Užívanie vápnika kosti nespevní. Vyliečte osteoporózu a predíďte zlomeninám prírodným spôsobom, ktorý na rozdiel od liekov funguje! Zistiť viac

Firma Merck propaguje vakcínu vyvolávaním strachu


Reklama na očkovaciu vakcínu proti ovčím kiahniam od firmy Merck je zameraná na strach a pocit viny u rodičov

Septembrové obdobie návratu detí do škôl je súčasne aj obdobím keď sa v televízii rozbieha reklama vyzývajúca rodičov na zaočkovanie ich detí proti potencionálne smrtiacej chorobe ovčích kiahní. V súčasnosti spustená a firmou Merck sponzorovaná reklama zobrazuje nešťastne vyzerajúce kačiatko a niekoľko ďalších skľúčených zvieratok, zatiaľ čo žensky znejúci hlas v pozadí varuje že „deti môžu zomrieť na vážne komplikácie spôsobené ovčími kiahňami“.

Jedna televízna reklama a dve doprevádzajúce tlačové reklamy boli súbežne načasované so začiatkom školského roku, pretože to je najpravdepodobnejší čas, kedy rodičia dajú zaočkovať svoje dieťa v súlade s očkovacími požiadavkami, uviedla hovorkyňa firmy Merck. V USA 29 štátov požaduje doklad o tom, že dieťa nastupujúce do materskej škôlky alebo základnej školy bolo zaočkované proti tejto chorobe, ktorá má ročne na svedomí 50 úmrtí detí a rovnaký počet dospelých. Pre nejaké neznáme dôvody, ovčie kiahne významne zvyšujú riziko získania syndrómu toxických šokov, nekrotizujúcej fascitídy (zriedkavého bakteriálneho ochorenia), prípadne encefalitídy alebo zápalu pľúc.

Liečba osteoporózy

Aj napriek tomu, že jednorazová vakcína proti ovčím kiahňam bola schválená už pred šiestimi rokmi, doteraz niektorí pediatrickí lekári stále váhajú s jej odporúčaním, keďže nie sú úplne presvedčení o jej potrebnosti. Ich zdržanlivosť sformovala u mnohých rodičov názor, že ovčie kiahne, každoročne postihujúce okolo 4 milióny američanov, je viac detskou nepríjemnosťou ako hrozbou pre verejné zdravie. Takýto postoj verejnosti sa však predstavitelia štátnych zdravotníckych inštitúcii a Americkej pediatrickej akadémie pokúšajú za každú cenu zmeniť. Ako výsledok tohto ich snaženia sa za posledný rok miera detskej preočkovanosti podľa údajov od firmy Merck zvýšila o desať percent a v súčasnosti dosahuje úroveň približne 68% u detí mladších ako 3 roky.

Pani Stewadrová, zastupujúca šéfka sekcie očkovaním predchádzaných chorôb Federálneho úradu pre kontrolu chorôb (CDC), argumentovala v prospech očkovacej vakcíny nasledovným spôsobom: „Napriek skutočnosti, že priebeh tejto choroby v drvivej väčšine prípadov nevedie ku komplikáciám, nie je možné určiť ktoré dieťa má perspektívu stredne silného priebehu, prípadne ktoré dieťa mu môže podľahnúť.“ Tento výrok silne kontrastuje s vyjadrením mnohých pediatrických lekárov, že doteraz ešte nikdy počas svojej lekárskej praxe sa nestretli s prípadom dieťaťa, ktoré by ovčím kiahňam podľahlo a dokonca ani takým prípadom, kedy by muselo byť dieťa kvôli tomuto ochoreniu hospitalizované. No podľa Federálneho úradu pre kontrolu chorôb (CDC) je to až 11 tisíc američanov, ktorí sú každoročne hospitalizovaní v dôsledku komplikácii spôsobených ovčími kiahňami, majúcimi obvykle silnejší priebeh u dospelých a u tých s oslabeným imunitným systémom.

Pán Saari si nemyslí, že by reklama propagujúca uvedenú vakcínu nadhodnocovala mieru rizika tejto choroby a dodáva: „Musím stále myslieť na tie deti, ktoré vídavam v nemocnici a ktoré by to bez dobrej lekárskej starostlivosti neboli bývali prežili. Za posledných 6 mesiacov strávených v Madisone, 400 tisícovej komunite, bolo šesť detí hospitalizovaných kvôli ovčím kiahňam a niektoré z nich dokonca takmer zomreli. Historicky sú to práve deti na základnej škole, prípadne materskej škôlke, ktoré prinesú chorobu domov, čo potom môže mať obzvlášť vážne následky v prípade ak sa v domácnosti nachádza novorodenec. Z toho dôvodu Federálny úrad pre kontrolu chorôb odporúča očkovanie detí vo veku 12 až 18 mesiacov, prípadne starých ľudí alebo tých užívajúcich chemoterapiu. Netreba taktiež zabúdať na to, že ovčie kiahne sú infekčnou chorobou, ktorá sa pomerne ľahko prenáša z jedného človeka na druhého, dodáva pán Saari.

O niektorých vakcínach sa objavili úvahy, že môžu mať spojitosť so zvýšenou mierou výskytu autizmu a to aj napriek oficiálnym vyhláseniam zdravotníckych inštitúcii, že pre takéto úvahy neexistujú vedecké dôkazy. Čo sa týka očkovacej vakcíny na ovčie kiahne, takéto pochybnosti u nej nezaznievajú, zdôrazňuje pani Stewardová a ďalej dodáva, že „počiatočné obavy o potrebnosť druhého preočkovania proti ovčím kiahňam, sa nepotvrdili. Zdá sa, že jediná očkovacia dávka podaná v 12 mesiacoch veku dieťaťa je postačujúca na vybudovanie dostatočnej imunity“.   Federálny úrad pre kontrolu chorôb (CDC) odporúča pre tie deti, ktoré buď neboli zaočkované alebo ktoré doposiaľ neprekonali chorobu ovčích kiahní, aby tieto deti boli dodatočne zaočkované vo veku 11 až 12 rokov. V prípade detí starších ako 12 rokov sa vyžadujú dve dávky vakcíny podané v rozostupe jedného mesiaca.

Článok publikovaný v denníku Washington Post, 4.9.2001, strana HE01

Komentár Dr. Mercola:

Keďže nesledujem televíziu, nezaregistroval som pretláčanie vakcíny proti ovčím kiahňam prostredníctvom komerčnej reklamy. V každom prípade mi to pripomína mediálne zavádzanie šírené začiatkom tohto roka producentmi seriálu Pohotovosť. Jednalo sa o publikovanie veľmi kontroverzného príbehu o rodine, ktorá sa rozhodla, že nedajú svoje deti zaočkovať. Neskôr jedno ich dieťa dostalo osýpky a na následky z komplikácii aj zomrelo, zatiaľ čo lekári kričiac a obviňujúc matku kategoricky odmietli akékoľvek riziká očkovania.

Prírodná liečba osteoartritídy

Výrobcovia vakcín budú používať strach ako presvedčovací nástroj pre očkovanie detí proti ovčím kiahňam. Poďme sa ale pozrieť na trocha štatistiky: Ovčie kiahne nie sú smrteľnou chorobou, ale skôr všeobecným, život neohrozujúcim zápalovým stavom. V USA sa vyskytne približne 100 úmrtí (z toho polovica u detí) a 10 tisíc hospitalizovaných každoročne ako dôsledok komplikácii tohto ochorenia. Takmer každé z týchto úmrtí nastalo ako výsledok nadbytočnej a agresívnej lekárskej starostlivosti, pri ktorej sa pacientom podali nadmerné množstvá antibiotík, analgetík alebo steroidov. Na každý nový chorobný príznak lekári reagovali s ďalším a ďalším chemickým liekom, až pokiaľ dieťa nezomrelo. Samozrejme, je potom ťažké určiť, či tých 100 pacientov, ktorí umreli na ovčie kiahne, by nakoniec nebolo prežilo, ak by neboli vystavení spomenutým nadbytočným a agresívnym zásahom zo strany lekárov. Žiadna štúdia, ktorá by toto bližšie preskúmala, nebude bohužiaľ nikdy prevedená, keďže nijaká oficiálna ustanovizňa by na toto nedala súhlas. No ja som osobne hlboko presvedčený, že ak by týmto pacientom boli poskytnuté prírodné terapie namiesto terapií potlačujúcich imunitu, ich telá by sa ľahšie uzdravili a nakoniec by prežili disponujúc ešte silnejším imunitným systémom.

Okrem toho by bolo potrebné na prvom mieste preskúmať prečo tieto deti vôbec ochoreli. V drvivej väčšine prípadov je to dôsledkom dlhodobej konzumácie nevyhovujúcej stravy, ktorá devastuje ich imunitný systém. Nie je totiž možné neustále pitie bublinkových sladených nápojov a džúsov, mlieka, konzumovania spracovaných potravín bez nutričnej hodnoty a veľkého množstva cukru bez následného oslabenia imunitného systému a zvýšenia tak rizika získania rôznych infekčných chorôb.

Poznámka Kampane za pravdu v medicine:

Najnovšou smutnou nehoráznosťou je očkovanie malých dievčat proti rakovine krčka maternice.

Materiál, ktorý poukazuje na pozadie a nezmysel tejto vakcíny, prekladáme.

UPOZORNENIE!

Prosíme rodičov dievčat, aby zatiaľ vyhľadávali objektívne a nezaujaté informácie zo zahraničných akademických, alebo aspoň internetových zdrojov a vážne zvážili svoje rozhodnutie!

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Sandra G. Boodman
Preklad: Bádateľ

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*