Vyliečte si prírodným spôsobom cukrovku typu 2 úplne, prípadne znížte potrebu užívania liekov pri cukrovke typu 1 a minimalizuje jej následky! Zistiť viac

Týmto dvom zubárskym zákrokom sa vyhnite. Môžu vážne poškodiť vaše zdravie


ošetrenie zubov

Mnohí z nás sa zubára obávajú. Zvuk vŕtačky úplne postačuje tomu, aby naše srdce začalo rýchlejšie búšiť.

Predstava, ako sa vám niekto hrabe v ústach, nijako neuľahčí úlohu sa konečne objednať na vyšetrenie, ktoré už aj tak dlho odkladáte.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Ak by ani to nestačilo, podrobná znalosť zubných procedúr dáva ľuďom ďalšie dôvody sa zubárom, pokiaľ to je možné, vyhýbať.

Ak sa však bližšie pozrieme na dve bežne vykonávané zubné zákroky, nemožno sa tomu potom ani čudovať.

1. zákrok – Výplň koreňových kanálikov

Zuby sa podobajú ostatným orgánom tela v tom, že si vyžadujú prívod krvi, lymfatickú drenáž a nervové impulzy.

Pri zákroku čistenia koreňových kanálikov však už ide o mŕtve zuby, ktoré sa môžu stať jedným z najhorších zdrojov chronickej bakteriálnej toxicity vo vašom tele.

Pamätajte na to, že ak by akýkoľvek iný orgán vo vašom tele odumrel, musel by sa vybrať, aby vás nezabili baktérie a nekróza.

Bohužiaľ, v prípade mŕtvych zubov sa tieto bežne ponechávajú v tele.

Zuby majú korene s hlavným kanálom a bočnými kanálmi, pričom aj v bočných kanáloch sa nachádzajú nervy.

Pri zákroku na vyčistenie hlavného kanálu sa síce z neho odstráni zubný nerv, no pri bočných kanáloch tomu takto už nie je, pretože sa tam nedá dostať. V týchto miestach potom ostanú mŕtve nervy.

Anaeróbne baktérie, ktoré na svoje prežitie nepotrebujú kyslík, následne prežívajú v bočných kanáloch a uvoľňujú do tela toxíny, ktoré spôsobujú chronické infekcie.

Krvné a lymfatické cievy obkolesujúce mŕtve zuby odvádzajú a rozširujú uvedené toxíny aj do ostatných častí tela. Tam napádajú ďalšie orgány a spôsobujú celú radu chorobných procesov, ako napríklad:

  • autoimunitné ochorenia
  • rakovinu
  • syndróm dráždivého čreva
  • depresiu
  • a mnohé iné

Čím dlhšie tieto mŕtve zuby zostanú vo vašom tele, tým viac vám poškodia imunitný systém. A nemyslíte si, že tu pomôžu antibiotiká – anaeróbne baktérie sú pred nimi chránené vo vnútri mŕtveho zuba.

Ak z nejakého dôvodu si váš zub vyžaduje vytrhnutie, pouvažujte nad holistickým zubárom, ktorý používa na trhanie zubov techniku podporujúcu hojenie bez infekcií.

Prírodná liečba osteoartritídy

2. zákrok – Plomby z amalgámu

Zubné amalgámové výplne môžu do vášho tela vypúšťať ortuť, cín, meď a striebro.

Uvedené kovy majú rôznu úroveň toxicity. Keď sú použité v zubných výplniach, môžu skorodovať alebo sa uvoľňovať v podobe kovových iónov.

Tieto ióny potom migrujú zo zuba do koreňov, potom do úst, kostí, spojivových tkanív sánky a napokon do nervov. Pozdĺž nervových vlákien sa potom dokážu dostať až do centrálneho nervového systému, kde sa permanentne usadia.

Ak sa odtiaľ neodstránia, môžu narúšať normálne fungovanie tela.

Kým všetky kovy používané v amalgámových výplniach sú do určitej miery toxické, najškodlivejšia z nich je ortuť. Amalgámové plomby jej obsahujú až 50%. Potom je striebro s 25% a ďalšie kovy v menšom množstve.

Ortuť bola rozpoznaná ako jed už od okolo roku 1500, no od roku 1820 až podnes sa stále používa v zubárstve.

Ako raz uviedol Richard D. Fisher:

Vôbec nie som v pohode s touto látkou (amalgámom obsahujúcim ortuť), ktorú úrady klasifikujú ako odpadový hazard.

Nemôžem ju vyhodiť do koša, zahrabať v záhrade alebo uskladniť na skládke. Ale dať ju ľuďom do zubov je vraj v poriadku. To vôbec nedáva zmysel.

Okrem toho nezabúdajte ešte na jednu vec.

Vaše sliny sú kvôli obsahu minerálov elektricky vodivé. Keď sliny zreagujú s amalgámom, vytvorí sa kvázi batéria spôsobujúca takzvaný elektrogalvanický efekt. Alebo jednoducho povedané, amalgámová výplň generuje elektrický prúd.

Sliny fungujú ako vodič prúdu a rôzne druhy kovov v amalgáme sa snažia navzájom neutralizovať, aby vyrovnali rozdielne elektrické náboje. To potom spôsobuje, že jednotlivé materiály, z ktorých sa skladá, erodujú a vyplavujú sa do tela.

Toto je dôvod, prečo by ste sa mali vyhýbať amalgámovým výplniam zubov a tie existujúce si dať radšej odstrániť skúseným zubárom.

Ako si prirodzene zabezpečiť orálne zdravie

Jedným z najľahších spôsobov pre zdravie vo vašej ústnej dutine je konzumácia nutrične bohatých potravín, ktorých základom sú produkty biologického poľnohospodárstva.

Na druhej strane obmedzujte múku, cukry a spracované potraviny. Tie spôsobujú prekyslenie a bránia správnej absorpcii nutričných látok. A samozrejme, netreba tiež zabúdať na pravidelné čistenie zubov.

S pomocou uvedených krokov by ste mali byť schopní si zachovať zdravý chrup aj bez koreňových kanálikov, amalgámových plomb či fluoridového potierania zubov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: Two ways dental work destroys your health and how to repair the damage

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Kanálový prieduch (root canal), amalgámová výplň je zlé. Ale ďalej je hrozný biznis keď zubný lekár navedie dôchodcu na implantáty. A čo keď to ďasno starého človeka nevydrží. Dnes už vychádzajú z módy kvalitné protézy. Voľakedy starému človeku zubný technik zobral odtlačok a spravila sa kvalitná protéza. Dnes u nás to robia zubný lekári, zubný technik ani nevidí toho staršieho človeka a pochopiteľne protéza nesedí. V mnohých štátoch ešte môže ísť starší človek priamo k zubnému technikovi. Akoby starší človek už nemal nárok riadne pokúsať stravu – veď ináč príde o žalúdok. No comment

  2. A to, že čím nahradiť amalgámové výplne samozrejme nepíšete. Pindy pindy, to si mám dať spraviť porcelánky jednotlivo, alebo rovno vytrhať všetky zdravé zuby kvôli dvom-trom? A poviete mi odkiaľ na to zoženiem peniaze? 😀

    • Jaro Pleva

      Uz davno existuji plasticke hmoty misto amalgamu. Vetsinou se vytvrzuji UV-svetlem. Vydrzi dele nez amalgam.

  3. Tento článok je úplne nepravdivý a zavádzajúci.
    1. zubné kanáliky sa čistia všetky nie len jeden, ale všetky (hlavné aj vedľajšie). Musí sa to urobiť dobre. Dobre vyčistiť a dobre zaplniť – bezchybne. Šikovný a schopný zubár s tým nemá problém! Vyčistí, zaplní, a zub je na mieste a nie su s ním problémy (na 95%). Ak sa náhodou stane, že sú problémy a bolí (5%), zub sa automaticky ťahá.
    Je to síce drahšie, ale ak sa to urobí dobre a podarí, tak netreba mostík (čo by znamenalo obrúsenie (=poškodenie) ďalších okolitých zdravých zubov).
    2. každý má možnosť zaplatiť si bielu plombu. Podotýkam, že naše zdravotné poisťovne preplácajú amalgámy nie biele plomby.
    Podotýkam, že nie som stomatológ a viem to. Stačí sa opýtať svojho zubného. A hlavne vybrať si nejakého schopného, nie takého, čo je lacný a podľa toho aj robí.

    • Plne s vami súhlasím. plnia sa všetky kanály.ako môže niekto napísať taký článok, ktorý sa nezakladá na pravde.asi to bude tak, ako s olejom. raz je dobrý olej potom masť, potom olivový potom preboha nie, ale bravčová masť….. človeku je na vracanie.

    • tento článek vůbec není nepravdivý. dělají se na to výsluní a je to potvrzené na 97%

  4. „hlavne vybrať si nejakého schopného, nie takého, čo je lacný a podľa toho aj robí“

    Poznam spustu drahych zubarov, ktory zuby iba pekne dodrbali, takze cena ani v tomto pripade nie je zarukou nicoho, koniec koncov ako vo vsetkom v tomto svete.

    A apropos „biele blomby“ to tiez nie je celkom vyhra, aj tato minca ma dve strany…

  5. Nič v zlom, ale „A nemyslíte si, že tu pomôžu antibiotiká – anaeróbne baktérie sú pred nimi chránené vo vnútri mŕtveho zuba.“ je blbosť. Bočné kanáliky sa čistia chemicky, pretože to v dnešnej dobe technicky nie je možné mechanicky zariadiť. A antibiotiká sa k baktériám dostanú, lebo tieto bočné akože nevyčistené kanáliky komunikujú s krvnými cievami. A antibiotiká, ako všetci vieme, sa šíria krvným riečiskom. Teda všade. Aj do bočných kanálikov. Preto nás tieto kanáliky ohrozujú, že ano, lebo komunikujú s telom prostredníctvom ciev. Logisch.
    Ďalej musím podotknúť, že záver článku je veľmi pochybný. Alebo je to len môj subjektívny dojem, že dentálna hygiena je tam spomenutá len tak mimochodom? To je alfa a omega. Zbytočne sa budete ládovať bio raw vegánskym jedlom, keď budete mať bordel v puse. Zubná sklovina už nie je vyživovaná ničím, žiadnym jedlom, lebo je mŕtva a nemá bunky, ktoré by ju vyživili. Takže zloženie stravy so sklovinou urobí zle len, keď je jedlo kyslé a rozleptá sklovinu. Zdar.

    • antibiotiká sa k baktériám v kanálikoch nedostanú, pretože mŕtvy zub už nemá cievne zásobenie…logisch. infekcia nas ohrozuje tak, ze sa bakterie mnozia a siria sa z korena do okolitych tkaniv. prave preto su mrtve zuby ( nespravne osetrene ) vzdy povazovane za zdroj fokalnej infekcie v tele.
      so zvyskom sa da suhlasit a aj s tym ze clanok je splet dezinformacii a nezmyslov.

      • Zubná dreň síce nemá krvné zásobenie, ale závesný aparát zubu, do ktorého ústia bočné kanáliky stále krvné zásobenie má. Však, pán duri? Všetci dobre vieme, že umretý zub nie je izolovaná nádoba od zvyšku tela… Veď práve preto ej to zdroj fokálnej infekcie. Keby tie kanáliky nekomunikovali s telom prostredníctvom krvi ako inak by sa tie baktérie mohli šíriť? Po dialnici?

  6. U nás na Slovensku je to tak, že čím viac zubár ošetruje zuby tým lepšie samozrejme pre neho lebo má financie. Kaz-zaplombujeme, ďalší kaz- plomba, citlivé a bolestivé zuby- rontgen, zase ďalšie vrtanie ,ďalší rontgen, necitlivý zub- vytiahnutie… Mohlo by to byť opačne, čím viac zdravých zubov má človek tým lepšie bude zubár odmeňovaný za to, že jeho pacienti sú zdraví. Je napr. chybou čistiť si zuby hneď po vitamíne C- narúša zubnú sklovinu, je dobré vypiť čistú vodu,počkať 2 hodiny a potom si vyčistiť zuby. Ak neprijmeme ,,céčko,, môžme si zuby očistiť po jedle. A je dobré tiež netlačiť silno kefkou na zuby, len jemne očistiť povrch zubov. Ak niekoho bolí zub, prečo napr. zubár nepovie ,čo robiť ,aby zub nebolel ? Lebo by prišiel o pacientov. A aj o peniaze. Najvhodnejšia a najdôležitejšia je prevencia, starať sa nielen o zuby , ale o celé telo, aby bolo zdravé a aby fungovalo tak ako má. 🙂

  7. Netrepem Cobra 🙂 , po jedle sa môžu očistiť zuby ak človek neprijal vitamín C, nič zlé sa so zubami nestane, kvôli čomu sa nemôžu čistiť zuby po jedle ??? hm ??? 🙂 ja si takto zuby čistím a nemám s nimi problémy 🙂

  8. Podobným spôsobom som prišiel o dva zuby vždy u iného lekára. Oba zlomené vyčistené po čase zapálené otvorené znova vyčistené. Za tie peniaze ktoré som za to dal som mohol mať implantáty. Je rozdiel zachrániť zdravý zub alebo mŕtvy. Čo sa týka amalgánu ako husákove dieťa ho mám v ústach požehnane. Školské zubárky sa na deťoch radi učili. Keby som si mal dať vymeniť tu pohromu ktorú mi štát spôsobil tak môžem ísť rovno do implantátov.

  9. Bolo by na case keby ze nasi mudry vedatory doktory a neviem kto vstko vymysleli aby nam narastli 3-tie zuby zraloci s tym nemaju problemi zijeme v 21- storoci ale zubny doktory sa tu hraju na opravarov svrtackou dlatkom a cementom ako v dobe kamenej.

  10. Co je mrtve,nema co robit v tele…Mam 36 rokov,od zakladnej skoly som mal mrtvy zub a aj ekzemy,opakovane sa vytvoril fokus a nasledne zapal okostice,…puchli mi lymfaticke uzliny pod pazuchami,v slabinach,…po 3 resekcii-viac resekcii sa uz nedalo robit som povedal,nech mi ten zub zubar vytiahne. Mal som to urobit skor,odkedy mam zub vonku,upravil sa mi cukor-cukrovku DM 1.typu mam od roku 2010-myslim si,ze nasledkom mrtveho zubu…to si len ja myslim a najdolezitejsie, ze mi zmizol ekzem.Ekzem som mal na pravej ruke a pravom lytku a mrtvy zub som mal pravu jednicku!! Len tolko,dakujem

  11. Prečítal som mnoho diskusii a došlo mi jedno. Strašne veľa ľudí na SK, nepozná kvalitnú zdravotnú starostlivosť. A prečo by aj mali, že? Vzdelanie je na úrovni 0 a jeho pokrok ide do mínusu – nielen vďaka korone ! 🙂 _ večne sme tu boli pokusne králiky a samizdá, že aj dlho ešte budeme. Pozor! – teraz by ma tu mohol niekto zjazdiť, že: „ak máš peniaze, vieš si kvalitu zaplatiť“ . A tu sa presne dostávame k našim „drahým“ stomatológom 🙂 . Páni miliardári, aj vy ste na omyle. Každý jeden pacient, má rozdielnu stavbu imunity a génov. Je preto neskutočný nezmysel hádzať všetkých do jedného vreca a tvrdiť, že pri endodoncii sa im nemôže nič stať ! Na jednom fóre dokonca sliepky kvákali, že to je normálna vec, keď vás mŕtvy zub bolí. Jedna dokonca chodila pravidelne k jednému, síce drahému zubárovi ale každý rok jej ten zub vedel vyčistiť a pár mesiacov s ním nemala problém… Keby čo, pôjde mu tam znova vysoliť 300e, hlavneže bude mať pokoj :D, -neveril som vlastným očiam! Moja vlastná skúsenosť? : mal som 3 mrtve zuby, kebyže viem, vytrhnem ich rovno von. Nikto, naozaj nikto na SK, ak vôbec niekde na svete, nevie spraviť endodonciu aspoň na 99%. Ani špeciálne vybavenie za pol melóna to nedá- a to nemyslím tie shit-y, čo majú v ordináciách a tvária sa akú majú hi-tech výbavu. Hovorím hlavne o MIKROSKOPOCH- pochybujem, źe ste sa s nimi niekde vôbec stretli… Tento článok, má podľa mňa zvýšiť povedomie o týchto zákrokoch a rizikách s nimi spojenými. To že dehonestuje podvodníkov je už len fakt. Zhodnotenie: Mŕtve zuby von! Kto tvrdí opak, je klamár a špekulant…

  12. Ahojte, hľadám holistickeho stomatológa na odstránenie korenového kanálika aj s väzivom, ktoré drží zub s čelustnou kosťou. Zubár, ktorý po zákroku vyčistí miesto ozonovým plynom, homeopatkami a striebrom.
    Zubári prosim hláste sa mi aj priamo na: [email protected]
    Mám záujem o odstránenie kanálika. Hľadám celostného zubára, ktorý chápe ako sú v tele prepojené meridiány. Všeobecného zubára, ktorý nielen vŕta a vyťahuje nervy bez toho, aby chápal že telo je živý organizmus a ze endodoncia spôsobuje toxicitu a anaeróbne baktérie spôsobujú chronické infekcie v mieste zásahu. Zubára, ktorý sa rozumie zdravému životnému štýlu.

Pridajte komentár

*