Ako prírodne vyliečiť osteoporózu, spevniť kosti a predísť zlomeninám? Viac info tu

Hlavná príčina rakoviny a prečo sa doteraz drží v tajnosti?!


Dr. Otto H. Warburg je víťazom Nobelovej ceny a celý život sa venoval výskumu hľadaniu príčiny vzniku rakoviny.

Bol jedným z najvýznamnejších biológov dvadsiateho storočia a jeho štúdia ukázala, že je to práve istá vlastnosť vnútorného prostredia, čo stojí za vznikom rakoviny.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Ako prekyslenie organizmu vedie k rakovine

Normálnu hodnota pH v ľudskom tele je okolo 7,365. Každá hodnota, ktorá je nižšia ako štandardný priemer, sa dá teda považovať za prekyslenie organizmu.

Pri štúdiu metabolizmu tumorových buniek a ich dýchania sa ukázalo, že rakovinové bunky prežívajú v prostredí s nižším pH, už pri hladine 6,0. Tvorba kyseliny mliečnej a vysoká hladina CO2 zvyšujú túto kyslosť.

Doktor Warburg aj vďaka týmto výsledkom verí, že existuje priame prepojenie medzi hodnotou pH a hladinou kyslíka v tele. Každá hodnota pH vyššia ako 7,365 je alkalická a spojená s vyššou koncentráciou molekúl kyslíka.

Naopak, každá nižšia hodnota pH je kyslá, čo znamená, že sa na ňu viaže nižšia hladina kyslíka. Zdravé bunky ale potrebujú kyslík na prežitie!

V roku 1931 získal doktor Warburg Nobelovú cenu za medicínu pre tento významný objav.

Podľa jeho tvrdenia:

Rakovinové tkanivo je kyslé, zatiaľ čo zdravé tkanivo je alkalické. Voda sa dostáva do iónov H+ a OH-.

Ak existuje prebytok H+ iónov, tkanivo je kyslé; ak existuje prebytok iónov OH-, tak je tkanivo alkalické.

Vo svojej práci Metabolizmus Tumorov, Dr. Warburg objasňuje, že „všetky formy rakoviny sa dajú charakterizovať dvoma spôsobmi – acidózou (zvýšenou kyslosťou) a hypoxiou (nedostatkom kyslíka)“.

Nedostatok kyslíka a acidóza, sú ako dve strany mince: „Ak máte jednu, máte i druhú“.

Pokračuje tvrdením, že…

Všetky normálne, zdravé, bunky vyžadujú dostatok kyslíka, no rakovinové bunky dokážu prežiť i bez neho – také je pravidlo. Bez výnimky.

Ak oberiete bunku o 35% kyslíka na hoci len 48 hodín, môže sa zmeniť na rakovinovú.

Štúdia doktora Warburga dokazuje, že nedostatok kyslíka je hlavnou príčinou vzniku rakoviny. Pokles hladiny kyslíka totiž znamená súčasný vzrast kyslosti organizmu.

Počas výskumu sa tiež zistilo, že rakovinové bunky sú anaeróbne (nedýchajú kyslík) a aeróbne podmienky, či alkalický stav pre ne nepredstavujú žiaden prospech.

Treba rozlišovať pH krvi a pH tkanív

Odporcovia teórie prekyslenia často označujú túto teóriu za nezmysel. Tvrdia, že prekyslenie je vymyslený mýtus.

Ich hlavným argumentom je fakt, že pH krvi sa pohybuje vo veľmi úzkom pásme. Ak nastane výkyv jedným či druhým smerom, váš organizmus okamžite aktivuje korekčné mechanizmy.

V tom majú úplnú pravdu. Ale…

To platí len pre krv. A čo zbytok tela? Ľudské telo sa predsa nevyznačuje jednotnou kyslosťou vo všetkých svojich častiach.

Kým pH krvi je naozaj starostlivo udržiavané vo veľmi úzkom pásme, to neplatí pre medzibunkové tkanivá, lymfu či ostatné orgány.

Predsa len – u priemerného 70 kg človeka je v tele krvi len približne 5 litrov. Čo zvyšných zhruba 65 kg? Aj tam telo okamžite vyrovnáva pH tak, ako to platí pre krv?

Samozrejme, že nie.

Ak by to bola pravda, načo by sa potom napríklad meralo pH moču? Veď ten by sa predsa, podľa ich teórie, tiež mal pohybovať len vo veľmi úzkom pásme.

Preto, ak sa stretnete s podobným argumentom o nezmyselnosti prekyslenia organizmu, máte po ruke voči týmto ľuďom pádny protiargument.

Má aj samotné pH krvi nejakú vypovedaciu hodnotu?

Čo sa týka krvi a jej pH, pohybujúceho sa v pomerne úzkom pásme, je podstatný rozdiel, či sa nachádzate na hornej alebo na spodnej hranici povoleného pásma.

Umiestnenie v rámci škály totiž napovedá o tom, v akom stave sa nachádza aj zvyšok vášho organizmu.

Ako to je s tými príčinami rakoviny? Veď aj na vašej stránke som už videl zopár článkov a každý a z nich tvrdil niečo iné…

Áno máte pravdu.

Tejto téme sa u nás venujeme naozaj často a za každým z trošku iného uhla pohľadu. To však neznamená, že si jednotlivé články navzájom odporujú.

Stop Candida

Urobme si teda takú krátku rekapituláciu. K danej téme sme publikovali nasledovné články:

Prvý článok uvádza, že za príčinou rakoviny stoja hormóny a tvorba enzýmov. Ich nedostatok spôsobí, že sa neukončí hojaci proces, ktorý napokon prejde do rastu rakovinových tkanív.

Druhý článok zasa poukazuje na nedostatok jódu, ako hlavnú príčinu rakovinových ochorení.

Ide tu o rozpor?

V žiadnom prípade nie. Určite ste už počuli príslovie, že „všetko so všetkým súvisí“.

Tu je vysvetlenie:

Ak v organizme vznikne kyslé prostredie s nedostatkom kyslíka, bunky sa môžu zmeniť na rakovinové tak, ako to bolo popísané v prvej polovici tohto článku.

V takom prípade imunitný systém by mal tieto bunky napadnúť a odstrániť (predpokladáme, že imunitný systém je plne funkčný).

To sa však nestane, lebo rakovinové bunky sa pred imunitným systémom chránia špecifickým bielkovinovým obalom. Ten za bežných okolností odstraňujú práve enzýmy. Problémom však je, že kyslé prostredie enzýmy neutralizuje.

A kruh sa uzavrel… Teraz už zrejme začínate chápať súvislosti.

A ako s tým súvisí nedostatok jódu?

O tom sa dočítate viac v hore uvedenom článku. Tuto len tak v skratke…

Jód hrá primárnu úlohu pri apoptóze, teda riadenej smrti buniek. Apoptóza je ako taká poistka – keď všetko ostatné zlyhalo, bunka by mala spáchať samovraždu.

No a v prípade, ak nezafunguje ani poistka, rakovine potom už nič nebráni v jej ďalšom raste.

Ako teda rakovinu liečiť?

Ako vidíte, neexistuje jeden jediný faktor, ktorý by zapríčiňoval rakovinu. Ide o súlad viacerých, ktoré pri vhodnej kombinácii toto ochorenie vyvolajú.

Z rovnakého dôvodu existuje aj veľké množstvo alternatívnych terapií na rakovinu a všetky môžu fungovať. Nie nutne je jedna terapia lepšia ako druhá.

Každá takáto terapia sa môže zameriavať na niektorý z uvedených faktorov. Ak rozseknete čo i len jedno spojivko, celá reťaz sa rázom roztrhne.

Na predchádzanie a liečbu rakoviny je vhodné skombinovať a zamerať sa na čo najviac možných príčin – pravdepodobnosť úspechu je potom oveľa väčšia.

Pravdou však ostáva, že pre zvrátenie rakoviny neraz stačí aj odstránenie iba jedného či dvoch faktorov.

Záver

Doteraz sme vysvetlili, ako rakovina vzniká a ako pristupovať k jej liečbe. Zostáva už len zodpovedať druhú časť otázky z titulky tohto článku:

Prečo sa príčiny rakoviny taja?

Mnohí z vás už možno aj tušíte prečo. Samozrejme, sú za tým peniaze. Na liečbe rakoviny nezarábajú tak, ako by ste si to možno mysleli, len farmaceutické firmy.

Na rakovine zarába dokonca aj štát a zdravotné poisťovne, ktoré tú liečbu platia. Ako je to možné? Veď to znie to ako nezmysel – ako môže zarábať ten, čo to hradí?

O tom podrobne píšeme v článku: Onkológia: Biznis a nechutný podvod na ľuďoch.

Po jeho prečítaní pochopíte, prečo sa veci okolo príčin a skutočnej liečby rakoviny tak úporne zatajujú. Prajeme vám príjemné čítanie!

Okrem toho máme pre vás v pláne článok, ktorý popíše spôsoby, ako zabrániť prekysleniu organizmu. Preto nás určite sledujte, aby ste ho nepremeškali!

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zaujímavý pohľad na PH:
    http://www.youtube.com/watch?v=7O6GhVCvVgE

  2. Dobrý deň,
    prácu Dr. Warburga čiastočne poznám a je veľmi užitočná, ale nesúhlasím s pH teoriou, aspon nie v takom podani, v akom sa väčšinou uvadza. Rakovinove bunky sice prezivaju v kyslom prostredi, ale nevstupuju do neho. oni ho vytvaraju fermentaciou. Suhlasim, že pricin rakoviny je viacero. jedna z nich suvisi prave s neschopnostou buniek dychat, a to kvoli narusenym mitochondriam. Kvalitne vyskumy uskutočnil v tejto oblasti Dr. Thomas Seyfried, ktory prave postavil svoje vyskumy na praci Dr. Warburga.
    http://www.amazon.com/Thomas-N.-Seyfried/e/B006M7MT86

    Dr. Seyfried zistil, že ked date jadro rakovinovej bunky (= geny pre rakovinu) do bunky zdravej bunky so zdravymi mitochondriami, tak dalej sa budu bunky delit na zdrave bunky. Ak date zdrave jadro do bunky s narusenymi mitochondriami, dalej sa budu delit na rakovinove bunky.

    To znamena, že velka pricina rakoviny (a prakticky vsetkych chronickych ochoreni) su narusene mitochondrie (vplyvom ROS, toxinov atd), ktore nasledne nevedia dostačne vyuzivat energie z tukov, ketonov a aerobne z glukozy a musia sa spoliehat hlavne na glukozu a to anaerobne.

    To je moj pohlad a nazor

    • Dobrý deň Pán doktor. Iba jednu otasku: Čo by na to MuDr. Mark Sircus a jeho kniha „Rakovina kosti“ V mojon jazyku : Cancer de hueso. Čital som ,že sa tento doktor sa sam vyliečil takuto metodu . Odpuste za moju lamanu slovenčinu. Victor Pérez. Banská Bystrica.

  3. jo lenže to potom nemože žrať nic..len zelinu, redkvicku a banany a pit vodu…a kde je vplyv stresu, smogu, elektrosmogu, radonu atd atd ? … za vsetko moze len kyslost v ustach..

  4. b.miroslava

    To, že jód hrá primárnu úlohu pri apoptóze je riadne prestrelené. Keby to tak bolo, matkám, ktoré nemajú dostatok jódu v potrave, by sa nerodili deti s kretenizmom ale skôr deti so syndaktýliou – čiže so zrastenými prstami, pretože práve apoptóza má v prenatálnom vývine za úlohu naprogramovať tkanivo medzi prstami k odumretiu, to znamená že hrá úlohu vo formovaní tkanív v prenatálnom období. Apoptóza je geneticky kódovaná. Ďalej je to veľmi zložitý proces na to, aby ste to tu napísali v štýle: „Budete mať dostatočný prísun jódu, tak zlyhanie apoptózy nehrozí a ste celkom slušne chránení pred rakovinou“. Primárnu úlohu pri apoptóze hrá správna aktivácia cysteínových proteáz – kaspáz a pre tento dej je najdôležitejšia neesenciálna (organizmus si ju syntetizuje sám) aminokyselina cysteín, ktorá mimochodom vo svojej obsahuje thiolovú skupinu.
    Samozrejme, čo sa týka štítnej žľazy, keď sa v nej nachádzajú zmenené bunky napr. onkocyty, môže v takýchto bunkách nastať porucha apoptózy, to ale môže spôsobiť aj autoimunitná príčina, napr. Hashimotova choroba, čiže tu vzniká prekanceróza a pri prípadnom vzniku rakoviny tu nie je patogenézou nedostatok jódu ale autoimunitné ochorenie.
    Ďalej tu máme familiárny výskyt nádorov – Li-Frameniho syndróm, čo je genetické ochorenie, ktorého patogenézou je mutácia tumor supresorového génu TP53. Príčinou je zdedená mutácia nie nedostatok jódu!!!
    Keď si tieto niektoré „rady a informácie“, ktoré tu píšete prečíta laik, tak aj v tomto konkrétnom prípade je teda poriadne zavádzaný. Tak ako tu bojujete proti klasickej medicíne a farmaceutickému biznisu, tak by ste si mali uvedmiť aj to, že zavádzajúce informácie sú tiež zlo a môžu uškodiť.

    • pisete piate cez deviate ako aj cela moderna medicina a vedecka cinost je postavena na hlavu………..rakovina je iba nahromadena negativna energia a zlo ktore sme vykonali a moze byt aj s minuleho zivota pretoze ten hore nikdy nezabuda !…….v rodine sa vyskytuju pretoze vsetky negativne karmy clenou rodiny su poprepajane. dakujem.

      • to ze nerozumiete tomu co sa tu a v modernej medicine pise a riesi, neznamena, ze je to piate cez deviate a nedava to zmysel…. nevzdelani sektari casto vsetko comu nerozumeju a nechcu rozumiet zavrhnu ako postavene na hlavu. a vymyslia si nejaku pitomost o nahromedenej karme… ten zhora podla mna nieje taky zakerny, aby zosielal rakovinu, teda neviem ci myslite Harekrisnu, Visnu, ci Shivu, ale oni taki niesu

  5. Ano zvíťazil a stal sa víťazom nobelovej

  6. lečba rakoviny je o penezich jak vime chemoterapia je škodliva zabiji zdrave bunky dostavaji skoro každy onkologicky pacient je to prote biznich všechno o penezich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. nie som lekar a nevyznam sa v problematike. len som si pozrel cw pana warburga. narodil sa v 1883, nobelovku dostal v 1931, zomrel v 1970. uz tieto fakty /pri vsetkej ucte/ mi spochybnuju tvrdenia „badatela“. lebo veda a medicina za tu dobu pokrocila o milove kroky a preto ak moderna veda tvrdi ine, verim skor modernej vede.

  8. Jaroslava Švajcrová

    Líbí se mi tento článek. A líbí se mi i příspěvky zúčastněných. Dohromady vytvářejí docela slušnou výpověď. Děkuji Vám.

  9. Rudo, ale pravdou je, že moderná veda síce vraj pokročila, ale rakovinu nevie vyliečiť dodnes. Neustále narastá počet nových prípadov,ale aj počet úmrtí. Na tomto poli sa nemá s čím pochváliť.

  10. tlamka jozef

    Ako 80 ročný človek po prežitej klinickej smrti s hybridným podvedomím /vesmírno-pozemské/
    viem niečo o tejto problematike……
    Moja vízia je taká, že riešenie je v kvantovej medicíne resp. vesmírnej geometrii a previazanosti-entanglementu
    všetých procesov ľudskom organizme…riešenie
    CA je blízko,…..
    Acidóza a hypoxia majú spoločné riešenie v kvantovej hexagonálnej apiterapii s východiskami podľa A.Einsteina a prof.Ing.Jozefa Šimútha zo SAV….
    Modul tejto kvantovej hexagonálnej apiterapie
    mám spracovaný….som pripravený na spoluprácu…/google Jozef Tlamka a klinická smrť“

Pridajte komentár

*