Zlepšite svoj zrak a obnovte ostré videnie bez laserovej operácie pomocou zakazovanej metódy, ktorá ohrozovala príjmy očných lekárov! Zistiť viac

Kolaps hnojív: Nemecký chemický gigant BASF pre nedostatok plynu zastavuje ich výrobu


Kolaps hnojív: Nemecký chemický gigant BASF pre nedostatok plynu zastavuje ich výrobu

(Ethan Huff, Natural News) Keďže dodávky zemného plynu do Nemecka sa znižujú a zásoby vyčerpávajú, veľké korporácie, ktoré ho využívajú, ako napríklad chemický gigant BASF, musia platiť viac za to, čo dokážu získať, a zároveň drasticky znižovať produkciu.

Spoločnosť BASF údajne musela v druhom štvrťroku zaplatiť extra 800 miliónov eur (približne 809,5 milióna dolárov) v porovnaní s predchádzajúcim rokom, pričom znížila produkciu čpavku (amoniaku), ktorého výroba si vyžaduje veľké množstvo zemného plynu.

Liečba osteoporózy

„Znižujeme výrobu v zariadeniach, ktoré vyžadujú veľké objemy zemného plynu, ako sú napríklad závody na výrobu amoniaku,“ oznámil generálny riaditeľ BASF Martin Brudermuller v konferenčnom hovore o hospodárskych výsledkoch firmy.

BASF sa snaží využiť externých dodávateľov na vyplnenie deficitu, no stále bude existovať riziko potenciálneho prerušenia dodávok. Poľnohospodári tak budú mať stále väčšie problémy so získaním hnojív, čo znamená viac problémov, ktoré sa prejavia v celom dodávateľskom reťazci.

„Reuters podrobne uvádza, ako amoniak hrá rozhodujúcu úlohu pri výrobe hnojív na báze dusíka, výrobe plastov a výfukových plynov nafty,“ vysvetľuje jedna správa.

„Vedľajším produktom výroby amoniaku je vysoko čistý oxid uhličitý (CO2), ktorý sa vo veľkom používa v potravinárskom priemysle.“

Odmietajú si to priznať, no najväčšie svetové ekonomiky sú teraz v recesii

Tento krok prichádza po tom, čo Rusko oznámilo, že toky zemného plynu cez plynovod Nord Stream 1 (NS1) sa znížia o polovicu, z už znížených 40% na iba 20%.

Ostatné krajiny Európskej únie uviedli, že počas nasledujúcich ôsmich mesiacov znížia dopyt po plyne o 15%. Nemecko však čelí oveľa zložitejšej situácii, pretože nemá žiadne prístavné terminály na skvapalnený zemný plyn (LNG), čo by nahradili ruský plynovod, na ktorý sa dlho spoliehalo.

Bolo nám tiež povedané, že budeme musieť urobiť určité obete – ako napríklad menej vykurovania v zime, ako aj možnosť vypnutia pouličného osvetlenia v Nemecku počas zimy.

Referenčné ceny zemného plynu v Európe v holandskom uzle TTF následne dosiahli najvyššie úrovne od marca, pričom za jediný týždeň vzrástli o 35%.

„Chemické spoločnosti sú najväčšími priemyselnými užívateľmi zemného plynu v Nemecku a amoniak je v tomto odvetví najnáročnejším výrobkom na objem plynu potrebného pre jeho výrobu,“ napísala agentúra Reuters.

Prírodná liečba osteoartritídy

Arne Rautenberg, manažér fondu v Union Investment, hovorí, že je viac ako pravdepodobné, že čpavok bude prvá vec, ktorá doplatí na zníženie dodávok zemného plynu z dôvodu ročného obdobia, v ktorom je zvyčajne potrebný.

„Na severnej pologuli sa dusíkaté hnojivo aplikuje predovšetkým na jar,“ povedal Rautenberg, čím naznačil, že dodávky CO2 pre potravinársky priemysel budú pravdepodobne prerušené.

„Môže sa vyrábať aj v Spojených štátoch a posielať do Európy.“

Kvôli stúpajúcim cenám energií spôsobených infláciou sa spotreba zemného plynu v Nemecku a inde obmedzovala už dávno predtým, ako Rusko napadlo Ukrajinu, čo si vyžiadalo sankcie, ktoré ovplyvnili tok zemného plynu cez plynovod Nord Stream 1.

VCI, loby chemického priemyslu, hovorí, že nemecká výroba čpavku sa začala obmedzovať takmer pred rokom. Ekonomický dopad týchto škrtov sa teraz výrazne prejavuje a privedie Nemecko a zvyšok sveta do recesie.

Reakcie ľudí na vzniknutú situáciu

„Menej hnojív znamená menej jedla a viac hmyzu (na tanieri),“ napísal niekto na portáli Zero Hedge o tom, ako vykonštruovaná demolácia globálnej ekonomiky a zásobovania potravinami privedie svet do paradigmy jedenia cvrčkov a iných chrobákov, presne tak, ako to „elita“ už dlho plánuje.

„Ako vyzerá svet bez hnojív? Tip: Vyzerá to na globálny hladomor,“ napísal ďalší.

„Nemci sa tiež môžu dobrovoľne hlásiť do táborov ako boli tie na Rýnskej lúke po Druhej svetovej vojne (tábory spojeneckých vojsk pre nemeckých vojnových zajatcov),“ dodal niekto iný.

„Ich dobrovoľné podrobenie je takmer úplné.“

Ďalšie súvisiace novinky o zemnom plyne nájdete na stránke FuelSupply.news.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Německo se brzy vrátí do doby temna. Němci se v panice (díky zeleným) rozhodli uzavřít své jaderné elektrárny. A Německo nyní znovu otevírá své uhelné elektrárny. To se zeleným líbí. V Německu mezitím probíhají přípravy na zimu. Mluví se o přídělech teplé vody pro domácnosti.. Západní politici to jistě všechno začali tím, že zatlačili Rusko do války a pak zavedli sankce, které mají potrestat obyčejné občany na celém světě – zejména v Africe a Asii, kde v přímém důsledku těchto sankcí zemřou stovky milionů lidí.
    Svět čeká velmi temná a studená zima. Podniky závislé na energii budou muset zavřít (částečně kvůli vysoké ceně energie a částečně kvůli přídělům). Továrny a obchody možná budou muset přejít na třídenní pracovní týden. Zaměstnanci budou vyzváni, aby pracovali z domova a my se vrátíme k nuceným výlukám a poškozené produktivitě. Tentokrát s ještě větší destrukcí, než tomu byklo u kovid! Nezaměstnanost se zvýší. A ať si politici říkají, co chtějí, daně budou muset zůstat vysoké (pravděpodobně ještě vyšší), aby se to všechno zaplatilo. A je tu jeden světlý bod: jak se bude situace zhoršovat, stále více lidí se bude vracet k používání hotovosti – namísto toho, aby se blýskali igelitkami. Pokrok směrem k digitálnímu světu se tak možná trochu zpomalí.

  2. Kolaps produkcie umelých hnojív zachraňuje kravy!
    Fabergé uvádza na trh vôňu chlieva! Inak – takto bežne voňajú dojičky.

  3. Bezorbové metódy pestovania nepotrebujú hnojivá, naftu, udržia vodu v krajine, zabezpečia vyššiu úrodu, sebestačnosť. Ale to nie je cieľom vlád.

      • Strojový preklad…

        Ako Aldous Huxley prorokoval nočnú moru veľkých dát
        „V roku 1958 urobil novinár Mike Wallace rozhovor s Aldousom Huxleym , britským autorom, ktorý je známy najmä vďaka písaní knihy „Brave New World“. Tento dystopický sci-fi román, vydaný v roku 1932, sa odohráva vo fiktívnej a budúcej svetovej štátnej spoločnosti, kde sú ľudské bytosti vyrábané v laboratóriách a prideľované do rôznych tried na základe ich inteligencie a fyzických schopností.

        V rozhovore s Wallaceom hovoril Huxley o hrozbách pre demokraciu, s prihliadnutím na súčasnosť a budúcnosť. Namiesto toho, aby sa zameral na politické a sociálne nerovnosti, ukázal prstom na technológie, ktoré dobrovoľne používame každý deň – najmä tie, ktoré majú potenciál rozptyľovať nás, ako je televízia. „Nesmie nás prekvapiť naša vlastná postupujúca technológia,“ povedal.

        Huxley zdôraznil, že ak chcete zostať pri moci, musíte získať „súhlas ovládaných“. A získať takýto súhlas, povedal, si vyžaduje „nové techniky propagandy“, ktoré dokážu obísť „racionálnu stránku človeka a apelovať na jeho podvedomie a jeho hlbšie emócie, a dokonca aj jeho fyziológiu, vďaka čomu skutočne miluje svoje otroctvo. .“ Dnes je naša schopnosť robiť racionálne rozhodnutia, vrátane politických, ohrozenejšia ako kedykoľvek predtým. Väčšina z nás verí, že technologické spoločnosti, ktoré o nás denne zhromažďujú stovky údajových bodov, to robia preto, aby nám poskytli tradičnú, „prispôsobenú“ reklamu. Mnohí z nás sú s tým v poriadku a nevadí im, že naše údaje zbierame, aby sme nám predali produkty ako mydlo alebo autá, alebo aby sme vám odporučili novú hudbu, filmy a televízne programy. Menej z nás si uvedomuje, že spoločnostipoužívať naše údaje na predaj politických programov a politikov , často šírením propagandy a dezinformácií, zámerne zavádzajúcich materiálov prispôsobených na využitie našich slabých miest a slabín. Nikdy sme nesúhlasili s tým, aby naše demokracie prevzali rovnaký proces, ktorý nás láka kupovať jednu značku (povedzme Starbucks) pred inou (Dunkin‘ Donuts).
        Týmto spôsobom sme sa polarizovali digitálnymi technológiami, ktoré riadia naše osobné údaje prostredníctvom nepriehľadných algoritmov, čím zarábame miliardy na príjmoch z reklamy pre spoločnosti, ktoré ich vyrábajú, pričom pracujeme v rozpore so základnými hodnotami technológie zameranej na ľudí. Polarizácia podkopáva najmä našu kontrolu nad demokratickými funkciami. Ľudia, nie stroje alebo korporácie, by mali mať moc nad vlastným politickým životom.

        Ak už nemôžeme dôverovať tomu, čo vidíme – ak sme v skutočnosti dokonca manipulovaní tým, čo vidíme –, musíme sa naučiť porozumieť silám, ktoré ohrozujú naše mysle a nádeje na demokraciu, čeliť im a prekonávať ich. V skutočnosti ľudské bytosti, roboty a algoritmy mikrotargetingu zohrávajú dnes úlohu pri uzatváraní nás pred faktami, viacerými uhlami pohľadu a kontextami, ktoré sú za informáciami, ktoré vidíme. Ako povedal Huxley v roku 1958: „Celý demokratický postup … je založený na vedomej voľbe [vykonanej] na racionálnom základe.
        Demokracia závisí aj od verejnej diskusie. Predpokladá, že podmienky pre takúto diskusiu sú rovnaké: môžeme mať sociálno-ekonomické rozdiely, ale každý z nás by mal mať rovnakú príležitosť voliť podľa svojich skúseností, hodnôt a najlepšieho úsudku. Ako občania môžeme mať rôzne politické názory, ale udalosti, ktoré formujú naše perspektívy, by mali byť prístupné a bežne chápané.

        Transparentnosť, základ každého demokratického systému, závisí od toho, že máme rovnaké informácie – nie informácie, ktoré nám „navrhujú“ na základe dohľadu a sledovania alebo zhromažďovania údajov. Technologickí giganti však tieto všadeprítomné praktiky vykonávajú stovkami skrytých spôsobov. Obvyklí podozriví, Facebook a Google, nie sú jedinými vinníkmi. Dokonca aj online noviny, na ktoré sa spoliehame pri nezaujatej analýze a podávaní správ, vrátane tých, ako je Guardian, ktoré diskutujú o problémoch so sledovaním a softvérom na sledovanie hostiteľov, ktorý je podobný tomu, čo používajú tieto spoločnosti.
        Čokoľvek sa dnes považuje za transparentnosť, sa zdá byť jednosmerné: Technické spoločnosti o nás vedia všetko, no my o nich nevieme takmer nič. Ako si teda môžeme byť istí, že informácie, ktorými nás kŕmia, neboli skreslené a zostavené na základe modelov financovania a politiky súkromného spravodajstva? K narušeniam údajov môže dochádzať každý deň, ale ako často zahŕňajú občanov, ktorí sa dozvedia o vládnej špionáži? Zamyslite sa nad tým, ako zriedka sa dozvedáme o odhaleniach, aké urobil informátor Edward Snowden v roku 2013.

        Veľké technologické spoločnosti, najmä Facebook a Google, zohrávajú obrovskú úlohu v politickom živote ľudí na celom svete. Mark Zuckerberg mohol súkromne stlačiť tlačidlo, aby povedal priaznivcom Donalda Trumpa alebo Hillary Clintonovej, ako majú voliť, a bez toho, aby to niekto vedel, prekonal viac ako 300 000 hlasov – dosť na to, aby naklonil rovnováhu v rozdelených voľbách.
        Vplyv Googlu môže byť ešte väčší. Hoci tieto spoločnosti profitujú z využívania svojich platforiem verejnosťou, zostáva nejasné, či uznávajú verejnú zodpovednosť za ich politický vplyv. Facebook s viac ako 2 miliardami používateľov na celom svete má len dva tucty zamestnancov pracujúcich pre jeho tím globálneho riadenia (podľa niekoľkých bývalých zamestnancov, s ktorými som hovoril mimo záznamu). Jedna vec je profitovať z hosťovania na mieste, kde robíme verejné veci, ako je socializácia alebo čítanie správ, no úplne iná je zodpovednosť voči verejnosti. Či sa Facebook zodpovedá svojim používateľom a princípu demokracií, sa zdá byť prinajlepšom otázne.

        Politika a médiá: virtuálna realita?

        V čase svojho televízneho vystúpenia v roku 1958 Huxley práve dokončil písanie série esejí s názvom „Nepriatelia slobody“. Na začiatku rozhovoru ho Wallace požiadal, aby objasnil, čo alebo koho nazýval nepriateľom. Huxley nemenoval žiadneho osamelého zlovestného jednotlivca, ale namiesto toho hovoril o „neosobných silách… tlačiacich smerom k menšej a menšej slobode“. Navrhol, že „technologické zariadenia“ by sa mohli použiť na urýchlenie procesu „vnucovania kontroly“. Dnes tieto neosobné sily často označujeme ako „zlých hercov“ – napríklad už neexistujúcu Cambridge Analytica a ruskú vládu, ktorá bola obvinená z porušenia právnych a etických hraníc s cieľom zasahovať do amerických prezidentských volieb v roku 2016.
        Ako došlo k posunom vo výrobe a využívaní médií a technológií, ktoré zaviedli kontrolu, a tým ohrozili demokracie? Aby som získal nejaké odpovede, robil som rozhovor s Davidom Axelrodom, hlavným stratégom stojacim za úspešnou outsiderskou kampaňou Baracka Obamu za prezidenta USA v roku 2008. Axelrod je teraz politickým analytikom a hostiteľom na CNN. Bez okolkov poukazuje na to, že politika v Spojených štátoch a vo veľkej časti sveta sa zmenila na virtuálnu realitu – že internet a televízia, ktoré sa spojili do jednej, teraz kŕmia diváka perspektívami a informáciami, ktoré „skôr potvrdzujú ako informujú“.

        Len pred niekoľkými desaťročiami, a nielen v Spojených štátoch, hovorí Axelrod, niekoľko spravodajských sietí, ktoré existovali, malo tendenciu zameriavať sa na strednú cestu a pokrývať správy spôsobmi, ktoré boli navzájom oveľa viac podobné ako odlišné. Táto tendencia sa v Spojených štátoch preniesla z kontroverznej a neskôr opustenej doktríny férovosti Federálnej komunikačnej komisie (FCC), ktorá vznikla koncom 40-tych rokov, keď hlavnými televíznymi sieťami boli ABC, CBS a NBC, ako sú dodnes. Doktrína spravodlivosti vyžadovala od držiteľov vysielacích licencií, aby prezentovali kontroverzné témy spôsobom, ktorý FCC považovala za čestný, vyvážený a objektívny.
        Dnes sú však spravodajskými zdrojmi značky. V Spojených štátoch Fox News v drvivej väčšine hovorí ku konzervatívcom, vrátane súčasnej prezidentskej administratívy, v americkej verzii toho, čo Axelrod opisuje ako „štátnu televíziu“. MSNBC sa stavia ako odpor. Po celom svete vidíme podobné príklady. Diváci čoraz viac vedia, akú perspektívu dostanú bez toho, aby si vypočuli jediné slovo vyslovené v akomkoľvek programe. A s internetom nie je situácia iná. Sledujeme a zobrazujeme obsah, ktorý posilňuje naše pozície, a to všetko pomocou algoritmov, ktoré odporúčajú a prispôsobujú obsah.

        Pomyslel som si, aké zaujímavé je, že Axelrod charakterizoval CNN ako strednú sieť, keď sa jej spravodajstvo prikláňa ku kritickému pohľadu na prehrešky prezidenta Trumpa. CNN však často vylučuje politické pozície, ktoré sú výrazne vpravo alebo vľavo od stredu. Znamená neutralita absenciu týchto hlasov a je toto vymazanie zdravé pre demokraciu? Je vylúčenie týchto perspektív dôkazom toho, že CNN nie je v kontakte, vzhľadom na to, že populistické a údajné „protiestablišmentové“ pozície politikov, ako sú Trump alebo Bernie Sanders, sú naďalej široko podporované?
        Tieto otázky prinášajú ďalšie znepokojujúce otázky: Naozaj nás ako občanov, divákov a používateľov zaujíma nezaujatý, dokonca objektívny obsah? Existuje vôbec niečo ako nestrannosť? Keď sme sa s Axelrodom dlho rozprávali o politickom analytikovi CNN Chrisovi Cuomovi, opísal Cuoma ako novinára, ktorý sa neprikláňa na žiadnu stranu. Potom sa pýtal, či existuje „trh pre silnú strednú cestu, ktorá spochybňuje politické pozície konzervatívcov aj liberálov“. Televízna relácia Cuomo’s Prime Time debutovala v júni 2018 a vysielala sa v rovnakom čase ako populárne partizánske relácie, ktoré hostili Rachel Maddow z MSNBC a Sean Hannity z Fox News. Niektorí považovali rozhodnutie CNN umiestniť Cuomo do tohto slotu ako „samovražednú misiu“. Hodnotenia Nielsen za január 2019 zverejnené vo Washington Times ukázali, že Cuomo, v jeho doterajšom najlepšom mesiaci,

        Axelrod a ja sme sa potom pozreli na kontroverziu okolo Donalda Trumpa a médií. Jeho voľby v roku 2016 boli plné otázok a obáv týkajúcich sa pravdy, informácií a dezinformácií, ktoré naďalej sužovali jeho prvé roky v úrade. Napriek tomu Trump naďalej spochybňuje a vysmieva sa „falošným správam“ mainstreamových médií o jeho administratíve – a ľavé aj pravé krídlo politického spektra naďalej kritizuje mainstreamové médiá. Prezident podľa Axelroda uznal, že „ak ste ochotní zapáliť si oheň alebo zapáliť niekoho iného, ​​môžete dominovať v akomkoľvek spravodajskom cykle. Ľudia pravidelne kontrolujú prezidentov kanál na Twitteri kvôli oprave, a to nehovorím len o ľuďoch, ktorí sú podporovateľmi.“
        Či už hovoríme o spravodajstve na straníckej televízii, online platformách alebo dokonca Axelrodovej CNN, Trump je v centre toho. Naďalej dostáva oveľa viac informácií v televízii a prostredníctvom platforiem sociálnych médií, ako je Twitter, než ktorýkoľvek iný americký politik. To doteraz dokonale fungovalo na upevnenie politickej základne, upútanie a udržanie pozornosti každého voliča a dezorientácia opozície.

        Ako môže vzniknúť taká koncentrovaná sila v prostredí médií a technológií, kde je k dispozícii toľko informácií? Axelrod, keď so mnou diskutoval o Trumpovi, parafrázoval pohľad zosnulého amerického senátora Daniela Patricka Moynihana: „Máte právo na svoj vlastný názor, ale nemáte právo na svoje vlastné fakty.“ Axelrod, ktorý opísal dnešnú politickú skúsenosť s médiami a technológiou ako „nekonečné orgie čokoládovej torty“, vyjadril znepokojenie nad tým, ako internet zasial politické rozdiely v spoločnostiach a medzi nimi.
        Demokracie fungujú pomaly a naše spoločnosti a lídri musia dávať zmysel a nie jednoducho využívať dezorientáciu, ktorú prinášajú rýchlo sa meniace technológie. Tieto technológie podľa Axelroda „prichádzajú čoraz rýchlejšie a vytvárajú veľkú dávku úzkosti a veľkú hyperaktivitu“. Je na nás, aby sme zasiahli, aby sme zabezpečili, že systémy, ktoré sme prijali, slúžili nám všetkým.

        Súčasťou výzvy bude pozrieť sa na to, čo je za oponou, na logiku trhu, ktorá poháňa naše médiá a technológie. Či už hovoríme o káblovej televízii alebo internete, väčšina správ k nám prichádza od súkromných, ziskových korporácií. Tieto kanály sú vytvorené na zarábanie peňazí. Ich zisky sú realizované prostredníctvom našej závislosti a pozornosti na tom, čo si prezeráme alebo na čo klikáme. A závisia od našej pokračujúcej angažovanosti v nej. Napríklad neustále vytváranie programov CNN ako „najnovšie správy“ môže znamenať, že aj keď je politicky centristická, využíva šialenú senzáciu 24/7 spravodajského cyklu. Axelrod uznal tento bod a súhlasil s tým, že ak sa nevyspytateľné súkromné ​​záujmy stanú rukojemníkmi našich politických systémov, musíme nájsť alternatívu. V našej spoločnosti samozrejme zohrávajú úlohu spoločnosti orientované na zisk,
        Znamená viac údajov a viac kanálov viac demokracie?

        Ako ukazuje môj rozhovor s mužom, ktorý stojí za Obamom, mediálne prostredie na celom svete sa zmenilo, keďže o pozornosť občanov súťaží viac kanálov, webových stránok a aplikácií. Daniel Kreiss, odborník na politiku a technológiu na Univerzite v Severnej Karolíne, ma upozorňuje, že svet dnes vyzerá úplne inak, dokonca aj na veľkej časti globálneho Juhu, ako v 60. rokoch. V Spojených štátoch sa pred niekoľkými desaťročiami dalo spustiť politickú reklamu v televízii a osloviť viac ako 90 percent voličov. V Kreissovej nedávnej knihe Prototype Politics však poukazuje na to, že sme boli svedkami zásadnej zmeny: „Údaje sa stali dôležitejšími, pretože pomáhajú kandidátom nájsť voličov, kde im venujú pozornosť, a dostať správu pred verejnosť. to.”
        Zdá sa, že väčšina občanov na celom svete vo svojom ekonomickom živote akceptuje personalizáciu, dokonca aj mikrozacielenie. Marketingové analýzy, ako sú techniky, ktoré rozdeľujú správy a reklamu s cieľom osloviť konkrétnych spotrebiteľov (alebo demografické skupiny), existujú už dlho.

        Čo sa potom zmenilo? Po prvé, zažili sme exponenciálny nárast údajov používaných nielen na zacielenie, ale aj na usporiadanie informácií, ktoré vidíme. V kombinácii s exponenciálne rýchlejším spracovaním a lacnejším skladovaním tento rýchly rast umožnil druh tekutého, dokonca neviditeľného usporiadania sveta. Po druhé, sledovali sme, ako sa používanie analytiky a personalizácie presúva z komerčnej a ekonomickej sféry do nášho politického života. Tento posun môže ohroziť hlavný základ demokracie, pretože schopnosť jednotlivca politicky participovať bez nátlakovej manipulácie je ústredným aspektom demokratickej voľby.
        V Spojených štátoch a mnohých krajinách sveta vidíme oslabovanie tradičných politických strán a nárast populizmu. Politici ako Donald Trump, Rodrigo Duterte na Filipínach a Recep Tayyip Erdoğan v Turecku vyjadrujú sympatie k aspektom autoritárstva (ak nie priamo k jeho prijatiu). Prevzali moc najmä preto, že mnohí voliči zažívajú pocit zrady zo strany establishmentových inštitúcií a politikov. Takéto postavy sa môžu dostať k moci aj vďaka svojej schopnosti uspieť v technologickej a mediálnej klíme, kde sa dá na politický zisk využiť pútavý obsah, ktorý sa na našom Twitteri alebo Facebooku zmenil na podívanú.

        Dokonca aj v predinternetovej ére, keď boli televízie a iné mediálne siete deregulované, sme sa dostali do sveta satelitnej televízie, kde stovky kanálov nahradili niekoľko. Občania dnes dostávajú správy z kanálov, sietí, webových stránok a aplikácií, ktorých počet sa rozšíril za hranicu predstavivosti: všetci vnímame vonkajší politický svet prostredníctvom rôznych „informačných kanálov“. A napriek tomu, napriek takejto škále možností, rôzne kanály často vlastní tá istá holdingová spoločnosť. Masívne mediálne korporácie ako Disney a Time Warner kontrolujú televízny trh a zapájajú ešte viac divákov, pričom ponúkajú viac rôznych možností a programov. Ako však v roku 1998 upozornil mediálny vedec Robert McChesney: „Čím sa stanú mediálni giganti bohatšími a mocnejšími, tým horšie sú vyhliadky na participatívnu demokraciu.
        Aldous Huxley nás v roku 1958 varoval, aby sme neboli prekvapení našou vlastnou pokrokovou technológiou, jej prostriedkami na podporu propagandy a jej hrozbou pre demokraciu. V roku 2015 McChesney vyjadril opatrný optimizmus, pokiaľ ide o to, ako môžu technológie podporovať demokraciu: „Sme v pozícii, v niektorých ohľadoch po prvýkrát, aby sme pochopili skúsenosti s internetom a zdôraznili špičkové problémy, ktoré pre spoločnosť predstavuje, … lepšie porozumieť rozhodnutiam, ktoré môže spoločnosť urobiť o tom, aký typ internetu budeme mať, a podľa toho, akým typom ľudí budeme a nebudeme v budúcnosti.““
        https://www.salon.com/2019/10/27/how-aldous-huxley-prophesied-the-big-data-nightmare/

  4. No – neviem, či si spomínate na ten „ruský nápad“ ako položiť systém – neplatením pohľadávok – a už je to tu v opačnom garde – neprijímaním platieb za určité služby a tým vyradenie služby! Keďže Rusko dopravuje ropu cez Ukrajinu nám – platí za dopravu Ukrajine. A potom Rusko platí za tranzit cez naše územie nám. Až doteraz. Kokot Fiala – ako predseda EU rady, prišiel s balíčkom opatrení, v ktorom ako sankcie sú odmietanie platieb od Ruska. A hoci Ukrajina nie je členom EU – Zelenskij tomu vyšiel v ústrety a odmietol od Ruska platbu za tranzit a Rusko tak ropu k nám zastavilo! MOL-Slovnaft sú onedlho na suchu! Ak toto nie je sabotáž, za ktorú treba vešať – tak už neviem čo! No a ak sa dokáže EU srať nečlenskému štátu do života – predstavte si, ako sa bude EU – jej zasraní slobodomurárski komisári – srať do života nám! Do piče aj s celou EU a s celou toto bandou!

    https://www.informacnavojna.tk/article/ukrajina-zastavila-dodavky-ropy-v-ropovodu-druzba-na-zaklade-7-baliku-sankci-eu-prijateho-za-predsednictvi-petra-fialy-v-rade-eu-oznamil-kyjev-ukrajina-podle-narizeni-eu-nesmi-prijmout-zadne-zalohy-plateb-za-tranzit-ropy-od-ruskeho-transneftu-protoze

  5. A aby bolo SHOW dokončená, chystajú ofce úplne zblbnúť aj „nábožensky“ či technologicky:
    https://cz24.news/blizi-sa-rozhodujuce-finale-modry-luc-falosny-mesias-a-cip-stastia/ ! Už som o tomto projekte NASA dávnejšie počul…

  6. Fridrich Hláva

    Zavládol liberálny fašizmus- čo sa na prvý pohľad zdá konradiktiou in adjecto- ale je to iba trik veľkokapitálu, ku ktorému fačizmus ako najneľudskerjší systém moci patrí. &naoko sa tvária že je sloboda- ale keď ich prichytíš pri čina a povieš to- tak Ťa síce nezabijú, ale urobia nám zo života peklo…

  7. mariankosmac

    Tento rok je nejak veľa akýchsi kobyliek či koníkov. Sú vidieť len v noci, tak 4-5 cm (asi ešte narastú?) väčšinou hnedí občas zelení /ha ha hnedé (fašistické) a zelené kobylky máme i v politike/. Tak neviem čo to má znamenať, či je to nejaké znamenie doby – že toto je naša budúca strava. Alebo tu boli dokonca zámerne vypustení aby ničili úrodu (ale myslím že obžierajú iba listy a veľa škody nenarobia).

    • KOVIDBARÓN!

      ,,,,elektomagnetické pole pôsobí nielen na ľudí,ale aj na zvieratá,živočích a rastliny,,,,ľuďom ešte nedošlo,že čo je to energia akéhokoľvek druhu a aké to má schopnosti a vplyv na všetko živé a hýbajúce sa,,,,ovládať chod prírody už dnes nieje problém,aktivovaním systému sa začne tvoriť nový dej,,,,mnoho ľudí z toho dostanú aj smrteľný šok,že ich boh už nieje top autoritou a že svet už nebude taký,aký oni doteraz poznali,,,iba ,ľudia s vysokým stupňom myslenia majú šancu na prežitie,vzdelanie nerozhoduje a ani vedomosti,,,,

      • Kúpil som si „nechtiac“ bluethooth repráky k PC, aj super posilnené slúchadlá – zvuk – motýliky v bruchu – ozaj zážitok, ale od prvého dňa ma začala pobolievať hlava, čo u mňa nebýva zvykom. Už to pomaly prešlo, ale bluethooth /butta Tóth/ technológia je sviňa – zásadne aj pri týchto výrobkoch používam káble – ide mi o zvuk, nie o bezdrôtové pripojenie, dokoncaa aj na PC mám zablokované bluethooth.

        Zmrdi nie náhodou spájajú vysokú technológiu reprákov kvalitným zvukom s bluethooth – chcú to čo najviac dostať medzi ľudí – aby vytvorili elektromagnetický smog a prepojili internet vecí. Teda bez bluethooth už nedostanete kúpiť kvalitné repráky za ľudovú cenu. Zvuk a bluethooth sú 2 rozdielne technológie. No a cez bluethoot sa vám dostanú aj do mobilu, aj do PC. Bluethooth samozrejme slúži na spárovanie ľudí, ktorí sa stýkajú, stretávajú, či len prešli okolo seba – ako „nositelia nákazy a odporcovia systému“, a sťahovanie ich metadát – napr. cez SMART merače elektriny a iné. Tomuto sa treba venovať a pokiaľ nie ste pohodlní „bezdrótoví“ idioti – povypínať – ak sa to vôbec dá. Mobil so sebou von neberiem minimálne 4 roky.

        • Ja som sa pred rokom vrátil ku klasike. Tlačidlový. Kašlem na všetko čo je SMART.

          • oprava, doplnenie. Tlačidlový telefón. Smartphone som rozobral na časti, roztrieskal som čo sa roztrieskať dalo a arrivederci. SMART = SMRŤ

    • Veľa ich je preto, pretože ak sú horúčavy – neodporúča sa kosiť sená – zelený porast má o 15 až 20 st. C nižšiu teplotu a chráni pôdu pred vysušením. Na prudkom slnku sená degradujú – tuším každý deň mínus 40% karoténov. Tiež som čakal, lebo na časti vykosenej sa to hneď prejavilo vädnutím listov u mladších stromov. Výsledok je, že sa na starších porastoch vyliahli koníky a saranče. V noci sú to riadne decibely. Jašterice a vtáky majú čo papať. Inak pokiaľ viem – človek nedokáže stráviť chitín, takže ak budú spracúvať hmyz – budú musieť separovať a tým majú priestor na degradovanie aj týchto potravín podľa Codex Alimentarius.

    • Franta Záruba

      Depa pouze se líhnou v určitých cyklech jako např cykady nebo kvetopasy

  8. …vďaka za zauj.príspevky, aj za pripomenutie rel.Slob.vysielača….

  9. Ako markízácky šašo Pročko urobil šašovité predvolebné promo dvom verejnosti neznámym szmákom Ficovi a Vtáčnikovi v relácii Spieva celá ulica.
    Výber všetkého schopných „America First!“ už vtedy.

    RETRO VIDEO: Fico spieva veľký hit a ženy z neho šalejú! 😀
    https://www.manmagazin.sk/retro-video-fico-spieva-velky-hit-a-zeny-z-neho-saleju-d/

    Róbert Fico robí kliky
    https://www.mojevideo.sk/video/18c56/robert_fico_robi_kliky.html

    Pokus o prekonanie Ficovych 1000 štvrťklikov.
    https://www.mojevideo.sk/video/18c9d/pokus_o_prekonanie_ficovych_1000_klikov.html

    • Pročkova „výstroj“-kostým – už v tých rokoch pripomínal buznu „koviďáka“ z Marsu.
      „Treba takého zvoliť do parlamentu – nech je sranda!“
      No a teraz sa debili nažerte zo srandy!

  10. A je to tu! Satanisti idu tvrdo do utoku !!!
    https://necenzurovanapravda.cz/2022/08/who-znovu-prosazuje-pandemickou-dohodu-a-svetova-banka-zrizuje-fond-ve-vysi-1-miliardy-dolaru-na-ockovaci-pasy/#comment-15869 a vlastizradni politici slobodomurarske zdochliny z vlady ci z opozicii pracuju pre nich !!!

Pridajte komentár

*