Fukušima: Nepredstaviteľná ekologická apokalypsa. Čo pred nami taja?


Fukušima: Nepredstaviteľná ekologická apokalypsa. Čo pred nami taja?

Od 11. marca 2011 prebieha najzávažnejšia ekologická kríza, akú kto kedy zažil, ale aj napriek tomu o nej v médiách hlavného prúdu niet ani zmienky a žiadny politický orgán sveta sa nezasadzuje za jej riešenie.

Čo všetko pred nami zatajujú?

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Všeobecné popieranie a zámerná ignorancia

Zdá sa, že na extrémnom popieraní toho, čo sa udialo vo Fukušime, sa podieľajú médiá, politici, aj celý svet.

Pohľad na to, čo o následkoch tejto udalosti písali mainstreamové médiá, ukazuje trend písania o tomto príbehu ako o predmete ľudského záujmu, nie ako o bezprostrednej hrozbe, ktorou v skutočnosti je.

Dopady na prírodu sú už viditeľné, ale aj napriek tomu sa ešte aj v environmentálnych frakciách médií vyskytuje silné popieranie už vzniknutých škôd a tiež toho, čo príde, keď kríza vyvrcholí.

Každý deň sa do Tichého oceánu vylieva 300 ton rádioaktívnej vody. Pozorovania dokazujú, že táto katastrofa závažným spôsobom postihuje morský život a prírodu v Tichom oceáne a jeho okolí.

Úrady trvajú na tom, že nie sú žiadne dôkazy o kontaminácii potravín (rýba  morských živočíchov) rádionuklidmi vzniknutými vo Fukušime. Tento názor však spochybňujú niektorí nezávislí výskumníci.

Správa organizácie Fairewinds Energy Education hovorí, že v oblastiach okolo poškodenej elektrárne je na vzostupe rakovina a v nastávajúcich rokoch zomrú v dôsledku toho milióny ľudí.

„Druhá správa z Japonska dokazuje, že výskyt rakoviny štítnej žľazy v prefektúre Fukušima je približne 230krát vyšší než obvykle… čo z toho teda vyplýva?

Rakovina, ktorá sa teraz v Japonsku objavuje, je iba špičkou ľadovca. Hovorím to nerád, ale to najhoršie ešte len príde.“ [zdroj]

Je prekvapujúce pozorovať, že žiadne medzinárodné organizácie o tejto kríze nehovoria. V politike je to nezávažná téma. Ak však pozorne počúvate, to ticho je priam ohlušujúce.

40-ročný plán

Všetky plány na zastavenie rádioaktívneho zamorovania Tichého oceánu a Japonských ostrovov zatiaľ zlyhali.

Najpôsobivejším z nich je výstavba podzemnej steny zo zmrazenej zeminy za 320 miliónov dolárov na zastavenie priesaku spodnej vody do okolitých oblastí.

30 metrov hlboká a viac ako jeden a pol kilometra dlhá „nepriepustná tesniaca stena“ zlyháva už teraz, keď zrážky z nedávnych tajfúnov spôsobili čiastočné roztopenie úsekov „ľadovej steny“.

Zbohom vysoký krvný tlak

Fukušima: nedotknuteľná ekologická apokalypsa, o ktorej nikto nehovorí

Obr. 1: Pracovníci kontrolujú potrubia pre stenu zo zmrazenej pôdy v ohradenej jadrovej elektrárni Fukušima 1.

Predchádzajúce a prebiehajúce snahy o upratanie si vyžadujú skladovať kontaminovanú vodu na mieste v blízkosti elektrárne Fukušima Daiči. Sú ale iba slabou náplasťou, lebo rádioaktívna voda sa deň čo deň akumuluje a neexistuje žiadny dlhodobý plán na jej bezpečné odstránenie.

… filtrovaná voda je stále plná trícia, rádioaktívneho izotopu vodíka (keď sa k prvku pridajú dva neutróny, stáva sa nestabilný a má sklon emitovať elektróny).

Trícium sa viaže s kyslíkom rovnako ako normálny vodík a vytvára rádioaktívnu „tríciovú vodu“. Oddeľovať tríciovú vodu od normálnej je nepraktické – alebo aspoň nesmierne ťažké a drahé.“ [zdroj]

Fukušima: nedotknuteľná ekologická apokalypsa, o ktorej nikto nehovorí

Obr. 2: Skladovacie nádrže v jadrovej elektrárni Fukušima Daiči.

Skutočnosť je taká, že táto kríza je neuchopiteľná svojím rozsahom a neporovnateľná svojou úmrtnosťou. Už teraz je jasné, že 40-ročný plán spoločnosti TEPCO na vyradenie elektrárne z prevádzky bude neúspešný.

Záverečné úvahy

O tejto kríze nikto dôležitý nehovorí, ani sa jej nesnaží dať celonárodnú a medzinárodnú prioritu.

Je to preto, že sa s tým nedá nič robiť? Či preto, že diskusie má pod kontrolou energetický priemysel, ktorý zakrýva pravdu?

Alebo je to tým, že politická agenda je v súčasnosti orientovaná na destabilizáciu a tlak na šírenie orwellovskej Trvalej vojny a ekologické katastrofy podporujú prebiehajúcu globálnu schému znižovania počtu ľudskej populácie?

Tak či onak, roztápanie Fukušimy je pomaly tlejúcou apokalypsou, ktorá si zúfalo vyžaduje našu pozornosť.

Podrobnejšie informácie nájdete zhrnuté vo videu vyššie (v angličtine).

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: Waking Times, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Pari Špekulantka

    Toto video bolo zverejnené 14.1.2014 – viď Youtube. Teda uvedená informácia je viac, ako päť rokov stará. Ja mám poslednú správu z odborných kruhov spred dvoch rokov, kedy bolo povedané, že vo Fukušime postavili nádrže, kde tríciovú vodu skladujú a únik vody tým skončil.
    Ako je to s rakovinou ŠŽ neviem, ale ak sa zvýšil jej výskyt, nečudujem sa, lebo tí „vyspelí“ Japonci mali vtedy radiačnú ochranu v plienkach. Žiadne jódové tabletky, ako je to u nás. Netreba šíriť neoverené správy. Odborníci na veciach pracujú a riešia ich. Dnes už naozaj neplatí, čo bolo v roku 2014. A Japonci sa určite poučili.

Pridajte komentár

*