Feng shui zásady, ktoré predídu konfliktom a prinesú harmóniu do vášho domova


Podľa čoho možno poznať šťastnú rodinu? Je to rodina, ktorá je finančne zabezpečená? Alebo taká, v ktorej nevedia čo je to choroba?

Niekto považuje za šťastnú rodinu tú, v ktorej všetci jej členovia dosiahli vysoké kariérne pozície. Niekto iný zase za šťastnú rodinu považuje takú, v ktorej panujú dobré vzťahy a nevyskytujú sa konfliky.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Joey Yap, majster feng shui, bol ochotný a prezradil nám niekoľko rád, ako pomocou princípov feng shui môžeme prilákať šťastie a pohodu aj do našej rodiny.

Áno, dokonca aj keď vzťahy medzi členmi v našej rodine nie sú práve najlepšie, pomocou princípov feng shui je možné zlepšiť ich kvalitu.

O to viac to platí v dnešnej dobe, keď sme kvôli pandémii nútení tráviť spolu doma oveľa viac času, než tomu bývalo donedávna.

Krátkodobé ciele

Zažili ste už vo svojom živote obdobie, keď počas niekoľkých rokov došlo medzi vami a vašou rodinou k niekoľkým či dokonca k viacerým hádkam a konfliktom?

V rámci systému feng shui existuje koncepcia tzv. „ročných lietajúcich hviezd“.

Podľa nej môžeme určiť, ktorá časť (alebo sektor) nášho príbytku je pozitívna alebo negatívna. Príčinou náhlych hádok môže byť nepriaznivá lietajúca hviezda. Tá pravdepodobne vletela do sektoru nášho príbytku, v ktorom sa nachádza spálňa.

Ak sme sa teda v poslednej dobe s našimi najbližšími často dostali do hádky či konfliktu, zistime, či sa naša spálňa náhodou nenachádza v severnom sektore nášho príbytku.

Tam sa tento rok nachádza hviezda nezhody, respektíve hviezda hádok.

Ak sa vaša spálňa naozaj nachádza v tomto sektore, bude rozumné, ak po zvyšok roka začnete spávať v inej miestnosti alebo preorganizujete izby tak, aby bola spálňa inde.

Ročné lietajúce hviezdy menia svoju polohu každý rok, takže tento tip platí iba do konca roka 2020. Na rok 2021 si budete musieť preštudovať novú tabuľku ročných lietajúcich hviezd a podľa nej si zvoliť stratégiu na celý rok.

Tu je tabuľka „lietajúcich hviezd“ pre rok 2020:

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Dlhodobé stratégie

Možno sme mali v našich vzťahoch problémy už dlhšie, a preto sa pravdepodobne bude jednať o dlhodobý problém. Ak je to v našom prípade naozaj tak, problém a jeho riešenie možno hľadať v našej spálni.

Rozhliadnime sa po našej spálni a pokúsme sa zistiť, či niektorá časť nábytku, zariadenia či interiérových doplnkov neblokuje prúdenie energie čchi v tejto miestnosti.

Ak chceme zlepšiť prúdenie energie čchi v našej spálni, pouvažujme nad nasledovnými tipmi:

1. Presvedčme sa, že čelo postele je otočené smerom k stene a prípadne je o ňu aj opreté. Čelo postele by nikdy nemalo smerovať k dverám alebo k oknu (dokonca ani k stene pod oknom).

2. Uistime sa, že dolné čelo postele, pri ktorom máme nohy, nie je otočené smerom k dverám.

3. Nad posteľou by nemalo nič visieť. Po stenách nad posteľou nesmú byť žiadne police a na strope nad posteľou by nemalo visieť žiadne svetlo či lampa.

4. V spálni sa tiež nesmie nachádzať žiaden významnejší vodný prvok, ako je napríklad akvárium, vodná fontánka, odokryté vedro s vodou či dokonca ani vodná posteľ. Poháre alebo fľaše s vodou nevadia, pokiaľ sú malé.

5. Posteľ by mala byť umiestnená tak, aby počas dňa na ňu nesvietilo priame slnečné svetlo.

6. V spálni by mal byť poriadok. Nevadí, ak máme nejaké veci len tak pohodené na policiach, na skrini či na nočnom stolíku, no podlaha spálne by mala byť vždy uprataná a čistá.

Záver

Spĺňa vaša spálňa všetky z uvedených bodov?

Ak nie, tak práve to mohlo byť dôvodom zablokovania energie čchi vo vašich vzťahoch. Najprv teda odstráňme príčinu v našej spálni a sledujme, či sa zlepšili aj naše vzťahy.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: squarerooms.com.sg, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Keby tieto direktívy pomáhali, tak je celý svet štastný.

Pridajte komentár

*