Znížite si cholesterol prírodným spôsobom bez nebezpečných liekov, vyčistite upchaté cievy od usadenín a predíďte tak infarktu či mŕtvici! Zistiť viac

Najstarší muž, ktorý údajne žil 256 rokov, odhalil pred smrťou svoje tajomstvo


256-rocny-muz

Podľa článku v New York Times z roku 1930, Wu Chung-chieh, profesor na Chengdu univerzite, objavil záznamy Čínskej cisárskej vlády z roku 1827 o tom, ako Li Ching-Yuen slávil svoje 150 narodeniny.

Neskoršie dokumenty z roku 1877 zaznamenávali jeho 200 ročné narodeniny.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

V roku 1928 New York Times napísal, že veľa starých ľudí z Li-ovho okolia vedelo, že ich starí otcovia ho poznali, keď boli malými chlapcami a v tom čase bol Li dospelý muž.

Príbeh dlhovekého muža

Li Ching-Yuen údajne začal svoju kariéru ako bylinkár vo veku 10 rokov, keď bylinky zbieral v horských pásmach a učil sa o ich účinkoch na dlhovekosť.

V priebehu takmer 40 rokov jedol len bylinky, ako huba Lingzhi, Goji berry (Kustovnica čínska), divoký ženšen, He Shou Wu (Hriva čierneho vraníka), Gotu kola a ryžové víno.

V roku 1749, vo veku 71 rokov, sa pripojil k čínskej armáde ako učiteľ bojových umení. Li povedal, že bol v spoločnosti veľmi milovaný, a tak sa oženil 23-krát a splodil viac ako 200 detí.

Podľa všeobecne uznávaných príbehov rozprávaných v jeho provincii, Li vedel čítať a písať ako dieťa. Na svoje 10. narodeniny odcestoval do čínskych provincií Gansu, Shanxi, do Tibetu, do provincie Annam vo Vietname, do Thajska a do Mandžuska zbierať bylinky.

Počas prvých sto rokov svojho života sa venoval tomuto povolaniu. Neskôr začal s predajom zozbieraných bylín.

Li predával Lingzhi, Goji, divoký ženšen, He Shou Wu a Gotu kola spolu s ďalšími čínskymi bylinkami, pričom sa sám živil týmito bylinkami a pil ryžové víno.

Nebol jediný

Ako povedal jeden z jeho žiakov, Li kedysi stretol ešte staršieho muža vo veku 500 rokov, ktorý ho naučil cvičenie Qigong a dal mu diétne odporúčania, ktoré by mu pomohli predĺžiť jeho život do nadľudských pomerov.

Čo sa môžeme okrem cvičenia Qigong a bylinkovej stravy ešte naučiť od tohto „Majstra dlhovekosti“?

A čo tak toto: Na smrteľnej posteli Li slávnostne prehlásil: „Urobil som všetko, čo som mal urobiť na tomto svete.“

Mohli by jeho posledné mierumilovné slová odhaľovať jedno z najväčších tajomstiev dlhého a prosperujúceho života?

Je zaujímavé si všimnúť, že na Západe sa často učíme veriť, že starnutie je niečo, čo musí byť „porazené“ s high-tech infračervenými zariadeniami a najmodernejšími liekmi.

Zbohom vysoký krvný tlak

Jeho tajomstvo dlhého zdravia

Opýtali sme sa Li-ho, aké je jeho tajomstvo pre dlhovekosť. Toto bola jeho odpoveď:

„Udržujte si pokoj v srdci, sedávajte ako korytnačka, kráčajte veselo ako holub a spávajte ako pes.“

Tieto slová mu vštepoval Wu Pei-fu, bojovník, ktorý ho vzal do svojho domu a učil ho tajomstvo extrémne dlhého života. Li tvrdil, že vnútorný pokoj a mier v kombinácii s dýchacími technikami sú tajomstvom pre neuveriteľne dlhý život.

Je zrejmé, že aj jeho diéta by mohla zohrávať veľkú úlohu. Je sle fascinujúce, že tento starý človek prisudzuje svoj dlhý život stavu svojej mysle.

Prečo je tomu tak ťažké uveriť?

Priemerná dĺžka života v západnom svete sa v súčasnosti pohybuje medzi 70 až 85 rokov, a preto myšlienka na niekoho, kto žije viac ako 100 rokov, sa javí ako pritiahnutá za vlasy.

Predstava, že by niekto žil cez 200 rokov sa zdá byť veľmi podozrivá. Ale prečo neveríme, že ľudia môžu žiť tak dlho?

Musíme mať na pamäti, že niektorí ľudia na tomto svete nežijú vyčerpávajúci život, nemusia sa vyrovnávať so stresom kvôli dlhom, nedýchajú znečistený mestský vzduch a pravidelne cvičia.

Nejedia rafinovaný cukor a múku, či akékoľvek iné potraviny nasiaknuté pesticídmi. Nejedia štandardnú európsko-americkú stravu, ako sú tučné mäso, sladké zákusky, či geneticky modifikované potraviny.

Žiadne antibiotiká. Žiaden alkohol a žiaden tabak.

Ich strava nevylučuje len nezdravé potraviny, ale zahŕňa aj superpotraviny a bylinky, ktoré sú ako steroidy pre vaše orgány a imunitný systém.

Títo ľudia trávia svoj voľný čas v prírode, kde vykonávajú dýchacie techniky a meditácie, ktoré preukázateľne zlepšujú psychické, telesné a emocionálne zdravie. Robia veci jednoducho, majú dostatok spánku a trávia veľa času na slnku.

Keď máme príležitosť oddýchnuť si na slnku, cítime sa hneď mladší a nazývame to „dovolenkou“. Predstavte si, že svoj život trávite niekde v horách, kde dosiahnete úplnú mentálnu, duchovnú a fyzickú pohodu.

Nepochybujem o tom, že ak by sme všetci robili tie veci, o ktorých by sme vedeli, že ich máme robiť, tak 100 ročný život bude samozrejmosťou.

Ak by sme liečili svoje telo správne, kto vie, ako dlho by sme mohli žiť?

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. elena mraz

    chcem zomriet skor ako budem vyzerat ako on !
    Clanok sa mi velmi pacil – rady su dobre! Dakujem!

    Pozdrav z Kanady! Ela

  2. To sa Vam urcite podari, lebo nemate vnutorny pokoj. On urcite prijimal sam seba bez vyhrad. Z mojej skusenosti – moja teta sa dozila 101,5 roka. Zila striedmo a mala vnutorny pokoj. Mozno si svoj stres vybrala, ked jej po trojrocnom manzelstve muza odviedlo gestapo a viac o nom nik nepocul. Potom ju uz nikdy nerozhadzalo nic. Jedla doma varenu stravu z domacich surovin – aspon tych zo zahradky. Maso z obchodu, s nicim to neprehanala. Viem, ako sa tesila, ale nikdy ju nebolo vidno plakat, ani strachovat sa, ani hnevat sa. Zivot prijimala tak, ako prichadzal.

  3. ryžové víno…takže si rozširoval pravidelne cievy….

  4. Čo tu robiť (myslím na svete), keď sa musíš vo všetkom obmedzovať? Nechcel by som sa toho dožiť. Keby som prestal starnúť, tak do toho idem. Iba vtedy by to stálo za to. A nie takáto stará ohava pobehovať po svete. K čomu je to dobré? Nechápem. Stačí mi 75r. a bez rakoviny.

  5. Som zvedava čo budeš hovoriť ked budes mať 75 rokov?

  6. Pekne ste to povedali. Paci sa mi. Ludia sa malo o tieto veci zaujimaju. O zdravie sa zacnu zaujimat az ked ich zacne trapit nejaky zdravotny problem,a to byva uz neskoro. Sposob akym zije nasa spolocnost,praca stres strava nedava velku sancu dodrziavat take zasady,ktore by neovplyvnovali nase zdravie negativne. Pri takom mnozstve ludi sa neda dosiahnut vyroba potravin bez konzervantov a pestovanie bez chemie. Riesenie neviem.

  7. Mladík

  8. terezkaterka

    ivo ivan, nevidím súvis medzi množstvom ľudí a používaním konzervantov, ak nepočítam ich používaním skracovanie života následkom z nich vzniknutých chorôb.

  9. nevie ani kedy sa narodil

  10. Stres, stres a ešte raz stres nás pochovava tak skoro. Vnútorný pokoj je naozaj dôležitý. Len neviem či sa dá dosiahnuť v našom štáte, našej spoločnosti a v dnešnej dobe.

  11. Po toľkých klamstvách, výmysloch, polopravdách či už politikov alebo aj svetových výrobcov prakticky čohokoľvek som sa stal skeptikom.
    Vlastne ani skeptikom človek nemusí byť, aby odmietol spojenie extrémnej dĺžky života so stravou, pokojom v duši a pod. Myslíte si, že amazonskí indiáni, indonézske kmene či tibetskí mnísi žijú v strese a jedia priemyselne upravenú potravu ako my? A dožívajú sa 100 rokov? Hygienu a nástrahy v podobe vírusov a divých zvierat vynechajme – pred 200 či300 rokmi to v Číne totiž nebolo lepšie.
    A čo ak je to s extrémnou dlhovekosťou oveľa jednoduchšie. Existuje viacero genetických chorôb, ktoré spôsobujú predčasné starnutie a smrť v relatívne mladom veku (progéria atď.). Na druhej strane, existujú a určite existovali ľudia s výnimočnou genetickou výbavou a s unikátnym imunitným systémom, ktorý ich chráni/-il pred rôznymi vážnymi chorobami (najnovšie výskumy to jasne preukázali). Pre mňa z toho vyplýva, že (ak je uvádzaný vek 250 rokou pravdivý) aj ten 250-ročný Matuzalem mohol patriť k tejto malej skupine ľudí.
    Ale späť k realite. Našim cieľom by nemalo byť dožiť sa extrémne dlhého veku, ale normálne dlhého veku (cca do 90 rokov) bez chorôb a s dobrým fyzickým a najmä mentálnym zdravím!
    Ako na to? Napr. podľa odporúčaní Hitlera a jeho súkmeňovcov… Asi pred desiatimi dňami som videl seriózny dokumentárny film o tretej ríši, v ktorom som sa prvý raz dozvedel o pozitívach, ktoré Nemcom až do roku 1938 prinášal nacistický režim. V komentári odznelo, že napr. vtedajšie odporúčania o zdravom stravovaní boli rozumné a zhodovali sa s tým, čo odporúčajú súčasní uznávaní odborníci na výživu (červené mäso jesť veľmi striedmo, biely chlieb a pečivo nie, ani údeniny, cukor, maslo,… a na druhej strane jesť veľa zeleniny, ovocia, celozrnných pekárskych výrobkov, olivový olej(!), stravu obohatiť kvalitným bielym mäsom a i. – poznámka: Hitler bol vegetariánom). Film ma dosť šokoval aj tým, ako sa Hitlerova banda starala o oddych a rekreácie pracujúcich (donedávna, za totality, to robili u nás odbory a teraz, ešte extrémnejšie, Fico so svojou bandou – zadarmo strava pre školákov, cestovanie vlakmi, onedlho vraj aj autobusmi a iné, tzv. sociálne výhody).

  12. Po prečítaní si všetkých príspevkov mám presvedčenie ,že na dĺžku života vplýva spôsob života od mladosti až do staroby.Môžete mať imunitný systém akokoľvek výborný,spôsobom života si ho dokážete strašne zdevastovať.Ja od mlada hrám v kapele do dnes a to mám štastie,že som zdedil silnú imunitu po rodičoch,inak by som tu už dávno nebol-boli to prebdené noci,mepravidelná a ťažká strava(viď-svatby,hody a pod.)tým narušený biorytmus atď.I keď dnes sa snažím všetký škodlivé vplyvy minulosti eliminovať,tak pokazený organizmus už nikdy nenapravým,i keď som nikdy alkohol a ani nefajčil.Aj keď zatiaľ necítim žiadny zdravotný problém,je len otázkou času,kedy sa objaví.Preto sa treba vyhýbať činnostiam,ktoré narúšajú pravidelný biorytmus,žiť striedmo v každej oblasti,aby sme žili toľko,koľko nám bolo dané pri narodení.

  13. Myslím, že zmyslom nášho života nie je žiť čo najdlhšie, ale žiť tak, aby sme ľuďom okolo nás boli na osoh a pre radosť. Človek s extrémne sebeckou povahou, ktorý sa dožije vysokého veku zanechá obyčajne okolo seba veľa zranených a nešťastných ľudí.

  14. Ja mam pres 78 po mnohonasobnem policezjnim napadeni, hodiny v COMA a presto, ze jsem doma vazne mrtvici, znovu startuji svuj zivot rostaku, pro mne sex klidne 5x tydne s sarmantni divkou neni zadny proble. Vite beru Senolytic Activator, NAD+ Regeneracni… kdyz se hodne najim tak okamzite pulku Metforminu… Pred spanim emaltonin a jim velice sporadicky, obycejne v rozmezi 6 az 8 hodin a alespon 2x tydne sardinky, zadny cukr, jen med a nikdy ne do horkeho… zakladem me stravy jsou huste polevky a cerstve ovoce a zelenina. Mam MALE DETI KTERE JSOU MOJI zivotni stimulaci a energii. Jsem 192cm a vahy 97 kg, kazdym dnem na prochazku, kolo a v lete opet plavani a pod. Miluji cervene vino 1/3 a 2/3 vysoce kvalitni voda s 20% kolojidniho striebra! U postele mam stale piti a v nocimsim vezmu banan, a pod… Chleb jen celozrnny to jen maly platek, sul jen prirodni a radeji mene, dostatek koreni a bylinek, kava se zelenou a spetklou sody a 20% zelene, neprazene s mnoizstvim pitonutrienty a dostatek vsemoznych caju. Nekdy jen vyluhovanych .
    Kde jen mohu tak flirtuji, a satgle studuji co se jen da.

  15. A to ryžové víno nebol alkohol?

Pridajte komentár

*