Zlepšite svoj zrak a obnovte ostré videnie bez laserovej operácie pomocou zakazovanej metódy, ktorá ohrozovala príjmy očných lekárov! Zistiť viac

Lekári varujú: Ak používate hliníkové fólie, okamžite s tým prestaňte!


Doktori varujú: Ak používate hliníkové fólie, okamžite s tým prestaňte!

Verte či neverte, hliník je najviac distribuovaným kovom na Zemi.

Svoje využitie nachádza v kuchyni, v pitnej vode, kuchynských potrebách a prerazí si cestu i do práškov na pečenie, vanilkových extraktov, aspirínov, deodorantov/antiperspirantov, suchých zmesí na pečenie koláčov a mnohých ďalších produktov.

Stop Candida

Prakticky ho nájdete všade.

Hliníková fólia sa zdá byť jedným z najnebezpečnejších produktov, ktorým sme nikdy nevenovali dostatočnú pozornosť.

Nedávna štúdia preukázala, že teplo spôsobuje uvoľňovanie hliníka z fólie. Ten sa následne dostáva do pripravovaného jedla vo výrazne škodlivom množstve.

Výskumníci našli nebezpečne vysoké dávky hliníka v potravinách, ktoré boli pripravované, opätovne prihrievané a dokonca aj vychladené na hliníkovej fólii.

Dôvod na poplach tkvie v následnom akumulovaní hliníka v tele, čo vedie k osteoporóze či Alzheimerovej chorobe.

Dr. Zubaidy, jeden z autorov spomínanej štúdie, hovorí:

„Čím vyššia teplota, tým viac hliníka sa do jedla uvoľní. Hliníková fólia nie je vhodná na prípravu jedál a nemala by sa používať ani na zeleninu ako paradajky, na citrusové šťavy ani koreniny.“

Na druhej strane výskum potvrdil, že je bezpečná na balenie studených jedál a potravín, pretože bez vysokej teploty sa hliník z fólie neuvoľňuje.

Nenašiel sa ani rozdiel v tom, či balíte jedlo do lesklej časti alebo do opačnej strany, do matnej časti fólie.

Tu to však ešte stále nekončí. Hliník sa dostáva aj do rôznych potravinových aditív na trhu. Mnohé z nich sa využívajú v reštauráciách na celom svete.

Dalo by sa predpokladať, že keďže sa využíva takmer všade a vo veľkom množstve, nemal by byť škodlivý, však? Bohužiaľ, opak je pravdou.

Na rozdiel od železa (minerálu, ktoré si vaše telo skutočne vyžaduje), vaše telo hliník nepotrebuje vôbec – popravde je mu lepšie bez neho.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

A pretože ho vaše telo nepotrebuje, nevie, čo s ním urobiť. Samozrejme, časom sa ho pokúsi nejakým spôsobom zbaviť, no napokon (pretože je naozaj všade) sa začne v tele hromadiť.

Začne sa hromadiť v pľúcach, mozgu, obličkách, pečeni a štítnej žľaze, čo môže mať vážne škodlivé následky.

1. Hliník poškodzuje centrálny nervový systém (CNS)

V polovici prvého desaťročia 21. storočia sa výskyt autizmu u malých detí spájal práve s hliníkom. Najmä u detí, ktoré pili vodu s vysokým obsahom hliníka, množstvo výskytu autizmu výrazne stúplo.

Pôsobenie tohto kovu sa môže prejaviť aj u dospelých, a to zvýšením rizika vzniku Alzheimerovej choroby a Lytico-bodig (Guamský Parkinsonský komplex, ktorý pripomína amyotrofickú laterálnu sklerózu).

2. Hliník pripravuje telo o dôležité minerály

Ak je váš mozog vystavený vysokej hladine hliníka, tento kov prechádza hematoencefalickou bariérou a zhromažďuje sa v okolí hipokampu, mozgovej kôry a ďalších oblastí, ktoré sa spájajú s Alzheimerovou chorobou (čo súvisí s predchádzajúcim bodom).

Keďže sa do vášho mozgu dostáva viac hliníka, ako ho mozog dokáže zvládnuť (eliminovať), mozgové bunky sa vystavené vysokému riziku, pri ktorom môže dôjsť k ich poškodeniu toxínmi.

Také vysoké množstvo nazhromaždeného hliníka v mozgu spôsobuje, že hliník začína konkurovať ostatným kovom, ktoré vaše telo a mozog skutočne využívajú (napríklad horčík, vápnik a železo).

Dôsledkom je, že mnohé z týchto minerálov ostávajú nevyužité.

3. Hliník môže poškodiť mozog

Predchádzajúce body síce spájajú toxicitu hliníka s poškodzovaním mozgu, to však stále nie je všetko. Vedci zistili, že hliník môže mozgu spôsobovať toxický, oxidačný stres.

Tento stres môže viesť k ADHD (poruchy pozornosti), epilepsii, MS (roztrúsenej skleróze) a množstvu ďalších neurologických porúch, ktorých liečba je náročná.

4. Hliník môže poškodzovať vaše kosti

Hliník sa nehromadí len v mozgu a jeho okolí. Môže sa tiež hromadiť okolo kostného tkaniva, čo vedie k oslabeniu kostí a zvýšenému riziku rozvoja osteoporózy.

Ako sa hliníku vyhnúť? Na začiatok stačí ak nebudete konzumovať nezdravé priemyselne spracované potraviny, ktoré ho so sebou do stravy prinášajú.

Okrem toho môžete kupovať kuchynské a hygienické produkty, ktoré sú bez obsahu hliníka. Treba len hľadať na správnom mieste.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. terezkaterka

    Hliník sa používal celé roky a nikto preto nezomrel. V tej dnešnej chorobnosti ľudí bude niečo iné.

    • ano hlinik se pouzival a pouziva cele roky, ale je taky pravda, ze nam maminka vzdy rikala, ze nemame jist staryma hlinikovyma pribory jako jsou lzice atd. ze je to nezdrave a to nam detem rikala uz v letech 60tych kdyz jsem byla jeste mala. Hlinikovy hrnec na vareni mleka taky pozdeji vyhodila jako vsechno ostatni nadobi z hliniku a taky rikala, ze je to nezdrave, takze si myslim, ze nikdo neumrel ale pomaha to sakra k te smrti.

  2. Ve+ľmi mi to pripopmína strašiacku obchodom riadenú kampaň proti hliníkovému (alusporovému ) riadu keď bol prebytok nerezového riadu (kuchyňskému). Pritom hlíník ( AL) je chemický prvok najrozšírenejší na zemeguli a tá troška, čo sa uvolnila pri varení kyslej kapusty v alusporovom hrnci (alebo vtedajšom maďarskom tlakovom hrnci) nemá vplyv na zdravie! Varím v ňom dodnes (mám 77 rokov) a nepociťujem žiadne újmy na zdravie! Pritom z neho je vynikajúci segedínsky! Zdenko

    • a je to pravda, hlinik je podstata hliny a je vsade a vsetky zivocichy papaju hlinu k lepsiemu traveniu a asi aj zdraviu, zazjimeva ze zelenina ja z hliny a vraj je zdrava, alebo budeme verit reklamnym maGOROM PROPAGUJUCICH prebytocny tovar

  3. Moje maminka vařila v hliníkových nádobách celý život a dožila se 91 let.

    • Kto vie, bez nich by sa možno dožila 101…

    • Ale ta bbaicka mela prave treba jen ten jeden hrnec, ale ctete vyse jak jsme dneska hlinikem obklopeni a moje maminka to rikala vzdycky ze to neni zdrave a to uz bylo pred nejakyma 50 lety me je dnes temer 70

  4. Autor článku má pravdu a škodlivosť Al sa popisuje už roky – nie je to žiadna novinka. Zemská kvôra (geoogicky aj SiAl) ho obsahuje cca 16%, ale to neznamená, že ho máme konzumovať (ani morskú vodu nepijeme). Hliník sa pridáva napr. do instantných nápojov (aj instantnej kávy), ktoré sa v minulosti v takom množstve nekonzumovali. Koľko sa ho uvoľní z hliníkového riadu a alobalových fólií neviem odhadnúť. Faktom je, že výskyt Alzheimerovej choroby je na vzostupe. Ak má niekto 77 rokov, to ešte neznamená, že ju nemôže dostať, resp. že univerzálne platí, že hliník je len strašiak.

  5. …aha a tak potom by mali aj prestat ockovat pretoze hlinik sa nachadza vo vakcinach…co by nebolo na skodu aj prestat…

  6. pokial som dobre a nie tendencne pochopil hlinik sa prestava pouzivat a alzheimer je na vzostupe, nie je chyba niekde inde?

Pridajte komentár

*