Ako si za 28 dní natrvalo znížiť vysoký krvný tlak bez užívania liekov na predpis? Viac info tu

Len dve dávky tohto antibiotika zabili zdatného muža do 48 hodín


Len dve dávky tohto antibiotika zabili zdatného muža do 48 hodín

Farmaceutické lieky majú svoje riziká. Riziká, ktoré väčšina z vás ignoruje.

Keď vidíte liek v televízii alebo o ňom počujete v rádiu, jeho možné riziko vyblokujete z mysle. Pri čítaní príbalových letákov len preletíte slová alebo ich úplne odignorujete.

Prírodná liečba osteoartritídy

Kvôli dôvere v štátne orgány a viere, že farmaceutickým firmám leží na srdci len a len vaše zdravie, hráte ruskú ruletu.

Dúfate, že nikdy nebudete mať vy tú smolu, aby vás postihli vážne vedľajšie účinky. Veď predsa, tie sú tak zriedkavé!

Čo sa stalo Chrisovi Dannelley

Všetci vieme, že antibiotiká môžu spôsobiť alergickú reakciu, dokonca aj fatálnu. Nepočujeme však príliš často o prípadoch, kedy antibiotikum zmrzačí alebo dokonca usmrtí iným spôsobom.

Takýto iný spôsob sa vyskytol aj u Chrisa Dannellyho. Bol v najlepšom veku, mal len 41 rokov.

Lekárska prehliadka 2 mesiace pred jeho smrťou ukázala, že bol vo vynikajúcej fyzickej kondícii. Bol atlétom, ktorý si udržiaval kondíciu.

Keď ho chytila chrípka a zápal pľúc, bol mu predpísaný levofloxacín, antibiotikum vyrábané Jansen Pharmaceutical, divíziou firmy Johnson & Johnson. Ide o najlepšie predávané antibiotikum v USA počas roku 2010.

Chris užil dve tabletky. Tieto dve tabletky ho zabili

Chris nemal alergickú reakciu.

Umrel ukrutne bolestivou smrťou na rabdomyolýzu, syndróm spôsobený odumretím svalových vlákien s následným vylúčením myoglobínu do krvného obehu.

Smrť nastane v dôsledku toxického preťaženia s následným zlyhaním obličiek, infarktom, poškodením pečene a priehradkovým syndrómom (ktorý zamedzí prúdeniu krvi).

Chris skonal 48 hodín po tom, čo zobral druhú tabletku. Diagnóza smrti na rabdomyolýzu bola urobená počas pitvy.

Smrť a zranenia spôsobované Levofloxacínom

Rabdomyolýza nie je jediná vážna reakcia, ktorú majú pacienti na levofloxacín. Mnohí zažili Achilové prietrže, dlho trvajúce bolesti svalov, kĺbov a šliach, pretrhnutie očnej sietnice alebo neurologické nezvratné poškodenia.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Ďalšie dve potenciálne fatálne následky súvisia s kožnými reakciami: Stevens-Johnsonov syndróm a toxická epidermálna nekróza (TEN).

Stevens-Johnsonov syndróm predstavuje spľuzgieravenie slizníc. Ochorenie TEN spôsobuje rozšírenie nekrózy (odumretie) kože. Tá doslovne po veľkých kusoch odpadáva z tela.

Príbalový leták tohto antibiotika obsahuje štandardné vyjadrenie pre lieky na predpis:

Pamätajte na to, že váš lekár predpísal tento liek, lebo verí, že podľa jeho mienky sú prínosy lieku vyššie, než riziká vedľajších účinkov. Mnoho ľudí užívajúcich tento liek nemá vážne vedľajšie následky.

Toto vyjadrenie je jedno z tých, ktoré podporuje stav mysle, že uvedené veci sa stávajú iným ľuďom, nie vám.

Vážne si myslíte, že niekto by riskoval svoje zdravie s týmito liekmi, ak by sme skutočne brali do úvahy a chápali uvedeným varovaniam?

Nie vtedy, ak by každý rozumel, že potraviny, bylinky a prírodné doplnky stravy naozaj dokážu vyliečiť zápal pľúc, infekcie dutín či zapálené hrdlo.

Nie vtedy, ak by všetci vedeli, že prírodná liečba posilňuje imunitný systém a že časom by sme za pomoci prírodných prostriedkov sa nakazili menším množstvom infekcií. A ak už, mali by oveľa menej závažný priebeh.

Profil prínosov a rizík

Farmaceutické firmy sú vždy veľmi rýchle v pripomínaní pomeru prínosov a rizík. Teda fakt, že daný liek pomohol oveľa väčšiemu množstvu ľudí v porovnaní s tými zopár, ktorým uškodil.

A napriek tomu, že na tento konkrétny liek bolo podaných vyše 20 tisíc súdnych žalôb, stále je im dovolené tvrdiť, že oveľa viac ľuďom pomohol. Pričom veľa iných liekov s nižším rizikom by bolo možné použiť namiesto neho.

Ide o príliš drahý liek. Zarába svojej firme obrovské peniaze. Je to jeden z liekov zo skupiny fluorochinolónov. Ďalší známy liek z tejto skupiny je napríklad ciprofloxacín, prípade všetky lieky, ktoré majú v názve slovo -floxacín.

Myslíte si, že Johnson & Johnson založil svoje kalkulácie rizík a prínosov na niečom inom, ako na zisku v porovnaní so stratami zo súdnych žalôb? Ak áno, potom ste zrejme opití.

Keď ste náhodou niekedy v súčasnosti brali akékoľvek antibiotiká, potom by ste sa mali bezodkladne snažiť nahradiť svoju črevnú flóru za pomoci probiotík (kombucha, kefír, jogurty, prípadne formou doplnkov).

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Your antibiotic might blind you, cripple you for life, or even kill you

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ja čo každý deň prebehnem niekoľkými angl. webmi naturálnej medicíny tam som sa dočítala, že antibiotiká z radu fluoroquinolone sú fakticky jed. Môžu človeka totálne rozložiť fyzicky, psychicky. Môže to nastať po užití už prvej tabletky, po využití celej dávky, vedľajšie účinky sa môžu objaviť až po nejakej dobe a pacient to ani nedá do súvislosti s užitým tohto lieku. Veľa ľudí vďaka tomuto lieku nie je už schopná postarať sa o seba sú odkázaní na starostivosť ďalšej osoby. Patrí sem: Ciprofloxacin (Cipro), Gemifloxacin (Factive), Norfloxacin (Noroxin), Levofloxacin (Levaquin), Moxifloxacin (Avelox), Ofloxacin (Floxin). Je napr. aj web stránka http://www.victims.org (v slovenčine victims = obete)

    • mnohy su odkazany na starostlivost inych… Exponencialne mnohonasobne mnozstvo, ma vdaka tymto liekom, zdrave mocove cesty, pluca, vyliecene zivot ohrozujuce sepsy atd atd. Ked uz udavate obchodne nazvy liekov, tak udavajte nazvy liekov registrovanych na Slovensku (bude to posobit menej, ze neviete o com hovorite). Nerozumiem ako maju Slovakovi pomoct orientovat sa, lieky ktore tu ani nekupi.

  2. Evo , ta stranka je uz bohuzel na prodej.

  3. V článku som nepostrehol informáciu o tom, aký patogén vyvolal pneumóniu, (zrejme) sekundárnu superinfekciu po chrípke. Ak by však išlo o nejakú multirezistentnú baktériu (bohužiaľ dôsledok častého a neopodstatneného predpisovania ATB), vtedy lekárom naozaj nezostáva nič iné, len podať širokospektrálne ATB, akým sú napr. aj fluorochinolóny a to aj s rizikom možných závažných vedľajších účinkov. A nech mi nikto netvrdí, že takéto život ohrozujúce stavy by sme mohli liečiť bylinkami a doplnkami výživy, veď to je na smiech.

    • moj drahy… na tomto webe sa lieci, rakovina sodou, lichi… snad si nemyslis, ze na vazne zivotohrozujuce akutne infekty dychacich ciest tu nemaju nejaku bylinku?

  4. Suhlasim ze vo fermaceutickom priemysle ide o velmi dobry biznis.
    Ale nechce sa mi verit ze v krajine ako je USA – kde je povinnost pisat na mikrovlnku ze sa v nej nesmie susit macka, alebo na pracku ze v nej nesmiete „umyvat“ dieta – ze by na liek s tak vaznymi nasledkami (20 000 sudnych zalob asi nie je kvoli „beznym“ drobnym sprievodnym ucinkom ako zacervenanie koze alebo ospalost) stacilo napisat: „váš lekár verí, že podľa jeho mienky sú prínosy lieku vyššie, než riziká vedľajších účinkov. „

    • samozrejme, ze nie. Pouzitie fluorchinolonovych antibiotik len v USA sa pohybuje v desiatkach milionoch rocne. 20 000 zalob. Je realnych. Hlavne v krajine ako je USA, kde aj za vyrasku na cele sa pre istotu zazaluje cela korporacia, lebo by to nahodou mohlo vysypat nejake love. Otazka je kolko z tych 20 000 zalob je opodstatneny a kolko z tych opodstatnenych realne preukaze suvislost s danym antibiotikom. A naslede si treba porovnat kolkym ludom liek pomohol a kolkym ublizil.

  5. Antibiotiká sú veľmi zákerné svojimi nežiaducimi účinkami, preto by som ich už nikdy nebral. Raz v živote som užíval ATB ako 12 ročný a odvtedy neužívam žiadne ATB ani iné tabletky od bolesti-analgetiká , na zníženie teploty- antipyretiká , radšej posilniť organizmus vitamínom C,D ,jesť denne veľa ovocia,zeleniny, piť dostatok tekutín aspoň 2 l denne, v lete 3 l …

  6. Antibiotika na baze fluorochinolonov – levofloxacin, ofloxacin, ciprofloxacin su antibiotika so sirokym spektrom ucinku, diagnostikovane v sirokom spektre bakterialnych ochoreni. Liecba fluorochinolonmi len na slovensku sa pocita v desiatkach (stovkach) tisicov rocne. premietnut to do celosvetoveho meradla by nemal byt problem ani pre uplneho amatera. Ked k nim dame do pomeru 20000 zalob tak nam vide to, ze farmaceuticka firma naozaj, zohladnuje pomer prinosu a rizika. Rabdomyolyza, Stevens-Johnsonov syndróm a toxická epidermálna nekróza su naozaj vazne neziaduce ucinky niektorych liekov. Ale treba si pozriet aj ich incidenciu a nie tu dat jeden priklad z miliona. Za kazdym takymto pacientom, su statisice alebo miliony vyliecenych…

  7. Antibiotika: Zabiják nebo Lék?
    Antibiotics: Kill or Cure?

    ZEMĚ: Švédsko
    ROK: 2004
    DÉLKA: 50 minut
    REŽIE: Donal MacIntyre
    JAZYK: čeština
    TITULKY: ne
    Západní společnost čelí nové a děsivé hrozbě v podobě MRSA neboli „nemocniční nákazy“, která si jen ve Velké Británii vyžádala dvakrát více obětí než dopravní nehody. Donal MacIntyre v utajení odhaluje, jak se hygiena a úzkostlivá péče v jednotlivých zemích liší a pomocí skrytých kamer sleduje, jak „čisté“ jsou ve skutečnosti naše nemocnice. S využitím přímých rozhovorů a přelomové grafiky tento poutavý dokument vytváří celkový obrázek současné situace a ukazuje, jak společnost může s trochou opatrnosti dostat smrtelné nemoci opět pod kontrolu.

    Ke shlédnutí online:
    http://www.mustwatchtv.cz/11-zdravi/87-antibiotika-zabijak-nebo-lek/

  8. kazde antibiotikum obsahuje „zle latky“. Dokonca aj to, ktore propaguje badatel, hoci nie je sucastou farmaceutickej lobby. Alebo je a len sa tvari ze nie je?

    http://www.badatel.net/tip-na-prezitie-ako-si-v-nudzi-vyrobit-domaci-penicilin/

    „Je ale dôležité si uvedomiť, že zatiaľ čo ďalej rastie pleseň, s najväčšou pravdepodobnosťou rastú aj iné látky, ktoré nie sú vždy pre telo užitočné.
    V takejto situácii, hnačka alebo podráždený žalúdok sú v porovnaní s infekciou oveľa menej závažné problémy. Takže to určite stojí za to.“

Pridajte komentár

*