Znížite si za 28 dní vysoký krvný tlak prírodnou cestou, bez užívania škodlivých liekov na predpis a natrvalo! Zistiť viac

Minimálne 90% spracovaných potravín (aj bio) obsahuje repkový olej, ktorý otupuje myseľ a spôsobuje obezitu


Minimálne 90% spracovaných potravín (aj bio) obsahuje repkový olej, ktorý otupuje myseľ a spôsobuje obezitu

(S.D. Wells, Natural News) Celosvetovo je repkový olej podľa objemu tretím najpopulárnejším jedlým rastlinným olejom, hneď za sójovým a palmovým, kvôli jeho nízkej cene a faktu, že výborne funguje pri konzervovaní potravín.

Dôvod, prečo je takým dobrým konzervantom, je ten, že ho nezje žiadny iný živočích, okrem hlúpych (uniformovaných) ľudí. Chrobáky nebudú jesť repkový olej. Zvieratá ho priam nenávidia.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Väčšina repkového oleja na svete pochádza z jedného z dvoch druhov repky olejnej – buď Brassica rapa alebo Brassica napus.

V skutočnosti je repkový olej schválený americkou Agentúrou pre životné prostredie (EPA) ako insekticíd na ničenie hmyzích škodcov. Likviduje muchy, chrobáky a ich larvy, húsenice, mole, roztoče a dlhodobo aj človeka.

Veľkí výrobcovia potravín radi primiešavajú repkový olej do potravín, aby im predĺžili trvanlivosť, najmä pri predpripravených šalátoch a iných „potravinách“, ktoré by sa bez neho oveľa rýchlejšie skazili.

Množstvo výskumov však teraz odhaľujú, že dlhodobé podávanie stravy obohatenej o repkový olej vedie k „významným deficitom pamäte a synaptickej patológii“, čo znamená stratu pamäti a tvorbu neurofibrilárnych spletí, čo je hlavná príčina Alzheimerovej choroby, teda najbežnejšej formy demencie.

Áno, podľa novej štúdie z Lekárskej fakulty Lewisa Katza na Temple univerzite, publikovanej v časopise Scientific Reports, zvieratá, ktoré jedia repkový olej, skončia s výrazne vyšším množstvom amyloidných plakov, ktoré ničia prepojenia medzi neurónmi v mozgu.

Výsledkom sú zhoršené funkcie mozgu, chronické zápaly, mozgová hmla, depresia, hormonálne poruchy a strata energie. To nás následne privádza k problému masívneho priberania.

Akékoľvek potraviny spracované alebo zmiešané s repkovým olejom majú dlhšiu trvanlivosť a zároveň prispievajú k skracovaniu ľudského života

Prejdite sa po obchodoch s bio potravinami a možno si budete myslieť, že väčšina tam predávaných potravín je pre vás „dobrá“. Avšak bez prečítania zoznamu ingrediencií si s najväčšou pravdepodobnosťou vyberáte produkty plné repky, dokonca aj v značkových výrobkoch.

Väčšina vopred pripravených šalátov, ktoré sú zmiešané s dresingom, obsahuje repkový olej, ktorý otupuje myseľ a vyvoláva obezitu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Pred kúpou zemiakového šalátu, kapustového šalátu, kuracieho šalátu, vyprážaných jedál, šalátových dresingov, majonézy, mrazených jedál, pečiva a takmer všetkých hranolčekov a sušienok si to dvakrát premyslite (a dobre skontrolujte ingrediencie).

Vyše 90% alebo aj viac všetkého repkového oleja je geneticky modifikovaného tak, aby rastlina obsahovala vlastné pesticídy (ktoré ju chránia pred škodcami).

Repkový olej sa v tele hromadí ako lepidlo, čo spôsobuje masívne a rýchle priberanie na váhe

Nechajte trochu repkového oleja vonku v miske niekoľko týždňov a sledujte, čo sa stane. Žiadny hmyz sa k nemu ani nepriblíži. Ani žiadne iné zvieratá.

Olej sa časom zhustí. Zrazí sa ako lepidlo. To isté sa deje aj vo vašom tele a mozgu. Nazýva sa to plak. Vedie k priberaniu na váhe, strate pamäti a rakovine. Repkový olej sa presadil v potravinárskom priemysle ako prvá voľba, keď dôjde na použitie oleja.

Konzumácia repkového oleja zvyšuje riziko infarktu a mŕtvice, pretože prispieva k vysokému krvnému tlaku v dôsledku zrážania krvi a zvýšenej krehkosti membrán erytrocytov (typ červených krviniek), čo vedie k srdcovocievnym príhodám.

Ak to ešte nerobíte, prezrite si zloženie každého jedeného výrobku, ktorý zvažujete kúpiť v potravinách, či už je bio alebo nie. Keď bude obsahovať repkový olej, vložte ho späť do regálu. Jednoducho nestojí za to.

Záver

Nechcete byť obézni a hlúpi? Nechcete zažiť chronickú letargiu a stratu pamäte? Potom nejedzte repkový olej. Určite to nie je „zdravé srdce“, ako sa to často prezentuje v reklamách alebo na obaloch.

Dokonca sa nedá nazvať ani jedlom. Vyhýbajte sa mu ako moru!

Viac informácií o toxických potravinách a plánovanom nedostatku potravín sa dozviete na stránke FoodSupply.news.

Stop Candida

Autor: S.D. Wells, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Do repky nejde ani zver, je to hnus, iba to pekne vyzerá keď je zakvitnuté celé pole, to je asi jediný úžitok. Repka je najlepšie platená poľnohospodárska komodita, to je asi jej najlepší hospodársky význam. Je to plodina pre eurosprostých, ktorí si nedopestujú významnejšie a pre obyvateľstvo hodnotnejšie plodiny. V podstate je to Eurohnoj.

    • Ak niekto máte skúsenosti s kosačkami, tak po zime je to problém naštartovať, bioprímesy v benzíne degradujú palivo, benzín je čerstvý svetlo zelený, no po zime alebo nedoliatej nádrži je svetlo hnedý a tá sračka v ňom vám zanáša trysky v karburátore. Je to sračka do palív, ktorú vymysleli v Únii a platia za to, aby sme neprodukovali kvalitné obilné komodity. Takto tieto sračky pridávajú do palív aby bolo využitie tejto ničotnej REPKY a naše polia boli využité ale v skutočnosti sú využité na hovno, neprinášajú ľuďom žiadny úžitok. Slnečnicový olej má u nás oveľa lepšie využitie a repka je zbytočná plodina pre pestovanie.

      • Presne naopak!

        • Tak to by si mohol vysvetliť trochu obšírnejšie, toto sú totiž moje vlastné skúsenosti s palivom.

          • JoFa – Milan Calábek… 80-ročný biochemik.
            Len záchytný limk – o tukoch si to dohľadaj.
            https://ulozto.net/file/U7TBPs4XoYH4/milan-calabek-frekvence-1-antivirova-lecba-27-03-2020-mp4#!ZGHkAQR2ZwSwLGquBJEuAQx2ZQt0AGEVJJ8hJHDgFRyYEmxkZj==

          • A ešte – používaj kanadské aditíva Aderco – na báze živíc kanadskej borovice – bežne ich nezoženieš /lode, kamióny – plus 30% výkonu/, ale u nás dobre funguje aj aditívum Dynamax – 2-ročný 95 ekobenzín nie je problém. Všetko je to len blbá chémia – na čom fungujú vojenské palivové uloženky?
            http://aderco.com/

          • Takto – odrbať sa to dá, keď pochopíš, že 95% aditív je terpentín – lebo tu ide o rozpúšťanie asfalténov. Lebo 70-80% benzínu sa už nevyrába destiláciou, ale krakovaním mazutu! Terpentín rozpúšťa všetok ten bordel.

            A ešte pični, že mám nejaké noty!

          • Dám ti jednoduchú otázku: Prečo sa pridáva do palív bio zložka /bavíme sa o repke/, keď palivá fungovali bez problémov aj bez nich?
            Repku treba vypestovať a pozberať a to navyšuje ceny palív a konečného produktu. Aký to má zmysel? Zrušili nám živočíšnu výrobu a nie sme sebestační už takmer v ničom. tak pestujeme niečo čo sa spaľuje. Kedysi z čias komunizmu som žiadne polia v takých rozmeroch ako dnes nezaznamenal, no s istotou si pamätám, že boli na poliach hrach, bôb a iné komodity, ktoré dnes už skoro vymizli. Rovnako cukrová repa mizne, cukor nahradil glukózo – fruktózový sirup z pšenice a kukurice, to že to spôsobuje obezitu populácie nikoho nezaujíma, ale aspoň máme proti čomu bojovať a dôvod liečiť ľudí.
            Je mnoho ďalších dôvodov, prečo treba poslať EÚ do p… aj s ich repkou.
            O notách pre teba som nič nepísal.
            O notách pre teba som nič nepísal.

          • Bola to len otázka na noty, nič konkrétne, ale prečo je to dvakrát v mojom komentári by som sa rád dozvedel, som si istý, že som to tam napísal len raz.

          • Jop, ľudia ako ty, sú pochlebovači tohoto hnusu, čo sa tu deje, v podstate majú pocit, že sú osvietení a vedia čo sa deje na pozadí a „chápu“ súvislosti.
            V podstate si úbožiak a vlezdoprdelka systému. Koho tu velebíš a koho tu haníš a nazývaš otrokom, si celkom mimo, ale od redakcie máš červený puntík- Hujer je tvoje pravé meno-, k veci a téme si nedodal nič-to hovorí samo za seba.

        • Na takýto koment, nie som od teba zvyknutý, zvyčajne je podložený argumentmi-tak prosím…
          Vlk v koži baránka? Dostal si noty?

          • Sám si povedal, že si na mňa budeš dávať pozor, viem že nie si sám…Argumentujte, som pripravený…

          • JoFa – sebestačnosť a hospodárenie za socíku priamo súvisela s uzavretím hraníc. To sú spojené nádoby. Už som tu spomínal – treba uzavrieť krajinu. Kto chce preč – nech ide. No a máš politikum! Lebo existuje kozmopolitizmus – a netýka sa len židov.

            Slovenská republika je v zmysle globálneho riadenia OBJEKTOM – nie subjektom riadenia.
            V otrokárskej spoločnosti je otrok objektom – nie subjektom vôle.

            Vrchol demokracie historici datujú do obdobia Aténskeho štátu = spoločensko-ekonomický formát otrokárskeho štátu. Chcete demokraciu? Lebo demokracia je právo slobodných a nedotknuteľných vlastniť otrokov.

            Vy ste tí slobodní a nedotknuteľní?!

            Neboli ste slobodní a nedotknuteľní ani za vlády komunistov – socializmus ako protiklad otrokárstva neexistoval. To bola rovnaká ideológia a ilúzia spravodlivosti, ako dnes demokracia.

            Aby otrokárstvo mohlo existovať – otrok musel byť živený, musel mať možnosť sa rozmnožovať ako zdroj otrokára. Toto sa mnohým otrokom zdá ako zlaté časy – lebo mali možnosť prežiť. Niekto ich potreboval. V časoch genocídy sa mení aj prostredie. Pokiaľ niekto chce argumentovať „zdravým sedliackym rozumom“ – zjavne nechápe svoju situáciu nepotrebného otroka v období genocídy. Akože poďme rozumne hospodáriť?

            Poďme rozumne hospodáriť vo vyhladzovacom koncentráku? Poďme si sadiť mrkvičku a hrášok?

            Riešme ku.va koncentrák – a nie či je zdravší prozápalový slnečnicový olej! Lebo ten repkový aspon nie je prozápalový! Lebo ten „problém s cholesterolom“ je probém zápalu ciev – vďaka „zdravému“ slnečnicovému oleju, vďaka prešľachtenej pšenici, vďaka cukrom.
            Ale aj keď sa tomu vyhnete – stále žijete v koncentráku!

          • Maroš

            no jo, no čo už, otrokovi nevysvetlíš, že je otrok, program mu nedovolí spracovať túto informáciu
            rovnako ako hlupákovi nedokážeš vysvetliť, že je hlúpy, lebo je hlúpy a nechápe že je hlúpy

            riešiť príčinu, a jej odstránenie, tohoto otrok nie je schopný

            kua, už je to tu naozaj akurát vhodné na armagedon, nech to tu nejakí vyšší rozum vyčistí.

            Myslíš, že na „ľudskej“ úrovni tieto sračky ešte majú riešenie?
            Myslím napr. revolúciu a nový systém, neviem aký. Veď to stádo otrokov a BioRobotov myslí a funguje „po kapitalisticky“, oni nedokážu fungovať inak, aj keď celá planéta ide pod totálny reset.

            Revolúcia je možná cesta? Alebo aj revolúcia je len moja naivná predstava, a tomuto ľudstvu už nič nepomôže? Tým nemyslím revolúciu, ktorú ročild znovu ukradne e znovu bude vo vedení. Myslím „skutočnú/reálnu“ revolúciu.
            Alebo len tá ročildovská depopulácia, nech tu miliardy vydochnú a koniec?

          • Jofa – štáty socialistického tábora – všetko čo v nich bolo dobré, ľudské a aj skutočná sebestačnosť má korene v Bolševickom Stalinovom Rusku. To bol svet zohľadňujúci potreby človeka. Po štátnom prevrate 1953 kedy bol prozápadný mi trockistami zabitý Stalin a jemu blízke okolie sa v štátoch socialistického tábora začal „budovať“ socializmus, ktorý už nemal nič spoločné s tým ľudským systémom, ktorý vybudovali boľševici pod Stalinovým vedením.
            Od 1953 do 1989 išlo výlučne o rozklad s likvidáciu toho čo vybudoval Stalin, boľševici – teda Ruskí vlastnenci. Preto ten socializmus 1953 až 1989 akí ho my mnohí poznáme už bol len znetvoreninou, karikatúrou a zmiešaninou systému vybudovaného Stalinom a rozkladnými procesmi riadenými Západom. Ten ľudský systém budovaný za Stalina bol pre ľudstvo opakom toho západného a tiež správnou cestou podporovanou Zhora – Bohom. A pretože mal podporu priamo v ľuďoch a nielen v mocenských štruktúrach tak ho Západ musel rozkladať dlhé roky od 1953 až do 1989! Takú mal stabilitu!
            Preto ak niekto kritizuje u nás socializmus od 1953 do 1989 tak je to v poriadku ale mal by tiež zohľadniť čo bolo pôvodnou silou a ideálmi z ktorých vzišiel ten pôvodný – Stalinský systém a ktorý kvôli zásahom Západu a prozapadným štruktúram (u nás aj KSČ) nepokračoval, nebol napĺňaný.

            https://odysee.com/SSSR:6

            A ešte jedna vec – ak budeš kydať na Židov tak Ťa niekto môže napadnúť – ale len z vypočítavosťi ale ak budeš hájiť Stalina a Boľševikov/Bolševizmus – teda Rusko a Ruských vlastencov tak nikto po Tebe nepôjde z vypočítavosťi ale z nenávisti – z nenávisti voči ľudskosti – voči Ruskému boľševizmu.

    • Vladimír

      Repkový olej (firnajz) sa používa ako mazivo a chladivo pri rezaní závitov. Iba na túto činnosť je výborný. Samotný sa používa na impregnáciu dreva. Bionafta a ďalšie produkty z neho zadierajú motory a preto sa kombinuje s inými prísadami.
      Toto sú praktické skúsenosti nie len moje počas desaťročí a možno aj storočí praxe starých fachmanov.

      • Aj slnečnicový olej čo bol vyrábaný a predávaný pre konzum (bol to raciol alebo heliol – už si nepamätám ktorý) – keď som s ním cca v roku 98 z nevedomosti/núdzi riadne natrel klznú plochu jedného technického zariadenia tak postupne tuhol a stával sa lepidlom, ktorý zariadenie časom zadrel/zlepil na ultimum.
        Na také ultimum, že sa nedalo nijak rozchodiť alebo rozobrať pretože ho bolo nutné najprv vysunúť z klzných puzdier. Hrubá sila, mlátenie kladivom alebo nahriatie – nič nepomohlo. Vtedy som sa poučil – prvý raz a naposledy som slnečnicový/jedlý olej olej použil ako mazivo na technické účely.
        Takže nielen repkový olej ale aj slnečnicový pôsobí ako lepidlo – taká je moja skúsenosť.
        Oproti tomu ma nikdy nesklamalo bravčové sadlo. Keď som nemal vazelínu a niečo som ním núdzovo natrel tak to nebolo síce nadlho – nevydržalo na mieste nejako dlho ale také problémy, že by sa postupne stalo lepidlom s ním neboli. Naviac sadlo malo výbornú čistiacu schopnosť – vyčistilo zašmírované súčiastky a dostalo von zatuhnuté technické mazivá a bordel trebárs zo starých ložisiek – normálne tú špinu časom naviazalo na seba a „vyplavilo“. Nebolo to hneď, musel sa tomu dať čas – najlepšie za používania danej súčiastky.
        Samozrejme boli možné iné postupy ale kde bola nejaká špina, ktorú som nijako nevedel dostať zo súčiastky von tak som použil sadlo a fungovalo to.

        • Naši předkové občas používali lněný olej,který ale brzo žlukl.Proto se vždy lisoval čerstvý.Rostlinné oleje v tepelně upravovaných jídlech pěkně ucpávají játra .

          • Keď som sa bavil s jedným človekom, ktorý sa snaží mnoho rokov stravovať „bio“ tak súhlasil, že rastlinné oleje predávané v obchodoch sú nezdravé vrátane olivových olejov rôznej kvality. Vraj len ten olivový je pre použitie v kuchyni dobrý ale len kvalitný a nijak neošidený – v obchodoch nedostupný. O iných olejoch – z rôznych semienok (a ja neviem z čoho sa ešte vyrábajú) sme sa nebavili lebo mňa nikdy nezaujali a neviem o nich nič. Iba o tom olivovom. Mal som česť ochutnať aj extradrahý olivový olej v jedle – vraj bol pravý neošidený ale ani ten mi nechutil. Nech už je to akýkoľvek olej tak mi vždy mi to jedlo chuťovo zdegraduje a preto používam väčšinou bravčové sadlo.
            Vôbec mi nevadí keď si dám večer o 20h nejakú mäsovú lahôdku alebo zemiaky pečené na bravčovej masti.
            Vôbec mi nieje ťažko a spím v pohode. Z takého jedla na oleji by mi v noci síce tiež nebolo zle ale necítil by som sa tak ľahko ako keď je pečené na bravčovom sadle.
            Čo som ešte vypozoroval je že snáď najnekludneší spánok som mal kedy som si dal kus salámu na noc.
            A to bolo pravidlo, že čím prípravou komplikovanejšie mäsové jedlo som na noc zjedol tým horšie sa mi spalo. Kus slaniny s chlebom bol v pohode.

        • Bol to Heliol olej, nie Raciol. Raciol je repkový olej. Údajne najkvalitnejší konzumný jednodruhový slnečnicový ojej je maďarský Vénusz.

          • Raciol sa vyrába repkový aj slnečnicový. Ja vyberám vždy slnečnicový. Najkvalitnejšie oleje sú panenské za studena lisované, ale sú drahšie.

          • Otroci sa bavia, čo je zdravšie v koncentráku!

  2. Jednoduchá

    …vďaka za užit.informácie…posielam všetkým veľa lásky, bez zlosti, závisti, nenávisti, žiarlivosti, zákernosti…nech sa nám všetkým darí v čo najlepšom zdraví a pohode…..

    • maria bozenikova

      a priliš vycerpava pôdu,do ktorej je repkove semeno zasiste,nasledny rok na mieste kde bola zasiata repka,tažko sa niečo urodi.. psenica,jačmeň a ine obilniny čakaju aj tento rok na poliach,pokial sa repka neskosi. Smutne..

      • Ty vyčerpané půdy jsou hlavně kvůli nedostatku hnojení kravským hnojem.Po řepce se nadzemní hmota vrací zpátky do země, kdežto po obilí zůstane na poli jen strniště .Řepka je také vhodný přerušovač osevních postupu a koření do hloubky, takže prokypřuje zem .Problém je masivní chemická ochrana,namnožení škůdců a bohužel nedodržení jen asi 12%zastoupení v osevním postupu.

    • Vydržať

  3. V blízkosti môjho bydliska je pole, práve na ňom žnú repku, ktorá tohto roku narástla asi na 170cm. Buď nejaký nový druh, alebo nové hnojivá. Na poli je od októbra do polovice júla, v jari smrdí že sa na dvore nedá vydržať a strieka sa snáď 15-krát. Dobrú chuť.

  4. Za studena lisované oleje rýchlo oxidujú; rozumnejšie je konzumovať celistvé olejniny (namáčané, naklíčené).

    Nemyslím si, že tepelne pripravované jedlá sú zdravé, no keď sa už pre ne rozhodneme, zvoľme na ich prípravu radšej živočíšne tuky – ideálne kravské, doma prečírené maslo.
    Ak príležitostne neodoláme rezňu, tak vyprážajme jedine na domácej bravčovej masti (z dôvodu vysokého stupňa jej tepelnej rozťažnosti).

  5. Rado Suchy

    Veruze len nevedomy clovek do seba pcha potraviny ci uz bio ci nebio a nezaujima sa o zlozenie produktu. Repka ako aj olej z nej je dotovana komodita aby ucelovo po takomto toxickom a lacnom oleji siahli vsetci vyrobcovia, nakolko je najlacnejsi a v poslednom case sa v mediach objavovali zaplatene studie o super zdravych ucinkoch repkov.oleja. Opak je ale pravda a repkovy olej je uplne vsade. Vyrobcovia v drvivej vacsine siahaju len po najlacnejsich rezijnych vtupoch do precesov vyroby Otravin. Slnecnicovy olej za studena ci inak spracovany tiez nieje v zdravy, nakolko je prozapalovy. Zdrave oleje: Čírené maslo – ghee, kokosovy olej, obcas kvalitny extr.virgine olivak, avokadovy…kedysi u nas bol pred vojnou tradicny olej z bukvic, toto bol nas miestny olej ktory bol najzdravsi a najkvalitnejsi pre nasinca…a teraz? Teraz je zakaz zbierat v lesoch nielen bukvice, vsetko je zakazane v lesoch zbierat. Konzumnemu stadu postaci pocit naplneneho brucha, ludom je jedno ze si pomylili svoje oralne dutiny s kontajnerom, doveruju stale tomu, ze tu existuje nejaky potravinarsky kodex ktory chrani zaujmy spotrebitelov. Prave naopak! Ucelovo su nasadzovane do potravin. retazcov prave take toxicity, aby narod degradoval a dementnel uz pred 60.tkou. Len hladom sa da prebudit narod…Boh s nami.

  6. „Ukrajinskí predstavitelia prisľúbili, že kazetovú muníciu od USA použijú len na oslobodzovanie vlastného územia spod ruskej okupácie a nenasadia ju na území Ruska. „Použitie kazetových bômb v Ruskom okupovaných častiach Ukrajiny by ukrajinských obyvateľov na mnoho rokov uvrhlo do veľkého nebezpečenstva,“ napísal v príspevku na Twitteri Hun Sen. Odkázal tiež na „bolestivú skúsenosť“ s kazetovými bombami, ktoré vo vojne v 70. rokoch minulého storočia v Kambodži použili Spojené štáty.“

    „“Je to už viac ako polstoročie a stále sa nepodarilo zničiť všetky (bomby)… Vyzývam preto amerického prezidenta ako dodávateľa a ukrajinského prezidenta ako prijímateľa, aby kazetovú muníciu nepoužívali, lebo skutočnými obeťami budú obyvatelia Ukrajiny,“ dodal Hun Sen.“
    https://www.cas.sk/clanok/2818413/kambodzsky-premier-vyzyva-ukrajinu-toto-nerobte-vasi-obyvatelia-mozu-byt-mnoho-rokov-v-nebezpecenstve/
    ————————————————–
    Stále súčasť wilderizácie – zóna nikoho. Toto už prebehlo počas chorvátsko-srbskej vojny – niekto chodí k moru, ale do juhoslovanských krásnych hôr už sa nedostanete – nie mimo chodníka. Inak proti tomuto bojovala práve princezná Diana. Nikto nevie dať dole to židovské hovado v tom vojenskom tričku? Tak asi je to globálne spiknutie! Aj s Rusmi!

    Kto si pamätá juhoslovanský film Odvážny Radko?
    https://www.youtube.com › watch?v=4uezLpKQ4cE
    Odvážny Radko (1963) – Štúdio hraných filmov, Dubbing … – YouTube
    About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators …

    • Snáď nebude vadiť, že nadviažem..

      Čaputová so Zelenským unisono v BA tliachali, ako Ukrajina bojuje za naše hodnoty a bráni nás pred agresívnym Ruskom.

      P.S: Na jednej strane – komunizmus v SK je kriminalizovaný – (viď môj koment +odkaz z 08/07/2023 at 0:30), pričom – ukro-fašizmus je v SK – legitimizovaný + naplno podporovaný.

      P.S: A vysvetľuj to teraz slovenskému 15-ročnému človeku, ako to v Skutočnosti je (aby to jeho Myseľ dokázala v zdraví – absorbovať).
      viď odkaz:

      https://uploads.disquscdn.com/images/c564af560862855607b6d6072a4da559b09e826a16b53f63b00cd5f98c6f788d.jpg

    • Tak V.V.Pjakin sa už jasne vyjadril o tom, že záujmom Ruska je Zelenského treba dostať pred súd a nie ho zabiť. A povedal, že zabiť Zelenského by nebol žiadny problém a keď už má byť zabitý tak nech si ho zabijú sami USA. Veď to v nedávnom videu JASNE vysvetlil, tak prečo do toho zasa zatahuješ s obvinuješ Rusko za to, že Zelenský ešte žije? Toto sú špinavé prakticky Aeronetu a pana VK!
      Ako cez kopirák. Mal si zostať len pri tej kazetovej munícii a bolo by to ok. Ale to by ten tvoj komentár neplnil účel pošpiniť Rusko, však že?

      • Pjakin je na Sion-boľševickej osy – uviedol som listy Dr.Betera.

        Tebe zjavne nedochádza hlavná stratégia Siounu – nepotrestateľnosť-NEDOTKNUTEĽNOSŤ ich aktérov! Koľko ľudí zabili oni! Ty si riadny židák!

        • Pjakin nás tu hypnotizuje, aby MY sme si niečo uvedomili, a preto ich treba súdiť! Ale to ONI si musia uvedomiť, a preto ich treba zabiť! Aby si to uvedomili! Ty tu potrebuješ odpúšťací láger! Židovina! My im budeme odpúšťať, a oni nás budú zabíjať!

  7. Tu sú 3 hlavné dôvody, prečo by sme sa repkovému oleju mali radšej vyhýbať:

    1/ Insekticídy sú zlé pre naše zdravie!
    Viem, čo si zrejme myslíte: svoje plodiny postrekujú pesticídmi poľnohospodári na celom svete, čo je teda na tom, keď postrekujú aj svoje polia s repkou?
    Nuž, v prvom rade vám radím, aby ste sa držali čo najďalej od akýchkoľvek postrekovaných potravín. K tomu však teraz ale nesmerujem. V skutočnosti hovorím o tom, že pozoruhodne dobrým pesticídom je aj samotný repkový olej. Je vlastne hlavnou ingredienciou mnohých „nechemických“ pesticídov.

    2/ Takmer všetok repkový olej sa vyrába z geneticky upravených plodín!
    Geneticky upravené potraviny sú i dnes rovnako kontroverzné, ako boli vždy. Súčasná genetická modifikácia umožnila poľnohospodárom dosahovať podstatne vyššie úrody, než kedykoľvek predtým.
    Napokon, viac ako 90 % všetkého repkového oleja sa vyrába z geneticky vytvorených plodín.

    P.S. 1 – Kedysi dávno sa repkový olej v potravinárskom priemysle nepoužíval. Namiesto toho sa používal hlavne ako lubrikant v priemyselnom sektore. Postupom času si však začal nachádzať cestu aj do potravinového reťazca ľudí. Avšak, keďže je taký toxický, zasiahol americký Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA) a v roku 1956 ho oficiálne zakázal. Vyhlásil totiž, že kvôli svojim vysokým hladinám kyseliny erukovej nie je bezpečný na konzumáciu ľuďmi.
    V 70. rokoch minulého storočia objavili pestovatelia spôsob, ako geneticky modifikovať repku, čo im zasa umožnilo vyrábať olej s menším množstvom kyseliny erukovej. Pri zmenšenom podiele kyseliny erukovej, sa olej pokladal za bezpečný na ľudskú konzumáciu a pôvodne sa predával ako „LEAR olej“ (Low Erucic Acid Rape; teda repkový s nízkym obsahom kyseliny erukovej). Z marketingových dôvodov bol však názov neskôr zmenený už len na „repkový olej“. Zatiaľ čo sa genetickou modifikáciou podarilo znížiť obsah kyseliny erukovej, naopak – zvýšilo sa ňou množstvo kyseliny olejovej. Toto bol ale ďalší dôvod pre vážne obavy, lebo kyselina olejová sa dávala do súvisu s viacerými zdravotnými problémami, ako sú napríklad:

    • spomalený rast (zakázaná v detskej výžive)
    • abnormality krvných doštičiek
    • poškodzovanie voľnými radikálmi
    • zvýšené riziko vzniku niektorých druhov rakoviny

    3/ Predávaný repkový olej je hydrogenovaný olej!
    Všetky oleje na varenie, ktoré nie sú „lisované za studena“ alebo „extra panenské“, sú rafinované. K tomuto procesu typicky patrí odglejovanie, bielenie a dezodorizácia. Patria k nemu aj vysoké teploty a použitie niektorých dosť nepríjemných chemických látok, viaceré z nich možné karcinogény. Zhodou okolností sú transmastné kyseliny nesmierne škodlivé pre kardiovaskulárne zdravie, spôsobujú v tele zápaly a tie zasa podporujú rakovinotvorné procesy.

    Záver:
    Jednoducho povedané, zdravý životný štýl a repkový olej jednoducho nejdú celkom dokopy. Sú dostupné oveľa lepšie možnosti, medzi ktoré patrí organický extra panenský olivový olej; organický – za studena lisovaný kokosový olej; bravčová masť, maslo alebo prepúšťané maslo ghee pochádzajúce od voľne paseného dobytka, atď.

    P.S:2 – Netvrdím, že som v minulosti nikdy nepoužívala v kuchyni repkový olej, zvlášť preto, lebo som vtedy nemala tie vedomosti, ktoré mám v súčasnosti.
    Dnes som zo záhrady zobrala prvé cukety a mám to rada vysmažené v 3-obale so zemiakmi – na spôsob – rezníkov. Vysmážala som to na bravčovej masti a bolo to chutné.

Pridajte komentár

*