Nová štúdia odhalila, kto je najväčší nepriateľ rakoviny


 

Nová štúdia odhalila, kto je najväčší nepriateľ rakovinyNová štúdia odhalila, že existuje jedna bežne dostupná prírodná látka, ktorá funguje ako silný protinádorový liek.

Výskumníci na Univerzite Salford vo Veľkej Británii zistili, že jej užívanie zabránilo rastu rakovinových buniek a dokonca aj tých najnebezpečnejších, ktoré predstavujú kmeňové rkovinové bunky zodpovedné za rast a metastázovanie nádorov.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zázračný vitamín C

Tou zázračnou látkou, o ktorej hovoríme, je známy a bežne dostupný vitamín C.

Ako uviedli výskumníci, tento vitamín v testoch preukázal silu, ktorá bola až 10 krát vyššia ako experimentálny onkologický liek 2-DG v procese. Ich zistenia boli zverejnené v časopise Oncotarget.

Rakovina však napriek tomu ostáva jednou z hlavných príčin úmrtí na celom svete.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je táto choroba druhou najbežnejšou príčinou úmrtia a chorobou na svete, čo predstavuje takmer 9 miliónov úmrtí len v roku 2015.

Údaje ukazujú, že v nasledujúcich dvoch desaťročiach sa očakáva nárast nových prípadov rakoviny o približne 70%.

Národný onkologický inštitút v USA predpokladá, že u takmer 40% amerických mužov a žien sa vyvinie toto ochorenie minimálne raz počas ich života.

Rôzne liečby rakoviny – ako sú chirurgické zákroky, radiačná terapia a systémová liečba – sú v súčasnosti dostupné, no nie sú dostatočne účinné, ani bezpečné.

Väčšina konvenčných metód liečby rakoviny sa považujú za toxické a spôsobujú množstvo nežiadúcich vedľajších účinkov.

Agresívnejšie formy rakoviny na konvenčné spôsoby liečby navyše často vôbec nereagujú.

Verí sa, že rakovinové kmeňové bunky sú príčinou recidívy ochorenia a metastáz. Problému kmeňových rakovinových buniek sme sa podrobnejšie venovali v článku: Štúdia skúmala vplyv rádioterapie na rakovinu. Výsledok vedcov šokoval

Podľa odborníkov z Americkej asociácie pre výskum rakoviny:

„Kmeňová rakovinová bunka je bunkou v nádore, ktorá má schopnosť sama sa obnoviť a spôsobiť heterogénne rodokmene rakovinových buniek, ktoré tvoria základné stavebné prvky nádoru.“

V nedávnej štúdii vitamín doslova C vyhladoval kmeňové rakovinové bunky

Podľa výskumníkov, vitamín C dokáže vyhladovať kmeňové rakovinové bunky tým, že v nich blokuje proces nazývaného glykolýza.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Tento proces je zodpovedný za metabolizmus glukózy a jeho potláčaním zabraňuje mitochondriám získať nevyhnutnú energiu na prežitie.

Užívanie vitamínu C ako doplnkovej liečby k chemoterapii preukazuje potenciál v potlačení návratu nádoru a ďalšej progresii rakoviny.

Výskumná pracovníčka Dr. Gloria Bonuccelli povedala, že zistenia naznačujú, že vitamín C je sľubným kandidátom pri liečbe rakoviny.

Ako uvádza:

„Hľadali sme spôsob, ako zacieliť na kmeňové rakovinové bunky. Skúšali sme napríklad látky silibinín (mlieko bodliaka) či deriváty včelieho medu. Zďaleka najlepšie výsledky sme však dosiahli s vitamínom C.“

Autor štúdie Dr. Michael Lisanti k tomu dodáva:

„Vitamín C je lacný, prirodzený, netoxický a ľahko dostupný, vďaka čomu je potenciálnou zbraňou v boji proti rakovine.“

Avšak, Anna Perman, výskumníčka z Výskumného centra pre rakovinu vo Veľkej Británii, upozornila, že štúdie sú zatiaľ vo svojich predbežných fázach.

„Dôležité je, aby si onkologickí pacienti uvedomili, že táto štúdia sa zameriava na účinky vitamínu C v laboratórnych podmienkach, nie na účinky konzumácie potravín alebo doplnkov výživy obsahujúcich vitamín C.

Nemalo by to viesť onkologického pacienta k tomu, aby zmenil svoju stravu alebo plán liečby.“, povedal Perman

Objav nositeľa Nobelovej ceny ohľadne rakoviny a vitamínu C

Uvedené štúdie podporujú zistenia výskumu z roku 1971, ktorý previedol chemik Linus Pauling, nositeľ Nobelovej ceny. Pauling bol priekopníkom v testovaní účinnosti vitamínu C proti rakovine.

Pauling vo svojej štúdii skúmal 1100 smrteľne chorých onkologických pacientov. Sto pacientom denne podávali 10 g vitamínu C, kým zostávajúca skupina bola použitá ako kontrolná skupina.

Počas nasledujúceho roku 1978 tím zistil, že všetci pacienti v kontrolnej skupine zomreli na rakovinu, zatiaľ čo 13 z tých, ktorí denne užívali vitamín C, prežili.

Navyše, 12 z týchto pacientov nevykazovali žiadne ďalšie príznaky ochorenia.

Mnohé štúdie, ktoré potom nasledovali, dospeli k záveru, že vysoké dávky vitamínu C, v rozsahu viac ako 5000 mg vitamínu denne, poskytujú optimálnu ochranu pred rakovinou.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: NaturalNews.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Lubica Svecova

    Vsetky bunkove zlyhania-aj najmensie vedu k priznakom,ktore ako ludia,malo respektujeme. Som v mene kazdeho cloveka vdacna za rady,lebo ak to „oci uvidia“ ma to vyznam pre telo,hoci vsetky rady clovek nepouzije,snaha vidiet,precitat a podakovat- ze to nepotrebuje, je 1. bod za uzdravovanie ..

  2. „že vysoké dávky vitamínu C, v rozsahu viac ako 5000 mg vitamínu denne, poskytujú optimálnu ochranu pred rakovinou.“ Hm… človek sa v tých informáciách naozaj stráca! Práve dnes mi povedali v lekárni, že iba 1000 mg denne (zamlada som zvykla brať a vyliečiť sa z prechladnutia s 3000 mg C vit. denne). Tak neviem, či už je vitamín C iný, ale vraj škodí ľadvinám (táto fáma koluje aj medzi ľuďmi). Mne sa zas nepáči najnovšie prehnané užívanie vitamínu D! Predávkovanie može mať neblahé účinky, a vitamín D sa predsa tvorí v tele vďaka slnku a telo si ho vie aj ukladať. Takto ma učili starí rodičia a aj na ZŠ v MINULOM storočí! V tomto storočí už ani toto neplatí?!?

Pridajte komentár

*