Čo je cieľom líg a nadácií proti rakovine: Pacient či peniaze?


Tento čláok je krátkou analýzou onkologických charít, občianských združení a ich médií na Slovensku a Čechách.

Budeme hľadať odpoveď na otázku, či týmto organizáciám ide v prvom rade o ľudí alebo či sa pod pláštikom filatropie zaujímajú len o vlastný prospech a živobytie.

Čo tvrdia takmer všetky združenia a charity?

Tvrdia, že ich cieľom je osveta, a snaha o to, aby mali onkologickí pacienti všetky dostupné informácie o najlepšej prevencii a liečbe jednotlivých rakovín.

Liečba osteoporózy

Snahou je vraj tiež pomoc pacientom získať vedomosti o svojej diagnóze.

Realita

Realitou je, že tieto spolky efektívne potláčajú (nezverejňujú, napádajú a znemožňujú) pravdivé informácie, ktoré sú onkológii dobré známe.

Napríklad, onkológii je dobre známe to, ako cukor a uhľohydráty na glukózu premenené, živia a sú palivom pre nádorové bunky. Na tom je totiž založené aj vyšetrenie PET, kde sa do pacienta nalieva rádioaktívna glukóza, ktorá samozrejme smeruje k nádorovej bunke a vysvieti ju, keďže je rádioaktívna).

Napriek týmto poznatkom, charity a OZ pacientov na riziká stravy s obsahom cukrov a uhľohydrátov neupozorňujú.   

Sú tieto média nezávislé a slobodné?

Takmer všetky onkologické charity a OZ, vo svete a u nás, sú silne prepojené na onkologický priemysel.

Buď sú jednotlivé média sponzorované samotnými výrobcami chemoterapii, rádioterapii, mamografov a inej drahej techniky, alebo sú nehanebne riadené onkológmi či pacientmi, v pozadí ktorých tieto korporácie stoja.

Všimnite si zoznam partnerov jednotlivých médií ako aj logá jednotlivých firiem, ktoré vidieť v jednotlivých médiách. Nemožno teda v žiadnom prípade hovoriť o nezávislosti. 

Majú tieto média snahu priniesť verejnosti pravdivé informácie?

Keďže tieto média nemožno považovať za nezávislé, netreba očakávať nezávislé a optimálne informácie, založené na skutočnej vede.

Tu treba pripomenúť, že tieto média sa často odvolávajú na výskumy, prieskumy a štúdie vedcov a výskumných zriadení, ktoré sú rovnako často závislé a prepojené na farmaceutické korporácie.

V súčasnosti sa na verejnosť dostávajú prípady o podvodoch vo vede, o strete záujmov a o ovládaní vedy spomínanými korporáciami.

Liečba osteoporózy

Téma pseudovedy sa stáva čoraz aktuálnejšou.  

Keďže tieto charity a OZ sú prepojené na výrobcov medicínskych produktov, ktoré treba predať a vykázať zisk, tieto telesá nemajú záujem propagovať nechemické, bezpečné, lacné a efektívne preventívne metódy a liečby, ktoré neprinášajú veľké zisky a sú nepatentovateľné.

To platí obzvlášť pre prevenciu a liečbu správnou výživou, výživovými doplnkami a celkovou zmenou životného štýlu, samovyšetrením prsníkov (namiesto nebezpečných mamografii (viď sekciu o mamografii) a iné.

Dôkazy o potláčaní pravdy sú napríklad aj v slovách, ako „Životný štýl a stravovacie návyky ochorenie nespôsobujú”, „ochorenie ste si sami nespôsobili”, „nemožno mu predísť“, mamografia je najlepšou a bezpečnou prevenciou“, „vznik rakoviny nemožno ovplyvniť“ a podobne.

Na diskusných fórach sú názory pacientov a ostatných diskutujúcich cenzurované a pri prejave rozdielnych názorov, sú diskutujúci napádaní a ich vstupy, napríklad o zdravej výžive, vymazávané.  

Ak aj sú spomenuté informácie o účinnej prevencii výživou a životným štýlom, alebo ako tieto prispievajú k zotaveniu, tieto témy sú úmyselne zanedbávané, alebo ich často obklopuje množstvo bludov (napríklad, „potrebná je pestrá strava“, čo znamená aj konzumovanie cukrov a živočíšnych tukov, podporujúcich rast rakoviny.) 

Čo je teda skutočným cieľom onkologických charít a občianských združení?

Cieľom je manipulovať pacientov a verejnosť a propagovať informácie o ortodoxnej liečbe chémiou, rádioterapiou (mnohí predstavitelia majú minulosť v oblasti rádiológie!), biologickou liečbou, chirurgiou a podobne – zásahy, ktoré produkujú zisk sponzorom a partnerom charít a OZ.

Cieľom j tiež vytvárať domnienku, že neexistuje iná, než chemoterapeutická a rádiologická, alebo iná oficiálna onkologická liečba rakoviny.  

Za pomoci strategického marketingu sponzorských firiem, charity a OZ usporadúvajú podujatia a súťaže a inými spôsobmi vytvárajú pozitívny psychologický zväzok medzi pacientom a onkológiou (resp. liekmi a liečbami).  

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Záver

Odporúčame preto širokej verejnosti, predovšetkým pacientom, podobné charity, OZ a ich média uvedomelo prehodnotiť, byť opatrní pri prijímaní informácii z takýchto zdrojov, prípadne sa im celkom vyhýbať.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*