venovali otužovaniu, čo Rusom vydržalo po dnes. A nie len pre to sa dožívali omnoho vyššieho veku svojho života, až pokiaľ neprišiel na scénu, ( inovovaný) Peter 1. a zakázal im pestovať, tzv plodiny dlhovekosti, medzi ktorých patril napríklad aj amarant, ktorého bolo niečo vyše 70druhov. Potom ich začal čoraz viac prenasledovať, perzekuovať a postupne, cielenou gen o cídou, odstraňovať ich gen ea logickú líniu. Ale to je už iný príbeh, kto by sa chcel dozvedieť viac, nech sa spýta sváka Gogoľa, ten vie takmer všetko.. 🙂
    MD

  11. Představa o dlouhověkosti Hunzů může mít kořeny v odlišném způsobu počítání lidského věku, do něhož je započítáván odhad moudrosti dotyčného[2]. Ze studií provedených v 80. letech vyplývá, že se místní muži dožívají v průměru věku 53 let, ženy pak 52 let.[3] Na přelomu XX. století trpělo mnoho místních obyvatel např. malárií, dyzentérií a střevními parazity, v oblasti také panovala extrémně vysoká úmrtnost novorozenců[2] – reportér New York Times zaznamenal případ matky, které zemřelo 13 z 16 dětí.[4]

Pridajte komentár

*