Baktérie sa už pretransformovali to odolných super-baktérií, voči ktorým sú farmaceutické spoločnosti bezmocné.
Ale… Skupinka výskumníkov istej Etiópskej zdravotníckej vysokej školy potvrdila, že nie je vôbec potrebné obracať sa na veľké farmaceutické spoločnosti s očakávaním, že nám pomôžu bojovať proti ochoreniam, ktoré vlastne samé spôsobili.
Kombinácia extraktu zo zázvoru s medom bráni rastu takých typov super-baktérií, akými sú MRSA, E-coli či baktéria spôsobujúca zápal pľúc.
MRSA (methicillin-resistant Staphylococcus aureus), Escherichia coli a Klebsiella pneumoniae nie sú všetky baktérie, ktoré získavajú rezistenciu, ale sú z najnebezpečnejších.
Test medu, zázvoru a 3 silných antibiotík
Skupina výskumníkov porovnávala Etiópsku medovo-zázvorovú kombináciu a tri rôzne typy antibiotík.
Z hľadiska zahubenia baktérií bola prírodná kombinácia jednoznačným víťazom. (Výskumníci testovali aj zázvorový roztok).
V abstrakte ich štúdie uvádzajú, že v závere sa ukázalo ako zmes medu a extraktu zo zázvoru má potenciál fungovať ako lacnejší zdroj antibakteriálnych zložiek.
Platí to obzvlášť v prípade výskytu baktérií rezistentných na antibiotiká.
V štúdii boli super-baktérie vystavené uvedenému „odvaru“. Vývoj každej z nich sa sledoval po dobu 20-24 hodín.
Vedci potom na baktériách testovali tie najsilnejšie antibiotiká, ktoré sa vo farmaceutickom priemysle vyrábajú: meticilín, amoxicilín a penicilín.
Vytvorili 5 typov testov pre liečbu každého zo spomenutých typov baktérií:
- Staphylococcus aureus (MRSA a non-MRSA)
- Escherichia coli (dva rôzne kmene)
- Klebsiella pneumoniae
Medovo-zázvorová zmes sa ukázala byť pri zabraňovaní rastu a rozvoja týchto baktérií účinnejšia ako ktorékoľvek z antibiotík.
Amoxicilín bol jediným antibiotikom, ktoré sa výsledkami najviac priblížil tým, ktoré priniesla prírodná zmes.
Dvojica medu a zázvoru dosiahla na škále merania schopnosti brániť rozvoju super-baktérií v rozpätí 19-30 priemernú hodnotu 25,62.
Výsledok teda predčil všetky farmaceutické spôsoby liečby.
Aká forma zázvoru je najúčinnejšia?
Zázvorový extrakt si nevyžadoval žiaden komplexný proces spracovania.
Výskumníci nechali vysušiť zopár plátkov koreňového zázvoru pri teplote 37 stupňov Celzia za 24 hodín.
Tieto kúsky sa neskôr podrvili a rozmiešali s liehom, čoho výsledkom bol 50% roztok. Uvedený roztok sa potom rozmiešal s rovnakým množstvom medu.
Vodný roztok zo zázvoru nemal na baktérie účinok.
Ukázalo sa, že práve alkohol má schopnosť extrahovať zo zázvoru tie látky, ktoré pôsobia ako silné antibiotikum.
Záver
Výber je samozrejme na vás. Môžete naďalej pokračovať v užívaní život ohrozujúcich antibiotík, ktoré ničia vašu prirodzenú imunitu.
Alebo presedláte na túto medovo-zázvorovú kombináciu, ktorá podporí vaše zdravie. Pre mňa osobne je rozhodnutie veľmi jednoduché.
Zdroje: Honey & Ginger Kill Superbugs Better Than Pharmaceutical Meds
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
V slovenskom preklade píšete, že „Vodný roztok zo zázvoru priniesol tiež dobré, no o niečo slabšie výsledky.“
V origináli je však uvedené: „The water extract of the ginger had no inhibition of the bacteria.“
Čiže zázvor vylúhovaný vo vode bol neúčinný… A to je dosť podstatné.
Veru tak, opravte to, aj nasledujúca veta je nepresná. Namiesto „že práve alkohol má schopnosť podnietiť aktivitu tých látok v zázvore“ tam má byť „že alkohol zjavne extrahuje antibiotické zložky zo zázvoru“ (that alcohol apparently extracts the antibiotic constituents from the ginger).
Ďakujeme za upozornenie. Už je to opravené.
ešte by som mal otázku ohľadom toho liehu aký treba použiť s akou koncetráciou, či to môže byť napr slivovica alebo niečo podobné, neviem si predstaviť že by som užíval takúto medicínu s 98% izopropylom 🙂
Paľo v článku po slovensky píšu, že s vodou nemá účinok.
Jedna vec je robiť experiment in vitro v kultivačných miskách, ale druhá vec sú testy in vivo. Ešte by teda bolo dobré uviesť, čí tieto účinné látky z medu a zázvoru majú schopnosť prenikať do miesta infekcie, a ak áno, či tu dokážu vytvoriť dostatočne vysokú koncentráciu po dostatočne dlhú dobu. Aj toto sú totiž podmienky účinnosti antibiotika. Nemáte o tomto nejaké informácie?
Áno Michal, toto je podstatná otázka, ktorá by mala byť zodpovedaná!
Nikde som ale nenašiel relevantnú odpoveď.
Látky obsiahnuté v zázvore sú už dosť dlho známe. Zingeron (vanilylacetón) ktorý však vzniká z gingerolu tepelnou úpravou (!) má preukázané účinky na E. coli.
Osobne ale dosť pochybujem, že by sa takýmto spôsobom mohla liečiť napríklad MRSA pneumónia o ktorej tu je reč.
A mimochodom pozor na zázvor ktorý kupujete. Má tendenciu akumulovať ťažké kovy najmä olovo. Takže ak je pestovaný niekde v kontaminovanom prostredí tak máte problém. Čínu a ázijské krajiny by som rozhodne vylúčil.
Pri nakupovaní zázvoru treba dať pozor aby to nebol napr. zázvor dovezený z Číny, je ožarovaný, fakticky je to mrtva potravina.
.Veľmi ďakujem za informáciu; kde potom kupovať zázvor, keď dostupný trh ponúka len China. Ďakujem za odpoveď.
Ožaruje sa zelenina všade. Je to najmenej škodlivá dezinfekcia , ktorá nedeštruuje väčšinu hodnoty potraviny. Druhá vec sú potraviny, ktoré tú hodnotu nikdy nedosiahli, lebo ich oberali nezrelé .
Zázvor treba kupovať „neodležaný“ na regáloch. Jeho účinná látka je práve tá prchavá , ktorú cítime, ak ho strúhame. Preto najlepšie neluhovať – nastrúhať najemno a spotrebovať.
Dekujii
Nikdy ma nenapadlo pozerať či je zázvor dovezený z Číny, lebo inej krajiny, chuťovo som nikdy nezbadala rozdiel, tento rok som sa nevyhla silnému prechladnutiu spojenému s nepríjemným dráždivým kašlom, kúpila som si v lekárni skorocelový sirup – nič, žiadna úľava, tak som zobrala zázvor, citrón, mrkvy tolko, co aj zázvoru a spolu rozmixovala, túto zmes som zaliala domácim medom, uložila do ladničky v uzavretom pohári a niekoľko krát denne som si pár lyžičiek skonzumovala, mrkva zjemnila štipkavosť zázvoru, bola to mňamka a po pár dnoch bolo po kašli, takže vrelo odporúčam a netreba ani dávať alkohol, aby extrahoval antibiotické zložky zo zázvoru 🙂
Zázvor, pokiaľ reťazce nezavádzajú; sa dováža mimo zimnej sezóny zo Španielska.
a co ak mam bacila v nose? 😀 co pomoze tam?
Med a zázvor sú ozaj dobré a dosť často ich používam. Denne pijem zázvorový čaj, je dobrý na imunitu a aj prevencia rakoviny hrubého čreva. Na nos by som si uvaril čaj z rumančeka – lúhuje sa približne 5 minút a inhaloval čo najdlhšie ako sa dá. Je dobré si čaj dať do misky a zakryť si celú hlavu aj misku uterákom,aby para neunikala von,taká inhalácia je najúčinnejšia. Rumanček pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest.
Po inhalaci heřmánkového čaje jsem dostala zánět čelistních a čelních dutin a následně poučení od p. krční lékařky, že teplé (horké) inhalace se nedoporučují právě pro možnost rozšíření zánětu.
Aké je dávkovanie,kolko kvapiek a ako často?Môžu to užívať deti?Odskúšal to niekto v praxi?
Prosím o upresnenie, v akom pomere má byť zázvor, lieh a med a ako sa má uvedená zmes – tinktúra užívať a ako dlho.
Vlasta …..skúšala ste Google… nech nestrácam čas
Ja by som skúsil zázvor 1 lyžičku, citrónovú šťavu 1 lyžičku a pol lyžičky. Skúsim to užívať každé ráno nalačno a hneď po tom zapijem vychladnutý zelený čaj,. Uvidím, aké to bude mať účinky. Myslím si že deti by to mohli užívať. Alkohol sa mi nezdá byť vhodný na konzumáciu, skôr keď tak na obklad ale do tejto kombinácie mi to nesedí. Deťom dávať alkohol nemôžme a ani dospelým. Alkoholu sa vyhýbam. Snáď príležitostne 1x za 10 rokov.
pol lyžičky medu, som to tam nedopísal
Prosím o info, ako na bacila v nose, mám stále vysušenú sliznicu,nález zlatý streptokok ( aurélius), trpím tým celé roky odolný voči antibiotikám.
… mal som podobný problém … po pár týždňoch preplachovanie nosa sa sliznica celkom zregenerovala a problém zmizol … celá rodina sme boli niekoľko rokov závislý na nosných kvapkách … všetky problémy sú preč a kvapky som nekupoval už dobrých 3 roky, denne si kvapkám 2% jódovú tinktúru po jednej dvoch kvapkách do vody alebo ovocnej šťavy … skvelé pre zdravie slizníc, môže byť aj silnejšia ako 4-5% … to by bola podla staré receptu… tá je najlepšia , voľakedy ju mávali naše mamy v lekárničkách … dnes ju už nekúpite pretože je to skvelé prírodné a lacné liečivo … ale viac na nete.. do odparovacej lampy si treba dať rozmarínový olej i do rozprašovača na noc do spálne… v akútnych stavoch si môžete nad ním aj naparovať … či kvapku do väčšieho obsahu na preplachovanie nosa čo som uviedol hore …. preplachovanie si zo začiatku robte ráno aj večer pred spaním … za pár dní sa budete cítiť skvelo… na podporu imunity treba zaradiť čaj zo zázvoru …v pohode stačí slabší a čaj z kurku my … tiež slabší … návody nájdete na nete … obidve veci sú silne antibakteriálne čo je potreba keďže baktérie z nosa vám napadajú celý tráviaci systém … kapsule zoženiete v lekárni tie väčšie a práškové formy zázvoru či kurkumy normálne v obchode medzi koreninami … takto vás prírodné lieky stoja málo éčiek ….skoré uzdravenie.
MUDr. Igor Bukovský, PhD- Miniencyklopédia prírodnej liečby
podpora imunity: v lete: ríbezle,černice,čučoriedky,marhule,červený melón,maliny,jahody,paradajky,paprika,baklažán,púpava,pažítka,cibuľa,špargľa,rukola,žerucha,kaleráb,hliva ustricová,ovsené vločky,naturálna ryža,čerstvé zeleninové šťavy,čerstvé byliny a koreniny- šalvia,rozmarín,tymian,oregano,mäta,bazalka,kôpor,
probiotiká,selén a zinok ,
postupne a primerané opaľovanie,ale nespáľte sa – vitamín D,
primeraná a pravidelná fyzická aktivita ,
7-8 h kvalitného spánku denne.
podpora imunity: v zime:
citrusy,jablká,hrušky,banány,cesnak,cibuľa,tmavé druhy fazule,paradajky,kaleráb,mrkva a mrkvová šťava,kapustová zelenina,ananás,kiwi,čerstvé zeleninové šťavy,pšeničné klíčky-nie klíčená pšenica,ale mlynárenské klíčky,sušené byliny a koreniny – šalvia,rozmarín,tymian,oregano,mäta,bazalka,škorica,čili, mrazené letné ovocie,hliva ustricová,ovsené vločky,naturálna ryža,
probiotiká,selén a zinok , vitamín D , čerstvý zázvor,
primeraná a pravidelná fyzická aktivita ,
7-8 h kvalitného spánku denne.
dobre rady tesim sa viete poradit rakovina kosti tesim sa na odpoved peter sp. hrhov pekne sviatky vsetko dobre
Antibakterialne ucinky medu nie je nic nove… Este pred objavenim antibiotik sa bezne pouzival a aplikoval do ran na zamedzovanie infekciam a podporu hojenia, dokonca uz v starom Egypte p. n.l.
A kedze ho aj dnes ponukaju aj zname farmaceuticke firmy, tak asi stratil punc „alternativnej“ liecby. Aj mne ho pred 2 rokmi uplne normalne predpisali na chirurgii. Samozrejme, najprv 3 dnove antibiotika na potlacenie infekcie v dost nepeknej trznej rane (kedze som na chirurgiu isiel az na treti den…). A po antibiotikach uz len kazdy vecer vycistit ranu borovou vodou, aplikovat medicinsky med a zaviazat. Po necelych 2 tyzdnoch sa rana zacalila a ostala pekna jazva.
Takze ziaden zazrak, ale klinicky otestovane zname vlastnosti medu. 😉
finta bude v tom liehu, ten sám osebe zabíja predsa baktérie a okrem toho v mieste infekcie sa nikdy nedosiahne taká koncentrácia zázvoru ako na sklenenej mištičke je to blbosť čím nechcem zázvor a med ako také vôbec spochybniť
Skúste sa naučiť slovenský názov českého výrazu „zázvor“ – Ďumbier – asi sme to už všetci zabudli ?
Pozreli sme slovník slovenského pravopisu a tam sa nachádzajú obe slová – aj ďumbier, aj zázvor.
Škoda, že výsledky tej štúdie nepoznajú lekári z infekčného odd. nemocnice v Trnave. Podávaním antibiotík GENTAMICIN na MRSA mi v r. 2014 poškodili vestibulárny aparát. Mala som 48 rokov a odvtedy nemôžem so svojou 9-ročnou dcérou ísť na bicykloch, na plaváreň, na túru, večer na prechádzku… Pri akomkoľvek pohybe sa mi krúti hlava, čo spôsobil práve GENTAMICIN. Nebudem sa rozpisovať o probléme nájsť si vhodné zamestnanie, kde by mi tento handicap neprekážal.
Pri kruteni hlavy usny problem.Dat do gazy cesnak a podrzat v uchu.Alebo olej zmiesat s alpou a dat do ucha.Zacat solit jedlo primerane. Pri kruteni hlavy nizky tlak.
Možno by pomohol Magnezium Galvex 500mg 3x denne. Dostať ho v lekárni navoľno. Tiež pridať kyselinu askorbovú (Celaskon)- 500 mg ráno po jedle.
Dlho som trpela závratmi aj v posteli, potom som objavila túto kombináciu a zmizli mi aj bolesti krížov.
Dobrý deň prajem, prosím vás synček ma Klebsielu v pľúcach spojenú s bronchyektaziami, vraj s tým sa nedá nič robiť, prosím vás pomôžte mi. Co mam robiť. Ďakujem