Zápcha môže byť neuveriteľne bolestivá. Avšak môže si vyžiadať veľkú daň aj na vašom tele. Našťastie existuje 100 % prírodné vyriešenie zápchy.
Veľké farmaceutické firmy nechcú, aby ste vedeli, že niektoré umelé lieky proti zápche výrazne znižujú účinnosť vašich čriev.
V dôsledku toho niektorí ľudia udávajú, že i napriek užívaniu týchto liekov nemôžu ísť na toaletu. Dobrou správou je, že zápchu môžete vyriešiť celkom ľahko.
Predtým sa však pozrime na to, čo môže zápcha spôsobiť vášmu telu.
Problémy, ktoré vám spôsobí zápcha
1. Zlý dych
Po prvé, zápcha môže spôsobovať zápach z úst (halitózu). Bohužiaľ, ľudia, ktorí trpia týmto problémom, si nie vždy uvedomujú, že majú problém.
Ľuďom sa nepáči, aby na nich ukazovali, keď im smrdí z úst. Z tohto dôvodu sa často nezúčastňujú spoločenských podujatí alebo pracovných príležitostí.
Zápcha môže spôsobovať zlý dych, pretože je v tele nahromadený toxický odpad a plyny v tele stúpajú nahor až do ústnej dutiny.
2. Problémy s konečníkom, infekcia
Keď výkaly ostávajú dlhšie v črevách, voda sa spätne vstrebáva. Výsledkom toho je tvrdá a suchá stolica.
Niektorí ľudia, ktorí trpia zápchou, tvrdia, že posúvanie stolice črevami je pre nich veľmi bolestivé a môže trvať aj niekoľko hodín. V dôsledku toho je konečník roztiahnutý.
Môže to viesť k vzniku rektálneho prolapsu, čo je stav, kedy môže dôjsť k strate čreva alebo k poklesu konečníka pri cvičení alebo chôdzi. Týmto ochorením trpia väčšinou deti, ktoré nosia plienky. Okrem toho sú náchylnejšie na infekcie.
3. Zvýšenie toxínov
Koža je najväčším orgánom ľudského tela a odráža celkový zdravotný stav človeka. Zápcha väčšinou zvyšuje obsah toxínov v tele. V dôsledku toho sa koža musí snažiť, aby ich odstránila.
Môže to spôsobovať akné, sfarbenie pokožky, atď. Preto, ak je vaša pokožka zlá, nekupujte drahé kozmetické výrobky. Pozrite sa na to, aká je vaša strava a či trpíte zápchou.
Koža odráža vnútorné zdravie človeka.
4. Rakovina hrubého čreva
Zápcha tiež môže spôsobovať rakovinu hrubého čreva. Hrubé črevo je zostavené tak, aby dokázalo udržať pár kíl stolice.
Predstavte si plastové vrecko. Ak je preťažené ťažkými predmetmi, trhá sa. Jeho základnou funkciou je presun stolice.
Ak človek trpí zápchou, má v tele nahromadené výkaly. Zaťažuje to vnútornú membránu a môže spôsobovať trhliny a vnútorné infekcie. V týchto prípadoch sa vyžaduje invazívna chirurgia.
5. Strata zdravých baktérií
Črevá obsahuje flóru (zdravé baktérie), ktoré pomáhajú udržiavať imunitu a produkciu vitamínov. Zápcha znižuje koncentráciu flóry, čím je viac náchylná na infekcie a vznik ochorení. Okrem toho tieto baktérie pomáhajú udržiavať vašu stolicu mäkkú.
S rastúcim vekom sa zvyšuje riziko zápchy. Navyše je viac pravdepodobné, že bude mať vážnejší dopad na celkové zdravie. Je to preto, že telo nie je dostatočne pružné.
Zápcha môže mať veľký vplyv na kvalitu života. Najmä ak prichádza spolu s jedným z vyššie uvedených problémov. Našťastie existuje prírodný liek na zápchu. Ľudia tak už nebudú musieť trpieť zhoršujúcim sa zdravím.
Čo robiť pri zápche
Väčšina liekov proti zápche je preplnená chemickými látkami, ktoré môžu poškodiť telo a zápchu ešte viac zhoršovať. Dokonca aj taký liek, akým je Metamucil, obsahuje látky, ktoré by nemal nikto konzumovať. Je to napríklad aspartám.
Zmeňte svoj jedálniček!
Jedzte veľa zdravej zeleniny a ovocia a vyhnite sa čo najviac spracovaným potravinám. Konzumácia stuchnutých tukov (vareného mäsa) tiež nepomôže vašej zápche a tráviacemu ústrojenstvu, takže ich obmedzte čo najviac.
Na trhu existujú mnohé skvelé produkty, ktoré vám pomôžu ukončiť zápchu, kým budete tráviť čas uvažovaním o zmene vášho stravovania.
Čaga z Araratu je príkladom prírodného doplnku, ktorý je účinný pri zápche a obnovuje črevnú mikroflóru. Obsahuje len jednu prírodnú zložku, a tou je drevokazná huba Čaga, pochádzajúca z oblasti Araratu.
Tento výrobok si môžete zakúpiť TU.
Takéto prírodné typy doplnkov predstavujú úžasný spôsob, ako rýchlo pocítite úľavu, zatiaľ čo budete premýšľať nad zmenou vášho jedálnička a životného štýlu, aby sa vám zlepšilo trávenie a stravovacie návyky.
Spracoval: Badatel.net, Zdroj: collective-evolution.com
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Pridajte komentár