Ako prírodne liečiť cukrovku a znížiť alebo úplne odstrániť potrebu užívania liekov? Viac info

Utajované príčiny leukémie u detí a ako ich pred ňou chrániť


Leukémia u dieťaťa je niečo, čoho sa zrejme najviac obáva každý rodič. Konvenčná onkológia deklaruje, že úspešnosť ich liečby je až 80%.

To nie je pravda. Úspešnosť onkologickej liečby sa totiž štatisticky za posledné desaťročia takmer vôbec nemení.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Avšak v podaní onkológov sme zaznamenali zvyšovanie ich deklarovaných úspechov spočiatku na 30, neskôr na 50 a dnes dokonca uvádzajú až 80%. Kde je teda pravda?

Pri všetkom nasleduj tok peňazí

Tvrdenia o vysokej úspešnosti konvenčnej onkologickej liečby u detských pacientov je klamstvo, ku ktorému sa onkologický priemysel uchyľuje z jediného dôvodu: Peniaze.

Treba si uvedomiť, že detská leukémia je napriek jej narastajúcemu výskytu stále pomerne zriedkavé ochorenie. No zároveň je extrémne ziskové…

Liečba každého dieťaťa trvá pomerne dlhú dobu – mesiace a často roky. Tu nejde len o náklady na samotnú chemoterapiu. S týmto ochorením sú spojené stovky laboratórnych testov, vyšetrení, pobytov v nemocnici.

Viete si teda predstaviť, koľko dokopy takáto liečba vyjde peňazí? Poriadne to nikto nevyčíslil.

Je lepšie, ak o niektorých veciach verejnosť nevie. Načo zbytočne priťahovať pozornosť? Lepšie je potichučky „liečiť“ a účtovať. Desaťtisíce, možno státisíce Eúr.

Keďže je toto ochorenie zriedkavé, onkológia si preto dáva sakra dobre záležať na tom, aby ani jedno jediné úbohé dieťa sa im nevyšmyklo z pazúrov. Sú ako žraloky krúžiace okolo svojej korisťou.

Akonáhle zacítia, že je obeť zranená, vrhnú sa ňu a už ju nepustia. Preto dnes mnoho detí na leukémiu umiera.

Čo pre onkológiu znamená „vyliečenie“?

Mnohí sa budete diviť, no vyliečenie pre nich neznamená to isté, čo pre každého iného súdneho človeka.

Pre nich je kritériom na deklarovanie „vyliečenia“ prežitie 5 rokov od prvotnej diagnózy. Ak človek zomrie po 5 rokoch a 1 dni, pre nich je stále vyliečený.

Okrem toho s rozvojom technológii a stále novších prístrojov sú schopní rakovinu diagnostikovať v oveľa skorších štádiách. Niekedy dokonca potvrdia rakovinu aj v prípade neškodných (benigních) foriem, prípadne i v prípadoch, keď sa o rakovinu vôbec nejedná. O tom viac nižšie…

Potom sa na prvý pohľad môže zdať, že percentá ich „vyliečených“ stúpajú. Dopočuli sme sa aj o prípadoch, keď po úmrtí človeka ho zo štatistiky vyradia, ak na 100% nedodržiaval ich protokol liečby.

Takýmito a mnohými ďalšími trikmi svoj úspech umelo nafukujú. Inými slovami – klamú a podvádzajú.

Aká je skutočná miera vyliečených pacientov a ich kvalita života?

Ako už zrejme určite tušíte, skutočná miera vyliečenia z rakoviny dosahovaná konvenčnou onkológiou je taká istá, ako bola pred 50 rokmi. Možno ešte horšia. O tom sa ale od vášho onkológa nedozviete.

Oni vám len budú tvrdiť, aká je alternatívna medicína neúčinná. Možno vám aj uvedú zopár prípadov ľudí u ktorých nefungovala. Alebo odprezentujú svoj skreslený pohľad na nejakú vypichnutú alternatívnu metódu liečby a vysmejú sa jej.

Tu si však treba uvedomiť, že neexistuje jedna alternatívna liečba rakoviny. Pri úspešnej liečbe vždy ide súbor metód a postupov, ktoré je treba aplikovať súčasne.

Podrobne o tom popisuje jeden náš starší článok Efektívne a netoxické metódy boja s rakovinou. Na rakovinu je potrebné zamieriť naraz z viacerých rôznych uhlov, keďže ide o komplexné systémové ochorenie.

Ďalšiu vec, ktorú je potrebné si uvedomiť, je kvalita života pacientov po ožarovaní či chemoterapii. Teda, ak sa o nejakej kvalite vôbec dá hovoriť.

Nevoľnosti, zvracanie, bolesti rôzneho druhu, slabosť, atď, atď. Nejeden onkologický pacient sa vyjadril, že ak by vedel, čo bude konvenčná liečba obnášať, nikdy by ju nepodstúpil a radšej by si zvolil hoc aj smrť ako to, čo ponúka konvenčná onkológia prezlečené za „liečbu“.

Možné príčiny leukémie u detí

Prevencia je vždy lepšia liečba. Na tom sa zhodne snáď každý z nás. Rozpoznaním niekoľkých spoločných menovateľov, ktoré sa často vyskytujú pri diagnóze leukémia, by malo byť možné tejto chorobe do veľkej miery predchádzať.

Pozrime sa teda bližšie na podozrivých vinníkov.

Ako už býva často zvykom, konvenčný onkológ by si aj koleno dal prevŕtať (samozrejme len na oko,  v skutočnosti sú to skorumpovaní zbabelci), no nikdy by žiaden z nasledujúcich faktorov, ako príčinu leukémie, nepripustil.

#1: Nadmerná konzumácia mlieka

Ale veď mliečko je dobré na kosti, rast i pre zdravie. Alebo nie?

Áno, mliečko od kozičky ale i od kravičky sú naozaj zdraviu prospešné. Teda v prípadoch, ak sa tie zvieratka pásli na zelenej lúčke, dýchali čerstvý vzduch, neboli im preventívne a pravidelne podávané antibiotiká a často i rastové hormóny (rBGH a iné) aby viacej dojili.

No a ešte aby som nezabudol, ak to mliečko nebolo pasterizované. Od zdravých kravičiek by nejaké ochorenie z nepasterizovaného mlieka bolo málo pravdepodobné.

Avšak po všetkom, čo tie úbohé zvieratá musia podstúpiť, potom niet divu, že mlieko sa musí preventívne pasterizovať. Tým však zničia aj ten zvyšok prospešných enzýmov, čo v ňom ešte zostalo.

Okrem toho je všeobecne známe, že komerčne predávané mlieko často obsahuje hnis zo zapálených kravských vemien. Hnis potom vedie k plesniam. No a v prípade leukémii sa často jedná práve o plesne, ktorým sa telo bráni.

Plesňové infekcie sa vyznačujú vysokým počtom bielych krviniek, teda rovnakým sprievodným prejavom ako leukémia.

Konvenčná onkológia však nie je schopná (a hlavne ochotná) tieto plesňové infekcie správne rozpoznať a často ich nesprávne klasifikuje ako leukémiu.

Znamená to teda, že sa mlieku treba úplne vyhýbať?

Nie, úplne vyhýbať sa mu nemusíte. Ideálne, mlieko pre vás i vaše deti by malo pochádzať z ekologického poľnohospodárstva a byť nepasterizované.

Takéto zdravé mlieko je dnes problém zohnať. Mali by ste preto jeho konzumáciu udržovať v rozumnej miere. Tak, ako tvrdí aj nadpis tejto podkapitoly, netreba, aby ste seba ani vaše deti ním obrazne povedané nalievali.

Taktiež, čo sa týka mliečnych výrobkov, existujú viac i menej zdravé.

Preferujte napríklad biele nesladené jogurty, kefíry a iné zakýsané mliečne produkty. Fermentáciou sa z nich aspoň čiastočne odstránia škodlivé látky a zároveň sa pridajú tie prospešné, ako napríklad enzýmy, vitamíny skupiny B a niektoré ďalšie látky.

Vyhýbať by ste sa naopak mali krabicovému ultra-pasterizovanému mlieku a taveným syrom. Smotana alebo mlieko do kávy sú úplne v poriadku. Teda, ak nepatríte medzi ľudí, čo vypijú 5 pohárov cafe-latte denne 🙂

V prípade detí jedno prisladené kakao, či granko za týždeň neuškodí. No dávať ho deťom každý deň, prípade i viackrát denne? To už je niečo iné a príliš vám to neodporúčam.

#2: Vnútromaternicový vývin dieťaťa

Mnohí neprajníci alternatívnej, či celostnej medicíny často používajú nasledovný argument:

„Ak je teda rakovina výsledkom nezdravej stravy a životného štýlu, ako je možné, že ňou ochorejú aj malé deti?“

Na prvý pohľad ide o pádny argument, avšak len pre neznalých, prípadne ignorantských ľudí. Medzi koho patrí väčšina lekárov si domyslíte aj sami.

Je síce pravda, že malé deti nemali dosť času na praktizovanie nezdravého životného štýlu. Avšak netreba zabúdať na to, že život sa nezačína narodením, ale v priemere 9 mesiacov pred ním.

Životný štýl matky teda vo veľkej miere vplýva aj na zdravie jej budúceho dieťaťa. Snáď sa netreba vyjadrovať o faktoroch ako alkohol alebo fajčenie.

Podstatné tu však je to, že tieto dva škodlivé vplyvy ani zďaleka nie sú posledné. Zdravie dieťaťa v maternici výrazne ovplyvňuje kopec ďalších vecí.

Čo tak časté vysmážané jedlá? Je predsa dobre známe, že vyprážanie (vystavovanie škrobov vysokým teplotám) vytvára nebezpečné látky. Rovnaké je to aj s grilovaním, o ktorom sme už na tejto stránke nedávno písali.

A čo tak umelo sladené nápoje, žuvačky a ďalšie stovky produktov, do ktorých sa dnes pridáva aspartám – nebezpečný neurotoxín s potenciálom vyvolať rakovinu mozgu?

Ako vidíte, tých veci, ktoré striehnu na budúce dieťa ešte počas jeho vývinu pred narodením je neúrekom. Samozrejme, nie je možné sa vyhnúť všetkému. Mali by ste sa však snažiť vyhýbať aspoň tomu najzjavnejšiemu.

A čo je ešte dôležitejšie ako občasné sa vystavenie škodlivej látke, je jej pravidelný príjem, hoci aj v malých dávkach. Budúca mamička často žuvajúca žuvačky s aspartámom si možno ani neuvedomuje, akému riziku vystavuje svoje bábätko.

Samostatnou kapitolou by bolo očkovanie matky počas tehotenstva. To tiež môže privodiť poškodenie plodu.

Preto sa snažte identifikovať vo svojom živote tie faktory, ktoré sa pravidelne opakujú a preveriť si, či s nimi nie je spojené riziko. Ak áno, počas tehotenstva, a najradšej aj po ňom sa týmto faktorom skúste vyhýbať.

#3: Detské očkovanie a iné medicínske zásahy

Narodením dieťaťa sa pre neho riziko poškodenia zdravia nekončí. Práve naopak – narodením sa pre dieťa v súčasnom zločinnom systéme povinného očkovania dvere pre poškodenie jeho zdravia otvárajú dokorán.

a) Vakcína proti tuberkulóze (BCG)

Donedávna bolo každé dieťa do 5 dní po narodení zaočkované vakcínou proti tuberkulóze. Tá sa vyznačovala častými silnými reakciami, neraz končiace nutnosťou vyoperovania zapálených a zdurených lymfatických uzlín.

Mnohé deti namiesto toho, aby sa v pokoji aklimatizovali na život mimo matkinho bruška, museli sa v prvých týždňoch svojho nového života potýkať s operáciami.

Je potom divu, keď sa po takomto zásahu do ich malých, stále sa formujúcich tiel, u nich neskôr rozvinula leukémia?

Zbohom vysoký krvný tlak

Našťastie táto barbarská praktika súčasného zdravotníctva skončila.

Teda zväčša skončila. Pre rizikové deti žijúce v slabších sociálno-ekonomických podmienkach je toto očkovanie stále úradmi odporúčané.

Preto radíme rodičom byť aj naďalej opatrní. Nikdy neviete, kedy vás nejaký hyperaktívny lekár alebo sestra onálepkujú za rizikových a vášmu dieťaťu podajú túto vakcínu aj bez vášho vedomia (ako sa to v minulosti neraz stalo).

b) Injekcia s vitamínom K po narodení

Bohužiaľ pre malé deti, odstránením BCG vakcíny hrozba po pôrode nepominula…

Druhým rizikom, ktoré sa stále praktizuje je podávanie injekčného vitamínu K, dokonca len pár hodín po narodení. Teraz sa mnohí možno začudujú, prečo sme proti vitamínu K, veď je to predsa vitamín?!

To je síce pravda, ale…

Ako mnohí z nás vieme, vitamín K patrí do skupiny v tukoch rozpustných vitamínov, ktorými sa je možné predávkovať. Injekčne sa dieťaťu vstrekne dávka, ktorá mnohonásobne prevyšuje akúkoľvek prírodne dosiahnuteľnú hranicu.

Odôvodnením pre podávanie vitamínu K je zníženie rizika krvácania do mozgu. Je to preto, lebo vitamín K je dôležitý pre zrážanie krvi a u novonarodených detí je jeho hladina veľmi nízka.

Vedeli ste však, že existuje aj alternatíva k injekčne podávanému vitamínu K? Že vám o nej váš lekár nepovedal? No, veľmi sa ani nečudujem…

Vitamín K je možné podávať aj orálne, teda ústami. Jediná „nevýhoda“ takto podávaného vitamínu je v tom, že namiesto jednej injekcie treba podať 3 dávky. Prvá dávka po narodení, druhá do týždňa a tretia po cirka 4 týždňoch.

Skutočným dôvodom prečo sa tento spôsob nepraktizuje je lenivosť lekárov. Pre nich je jednoduchšie podať jednu injekciu v pôrodnici a hotovo, starosť skončila. V prípade orálneho podávania by museli pediatri ustriehnuť, že dieťa vyberie všetky 3 dávky.

Pohodlnosť však neospravedlňuje nedbalosť. Aj keď orálne podávanie vitamínu K je administratívne náročnejšie ustriehnuť, zdravie detí za to predsa stáť musí!

Aby som ale nezabudol… V čom je teda injekčný vitamín K nebezpečný?

Okrem už spomínanej príliš vysokej dávky, jedna štúdia v minulosti ukázala, že po podaní injekčného vitamínu K sa zvyšuje u detí riziko rozvinutia leukémie neskôr v živote.

Ak sa na tento argument opýtate svojho pediatra a ak bude o tej štúdii vedieť, tak vám hneď vyprotiargumentuje, že toto riziko sa v ďalších štúdiách nepotvrdilo a teda, že to nie je pravda.

No, ja by som tak úplne o tom presvedčený nebol.

Všetci veľmi dobre vieme, ako sa nepohodlné zistenia v konvenčnej medicíne zvyknú ututlávať. Neraz sa zistí a cenzúrou prekĺzne nejaké nové zistenie.

Keď si medicínsky eštablišment neskôr uvedomí, že takáto informácia by mohla zlé vplývať na ich biznis, hneď sa pustia do dementovania.

Ak sa raz niečo v nejakej štúdii potvrdilo a tá štúdia použila adekvátne vedecké a štatistické metódy, tak je extrémne nepravdepodobné, aby sa takéto zistenie neskôr kompletne vyvrátilo.

Preto, čo sa týka vitamínu K, je namieste zaujať opatrný prístup.

Bez ohľadu na to, aké malé či nepravdepodobné to má riziko, načo riskovať, ak existuje spoľahlivá a bezpečná alternatíva?

c) Povinné detské očkovanie podľa očkovacieho kalendára

Práve prichádzame k najpodstatnejšej časti tejto podkapitoly. Ak v prípade vitamínu K bolo riziko poškodenia zdravia relatívne malé, tak u detského očkovania sa to povedať nedá.

Každé dieťa, ktoré podstúpi štandardnú očkovaciu schému, dostane do svojho organizmu len v priebehu prvého roku 6 dávok vakcín (3x Hexa a 3x Pneumokok). Niekedy sa pediatrom podarí rodičov ukecať aj na takzvané doplnkové očkovanie proti Rotavírusom, čo sú ďalšie 2 až 3 dávky orálnej vakcíny.

Vakcíny Hexa a proti pneumokokom sú známe veľmi závažnými vedľajšími účinkami. Ak sa práve vyvíjajúci a formujúci detský imunitný systém nimi rozhádže, je potom divu, že deti ochorejú širokou škálu ochorení?

Niektoré ochorenia vyvolané týmito vakcínami, hlavne ich prídavnými látkami, môžu byť veľmi závažné – od cukrovkyautizmu, cez autoimunitné ochorenia, poškodené reprodukčné orgány, až po leukémiu.

Ak by bol náhodou niekto na pochybách o nebezpečnosti týchto vakcín, stačí si prečítať príbalové letáky. A nebudíte ani chodiť do kina na horor. O „zábavu“ sa vám postarajú samotní autori letákov – farmaceutické firmy, ktoré vakcíny vyrábajú.

#4: Nedostatok slnka a vitamínu D

Na záver sa dostávam k jednému zaujímavému zisteniu. Na začiatku u mňa stála zvedavosť, či existuje sezónnosť pri diagnóze leukémie.

A tak som si zadal do vyhľadávača príslušné kľúčové slová a nebudete veriť, čo som objavil!

Naozaj, moje podozrenie, že nedostatok vitamínu D môže mať vplyv na prepuknutie leukémie, sa potvrdilo.

Teda, aby ste mi rozumeli, žiadna konvenčná štúdia túto hypotézu priamo takto exaktne nepredstavila. Ak sa však zadívate na výsledky nájdených štúdii, tento zrejmý fakt z nich priamo bije do očí.

Mňa len zaráža jediná vec – Prečo sa ani jeden vedec neopovážil túto hypotézu nahlas povedať? Ono to tam je, avšak len medzi riadkami.

Mne to pripadá, ako by tí výskumníci chceli dokázať práve toto, no uvedomovali si, že jasné pomenovanie vitamínu D by sa im mohlo vypomstiť. Napríklad stratou grantov od farmaceutických firiem.

A tak namiesto hypotézy, ktorá príde hneď na um aj Jankovi a Marienke z Vyšnej Zakopanej, sa v uvedených štúdiách len sucho konštatuje, že by stálo za úvahu to ďalej skúmať.

Jediné k čomu sa autori štúdii zmohli bolo vyslovenie domnienky, že niektoré druhy leukémie môžu byť vyvolávané vírusmi a že v zimnom období je viacej vírusových ochorení.

A prečo je v zime viac vírusových ochorení? No, tak ďaleko sa zatiaľ naši konvenční výskumníci nedostali…

Tuto sa nachádzajú uvedené štúdie. Sú v anglickom jazyku a tí z vás, ktorí ho ovládate, si ich môžete bližšie naštudovať:

  1. Evidencia sezónnosti diagnóz monocystickej leukémie
  2. Rozdiely v sezónnosti diagnózy akútnej lymfoblastovej leukémie v Singapure, USA a Švédsku

V prvej štúdii je uvedený graf zobrazujúci mesačný počet nových diagnóz monocystickej leukémie v Anglicku a Walese v rokoch 1974 až 1998.

sezonnost-monocysticka-leukemiaAko je z grafu vidno, najväčší počet nových ochorení pripadá na január až jún, teda na obdobie počas a hneď nasledujúce po zime.

Podľa nášho názoru to dobre vystihuje načrtnutú hypotézu:

Počas zimných mesiacov sú ľudia vystavení menšiemu množstvu slnečného svitu a teda sa v nich vytvorí menej vitamínu D.

Naopak, ak sa pozrieme na mesiace júl až október, teda obdobie leta a jesene, tak vidíme, že v dôsledku vyššieho množstva prírodného vitamínu D, je počet diagnóz monocystickej leukémie nižší.

Samozrejme, nie je to možné brať ako 100% dôkaz. Ide však o zaujímavé zistenie, ktoré perfektne zapadá do názorov alternatívnej medicíny.

Druhá štúdia, zameriavajúca sa na sezónnosť akútnej lymfoblastovej leukémie, priniesla podobné závery. Zistila, že v Singapure a južných častiach USA sa nevyskytuje sezónnosť diagnózy leukémie.

Naopak, Švédsko vykazuje štatisticky významnú sezónnosť.

Takýto výsledok sa dal očakávať. Keďže Singapure leží blízko rovníka, majú tam počas celého roka približne rovnaké množstvo slnečného svitu. Podobne je tomu aj v južných oblastiach USA.

Naproti tomu Švédsko, ako severská krajina, vykazuje významné rozdiely medzi slnečným svitom v letných a zimných mesiacoch. Množstvo nových diagnóz leukémie tomu zodpovedá, svoj vrchol dosiahlo práve v januári.

Bohužiaľ, ani táto štúdia neponúkla konkrétnejšiu interpretáciu zistených skutočností.

Ako som už načrtol o niečo vyššie, poukázať na nedostatok nejakého vitamínu, ako možnú príčinu leukémie, by bolo príliš odvážnym, priam revolučným činom. Činom, na ktorý zatiaľ konvenční výskumníci sponzorovaní farmaceutickým priemyslom nedozreli.

Záver

Príčina vypuknutia leukémie u detí nie je len jedna. Ako je z tohto článku zrejmé, podľa nášho názoru príčin existuje viacero a často ide o súhrn viacerých naraz.

Na účinné predchádzanie tohto ochorenia sa musíte najprv oboznámiť s možnými faktormi a následne vedome zmeniť životosprávu a životný štýl vašich detí.

V krátkosti – odstrániť rizikové faktory počas tehotenstva, obmedziť nevhodné zložky stravy, hlavne nadmernú konzumácia priemyselne spracovaného mlieka a niektorých mliečnych výrobkov, vyhýbať sa očkovaniu a počas zimných mesiacov občas jazdiť s deťmi na hory za slnkom (prípadne tropických krajín ak si to môžete dovoliť).

Vhodné je aj dopĺňať počas zimných mesiacov vitamín D kvalitnými doplnkami, prípadne konzumovať stravu bohatú na tento vitamín.

Čo sa týka solárií, tak tie neodporúčame. Tie totiž dosť vysušujú pokožku.

Okrem toho UV lúče, ktoré produkujú sú pomerne ostré a z dlhodobého hľadiska môžu narobiť veľa škôd. Solárium pre deti je absolútne vylúčené. V niektorých štátoch dokonca uvažujú o ich povolení až od 18 rokov.

Na úplný záver ešte jedno odporúčanie týkajúce sa ochranných ÚV krémov na opaľovanie.

Mnohé komerčne predávane ochranné krémy sú chemické kokteily, ktoré vás a vaše deti síce ochránia pred spálením pokožky, no zároveň zabránia tvorbe vitamínu D. Okrem toho, ich chemické zloženie po vstrebaní sa do pokožky môže samo o sebe narobiť veľa neplechy.

Riešenie sú dve:

Prvou možnosťou je zaobstarať si prírodné ochranné krémy so stredne vysokým UV filtrom. Tie ochránia pred spálením, nepoškodia organizmus svojimi chemickými prísadami a zároveň umožnia si telu vytvoriť potrebný vitamín D.

Druhou možnosťou je striedme sa vystavovanie slnku. Ja osobne nepoužívam žiadne krémy s UV filtrom, no zároveň netrávim v lete na slnku 8 hodín denne.

Pol hodiny počas poludnia, prípadne jednu až dve hodiny v skorších dopoludňajších alebo neskorších odpoludňajších hodinách stačí.

Ak si takéto vystavenie sa slnku rozložíte na viacero dní, či dokonca týždňov. Nespálite sa, naopak docielite pekné a rovnomerné opálenie a zároveň dovolíte telu si vytvoriť dostatok prírodného vitamínu D.

Tak a to je všetko…

Dúfame, že bol pre vás tento článok užitočný a poskytol vám potrebné informácie na prevenciu pred tak nepríjemným ochorením akým je leukémia.

Ak sa vám páčil, poteší nás, ak ho budete so svojimi priateľmi a známymi zdieľať na Facebooku, či inej sociálnej sieti!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Úvodný obrázok: gofundme.com/Capes4K

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Dakujem za clanok. K teme by som len dodala, ze cez leto sa zvyknem natierat kokosovym tukom, nie kremami na opalovenie z drogerie. Tusim som sa o tom docitala u Vas na stranke. Natierala som tym aj moje dve deti. Pri striedmom pobyte na slnku pri pravidelom nanasani sme obisli bez spalenia. To len na okraj temy, lebo mamicky zvyknu deti natierat kremami s OF 50+, juj, len aby sa dietatka nedotkol ani len luc a nebodaj ho trosku slniecko neopalilo.

  2. marta Scherhauferová

    Výborný článok.Ako deti sme celé leto behali bosí a vyzlačaní.Opálení ako čarnoši.Krémy na opalovanie sme ani nepoznali.Nepamätám si,že by niekto z nás bol postihnutý leukémiou.Alebo sa o nej nevedelo?Je pravdou,že sme veľa jedli ryby,dokonca do nás nalievali rybací olej.Veľmi dobrý článok.

  3. henry mayer

    leukemija nieje rakovina krvi, ale je to nemoc zapricinena nemocou zilovej portalnej cirkulacie, kedy krv sa zacne rozdelovat v tomto systemu. tato nemoc je vo vetsinoch pripadov zapricinena depresiou. mentalne relaxovanie je prvy krok, pri lieceni tejto choroby. behom 45 dni je mozno tuto nemoc uspesne vyliecit. opalovanie, a vystavovanie svojho tela roznemu ziareniu, zapricinuje rychle starnutie a rychly odchod do dalsiej dimenzie.

  4. Viera Machova

    Dobrý deň, rada by som sa opýtať pána autora článku na jeho vzdelanie. Keď si človek dovolí takto „fundovane“ sa vyjadrovať k takýmto odborným témam, predpokladám, že je lekár, farmaceut, biochemik, prípadne disponuje aspoň nejakým prírodovedným vzdelaním. Keďže napriek mojej snahe sa mi nepodarilo zistiť pravé meno pána „Bádateľa“ , musím sa uchýliť iba k takýmto osloveniam. Aplikáciu BCG ste označili ako barbarskú praktiku, ktorá sa už neaplikuje. Neaplikuje sa však práve preto, lebo táto choroba bola vyhubená práve zásluhou vakcínovania. Prednedávnom sa v rómskych osadách rozniesol medzi detmi mums. Táto vírusová infekcia sa šíri vzduchom, teda veľmi rýchlo. Ktovie prečo sa šíri práve medzi rómskou populáciou, žeby preto, lebo tieto deti patria medzi „rizikovú skupinu“? Sama patrím medzi generáciu, ktorá ešte proti mumsu očkovaná nebola a tak som si touto chorobou ako dieťa prešla. Neprajem ju nikomu. Pán Bádateľ, vystúpte z anonymity, určite nie som sama, kto chce spoznať autora týchto článkov.
    V.M.

    • Myslím, že samotný fakt, že infekčné choroby sa šíria najmä medzi populáciou so slabou hygienou a výživou je dôkazom toho, že nie očkovanie vyhubilo choroby ale zlepšovanie hygieny a výživy obyvateľstva. Ústup infekčných chorôb nastal pred zavedením očkovania – to je fakt, ktorý je dokázaný ale nečakajte, že to budú vyučovať na lekárskych fakultách. Živná pôda je všetko, vírus bež živnej pôdy nie je nič.

      • Presne tak. Voľne žijúce zvieratá bez akéhokoľvek očkovania, a súčasne prekypujúce zdravím + stopercentnou koncentráciou, sú toho svedectvom. (Na rozdiel od našich dekoncentrovaných vodičov na cestách aj priechodoch.)

        Šírenie vírusu vidia rovnako aj niektorí odborníci: „Mikroorganizmy zvonku iba dopĺňajú vplyv oslabeného prostredia, ktoré existovalo v tele už predtým. Ak zasejeme semená do betónu, nevyrastú. Musia sa ocitnúť v úrodnej pôde.“ (Dr. Robert O. Young, Ph.D, Shelley Redford Young: Zázračné pH)

    • Milá pani, máte veľmi skreslené informácie, očkovanie proti tbc nebolo zrušené preto, lebo je na ústupe, ale z dôvodu komplikácií po BCG vakcíne, ktorých bolo veľa, naopak tbc pacientov pribúda, ale nie z dôvodu očkovania alebo neočkovanie, oni ešte očkovaní boli, ale ako vedľajší produkt tzv, biologickej liečby, apropo biologická neznamená biologická- za život, ale je to čistá chemoterapia, s obrovským množstvom vedľajších účinkov , jedným z nich je tbc- plné oddelenia pacientov v tatranských liečebniach po bratí bilogickej liečby sú toho dôkazom.

    • pani halo niesom ten sice ktoreho vyzivate aby vysiel z anonimiti ale vam chcem nieco povedat pokial vam dany alebo iny clanok nevyhovuje tak si ho necitajte lebo ja uz davno viem o niakych akoze licencionovanych vedcoch co su len prostitutky farmaceutickych firiem tak este raz co som vam tym chcel odkazat ze ked sa vam to nepaci tak si laskavo chote prec a necitajte to A chote si ocovat aj s prilozenou bonusovou zloskou ortute ktora ma zapricini degeneraciu mozgu aby bolo viac takych oviec.Tak vas poziadam aby ste nechali ludi si precitat to co podla vas nieje odborne a chte si citat odborne clanky a nezavadzajte tu ludom ktory chcu ako ja citat neodborne clanky.Dufam ze sme sa pochopili a moje pravo na citanie neodbornych clankov my nebudete brat.Dufam ze uz tu po tomto vasom zisteni ake je to tu neodborne chodit nebudete .dakujem A HLAVNE ZBOHOM NEVRACAJTE SA TU.JE TO TU PRE VAS NEODBORNE VELMI VAM BUDEME POVDACNY ZBOHOM .

    • Kto je Badatel.net a koľko členov ho tvorí, nie je až také podstatné (hoci aj ja by som ho veľmi rada spoznala). Nie je dokonca dôležité ani to, aké majú členovia tejto redakcie vzdelanie a či výsledok ich bádaní je vždy absolútne stopercentný (chemickí lekári majú najvyššie stupne vzdelania a koľkopercentní sú?? – a stále sú tu a rozhodujú o nás – o našich peniazoch, o našom zdraví, o našich životoch… či sa nám to páči, alebo nie).
      Pravda netkvie v diplomoch ani v tituloch. Pravda je cennosť, ktorú nájsť môže jedine ten, kto ju skutočne nájsť chce – a to bez ohľadu na to, či je to preňho prospešné, nevýhodné, alebo dokonca riskantné. A presne toto Badatel.net robí. Nám to stačí, aj keď jeho identitu nepoznáme. A tí na opačnej strane – nežiadajte od neho viac.

  5. moja sestra umrela ako 10 rocna na leukemiu. nepomohla konvencna medicina, ktora bola brutalna a nepomohli ani liecitelia a ich metody….po troch rokoch bol koniec v strasnych bolestiach. Chcem len upozornit na to, ze teraz bol program po lampou a tam hovorili o tej tuberkuloznej vakcine, ze vlastne na tu beznu TBC ani nie je…a to sa vyjadrovali kompetentni….a ta choroba teda ani zdaleka nie je vyhubena. A co sa tyka mumpsu – ja som ju tiez prekonala a akoze nic to nebolo, no boze zdurene uzliny a trochu horucky….clovek aj horsie zazije. Ja by som ockovala tak proti ciernemu kaslu a tetanu. Vsetko ostatne je podla mna zbytocne. A vzdelanie mam…..prirodovedecke, ale mikrobiologiu a podobne predmety sme mali. no ide o to, ze nic nie je len cierno biele. A nutit ockovat proti niektorym chorobam, co sa daju prekonat….jasne ze to moze mat nasledky, ale to aj vakcina. A mimochodom medzi Romami sa siri vsetlico, bohuzial oni si za to kolkokrat mozu sami…ich hygienicke navyky su skoro nulove, ich vzdelanie, casto osobitna skola 🙁 smutne a ja sa nedivim, ze medzi nimi sa vyskytuje vselico. Skor sa divim, ze este su tu. Je mi jedno, kto pise tie clanky, viem svoje, darovala som aj kostnu dren a to bolo horsie ako nejaky mumps…..a autor nenapisal nic zlé a aj podla mna je babrbarske podavat detom vakcinu, ktora musi byt nakoniec zakazana, lebo ma tolko vedlajsich ucinkov. a niekto tam pisal o depresii…verim tomu, ze to tak je, videla som sestru, pamatam si ako to bolo…nieco na tom bude. A konvencna medicina…..nevyjadrujem sa radsej….

  6. Dobry den jako therapeut na prirodni medicinu,Komplementarni medicinu Vas opravdu musim “ pochvalit“, zajimave a hlavne pravdive clanky!!!! Nadale se tesim na Vase clanky a dekuji Dr. Wüst

  7. Práve v správach hovorili, ako sa v Trenčíne rozmáha čierny kašeľ a samozrejme nezabudli prezentovať „fundovaný“ názor všeobecného lekára, kt. hovoril, že jedinou účinnou prevenciou je očkovanie malých detí.

    • A zaujimalo by ma, ako je mozne, ze sa ten cierny kasel takto siri, ked sme vsetci proti nemu zaockovani… alebo sa mylim?

Pridajte komentár

*